LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 7 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Filmai
  Kultūra > Kinas > Filmai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-07-04 Spausdinti Spausdinti
Žmogus be praeities

The man withaut a past

Žmogus be vardo, be gyvenamosios vietos, be atminties, be praeities. Nepaisant to, jis nusipelno gyventi ir patirti visus gyvenimo malonumus.

Komiška romantinė drama
Režisierius: Aki Kaurismaki
Scenarijaus autorius: Aki Kaurismaki
Vaidina: Markku Peltola, Kati Outinen.
Sukurta: Prancūzija, Olandija, Vokietija (2002)
Trukmė: 97 min. (1 val. 37 min.)
Originalo kalba: olandų
Premjera Lietuvoje 2002 m. lapkričio 29 d.

Vyras (akt. Markku Peltola) atvyksta į Helsinkį ieškoti darbo. Vos tik išėjęs iš geležinkelio stoties ir prisėdęs ant pirmo pasitaikiusio suoliuko, jis tampa brutualaus užpuolimo auka. Trys chuliganai žiauriai sumuša ir apvagia nepažįstamąjį, palikdami tik metalinę suvirintojo kaukę. Praradę bet kokias viltis išgelbėti daug kraujo netekusį pacientą, ligoninės gydytojai paskelbia jį mirusiu. Tačiau tai jie padarė perdaug anksti.

Sąmonės netekęs ir kaip mumija užbintuotas vyras ištrūksta iš giltinės nagų, pabunda iš komos būsenos, atstato į vietą sulūžusią nosį ir pats išeina iš ligoninės. Jis visiškai nieko neprisimena - nei savo vardo, nei namų adreso, nei socialinio draudimo knygelės numerio, nei profesijos, nei atvykimo tikslų, nei savo praeities. Tačiau šios mažos smulkmenos netrukdo vyrui pradėti visiškai naują gyvenimą, kuriame vėl reikės ieškoti gyvenamosios vietos, gerai apmokamo darbo, ištikimų draugų ir amžinos meilės.

Pirmą naujo gyvenimo naktį jis užmiega tiesiog prie upės kranto. Kitos dienos rytą vaikai atveda nepažįstamąjį tiesiai į Helsinkio priemiesčio benamių rajoną, kurio nuoširdūs gyventojai užsispyrusiai kovoja su skurdu, bedarbyste ir žiauria valdininkų biurokratija. iš šiukšlių konteinerio padarytame namelyje. Užsigydęs žaizdas neturtingai gyvenančios moters Kaisos (akt. Kaija Pakarinen) namuose, M (taip jis save pasivadina tiesiog šiaip sau) nusprendžia rūpintis savimi pats. Jis susitaria su griežtu apsaugos darbuotoju Anttila (akt. Sakari Kuosmanenas), kad būtinai atidirbs už išnuomuotą gyvenamąją vietą šiukšlių konteineryje ir visuomet prižiūrės labai piktą šunį vardu Hanibalas, kuris taip pat turi didelę paslaptį.

Kiekvieną penktadienį visi benamiai su viltimi laukia atvykstant "Išgelbėjimo armijos" su nemokamu maistu ir muzikine grupe. Vieno tokio susitikimo metu M susipažįsta su savanore talkininke Irma (akt. Kati Outinen), kuri parūpina jam drabužių ir suranda darbą. Netrukus, vyras pradeda po truputį prisiminti, kad jis moka stipriai mylėti ir turi verslininko gyslelę.

Daugiau apie filmą:
http://us.imdb.com/Title?0311519

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Geografija (22)    Atleidimo svarba (2)    Kulinarija (181)    Klonavimas (10)    Egzorcizmas (11)    Žydai (32)    Sveikata (313)    Klubai (8)    Telekomunikacijos (188)    Chiromantija (3)    Internetas (184)    Brendis (6)    Sodininkystė (22)    Metalinės muzikos grupės (8)    Ekologija (15)    Škotų aviganis (3)    Breakdance (4)    Viktor Uspaskich (61)    Ginklai (22)    Geologija (20)    Hip hop dance (4)    Moterims (34)    Intel (6)    Tibetas (10)    Helouvynas (7)    Erotiniai šokiai (23)    Parapsichologai (7)    Korupcija (22)    Gatvės šokiai (5)    Juvelyriniai dirbiniai (2)    Šalys (61)    Žmogaus teisės (18)    Prekės ir paslaugos buičiai (2)    Dalia Grybauskaitė (16)    Automobiliai (41)    Airija (9)    Bitė (5)    Tiškevičiai (18)    Kazino (10)    Nusikaltimai (6)    Komunikacija (166)    Architektūra (11)    Pramoginiai šokiai (2)    Britų trumpaplaukės katės (2)    Leo LT (12)    Prevencija (14)    Auklės (3)    Projektavimas (7)    Žemės ūkis (33)    Savivaldybių rinkimai 2007 (9)
1. Visų laikų skandalingiausi filmai
2. Vilniuje pristatytas brangiausias Lietuvos kino istorijoje filmas „Tadas Blinda. Pradžia"
3. Ką darytumėte, jei visas pasaulis apvirstų aukštyn kojomis?
4. "Paties baisiausio filmo" žvaigždė kovoja už rimtus vaidmenis
5. Lemtingą dieną atgims lemtingas filmas
6. Į "Neįmanomos misijos 3" premjerą T. Cruise‘as atvyko ant gaisrinės mašinos stogo
7. “Žiedų Valdovą” stačiusi kompanija nuslėpė 20 mln. JAV dolerių sumą
8. The Bourne Supremacy
9. DEGANTIS ŽMOGUS (Man on Fire)
10. Misija Karvės
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!