LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 16 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Filmai
  Kultūra > Kinas > Filmai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-06-22 Spausdinti Spausdinti
Informatorius

Insider, The

Šokiruojanti drama apie tiesos kainą. Pagal tikrą įvykį

trileris/drama
Režisierius: Michael Mann
Scenarijaus autorius: Marie Brenner, Eric Roth
Prodiuseriai: Pieter Jan Brugge, Michael Mann
Vaidina: Al Pacino, Russell Crowe, Christopher Plummer, Diane Venora, Philip Baker Hall, Gina Gershon
Muzika: Pieter Bourke, Lisa Gerrard, Graeme Revell
Sukurta: JAV (1999)
Trukmė: 160 min. (2 val. 40 min.)
Originalo kalba: anglų
Premjera Lietuvoje 2000 m. rugpjūčio 11 d.

JAV, 1994-ieji. Sudalyvaukite televizijos naujienų šou "60 minučių" - CBS kanalo laidoje, kurios autoriai atskleidžia visą tiesą apie valdininkų korupciją ir nebijo "slidžių" temų! Arba bent jau turėtų nebijoti.

"60 minučių" epizodas su Džefriu Vigandu taip ir nebuvo parodytas. Beveik neįmanoma garsiai pasakyti tai, ko nenori išgirsti labai galingų ir turtingų žmonių ausys. Net ir tuomet, kai gyveni Amerikoje.

Kodėl Džefris Vigandas sutiko dalyvauti "60 minučių"? Gal dėl to, kad jis buvo niūrus, savo ne itin šviesiu gyvenimu ir byrančia santuoka nepatenkintas vyriškis… Gal dėl to, kad jį įkalbėjo laidos autorius Lovelas Bergmanas - aršus profesionalas, iš toli užuodžiantis skandalingą medžiagą… Gal dėl to, kad jis tiesiog norėjo atskleisti tiesą.

O tiesa buvo tikrai skandalinga. Cigarečių kompanija, kurioje dirbo Džefris Vigandas, žinojo, kad jų gaminamos cigaretės yra labai kenksmingos sveikatai. Negana to, kompanija apgalvotai kenkė vartotojams, didindama nuodingųjų medžiagų kiekį savo produkcijoje. "60 minučių" norėjo, kad tiesa išaiškėtų, tačiau… kaip tokiais atvejais įprasta, lemiamą vaidmenį šioje istorijoje suvaidino pinigai ir galingų struktūrų įtaka. Tačiau kas apsaugos tą, kuris vienas išdrįso stoti prieš savo darbdavius, demaskuodamas jų veidmainystę ir nenumalšinamą pinigų troškulį?

"Oskaro" laureato Alo Pacino ("Moters kvapas", "Karštis", "Velnio advokatas"), šiame filme sukūrusio įtaigų Lovelo Bergmano personažą, atskirai pristatinėti nereikia. Kitas puikus aktorius - Russelas Crowe'as ("Greitas ir negyvas", "Los Andželas slaptai", "Gladiatorius") šiame filme talentingai įkūnija svarbiausią istorijos personą, hamletišką, nervingą ir įvairialypį Džefrį Vigandą. O pats filmas turi daug prasmių. Tai istorija apie šeimos išdavystę. Tai istorija apie tai, ką kiekvienas mūsų žino, bet dažnai nenori sau pripažinti: kad ir koks svarbus tu būtum savo darbe, jei tiems "iš aukščiau" prireiks, greitai būsi sunaikintas. Stabilumas yra iliuzija.

Filmo režisierius - Michaelas Mannas, nuo 1981-ųjų "Vagies" iki 1995-ųjų "Karščio" ir kultinio policinio serialo "Majamio policija" puikiai analizavęs tamsiojo pasaulio dėsnius. Naujausiame savo filme (beje, režisierius garsėja dideliais tarpais tarp projektų - tai byloja apie kruopštų pasiruošimą) M.Mannas atsisakė vizualinių trilerio kanonų - puikiai surežisuotų susišaudymų ir gaudynių scenų. Bet įtampa nuo to nė truputėlio neatlėgo. "Informatorius" - ne eilinis pasakojimas apie "kietą" vaikiną, kuriuo norisi žavėtis, tai dramatiška istorija apie paprastą žmogų, už tiesą sumokėjusį milžinišką kainą.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Išpažintis (16)    Tatuiruotės (7)    Likeris (2)    Windows (7)    Pasakos (60)    Skinheadai (9)    Hip hop dance (4)    Garso sistemos (15)    Telekomunikacijos (188)    Lobiai (12)    Atviras kodas (23)    Mokyklos (22)    Velykos (10)    Rytietiški šokiai (16)    Katarai (2)    Šokiai (56)    Lengvosios muzikos grupės (27)    Kačių veislės (25)    Valstiečių sąjunga (2)    Elektroninės šiukšlės (10)    Žinių visuomenė (14)    Burtai (8)    Meilė bloguose (6)    Arkliai (12)    Kazino (10)    Programavimas (20)    Alkoholiniai gėrimai (74)    Foje (3)    Interjero dizainas (13)    Makaronai (2)    TV3 (4)    Seimo rinkimai (4)    Zigmas Vaišvila (10)    Interneto dienoraščiai (2)    Žala sveikatai (16)    Kelionių įspūdžiai (26)    Panayiotis Zavosas (2)    Žydai (32)    Siamo katės (2)    Kreditai (2)    Sodininkystė (22)    Šventasis Pranciškus (3)    Sveikinimai Naujųjų metų proga (5)    Pagonybė (3)    Renginiai (31)    Vadovavimas (185)    Mazda (2)    Procesoriai (28)    Gintaras Beresnevičius (26)    Velniai (9)
1. Visų laikų skandalingiausi filmai
2. Vilniuje pristatytas brangiausias Lietuvos kino istorijoje filmas „Tadas Blinda. Pradžia"
3. Ką darytumėte, jei visas pasaulis apvirstų aukštyn kojomis?
4. "Paties baisiausio filmo" žvaigždė kovoja už rimtus vaidmenis
5. Lemtingą dieną atgims lemtingas filmas
6. Į "Neįmanomos misijos 3" premjerą T. Cruise‘as atvyko ant gaisrinės mašinos stogo
7. “Žiedų Valdovą” stačiusi kompanija nuslėpė 20 mln. JAV dolerių sumą
8. The Bourne Supremacy
9. DEGANTIS ŽMOGUS (Man on Fire)
10. Misija Karvės
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!