LT   EN   RU  
2021 m. birželio 14 d., pirmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Filosofija
  Mokslas > Mokslo sritys > Filosofija
Lankomumo reitingas Publikuota: 2002-01-01 Spausdinti Spausdinti
Už ką aš dėkingas senovės žmonėms - I dalis

Pabaigai keletas žodžių apie tą pasaulį, į kurį aš ieškojau kelių, į kurį galbūt suradau naują kelią,- apie senovės pasaulį. Mano skonis, kuris galėtų būti pavadintas pakantaus skonio priešingybe, ir čia man anaiptol neleidžia viskam sakyti Taip: jis apskritai nenoriai sako Taip, mieliau - Ne, o mieliausiai visai nieko... Toks mano požiūris į ištisas kultūras, toks požiūris į knygas,- taip pat į vietas bei landšaftus. Iš esmės labai nedaug antikinių knygų įėjo į mano gyvenimą; tarp jų nėra pačių garsiausių. Mano stiliaus, epigramos kaip stiliaus jausmas pabudo beveik iškart, susilietus su Saliustijumi. Aš neužmiršau savo gerbiamo mokytojo Corrsseno nustebimo, kai savo blogiausiam lotynistui jis turėjo parašyti geriausią pažymį,- o aš iškart buvau tam pasirengęs. Glaustumas, griežtumas, turtingumas, piktas abejingumas "gražiam žodžiui" ir "gražiam jausmui",- štai kur aš suradau save. Mano kūriniuose, neišskiriant Zaratustros, galima apčiuopti labai rimtų pastangų siekti r o m ė n i š k o stiliaus, stilistinio "aere perennius" 56 . - Panašiai man atsitiko pirmąkart susidūrus su Horacijumi. Joks poetas iki šiol nesuteikė man tokio estetinio pasitenkinimo, kokį iškart suteikė Horacijaus odės. Negalima net n o r ė t i, kad kitomis kalbomis būtų pasiekta tai, kas padaryta čia. Žodžiu mozaika, kur kiekvienas žodis - kaip skambesys, kaip vieta, kaip sąvoka - į dešinę, į kairę ir į visas puses išspinduliuoja savo jėgą; ženklų skaičiaus minimumas; šitaip pasiekta maksimali ženklų energija; visa tai yra romėniška ir, jei manimi norima tikėti, k i l n u par excellence. Visa kita poezija palyginti yra pernelyg populiari - tik jausmingi plepalai.

56 - tvirtesnis už varį, t.y. ilgalaikis (lot.)

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Vartotojai (29)    Meilė (138)    Avalynė (7)    Ekonomika (5)    Spiritizmas (4)    Baikeriai (8)    Interneto dizainas (5)    Ekologiški produktai (2)    Užsienyje (2)    Lietuvoje (43)    Tibetas (10)    Moterims (34)    Kelnaitės (2)    Filosofija (326)    Netolerancija (6)    Lietuvių valgiai (28)    Lengvosios muzikos grupės (27)    Alkoholizmas (15)    Medžioklė (63)    Kaukazo aviganis (2)    Garso ir vaizdo technika (2)    Vadovavimas (185)    Tiškevičiai (18)    Vabzdžiai (5)    Vilniaus bendruomenės (4)    Apatinis trikotažas (17)    Viešieji ryšiai (20)    Emo (10)    Prancūzų buldogas (2)    Ginklai (22)    Klaviatūros (11)    Ekologija (15)    Žmogaus klonavimas (2)    Nokia (24)    Brendis (6)    Neištikimybė (2)    Meino meškėnas (2)    Wing Tsun (14)    „Laisvės kryžkelės“ (10)    Omnitel (12)    Specialiosios tarnybos (36)    Partijos (41)    Egiptas (24)    NSO (33)    Alkoholiniai gėrimai (74)    Vaiduokliai (23)    Informaciniai karai (11)    Rašytojai (11)    Architektūra (11)    Draugystė (10)
1. Leonid Karpov „Filosofijos pagrindai“
2. „Filosofijos pagrindai“ I. Filosofijos specifika. Parafizika
3. „Filosofijos pagrindai“ I. Filosofijos specifika. Fizika
4. „Filosofijos pagrindai“ I. Filosofijos specifika. Metafizika
5. „Filosofijos pagrindai“ I. Filosofijos specifika. Filosofija ir religija
6. „Filosofijos pagrindai“ I. Filosofijos specifika. Filosofija ir mokslas
7. „Filosofijos pagrindai“ I. Filosofijos specifika. Filosofijos objektas
8. „Filosofijos pagrindai“ II. Būties problema. Ikisokratikai
9. „Filosofijos pagrindai“ II. Būties problema. Sokratas, Platonas ir Aristotelis
10. „Filosofijos pagrindai“ II. Būties problema. Viduramžiai
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!