LT   EN   RU  
2021 m. liepos 24 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Filmai
  Kultūra > Kinas > Filmai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2012-07-15
Visų laikų skandalingiausi filmai

Rudas triušis - The Brown Bunny (2003)

Žanras: Drama
Reitingas: S (Suaugusiems)
Rež. Vincent Gallo
1 apdovanojimas ir 2 nominacijos.

Na, tikrai ne toks geras, kaip ankstesnis Vincent Gallo darbas „Bufallo'66“, netgi šiek tiek kitokio tipažo, be bajerių ir dar stipriau lėtas, bet užtat šokiruojantis atviromis sekso scenomis.

Svajotojai - The Dreamers (2003)

Žanrai: Romantinis, Drama, N-17
Reitingas: N-17 (nuo 17 metų)
Rež. Bernardo Bertolucci
9 nominacijos

Jaunas amerikietis Metju atvyksta į Paryžių studijuoti prancūzų kalbos ir žiūrėti filmus. Jis yra tiesiog pamišęs dėl kino ir beveik visą laiką praleidžia Kinematekoje, kur susipažįsta su panašiais kino fanatikais Teo ir jo seserimi dvyne Izabele. Jaunuolis nusprendžia priimti naujų draugų pasiūlymą pagyventi kartu, nes jų tėvai visą mėnesį planuoja atostogauti prie jūros. Pradžioje viskas atrodo gražu ir linksma, o dar labiau nuotaiką pagerina filmai, alkoholis, meilė ir svajonės. Bet po to vienoje lovoje miegantys dvyniai įtraukia Metjų į keistų seksualinių žaidimų pinkles. Vieną vakarą kino viktorinoje nugalėjęs Teo sugalvoja originalią nuobaudą pralaimėjusiam Metjui, kuriam teks pasimylėti su žaviaja Izabele jos brolio akivaizdoje.

9/11 pagal Farenheitą - Fahrenheit 9/11 (2004)

Žanrai: Dokumentinis, Istorinis, Karas
Reitingas: S (Suaugusiems)
Rež. Michael Moore
26 apdovanojimai ir 12 nominacijų.

Su jam būdingu humoru ir atkaklumu tiriant faktus, Michaelas Moore‘as svarsto apie prezidento George‘o W. Busho kadenciją ir apie tai, kur ji atvedė amerikiečius ir visą pasaulį. Demaskuojantis režisieriaus žvilgsnis atskleidžia mums nežinomą JAV prezidento pusę ir jo slaptus ryšius. Nevykęs verslininkas, turintis tamprių ryšių su karališkąja Saudo Arabijos šeima ir Bin Ladenais, abejotinomis aplinkybėmis išrenkamas JAV prezidentu. Pradėjęs eiti savo pareigas, jis nebereguoja į perspėjimus apie gresiančią jo užsienio partnerių klastą ir išdavystę. Šio abejingumo pasekoje įvykusi Rugsėjo 11-osios tragedija dar kartą atskleidžia Busho abejingumą savo tautai: jis laiku nesugeba imtis skubių reikalingų veiksmų apsaugoti žmonėms, tačiau vėliau labai puikiai ir ciniškai šia tragedija naudojasi siekdamas pradėti skambiai vadinamą „Karą su terorizmu“.

Filmo režisierius faktų, archyvinės medžiagos, interviu pagalba aiškinasi, kodėl ir kaip Bushas ir jo aplinka vengė pripažinti saudo arabų ryšius su rugsėjo 11-osios tragedija, nors net 15 iš 19 lėktuvų užgrobėjai buvo būtent saudo arabai ir Saudo Arabijos pinigai finansavo „Al Qaedą“.

„Farenheitas 9/11“ atskleidžia tautą, įbaugintą nuolatinių FTB skelbiamų pavojų ir užliuliuotą pasaulinės taikos pažadų. Sukuręs sumaišties, įtarimų ir baimės atmosferą, JAV prezidentas Bushas skuba kuo greičiau įgyvendinti savo tikslus ir pradėti karą Irake.

Kinsis - Kinsey (2004)

Žanrai: Biografinis, Drama
Reitingas: S (Suaugusiems)
Rež. Bill Condon
Nominuotas Oskarui. 17 apdovanojimų ir 32 nominacijos.

Skandalingas filmas apie skandalingą asmenybę - sekso reikalų žinovą Alfredą Kinsį. 1948 metais paskelbiami mokslinio tyrimo rezultatai: „Seksualinis vyro elgesys". Puritoniškoje Amerikoje publikacija prilygo atominės bombos sprogimui. Po penkerių metų jo pareiškimas, kad moterims reikia daugiau nei įprasto „greituko", atkreipė daugybės moterų dėmesį ir pradėjo naują feminizmo bangą. Kas jis - Kinsis? Autoritetingas mokslininkas ar iškrypėlis? Kodėl despotiško tėvo auklėtas vaikinas, tyrinėjęs vabzdžius, netikėtai susidomėjo ką žmonės veikia po anklode? Kaip jis išdrįso viešai ir garsiai prabilti apie tai, kas Amerikos visuomenėje visada buvo nešvaru ir nuodėminga? Ką slepia sekso daktaru praminto Kinsio asmeninio gyvenimo uždanga - lakiausias fantazijas ir netramdomą geismą... Kontraversiška juosta su Liam'u Neeson'u, Laura Linney ir John'u Lithgow nominuota „Oskarui" už geriausią antraplanį moters vaidmenį, sulaukusi dar vienuolikos prestižinių apdovanojimų ir dvidešimt šešių nominacijų įvairiose kategorijose.

9 dainos - 9 Songs (2004, UK)

Žanrai: Romantinis, Drama
Reitingas: S (Suaugusiems)
Rež. Michael Winterbottom
1 apdovanojimas ir 2 nominacijos.

Metas (akt. Kyranas Obrajenas) ir Liza (akt. Margo Stili) susipažįsta roko koncerte Londone. Daugiatūkstantinėje šėlstančioje minioje jie susitinka apsvaiginti rokenrolo kvaitulio. Jų vakaras, prasidėjęs pažintimi, pasibaigia meilės guolyje. Taip užsimezga dviejų jaunuolių meilės istorija.

Jie jauni ir ištroškę meilės. Jie godūs vienas kito. Dvi jaunos sielos, kurioms nėra jokių tabu. Du kūnai susipynę į vieną. Moteris, viliojanti vyrą dar nepažintais aistros keliais, ir vyras, saldžioj palaimoj pasiduodantis jos kerams.

Metas, švelniai vadinantis savo moterį mylimąja, ir Liza, žaismingai išsisukanti nuo žodžio meilė. Jos apnuogintas kūnas provokuoja ir Metui nelieka nieko kito, tik sutikti su žaidimo taisyklėmis. Jam suteikta malonė turėti pačią nuostabiausią moterį – Lizą. Nesvarbu, kas buvo praeity, nesvarbu, kas bus ateityje. Svarbu tai, ką jie turi čia ir dabar - vienas kitą ir nepasotinamą aistrą.

Du meilužiai užsimiršę aistros glėbyje. Ir juos lydinti muzika. Muzika, tokia kaip jie – jauna, drąsi, aistringa. Ir tokia pat trapi, palengva ištirpstanti ore. Kaip Liza ir Metas ištirpta vienas kito glėbyje. Muzika, supažindinusi juos ir lydėjusi jų meilę – pakilimus ir nuopolius, aistringą geismą ir švelnumą. Devynios dainos, kurios Metui primena Lizą. Devynios nuostabios, nerūpestingos, beprotiškos, aistringos dainos. Tokios kaip Liza. Devynios dainos, kurios yra Liza.

Dabar Metas vienišas klaidžioja po sustingusius Antarktidos ledynus. Jo šaltą vienatvę aplanko prisiminimai apie tolimą vasarą, skambėjusią rokenrolo ritmais ir prabėgusią Lizos glėbyje. Lizos, aistringos ir visa apimančios, kaip muzika. Lizos, sutelpančios į devynias dainas...

Filmo garso takelyje skamba šiuolaikinio roko grandų atliekama muzika ir įtraukti jų gyvi koncertiniai pasirodymai. Tai Franz Ferdinand, Dandy Warhol, Primal Sream, Black rebel motorcycle club ir kt.

Daugeliui filmas „9 dainos“ – meilės ir atradimų, aistros ir pažinimo istorija. Kitiems – tai 69-nios minutės vežančio rokenrolo ir atviro sekso ko gero pačiame nepadoriausiame ir atviriausiame britų filme išimtinai šiuolaikiniam jaunimui.

Kristaus kančia - The Passion Of The Christ (2004)

Žanrai: Drama, Istorinis
Reitingas: S (Suaugusiems)
Rež. Mel Gibson
Nominuotas 3 Oskarams. 20 apdovanojimų ir 10 nominacijų.

Dramos "Narsioji širdis" režisierius bei garsus Holivudo aktorius Melas Gibsonas ("Ko nori moterys", "Mes buvome kariai") pagaliau įgyvendino net 12 metų puoselėtą idėją: atidžiai išstudijavęs šv. Evangeliją, režisierius filmavimo metu ryžosi prisiminti Lotynų ir Aramėjų kalbas. Būtent jomis bendrauja pagrindinius herojus vaidinantys aktoriai.

Kas nužudė Jėzų Kristų? Istorijos vadovėliai ir šaltiniai teigia, kad už tai yra atsakinga Romos imperija. Bet teologijos mokslas tvirtina, kad Jėzų Kristų prie kryžiaus prikalė viso pasaulio žmonių nuodėmės.

Po paskutinės vakarienės su savo mokiniais Jėzus Kristus (akt. James Caviezel) pasilieka pasimelsti alyvų sode. Išganytojo ramybę ir susikaupimą sudrumsčia šėtonas žmogiškame pavidale. Į sodą įsiveržę išdaviko Judo atsiųsti kareiviai suima Jėzų. Nieko nelaukdami fariziejai jį apkaltina erezija, Dievo niekinimu ir kitomis religijos nuodėmėmis, o aukštas žydų kunigas Kaipas (akt. Mattia Sbragia) pasmerkia mirčiai.

Tačiau kalinio likimas priklauso nuo Romos valdytojo Pontijaus Piloto (akt. Hristo Shopov), kurio žmona Klaudija (akt. Claudia Gerrini) dar mėgina įkalbėti išsaugoti Jėzui gyvybę. Bijodamas užsitraukti Cezario nemalonę ir sulaukti masinių neramumų, Pontijus Pilotas įsako nukryžiuoti Mesiją. Prieš tai Jėzus Kristus ant savo pečių turi nusinešti kryžių iki Golgotos kalno, kur bus įvykdyta žiauri egzekuciją. Sunkiame kelyje jam iš visų jėgų stengiasi padėti motina Marija (akt. Maia Morgenstern), Marija Magdalietė (akt. Monica Bellucci) ir ištikimasis mokinys Jonas (akt. Hristo Jivkovas).

Religinis epas "Kristaus kančia" suskaldė pasaulio bendruomenę į dvi priešiškas stovyklas ir sukėlė milžinišką kontraversiją, kurią net keletą mėnesių kaitino įvairūs protestai ir anti-semitiniai išpuoliai. Visi skandalai tik padidino žmonių susidomėjimą šiuo kino kūriniu - visose pasaulio šalyse jį pamatyti trokšta net tie žmonės, kurie niekuomet nežiūrėjo filmų didžiąjame ekrane.

Vieni kino specialistai išaukština Melo Gibsono padarytą darbą, o kiti kaltina jį antisemitizmu ir atviru žydų tautybės žmonių įžeidinėjimu.
Romos popiežius Jonas Paulius II-asis viešai palaimino "Kristaus kančią" ir patarė viso pasaulio kunigams įtraukti juostą į Bažnyčios rekomenduojamų filmų sąrašą.

Kuprotas kalnas - Brokeback Mountain (2005)

Žanras: Drama
Reitingas: S (Suaugusiems)
Rež. Ang Lee
Pelnė 3 Oskarus. 91 apdovanojimas ir 66 nominacijos.

„Kuprotas kalnas“ – 2005 metais publikai pristatyta JAV sukurta romantinė drama, sukėlusi audringas diskusijas apie vyrų homoseksualią meilę ir jos demonstravimą viešai.

Tai įtraukianti dviejų vyrų istorija, kurią sukūrė režisierius Ang Lee. Du jaunuoliai susipažįsta Vajomingo rančoje 1963-aisiais. Vienas – rančos darbininkas, o kitas – kaubojus. 19-metis Enis Del Maras, kurį vaidina Heath Ledger ketina rudenį vesti ir svajoja kada nors turėti nuosavą rančą. Panašaus amžiaus Džekas Tvistas – jį vaidina Jake Gyllenhall, turi vienintelę svajonę – tapti geriausiu rodeo kaubojumi istorijoje. Nors ir kupini troškimų, abu vaikinai jaučiasi labai vieniši. Abiem jiems tenka kartu praleisti vasarą ganant avis. Šaltos naktys, kiek akis užmato plytintis toliai ir tik dviejų buvimas paskatina Enį ir Džeką taip suartėti, kaip jie net patys netikėjo. Baikštūs ir aistringi jausmai pasibaigia kartu su vasara. Enis ir Džekas išsiskiria, tačiau jų jausmų liepsna nepaliauja rusenti.

Šis filmas sulaukė daug prieštaringų vertinimų, buvo kritikuojamas ir aukštinamas.

Ledinukas - Hard Candy (2005)

Žanrai: Trileris, Drama
Reitingas: S (Suaugusiems)
Rež. David Slade
5 apdovanojimai ir 9 nominacijos.

Keturiolikmetė "Lolita" internete susipažįsta su 32 metų klestinčiu fotografu Džefu Kouleriu. Jis pasikviečia ją į savo namus. Įtardama, kad Džefas – pedofilas ir norėdama jį demaskuoti, ji priima jo pasiūlymą...

Šaltiniai:
1. filmsite.org
2. wikipedia.org
3. obuolys.lt
4. kinas.info
5. cinema.lt
6. anonsas.lt

Straipsniai.lt

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Komentuoti

Lankomumo reitingas

Diskusijos - aptarti forume

Versija spausdinimui - versija spausdinimui

Atgal

Atsitiktinės gairės:    Geografija (22)    NSO (33)    Dažasvydis (3)    Žmogaus teisės (52)    Aerobika (3)    Paukščiai (5)    Pirmoji meilė (3)    Kompiuterinis piratavimas (43)    Skolininkai (12)    Prokuratūra (4)    Windows (7)    Tadas Blinda (10)    Liūtas (7)    Erotika (8)    Liberalų sąjūdis (5)    Mokykla be narkotikų (20)    Sąmokslo teorija (19)    Metalinės muzikos grupės (8)    Stomatologija (6)    Politikai (183)    Miniatiūros (7)    Katės (33)    Mokesčiai (8)    Avinas (7)    Skorpionas (7)    Soliariumai (5)    Opel (4)    Tinklapiai (13)    Vox Populi (14)    Pankai (6)    Drabužiai (41)    TV3 (4)    Kino kritika (10)    Maxima (10)    Tiškevičiai (18)    Žemės grobstymai (50)    Informaciniai karai (11)    Elektroninės muzikos grupės (3)    Kalėdos (12)    Įžymūs žmonės (68)    Sąmokslo teorijos (19)    Shotokan (11)    Vandenis (7)    Religija ir tikėjimai (315)    „Lietuvos” kino teatras (13)    Mityba (43)    Lotynų šokiai (5)    Istorija (154)    Turizmas (151)    Meino meškėnas (2)
1. Vilniuje pristatytas brangiausias Lietuvos kino istorijoje filmas „Tadas Blinda. Pradžia"
2. Ką darytumėte, jei visas pasaulis apvirstų aukštyn kojomis?
3. "Paties baisiausio filmo" žvaigždė kovoja už rimtus vaidmenis
4. Lemtingą dieną atgims lemtingas filmas
5. Į "Neįmanomos misijos 3" premjerą T. Cruise‘as atvyko ant gaisrinės mašinos stogo
6. “Žiedų Valdovą” stačiusi kompanija nuslėpė 20 mln. JAV dolerių sumą
7. The Bourne Supremacy
8. DEGANTIS ŽMOGUS (Man on Fire)
9. Misija Karvės
10. Matrica. Revoliucijos
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!