LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 7 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Filmai
  Kultūra > Kinas > Filmai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-07-04 Spausdinti Spausdinti
Mano didelės storos graikiškos vestuvės

My big fat greek wedding

Tai bus gigantiškas ir linksmas vestuvių pokylis, kuriame susitiks dviejų skirtingų tautų papročiai ir tradicijos.

komedija
Režisierius: Joel Zwick
Scenarijaus autorius: Nia Vardalos
Vaidina: Nia Vardalos, John Corbett, Michael Constantine
Sukurta: JAV (2002)
Trukmė: 96 min. (1 val. 36 min.)
Originalo kalba: anglų/graikų
Premjera Lietuvoje 2003 m. vasario 14 d.

Pagal senų senovėje nusistovėjusias tradicijas kiekviena graikų kilmės mergina savo gyvenime privalo laikytis trijų pagrindinių taisyklių:

1) ištekėti tik už graikiško kraujo turinčio vyro;

2) užauginti savo vaikus pagal graikiškas tradicijas;

3) rūpintis ir maitinti savo artimuosius iki mirties.

Toula Portokalos jau perkopė 30-ties metų slenkstį, bet vis dar nesurado tinkamo kandidato vedyboms. Dėl šios priežasties mergina kenčia namuose ir darbe, nes kiekvienas giminės narys nepraleidžia progos iš jos pasišaipyti, dalintis kvailus patarimais arba apiberti įkyriais klausimais. Darbas šeimai priklausančiame graikiškame restorane Čikagoje "Šokantis Zorba" vis labiau tampa rutina, nes Toula svajoja apie visiškai kitokį gyvenimą, bet labai abejoja, kad kada nors pavyks kažką pakeisti.

Norėdami bent šiek tiek prablaškyti dukters nuotaiką, tėvai nusprendžia apmokėti jai kompiuterių kursus ir įdarbinti tetos kelionių agentūroje. Štai čia ir įvyksta didžiausias stebuklas, kurio Toula nesitikėjo net pačiame gražiausiame sapne. Mergina įsimyli į naująją darbo vietą užsukusį klijentą, kurį prieš keletą dienų jau buvo sutikusi restorane. Tuomet jai nepaliko didelio įspūdžio jaunuolio veido išraiška, bet šį kartą reikalas pakrypo visai į kitą pusę. Tačiau džiaugtis prabudusiais jausmais nėra kada, nes žavusis mokytojas Ianas Milleris yra visai ne graikas ir neturi nieko bendro su Graikija. Net neverta abejoti, kad toks vyras nepatenkins griežtų tėvelių keliamų reikalavimų.

Toula ir Ianas pradeda pažinti vienas kitą, susitikinėja pasimatymuose, miega vienoje lovoje, kol galiausiai nusprendžia susižieduoti. Vestuvių data nenumaldomai artėja, bet jaunųjų tėvai apie tai nieko nežino. Toks slapukavimas Ianui atrodo nepaaiškinamai keistas, tačiau Toula labai bijo pažadinti tėvų rūstybę ir planuoja pranešti naujienas, kai jau nieko nebus įmanoma pakeisti.

Tai bus gigantiškas ir linksmas vestuvių pokylis, kuriame susitiks dviejų skirtingų tautų papročiai ir tradicijos.

Daugiau apie filmą:
http://us.imdb.com/Title?0259446


Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Specialiosios tarnybos (36)    Politika (26)    Užgavėnes (9)    Sodininkystė (22)    Roko muzikos grupės (10)    Aviacija (38)    Svarstyklės (7)    Archeologija (42)    Drabužiai (41)    Astronomija (46)    Kūdikio maitinimas (3)    Žindymas (14)    Avinas (7)    Viskis (8)    Gyvūnai (174)    Miestai (14)    Foje (3)    Auklėjimas (7)    Kelnaitės (2)    Šventės (117)    Geologija (20)    Juvelyriniai dirbiniai (2)    Šventasis Kazimieras (2)    Istorija (154)    Buto remontas (3)    Paukščių gripas (21)    Prezidento rinkimai (6)    Nekilnojamasis turtas (22)    Naujieji metai (12)    Neištikimybė (2)    Maudymosi kostiumėliai (7)    Nacionaldarbininkų Sąjūdis (2)    2009 metų horoskopas (15)    Rasos (2)    Kovos menai (72)    Žmogaus klonavimas (2)    Dieta (33)    Geležinkeliai (4)    Seimo rinkimai 2004 (3)    Klaviatūros (11)    Simbolika (2)    Draugystė (10)    Psichologija (89)    Bibilija (10)    Kalbos kultūra (39)    Emigrantai (22)    Sektos (12)    P2P tinklai (2)    Lobiai (12)    Interneto komentarai (2)
1. Visų laikų skandalingiausi filmai
2. Vilniuje pristatytas brangiausias Lietuvos kino istorijoje filmas „Tadas Blinda. Pradžia"
3. Ką darytumėte, jei visas pasaulis apvirstų aukštyn kojomis?
4. "Paties baisiausio filmo" žvaigždė kovoja už rimtus vaidmenis
5. Lemtingą dieną atgims lemtingas filmas
6. Į "Neįmanomos misijos 3" premjerą T. Cruise‘as atvyko ant gaisrinės mašinos stogo
7. “Žiedų Valdovą” stačiusi kompanija nuslėpė 20 mln. JAV dolerių sumą
8. The Bourne Supremacy
9. DEGANTIS ŽMOGUS (Man on Fire)
10. Misija Karvės
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!