LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 16 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Filmai
  Kultūra > Kinas > Filmai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-06-22 Spausdinti Spausdinti
Grafas Monte Kristas

Count of Monte Cristo, The

Alexandre Dumas "Grafas Montekristas". Vienas geriausių visų laikų nuotykių romanų. Amžinai intriguojanti istorija apie neteisingai apkaltintą kalinį ir nepaprastą jo kerštą.

nuotykinis veiksmo
Režisierius: Kevin Reynolds
Scenarijaus autorius: Jay Wolpert, pagal Alexandre Dumas romaną
Prodiuseriai: Gary Barber, Roger Birnbaum, Jonathan Glickman
Vaidina: Guy Pearce, James Caviezel, Dagmara Dominczyk, Richard Harris, Luis Guzman, Michael Wincott
Muzika: Ed Shearmur
Sukurta: D.Britanija, JAV (2002)
Trukmė: 131 min. (2 val. 11 min.)
Originalo kalba: anglų
Premjera Lietuvoje 2002 m. balandžio 26 d.

Naujausia rašytojo Alexandre Dumas romano interpretacija.

1814 m. Sunkiai susirgus Viduržemio jūroje plaukiančio laivo kapitonui, likę įgulos nariai nusprendžia kuo greičiau prisišvartuoti Elbos saloje (pagal šiandieninį žemėlapį ji yra netoli Italijos krantų), kurios valdovu yra iš Prancūzijos ištremtas Napoleonas Bonapartas (jis praleido toje saloje beveik 10 mėnesių nuo 1814 gegužės 4 d. iki 1815 d. vasario 26 d.). Jiems skubiai reikia surasti patyrusius medikus, nes priešingu atveju kapitonas mirs kančiose. Napoleonas sutinka, kad jo asmeninis gydytojas padėtų keliauninkams, bet su mažyte sąlyga - nuotykių ieškotojas Edmondas Dantesas (akt. Jamesas Caviezelis) turės nuvežti ir perduoti slaptą imperatoriaus laišką į Prancūziją.

Apie šį susitarimą žinojo tik geriausias jaunuolio draugas Fernandas Mondego (akt. Guy Pierce'as), kuris jau senokai slapčia pavydėjo jam žaviosios merginos Mercedes (akt. Dagmara Dominczyk). Dar didesnį pavydą jam sukelia žinia, kad laivybos kompanijos vadovas nusprendžia vos tik atvykusį į Marselį Edmondą paaukštinti iki kapitono rango. Fernandas kartu su bendrininkais ryžtasi netikėtam ir labai piktavališkam poelgiui - išduoti vestuvėms besiruošiantį geriausią draugą Prancūzijos valdžiai. Tokiu būdu jis tikisi atsikratyti svarbiausio konkurento ir negražioje kovoje išsikovoti gražuolės Mercedes širdį.

Uždraustą Napoleono korespondenciją turėjęs Edmondas yra apskelbiamas Prancūzijos išdaviku, areštuojamas ir išsiunčiamas į saloje esančią pilį-kalėjimą Chateau d'If, kur per keletą metų vieninteliu jo pašnekovu bus žiaurus prižiūrėtojas Dorleacas (akt. Michaelas Wincottas). Bėgant metams likimo atstumtas ir draugo išduotas jaunuolis praranda ne tik tikėjimą Dievu, bet ir mažiausias viltis išsigelbėti. Iš neturėjimo ką veikti, jis netgi suskaičiuoja jo kameros sienas sudarančių akmenų skaičių (5119). Tačiau viskas apsiverčia aukštyn kojom, kai kelis akmenis jo kameros sienoje netikėtai išgriauna tame pačiame kalėjime įkalintas buvęs kunigas Abbe Faria (akt. Richardas Harris), kuris jau senokai stengiasi iškasti slaptą tunelį ir pabėgti į laisvę.

Jiedu labai greitai susidraugauja ir sudaro savotišką sutartį - Edmondas padės kasti kitą tunelį, o Faria išmokys jį kautis špaga, rašyti ir skaityti. Žymiai vyresnis dvasininkas supažindina jį ne tik su istorijos, filosofijos ir ekonomikos žiniomis, bet padovanoja prie saugiai paslėpto lobio vedantį žemėlapį. Netikėtai į teigiamą pusę pasisukus likimui, Edmondas vėl atgauna norą gyventi ir pradeda galvoti apie kerštą išdavikui Fernandui, kuriam pavyko vesti jo mylimąją Mercedes, ir kitiems savo skriaudikams, kurie buvo tvirtai įsitikinę, kad jo jau seniai nėra tarp gyvųjų. Jeigu jam vis dėlto pavyktų ištrūkti į laisvę, neturtingoje šeimoje gimęs ir 13 metų kalėjime praleidęs Edmondas turėtų garantuotą galimybę tapti turtingiausiu pasaulyje žmogumi - grafu Montekristu.

Daugiau apie filmą:
http://us.imdb.com/Title?0245844

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Šokoladas (10)    Šalys (61)    Mergelė (7)    Išpažintis (16)    Drakonai (36)    Logistika (12)    Seimo rinkimai 2004 (3)    Stomatologija (6)    Astrologija (27)    Tamplieriai (7)    Kulinarija (181)    Vaiko sveikata (8)    Geografija (22)    Sektos (12)    Aiškiaregiai (11)    Programavimas (20)    Ekologiški produktai (2)    2009 metų horoskopas (15)    Miestai (14)    Tamplierių ordinas (7)    Anglų kalba (35)    Apskaita (15)    Meilė (138)    Savivaldybių rinkimai (9)    Variakojis (11)    Siemens (6)    Klaviatūros (11)    Parašiutizmas (15)    Antanas Terleckas (2)    Vadovavimas (185)    Anželikos Cholinos šokio teatras (11)    Juvelyriniai dirbiniai (2)    Slaptos bendrijos (24)    Švedija (9)    Skorpionas (7)    Kelionių įspūdžiai (26)    Prezidento rinkimai (6)    Žydai (32)    Menas būti kartu (2)    Moterims (34)    Atsiprašymas (3)    Turizmas (151)    Helouvynas (7)    Atleidimas (4)    Intel (6)    Brendis (6)    Metalistai (8)    Klubai (8)    Kailiniai (15)    Tiškevičiai (18)
1. Visų laikų skandalingiausi filmai
2. Vilniuje pristatytas brangiausias Lietuvos kino istorijoje filmas „Tadas Blinda. Pradžia"
3. Ką darytumėte, jei visas pasaulis apvirstų aukštyn kojomis?
4. "Paties baisiausio filmo" žvaigždė kovoja už rimtus vaidmenis
5. Lemtingą dieną atgims lemtingas filmas
6. Į "Neįmanomos misijos 3" premjerą T. Cruise‘as atvyko ant gaisrinės mašinos stogo
7. “Žiedų Valdovą” stačiusi kompanija nuslėpė 20 mln. JAV dolerių sumą
8. The Bourne Supremacy
9. DEGANTIS ŽMOGUS (Man on Fire)
10. Misija Karvės
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!