LT   EN   RU  
2020 m. liepos 5 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Eurointegracija
  Ekonomika > Eurointegracija
Lankomumo reitingas Publikuota: 2004-03-21
Gegužės 1-oji uostamiestyje nugriaudės išskirtinėmis linksmybėmis

Stojimą į Europos Sąjungą (ES) visoje Lietuvoje nuo pat vasario iki birželio lydės apie trys šimtai šventinių renginių ir projektų.

Jiems finansuoti iš šalies Vyriausybės rezervo skirta 1,72 mln. litų. Miestų savivaldybėse ir apskrityse stojimo išvakarėse vyksiantiems renginiams lėšų ieškoti turi ir pačios valdžios įstaigos.

Linksmybės žada neaplenkti ir Klaipėdos. Pasak miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vyriausiojo specialisto Vido Pakalniškio, dar ne visi organizaciniai renginių reikalai suderinti iki galo. Kartu su viešosiomis įstaigomis "Klaipėdos kultūros ir turizmo projektai" bei "Studiofonas" renginius stojimui į ES paminėti organizuojanti Savivaldybė dar ieško lėšų ir organizacinių partnerių.

Linksmins vokiečiai

Pasak V. Pakalniškio, balandžio 29 dieną klaipėdiečius turėtų nudžiuginti iš Berlyno atvyksiantis garsus džiazo orkestras. Taip kartu su ES nariais tampančiais lietuviais, V. Pakalniškio teigimu, nori pasidžiaugti Vokietijos ambasada, tarpininkaujanti atvežant džiazo atlikėjus į Lietuvą.

Švenčių išvakarėse, deja, bus užimtos labiausiai džiazo muzikai tinkančios Dramos ir Muzikinio teatrų scenos. Jei koncertą teks organizuoti Žvejų kultūros rūmuose, kurie, pasak V. Pakalniškio, ne itin tinka tokio pobūdžio muzikai, įėjimas klaipėdiečiams gali simboliškai kainuoti.

Balandžio 30 dieną mieste bus organizuojama meninė akcija, kurios turinio ir eigos, kad neatimtų intrigos ir netikėtumo, organizatoriai neatskleidžia. Renginio planus šiek tiek pakoregavo prieš porą savaičių įvykusi žinomo menininko Beno Šarkos nelaimė.

Šventės finalas - įprastas

Oficialią įstojimo į ES dieną - gegužės 1-ąją - įvyks iškilminga Europos Sąjungos šalių vėliavų pakėlimo ceremonija, kurioje dalyvaus oficialūs miesto asmenys ir svečiai.

Teatro aikštėje klaipėdiečius ketinama pakviesti į visų ES šalių nacionalinių virtuvių užeigas.

Gegužės 1-osios vakare Teatro aikštėje įvyks grandiozinis koncertas. Kaip visada - nemokamas ir kaip visada - užsibaigsiantis fejerverku. Tik šįkart ugnies reginį, kaip ir kituose didžiuosiuose miestuose, finansuos Vyriausybė. Savivaldybės Kultūros skyriaus duomenimis, tam bus skirta apie 15 tūkstančių litų.

Be to, šventinėmis dienomis miestas, pasak V. Pakalniškio, bus ypatingai išpuoštas.

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Bendravimas (743)    Savivaldybių rinkimai (9)    Klaviatūros (11)    Lietuvoje (5)    Go-go (10)    Opel (4)    „Laisvės kryžkelės“ (10)    „Lietuvos” kino teatras (13)    Archeologija (42)    Dalia Grybauskaitė (16)    Šventės (117)    Poetai (11)    Netolerancija (6)    Partizanai (12)    Katalikybė (49)    Windows (7)    Sveikinimai Naujųjų metų proga (5)    Fantastika (21)    Aerobika (3)    Vytautas Bogušis (12)    Užsienyje (2)    Krišnaizmas (3)    Kompiuteriai (148)    Architektūra (11)    Sodininkystė (22)    Muzika (196)    Kinų horoskopas (14)    Augalai (8)    Shotokan (11)    Grupės (81)    Savižudybė (12)    Jausmai (27)    Psichiatrija (64)    Elektroninės šiukšlės (10)    Konditerija (10)    Liberalai demokratai (3)    Kaukazo aviganis (2)    Skandalai (476)    Stalo žaidimai (7)    Elektronika (8)    Eurointegracija (5)    Mokykla be narkotikų (20)    Stilius (86)    Siemens (6)    Žmonės (241)    Viešnia iš ateities (2)    Kaziuko mugė (3)    Škotų aviganis (3)    Pyktis (6)    Operacinės sistemos (50)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!