LT   EN   RU  
2020 m. liepos 9 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Formulė 1
  Sportas > Formulė 1
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-02-25
Jauni F-1 pilotai - problema?

Paskutiniais metais į "Formulę-1" patenka vis daugiau pilotų, kurie negali pasigirti rimtais pasiekimais F-3 ar F-3000 lenktynėse. Jie patenka į F-1 stambių remėjų pagalba, bet ar taip turi būti?

Ne paslaptis, jog šiais laikas F-1 lenktynininko superlicencija yra kone formalumas, nes ją gauna kiekvienas pretendentas į F-1 piloto vietą.

Bet juk "Formulė-1" yra aukščiausios klasės lenktynės, juose visuomet dalyvauja lenktynininkai-asmenybės, tikros žvaigždės, tokios, kaip: A.Ascari, J.M.Fangio, E.Fittipaldi, G.Hillas, N.Lauda, N.Mansellas, N.Piquet, A.Prostas, A.Senna, J.Stewartas, G.Villeneuve'as ir dar daugybė kitų.

O pažvelgus į dabartinę F-1 rikiuotę pamatysim vos keletą ryškių ir įdomių asmenybių. D.Coulthardas, E.Irvine'as, J.P.Montoya, M.Schumacheris ir J.Villeneuve'as... O kas bus už kelių metų, kai "Formulėje-1" liks būrys "geltonsnapių", tokių, kaip F.Alonso, E.Bernoldi, A.Davidsonas, F.Massa ar A.Yoongas?

Ir nepamirškime, jog jau šiame sezone į "Jordan" duris beldžiasi "įžymūs" Japonijoje vykstančių "Formulės Nippon" pirmenybių atstovai R.Firmanas ir R.Lyonsas, tad nesunku prognozuoti, kokie vėjai vyraus "Formulėje-1" po dabartinių žvaigždžių pasitraukimo ir tai tikrai įvyks, nes nepaslaptis, kad M.Schumacheris nelenktyniaus iki pensijinio amžiaus.

"Kas jie tokie?" - paklausite jūs, išgirdę nežinomo lenktynininko pavardę, bet argi tai svarbu, jei šių vaikinų užnugaris, tai milijonai JAV dolerių?..

Vienintelis jaunas ir nepatyręs lenktynininkas, kuris yra vertas vietos "Formulėje-1" yra K.Raikkonenas, nes jis savo sugebėjimus įrodė trasoje, bet didesnė dalis kitų jaunuolių tesugeba patikrinti F-1 bolidų kokybę ir atsparumą smūgiams incidentų metu.

Kiti gi lenktynininkai, kurie savo darbu ir sugebėjimais užtarnauja teisę dalyvauti "Formulės-1" pirmenybėse susiduria su, lyg ir smulkia kliūtimi - remėjų stoka. Paradoksalu, bet labai geras lenktynininkas be pinigų yra blogiau, nei nevisai geras lenktynininkas su pinigais... Tarkim, T.Enge, tik formaliai pralaimėjęs 2002-ųjų metų F-3000 čempionatą, net nebuvo svarstomas, tarp galimų kandidatų į kokią nors F-1 komandą, o juk šis čekų vaikinas tikrai parodytų, ką sugeba, jei tik gautų realią galimybę ilgesnį laiką bent jau bandyti F-1 bolidus.

Labai įdomiai apie FIA tendencija suteikti superlicencijas neseniai leidynyje "Autosport" atsiliepė J.Villeneuve'as: "Prieš dešimt metų tu turėjai nugalėti F-3 ir F-3000, ir tik po to ateidavai į F-1. Dabar tera tik pinigingi vaikai su dar turtingesniais remėjais. Tai ar lenktyninės patirties stoka yra rizikos faktorius, gresiantis kitiems F-1 lenktynininkams? Manau, kad taip. Tik pažvelkite į Massą. Jis net tiesiojoje nesugeba važiuoti tiesiai..."

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Mada (4)    Žmogaus teisės (18)    Skundai (22)    Tibetas (10)    Politika (26)    Euro naujienos (2)    Prevencija (14)    Žirgų sportas (4)    Šaulys (7)    Gintaras Beresnevičius (26)    Draudimas (7)    Ožiaragis (7)    Skinheadai (9)    Poltergeistai (2)    Krizė (59)    Konditerija (10)    Katalikybė (49)    Renginiai (31)    Egiptas (24)    Miniatiūros (7)    Namų vaizdo technika (2)    Mobilūs ryšiai (193)    Kūdikio maitinimas (3)    Z.Jurgelevičiaus rubrika (23)    Kulinarija (181)    TV3 (4)    Klubai (8)    Apatinis trikotažas (17)    Bankrotas (2)    Interjero dizainas (13)    Sektos (12)    Lobių ieškotojai (3)    Sąmokslo teorijos (19)    Seimo rinkimai 2004 (3)    Slaptos bendrijos (24)    Arkliai (12)    Kelionių organizatoriai (6)    Vandenis (7)    Dvyniai (9)    E - komercija (87)    Antanas Terleckas (2)    Kompiuterio ergonomika (8)    Chemija (5)    Arūnas Valinskas (4)    Stalo žaidimai (7)    Metalistai (8)    Katės (33)    Dalia Grybauskaitė (16)    Įdomybės (87)    Ekologija (15)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!