LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 16 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Filmai
  Kultūra > Kinas > Filmai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-06-22 Spausdinti Spausdinti
Tikėk ir mylėk

Keeping the Faith

Jei jau privalai kuo nors tikėti, tai kodėl tau nepatikėjus meile?

romantinė drama/komedija
Režisierius: Edward Norton
Scenarijaus autorius: Stuart Blumberg
Prodiuseriai: Hawk Koch, Stuart Blumberg, Edward Norton
Vaidina: Ben Stiller, Edward Norton, Jenna Elfman, Anne Bancroft, Eli Wallach, Ron Rifkin, Milos Forman
Muzika: Elmer Bernstein
Sukurta: JAV (2000)
Trukmė: 128 min. (2 val. 8 min.)
Originalo kalba: anglų
Premjera Lietuvoje 2000 m. rugsėjo 1 d.

Tai - ypatinga romantinė komedija. Sakysite: argi jos visos šiais laikais nėra ypatingos? Tačiau ši - iš tiesų netikėta romantinė komedija.

Vaikystėje Brajanas (Edwardas Nortonas) ir Džeikas (Benas Stilleris) buvo neišskiriami draugai. Ir šiandien jie - vis dar geriausi bičiuliai. Ana (Jenna Elfman) vaikystėje draugavo su abiem. Tiesiog draugavo. Ana jau seniai nematė nei vieno iš jų. Bet šiandien ji sugrįžta į Niujorką, į senąjį gerąjį Manheteną. Mergina nekantrauja pamatyti abu savo draugus, jie nekantrauja pamatyti ją.

Tačiau yra vienas nedidelis, bet reikšmingas dalykas, kurį privalote žinoti ne tik jūs, bet ir Ana. Abu vyrukai pasirinko neeilinį gyvenimo kelią. Šiandien Brajanas ir Džeikas tarnauja… Dievui, tiesa, skirtingose bažnyčiose! Susipažinkite: šventasis tėvas Brajanas Finas ir rabinas Džeikas Šramas.

Tiesa, Ana Raili į savo vaikystės miestą taip pat sugrįžo kitokia - gražesnė, patrauklesnė, be to, tapusi energinga darboholike. Argi ką nors turėtų stebinti, kad du sveiki, normalūs vyrai, netikėtai pamatę ir suvokę, kad iš jų vaikystės draugės - "plokščios" mergaičiukės riesta nosyte - išaugo seksuali jauna moteris, ją iki ausų įsimylėjo? Tik va problema: kataliką kunigą Brajaną saisto skaistybės įžadai, o rabinas Džeikas savo antrąja puse gali rinktis tik žydaitę.

Kurį vyriškį pasirinks Ana? O kaip dviem jauniems įsimylėjusiems šventikams pavyks išsaugoti ne tik širdies reikalus, bet ir pasirinktą gyvenimo kelią?

Brajanas ir Džeikas tvirtai tiki Dievu. Reikia pripažinti, kad naujajame amžiuje jų vienmečiai - dvidešimtmečiai ar trisdešimtmečiai - jau dažnai yra nusivylę viskuo, pradedant bažnyčia ir baigiant žiniasklaida. Tačiau šis filmas įrodo: religija gali būti lanksti. Brajanas ir Džeikas - ne kokie nors dogmų sukaustyti kompleksuoti vaikinai. Jie galvoja apie moteris, šneka apie seksą, o visą energiją iškrauna… ugninguose pamoksluose.

Puikaus aktoriaus, du kartus nominuoto "Oskarui" E.Nortono ("Visuomenė prieš Larį Flyntą", "Kovos klubas") režisūrinis debiutas - netipiškais herojais nuspalvinta, tačiau šilta ir miela romantinė istorija. Jeigu dar pridursime, kad filme vaidina gražioji J.Elfman ("Kripendorfo gentis", "Edo televizija", "Darma ir Gregas") ir juokingasis B.Stilleris ("Pakvaišę dėl Merės"), greičiausiai sutiksite: tai - geriausias kinas einantiems į pasimatymą!

"Edwardas Nortonas, skirtingai nei, pavyzdžiui, Barbra Streisand, režisuodamas sugebėjo atsispirti pagundai rodyti vien save ir pagrindinį dėmesį skyrė šauniems bičiuliams. Tai - didelis filmo privalumas". San Francisco Chronicles

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Jurga Ivanauskaitė (17)    Soliariumai (5)    Lengvosios muzikos grupės (27)    Vadovavimas (185)    Kompiuterinis piratavimas (43)    Sektos (12)    Namų vaizdo technika (2)    Švietimas (1281)    Šalys (61)    Stilius (86)    Garso sistemos (15)    Amerikos lietuviai (7)    Poetai (11)    Žindymas (14)    Parašiutizmas (15)    Avalynė (7)    Seimo rinkimai (4)    Žemės grobstymai (50)    Miestų bendruomenės (7)    Vaiko sveikata (8)    Nešiojami kompiuteriai (12)    Sportiniai šokiai (2)    Žinių visuomenė (14)    Velniai (9)    Kelionių pasiūlymai (7)    Klaviatūros (11)    Medžioklė (63)    BTV (3)    Burtai (8)    Dieta (33)    Interneto komentarai (2)    Procesoriai (28)    Paieškos sistemos (14)    Ekologija (15)    Poltergeistai (2)    Telekomunikacijos (188)    6 branduolių (3)    Nokia (24)    Operacinės sistemos (50)    Sektos žudikės (6)    Jautis (7)    Literatūra (239)    Aerobika (3)    Mama ir vaikas (48)    Meninė gimnastika (14)    Egiptas (24)    Restoranai (5)    Vestuvės (16)    Prekės ir paslaugos buičiai (2)    Parapsichologai (7)
1. Visų laikų skandalingiausi filmai
2. Vilniuje pristatytas brangiausias Lietuvos kino istorijoje filmas „Tadas Blinda. Pradžia"
3. Ką darytumėte, jei visas pasaulis apvirstų aukštyn kojomis?
4. "Paties baisiausio filmo" žvaigždė kovoja už rimtus vaidmenis
5. Lemtingą dieną atgims lemtingas filmas
6. Į "Neįmanomos misijos 3" premjerą T. Cruise‘as atvyko ant gaisrinės mašinos stogo
7. “Žiedų Valdovą” stačiusi kompanija nuslėpė 20 mln. JAV dolerių sumą
8. The Bourne Supremacy
9. DEGANTIS ŽMOGUS (Man on Fire)
10. Misija Karvės
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!