LT   EN   RU  
2021 m. birželio 19 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Filmai
  Kultūra > Kinas > Filmai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2011-09-21
Vilniuje pristatytas brangiausias Lietuvos kino istorijoje filmas „Tadas Blinda. Pradžia"

Rugsėjo 23 dieną Lietuvos kino teatruose bus pradėta rodyti didelio susidomėjimo dar filmavimo metu sulaukusi istorinė nuotykių juosta „Tadas Blinda. Pradžia". Filmo kūrėjai internete pristatė naujausią ir vienintelį šio filmo anonsą.

Tai filmas apie Žemaitiją prieš pat Didįjį lietuvių sukilimą ir laikotarpio sukrečiančius įvykius. Tai filmas apie legendinio svieto lygintojo Tado Blindos jaunystę.

„Tadas Blinda. Pradžia" – pirmasis lietuviškas istorinis nuotykių filmas, kuriamas per pastaruosius 20 Lietuvos Nepriklausomybės metų.

LEGENDA GIMSTA!

1861-ieji. Baudžiavos panaikinimą apraizgiusios politinės intrigos atokiame Žemaitijos kaime netikėtai virsta kautynėmis, kurioms vadovauja iš Sankt Peterburgo atsiųstas jaunas intrigantas, caro kariuomenės karininkas Janekas. Įsisukusios istorijos girnos įtraukia ir taikius baudžiauninkus, ir praeities vaiduoklių kankinamą dvarininką Bernardą Gruinių ir jo gražiąją dukterį Kristiną.

Į veiksmų sūkurį netyčiom patekusiam Tadui tenka atsisveikinti su nerūpestinga kasdienybe ir prisiimti atsakomybę ne tik už savo veiksmus, bet ir už mylimų žmonių gyvybes. Mėgindamas suvokti savo vietą žiaurioje tikrovėje, Tadas atranda vertybes, dėl kurių verta gyventi ir mirti. Kova už laisvę, teisingumą ir meilę prasideda. Taip gimsta legenda apie Tadą Blindą.

Apie filmą: "Tadas Blinda: pradžia" – kino filmas, pasakojantis apie legendinio svieto lygintojo Blindos jaunystę ir sukilimo prieš ponus užuomazgas. Šis T. Blindos gyvenimo etapas aprašomas R.Šavelio romane, tačiau nei televizijoje, nei kine dar nebuvo rodytas. Filmo scenaristai intriguoja, jog vienų vadinamu nusikaltėliu, o kitų – herojumi, Blinda tapo atsitiktinai. Tačiau jo gyvenimas audringas ir kupinas nuotykių buvo visada.

Filmo scenarijus parašytas, remiantis R. Šavelio romanu, bei Tado Blindos giminaičių išsaugotais archyvais.

Nuotykių dramą režisuos žinomas jaunosios kartos kino, dokumentikos bei muzikinių klipų režisierius Donatas Ulvydas. Talentingas kūrėjas yra sukūręs ne vieną apdovanojimų ir žiūrovų simpatijų sulaukusį projektą. Paskutinis jo režisuotas darbas "Vabzdžių dresuotojas" pelnė net keturias "Sidabrinės gervės" statulėles, tarp jų – ir už geriausią režisūrą.

Brangiausiam Lietuvoje istoriniam nuotykių filmui pranašaujama didelė sėkmė. Manoma, kad jis pagal žiūrovų skaičių pralenks rekordus pasiekusią komediją „Zero 2", kuri prieš keletą metų kino teatruose surinko apie 70 tūkst. žiūrovų ir 1 mln. litų pajamų. 

Pirmo ryškumo žvaigždės, kovos už savo ir kitų laisvę istorija, nuotykiai, jumoras ir aistra susipins šiame bene labiausiai laukiamame lietuviškame kino filme.

Režisierius: Donatas Ulvydas

Vaidina: Mantas Jankavičius, Donatas Banionis, Tatjana Liutajeva, Agnė Ditkovskytė, Dainius Kazlauskas, Antanas Šurna, Vidas Petkevičius, Jokūbas Bareikis ir kt.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Mokesčiai (8)    Liemenėlės (3)    Velniai (9)    Monitoriai (11)    Žirgų sportas (4)    Garso ir vaizdo technika (2)    Kokainas (6)    Kalėdos (12)    Pelės (5)    Nacionaldarbininkų Sąjūdis (2)    Homeopatija (5)    Kompiuterinis saugumas (43)    Barai (7)    Žemės ūkis (33)    Lotynų šokiai (5)    Atleidimas (4)    Reklama internete (18)    Vitaminai (2)    Literatūra (239)    Narkotikai (97)    Grybai (3)    Komunikacija (166)    Pankai (6)    Šaulys (7)    Kelionių įspūdžiai (26)    Partijos (41)    Menas būti kartu (2)    Vaistai (15)    Masonai (7)    Draudimas (7)    Dailė (34)    Tamplieriai (7)    Lobių ieškotojai (3)    Britų trumpaplaukės katės (2)    Prezidento rinkimai (6)    Gimimo diena (3)    Pramoginiai šokiai (2)    Rasos (2)    Namų vaizdo technika (2)    Mokėjimo kortelės (7)    Vynas (16)    Jautis (2)    Džiazo muzikos grupės (11)    „Lietuvos” kino teatras (13)    Fajetai (2)    Pramogos (191)    TV3 (4)    Šventės (117)    Geografija (22)    Seimo rinkimai (4)
1. Visų laikų skandalingiausi filmai
2. Ką darytumėte, jei visas pasaulis apvirstų aukštyn kojomis?
3. "Paties baisiausio filmo" žvaigždė kovoja už rimtus vaidmenis
4. Lemtingą dieną atgims lemtingas filmas
5. Į "Neįmanomos misijos 3" premjerą T. Cruise‘as atvyko ant gaisrinės mašinos stogo
6. “Žiedų Valdovą” stačiusi kompanija nuslėpė 20 mln. JAV dolerių sumą
7. The Bourne Supremacy
8. DEGANTIS ŽMOGUS (Man on Fire)
9. Misija Karvės
10. Matrica. Revoliucijos
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!