LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 7 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Filmai
  Kultūra > Kinas > Filmai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-07-04 Spausdinti Spausdinti
Baltasis Oleandras

White Oleander

Kartais ji gali būti nuostabi, o kartais - nuodinga.

drama
Režisierius: Peter Kosminsky
Scenarijaus autorius: Jenet Fitch
Vaidina: Alison Lohmank, Michelle Pfeiffer, Robin Wright Penn, Renee Zellweger, Patrickas Fugitas, Svetalana Efremova, Billy Connolly.
Sukurta: JAV (2002)
Trukmė: 109 min. (1 val. 49 min.)
Originalo kalba: anglų
Premjera Lietuvoje 2003 m. sausio 31 d.

Baltasis oleandras - tai gėlė. Kartais ji gali būti nuostabi, o kartais - nuodinga. Jos skleidžiamas grožis yra apgaulingas ir trapus. Šios gėlės žiedas yra labai gera metafora filmo herojei Ingrid Magnussen (akt. Michelle Pfeiffer). Ji yra graži, stipri ir savimi besirūpinanti moteris, kuri mėgsta krėsti nenuspėjamas šunybes artimiausiems žmonėms, o ypač labai jautrios sielos dukrelei Astrid (akt. Alison Lohman).

Priimdama svarbius sprendimus gyvenime, Ingrid vadovaujasi tik savo asmeninėmis mintimis, užgaidomis ir svajonėms, perdaug nekreipdama dėmesio kaip tie poelgiai paveiks jos dukterį, kurią ji labai myli. Bent jau viešai teigia, kad myli.

Vieną vakarą įsiutusi iš pavydo Ingrid mėgstamiausios gėlės baltojojo oleandro nuodais nužudo savo meilužį Barry (akt. Billy Connolly). Geriausiu atveju, jai reikės praleisti kalėjime tik 30 metų, bet gali atsitikti ir taip, kad moteris bus įkalinta už grotų iki gyvos galvos. Tai reiškia, kad savo mamą beprotiškai dievinanti Astrid gražiausiais paauglystės metais turės džiaugtis vaikų namuose arba kitose šeimose. 12-os metų mergaitei teks pačiai semtis gyvenimo patirties, savo kailiu susidurti su skurdu, prabanga, pirmaja meile, seksualiniu brendimu, pavydu, draugyste, bandymu nužudyti, savižudybe ir kitais dalykais.

Jos pirmoji pamotė Starr (akt. Robin Wright Penn) kadaise buvo striptizo šokėja ir nepataisoma alkoholike, bet po to pradėjo skaityti bibliją ir tapo praktikuojančia katalike. Moteris trokšta parodyti Astridai kelią pas Dievą, tačiau su kiekviena diena vis labiau pradeda bijoti, kad seksualioji paauglė gali "nukabinti" jos draugą Ray'ų (akt. Cole'as Hauseris). Būtent dėl šios priežasties jauna mergaitė yra priversta ieškotis naujos globėjos.

Antraja jos pamote tampa "B" lygio filmų aktorė Claire Richards (akt. Renee Zellweger), kuri yra tvirtai įsitikinusi, kad jos vyras (akt. Noah Wyle'as) yra užmezgęs meilės romaną su kita mergina. Netikėtai greitai turtuolė moteris ir maištingo charakterio mergaitė tampa geriausiomis draugėmis. Jos bendrauja taip puikiai, tarsi nuo pat gimimo būtų seserys. Tačiau ši nuostabaus gyvenimo idilija prabangiame Malibu kororte ilgai nesitęs. Likimas nublokš Astrid pas trečiąją pamotę keistuolę - emigrantę iš Rusijos Reną (akt. Svetlana Efremova).

Per visą tą laiką patyrusi daugybę teigiamų ir neigiamų emocijų, Astrid sugebėjo nepamiršti tikrosios savo ekscentriškos mamos Ingrid, kurios meilės jai taip trūko.

Daugiau apie filmą:
http://whiteoleander.warnerbros.com/teaser.html

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Erotika (8)    Grybų patiekalai (6)    Siamo katės (2)    Pankiškos muzikos grupės (15)    Shidokan (3)    Šunys (67)    Anglų kalba (35)    Mada (4)    Astrologija (27)    Žiniasklaida (108)    Škotų aviganis (3)    Lietuvių fantastika (11)    Liemenėlės (3)    Augalai (8)    TELE-2 (7)    Gyvenimo džiaugsmas (2)    Geležinkeliai (4)    Bankinės technologijos (11)    NLP (8)    Žmogaus teisės (18)    Religija ir tikėjimai (315)    Rasizmas ir ksenofobija (9)    Mazda (2)    Pankai (6)    Sony Ericcson (40)    IT parodos (10)    Restoranai (5)    Šv. Valentino diena (11)    Automobiliai (41)    Chemija (5)    Šokoladas (10)    Emo (10)    Sveikinimai Naujųjų metų proga (5)    Interneto komentarai (2)    Antanas Terleckas (2)    Mistika (446)    Vestuvės (16)    Pirmoji meilė (3)    Žuvininkystė (2)    Vartotojai (29)    Brendis (6)    Reklama internete (18)    Vandens slidės (2)    Hipnozė (10)    Išpažintis (16)    Gimimo diena (3)    Vadovavimas (185)    Televizija (17)    Miestų bendruomenės (7)    Ekologiškas maistas (2)
1. Visų laikų skandalingiausi filmai
2. Vilniuje pristatytas brangiausias Lietuvos kino istorijoje filmas „Tadas Blinda. Pradžia"
3. Ką darytumėte, jei visas pasaulis apvirstų aukštyn kojomis?
4. "Paties baisiausio filmo" žvaigždė kovoja už rimtus vaidmenis
5. Lemtingą dieną atgims lemtingas filmas
6. Į "Neįmanomos misijos 3" premjerą T. Cruise‘as atvyko ant gaisrinės mašinos stogo
7. “Žiedų Valdovą” stačiusi kompanija nuslėpė 20 mln. JAV dolerių sumą
8. The Bourne Supremacy
9. DEGANTIS ŽMOGUS (Man on Fire)
10. Misija Karvės
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!