LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 16 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Filmai
  Kultūra > Kinas > Filmai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-06-22 Spausdinti Spausdinti
Devyni jardai

Whole Nine Yards, The

Į pačią priemiesčio širdį ką tik atsikraustė samdomas žudikas su didele širdimi… Gal reikia "pašalinti" kaimyną?

kriminalinė komedija
Režisierius: Jonathan Lynn
Scenarijaus autorius: Mitchell Kapner
Prodiuseriai: David Willis, Allan Kaufman
Vaidina: Bruce Willis, Matthew Perry, Rosanna Arquette, Michael Clarke Duncan, Natasha Henstridge, Kevin Pollak
Muzika: Randy Edelman
Sukurta: JAV, Kanada (2000)
Trukmė: 98 min. (1 val. 38 min.)
Originalo kalba: anglų
Premjera Lietuvoje 2001 m. vasario 23 d.

Dantistas Nikolas "Ozas" Ozeranskis (M.Perry) gyvena ramiausioje pasaulio vietoje - Monrealio priemiestyje. Jis visais atžvilgiais normalus vyrukas - na, gal išskyrus tuo, jog maniakiškai mėgsta blizginti dantis… Deja, amerikietis Nikolas absoliučiai netinka į poras savo temperamentingai, atkakliai ir beatodairiškai žmonai Sofi (R.Arquette), dėl kurios net atsikraustė gyventi į Kanadą. Tačiau kas galėtų patikėti, jog mūsų herojaus žmonelė nekenčia taip smarkiai, jog mielai jį nudėtų?

Lyg tyčia, į priemiestį atsikrausto naujas kaimynas - pagarsėjęs Čikagos gangsteris Džimas "Tulpinis" Tadeskis (B.Willis). Nikolas - šokiruotas, jo žmona - susižavėjusi. Bet ne - Sofi nežada samdyti Tadeskio "pašalinti" savo vyrą, juk jis - žinomas "žudikas aristokratas". Užtat ji įkalbės Nikolą, kad šis vyktų į Čikagą ir praneštų vietiniams mafioziams, kur slepiasi garsusis "kileris" - jie su Tadeskiu turi savų sąskaitų… O vyrukai, kurie apie savo kaimynus ir jų priešus žino per daug, retai lieka gyvi.

Bet Čikagoje reikalai staiga įsisuka į nebesustabdomą karuselę. Per juodaodį galiūną patikėtinį (M.C.Duncan) Nikolas ne itin maloniai pristatomas mafijos bosui Janiu Gogolaku (K.Pollak), kuris akimirksniu jėga įtraukia "per daug" žinantį dantistą į organizuojamą jo kaimyno Tadeskio namo "desanto" akciją. Tiesa, Nikolas spėja artimai susidraugauti su Sintija (N.Henstridge) - nuostabia moterimi, kuri yra… Džimo "Tulpinio" Tadeskio žmona!

"Kartais aš pavargstu nuo milžiniškų veiksmo juostų, - sako "kietas riešutėlis" B.Willis, ne kartą kine išgelbėjęs motulę Žemelę, - tuomet mėgstu nusifilmuoti kino filme, kuriame galiu iš tolo pažvelgti į savo vaidmenis. Pavyzdžiui, Džimas Tadeskis - tikras "užkietėjęs" gangsteris. Juk aš dievinu kriminalines komedijas".

Holivudo žvaigždė B.Willisas taip norėjo vaidinti šiame filme, jog net atsisakė savo įprasto honoraro, be to, pats pakvietė režisierių ir visus aktorius. O šie filme smagiai griauna ne tik įprastus savo aktorinius, bet ir visus gyvenimiškus stereotipus: septyniolikos žmonių žudikas - tikras džentelmenas, dailios dantisto asistentės svajonė - tapti samdoma žudike!..

Daugiau apie filmą:
http://us.imdb.com/Title?0190138

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    6 branduolių (3)    Baikeriai (8)    Vartotojai (29)    Alkoholiniai gėrimai (74)    Helouvynas (7)    Buto remontas (3)    P2P tinklai (2)    Egiptas (24)    Draugystė (10)    Atviras kodas (23)    Žemgrobiai (6)    Regbis (4)    Emigrantai (22)    Rasizmas ir ksenofobija (9)    Žindymas (14)    Lotynų šokiai (5)    Žuvininkystė (2)    Vadovavimas (185)    Gender Loops (6)    Kovos menai (72)    Garso ir vaizdo technika (2)    Prezidento rinkimai (6)    Logistika (12)    Programos (61)    2009 metų horoskopas (15)    Netolerancija (6)    Sąmokslo teorijos (19)    Prevencija (14)    Darbo partija (4)    Filologija (2)    Vandenis (7)    Šachmatai (11)    Mokyklos (22)    Pyktis (6)    Mobilūs ryšiai (193)    Seimo rinkimai (4)    Lobių ieškotojai (3)    Kino kritika (10)    Katarai (2)    Pasakos (60)    Žmonės (241)    Partijos (41)    Gyvūnai (174)    Labradoras (2)    Poltergeistai (2)    Jautis (7)    Šalys (61)    Optinis ryšys (12)    Mada (4)    Kanapės (15)
1. Visų laikų skandalingiausi filmai
2. Vilniuje pristatytas brangiausias Lietuvos kino istorijoje filmas „Tadas Blinda. Pradžia"
3. Ką darytumėte, jei visas pasaulis apvirstų aukštyn kojomis?
4. "Paties baisiausio filmo" žvaigždė kovoja už rimtus vaidmenis
5. Lemtingą dieną atgims lemtingas filmas
6. Į "Neįmanomos misijos 3" premjerą T. Cruise‘as atvyko ant gaisrinės mašinos stogo
7. “Žiedų Valdovą” stačiusi kompanija nuslėpė 20 mln. JAV dolerių sumą
8. The Bourne Supremacy
9. DEGANTIS ŽMOGUS (Man on Fire)
10. Misija Karvės
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!