LT   EN   RU  
2021 m. spalio 25 d., pirmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Filosofija
  Mokslas > Mokslo sritys > Filosofija
Lankomumo reitingas Publikuota: 2002-01-01 Spausdinti Spausdinti
Ko trūksta Vokiečiams - II dalis

- Kokia g a l ė t ų būti vokiečių dvasia; daug kas melancholiškai mąstė apie tai! Tačiau ši tauta pati save kvailino beveik visą tūkstantmetį: niekur nebuvo taip piktnaudžiaujama dviem didžiausiais europietiškais narkotikais - alkoholiu ir krikščionybe. Pastaruoju metu atsirado dar ir trečias, kuris jau pats vienas gali paralyžiuoti visokį subtilų ir drąsų dvasios judrumą. Tai muzika, mūsų bukinanti ir buka vokiečių muzika.- Kiek daug vokiškame intelekte niauraus sunkio, raišumo, skystumo, mieguistumo, kiek daug a l a u s! Kaip apskritai įmanoma, kad jaunuoliai, paskyrę savo gyvenimą dvasiniams tikslams, neturi svarbiausio dvasingumo, d v a s i o s s a v i s a u g o s i n s t i n k t o - ir geria alų?.. Tarp mokslus einančio jaunimo paplitęs alkoholizmas galbūt nėra problema mokslingumo požiūriu - žmogus be dvasios gali būti net didelis mokslininkas,- tačiau bet kuriuo kitu požiūriu tai yra problema.- Kur tik nerasi jo, to romaus išsigimimo, kurį dvasioje sukelia alus! Kartą, vienu beveik pagarsėjusiu atveju, aš pirštu prikišamai parodžiau tokį išsigimimą - mūsų pirmasis vokiečių dvasios laisvūnas, p r o t i n g a s i s Dovydas Straussas išsigimė į aludžių evangelijos ir "naujojo tikėjimo" autorių... Neatsitiktinai savo eilėraščiuose jis šlovino "mielą putelę" - ištikimybę iki mirties...

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Auklėjimas (7)    Naujieji metai (12)    Rytietiški šokiai (16)    Apatinis trikotažas (17)    Tatuiruotės (7)    Advokatai (10)    Aviacija (38)    Sektos (12)    Sveikata (313)    Spiritizmas (4)    Vaizdo kortos (3)    Vaiduokliai (23)    Vaiko sveikata (8)    Dieta (33)    Delfinologija (4)    Ekonomika (5)    Dažasvydis (3)    Kelionių organizatoriai (6)    Pankai (6)    Šventės (117)    Užsienyje (50)    Kūdikio maitinimas (3)    Monitoriai (11)    Tamplieriai (7)    LNK (2)    Baikeriai (8)    Krizė (59)    Filatelija (11)    Šventieji (10)    Politika (363)    Kazimiera Prunskienė (13)    Drakonai (36)    Lengvosios muzikos grupės (27)    Šv. Valentino diena (11)    Elektroninės muzikos grupės (3)    Mada (4)    Kvepalai (10)    Draudimas (7)    Šachmatai (11)    Džiazo muzikos grupės (11)    2009 metų horoskopas (15)    Miestų bendruomenės (7)    Užsienyje (2)    Seimo rinkimai 2004 (3)    Amfetaminas (2)    Prezidento rinkimai 2009 (12)    Interneto komentarai (2)    Žvejyba (30)    Astronomija (46)    Metalinės muzikos grupės (8)
1. Leonid Karpov „Filosofijos pagrindai“
2. „Filosofijos pagrindai“ I. Filosofijos specifika. Parafizika
3. „Filosofijos pagrindai“ I. Filosofijos specifika. Fizika
4. „Filosofijos pagrindai“ I. Filosofijos specifika. Metafizika
5. „Filosofijos pagrindai“ I. Filosofijos specifika. Filosofija ir religija
6. „Filosofijos pagrindai“ I. Filosofijos specifika. Filosofija ir mokslas
7. „Filosofijos pagrindai“ I. Filosofijos specifika. Filosofijos objektas
8. „Filosofijos pagrindai“ II. Būties problema. Ikisokratikai
9. „Filosofijos pagrindai“ II. Būties problema. Sokratas, Platonas ir Aristotelis
10. „Filosofijos pagrindai“ II. Būties problema. Viduramžiai
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!