LT   EN   RU  
2021 m. spalio 28 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Erdvinis vaizdas
  Technologijos > Vaizdo technologijos > Erdvinis vaizdas
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-05-06 Spausdinti Spausdinti
Japonijoje sukurtas trimatis "kiaurai matomas kibernetinis žmogus"

Japonijoje sukurta technologija, leidžianti gydytojams stebėti savo ligonius "iš vidaus", kuriant jų virtualius trimačius antrininkus. Dzikėjaus medicinos universiteto mokslininkams pavyko praturtinti magnetinės rezonansinės tomografijos metodą kompiuterine grafika ir stereokino teatru. Darbo principas grindžiamas žmogaus skenavimu magnetiniais laukais ir radijo bangomis. Šis būdas yra daug tikslesnis ir mažiau kenksmingas nei rentgeno spinduliai. Gauti parametrai įvedami į kompiuterį, kuris akimirksniu sukuria iš jų permatomą "kiborgą", kurio trimatis vaizdas pasirodo plačiame stereoekrane. Tiriamas žmogus tuo tarpu gali daryti bet kokius judesius, o jo kompiuterinis antrininkas tiksliai juos atkartos, tuo tarpu gydytojai galės pažvelgti į jo skeletą, atskirai ir kartu įvertinti ligonio raumenų, kraujagyslių ir nervų sistemas. Nuo šios savaitės pradžios anatominis kino teatras atidarytas Japonijos ateities mokslo muziejuje tiek specialistams, tiek smalsautojams. Lankytojams siūloma "nuodugniai ištirti" virtualų moters modelį, pažvelgti į jos daugelį kartų padidintą pulsuojančią širdį, "pasivaikščioti" smegenų vingiais.

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Kaimo turizmas (5)    Lietuvoje (16)    Žindymas (14)    Prancūzų buldogas (2)    Užgavėnes (9)    Kino kritika (10)    Shotokan (11)    Šunys (67)    Omnitel (12)    Dailė (34)    Vaistai (15)    Joninės (6)    Biologija (222)    Vokiečių aviganis (2)    Rašytojai (11)    Viktor Uspaskich (61)    Lietuvių valgiai (28)    Kalėdos (12)    Romas Kalanta (4)    Politikai (183)    Ekologinis ūkis (2)    Įžymūs žmonės (68)    Tamplierių ordinas (7)    Krišnaizmas (3)    Erotiniai šokiai (23)    Tatuiruotės (7)    Likeris (2)    Meninė gimnastika (14)    Gyvenimo džiaugsmas (2)    Sveikinimai Naujųjų metų proga (5)    Teisė (61)    Muzika (196)    Žemgrobiai (6)    Reinkarnacija (6)    Ekologija (15)    Euro naujienos (2)    Mokslai (1219)    Bendruomenės (158)    Kompiuterių virusai (52)    „Laisvės kryžkelės“ (10)    Turizmo agentūros (10)    Advokatai (10)    Pagalba ir prevencija (124)    Šv. Valentino diena (11)    Spausdintuvai (12)    Ekonomika (259)    Žmogaus klonavimas (2)    Savižudybė (12)    Istorija (154)    Dvarai (36)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!