LT   EN   RU  
2021 m. spalio 25 d., pirmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
Akimirkos sentencija
Pasiūlos ir paklausos požiūriu, gyvybė yra pigiausas dalykas pasaulyje. Vandens, žemės, oro kiekis apibrežtas, bet gyvybė gimdanti gyvybę - begalinė.
Dž. Londonas
Draugai
Matulaičio bažnyčia
Lietuvių Tautinio Jaunimo Sąjunga
Tautinės krypties portalas
Etninės kultūros erdvė
Biržų krašto naujienos
Slaptai.lt - unikalus leidinys
Lietuvių sąjunga „Tauta ir Tėvynė“
Lietuvos žaliųjų judėjimas
Žaliosios minties laikraštis
Istorijos puslapiai
Receptai, patiekalai, kulinarija.
Skanus.lt
Reklama
  Filosofija
  Mokslas > Mokslo sritys > Filosofija
Lankomumo reitingas Publikuota: 2002-01-01 Spausdinti Spausdinti
Moralė kaip antinatūra - V dalis

Tarus, kad suvokta tokio maišto prieš gyvenimą piktadarybė, krikščioniškoje moralėje tapusi beveik šventenybe, kartu, laimei, galima suvokti ir kažką kita: tokio maišto nenaudingumą, iliuziškumą, absurdiškumą, m e l a g i n g u m ą. Juk galų gale, kai gyvenimą smerkia pats gyvenantysis, tai yra tik tam tikros rūšies gyvenimo simptomas: čia visai nekeliamas klausimas, ar smerkiama pagrįstai, ar nepagrįstai. Kad gyvenimo v e r t ė s problemą apskritai galėtume kelti, reikia atsistoti š a l i a gyvenimo, o be to, jį pažinti taip gerai, kaip pažino tas ar kitas, žodžiu, visi tie, kurie gyveno; pakanka motyvų, kad suprastum, jog ši problema mums yra neišsprendžiama. Kalbėdami apie vertybes, mes kalbame įkvėpti gyvenimo ir palenkti jo optikai: pats gyvenimas mus verčia teigti vertybes; o k a i mes teigiame vertybes, per mus vertina pats gyvenimas... Vadinasi, ir tas m o r a l ė s a n t i n a t ū r a l u m a s, Dievą suvokiantis kaip gyvenimo pasmerkimą ir antipodą, yra tik gyvenimo vertybinis sprendinys; k o k i o gyvenimo? K o k i o s rūšies gyvenimo? - Tačiau aš jau atsakiau: žlungančio, nusilpusio, nuvargusio, pasmerkto gyvenimo. Moralė, kaip ji buvo suprantama iki šiol - pagaliau, kaip ji buvo apibūdinta dar Schopenhauerio -"valios gyventi neigimas",- yra pats d e k a d a n s o i n s t i n k t a s, save padarantis imperatyvu; jis sako: "p r a ž ū k!"- o tai yra pasmerktojo sprendinys...

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Lotynų kalba (11)    Kaukazo aviganis (2)    LNK (2)    Gatvės šokiai (5)    Pirmoji meilė (3)    Bitė (5)    Žemgrobiai (6)    Svarstyklės (7)    Kovo 8 (3)    Mokyklos (22)    Viktor Uspaskich (61)    Turizmas (151)    Labradoras (2)    Teisė (61)    Archeologija (42)    Bendravimas (743)    Klubai (8)    Šokiai (56)    Politika (26)    Kreditai (2)    Mitingai (5)    Kompiuterių virusai (52)    Aviacija (38)    Mokesčiai (8)    Krišnaizmas (3)    Arkliai (12)    Augalai (8)    Bibilija (10)    Architektūra (11)    Sportas (8)    Miestų bendruomenės (7)    Raganos (12)    Linux/Unix (34)    Velniai (9)    Foje (3)    Simbolika (2)    Airija (9)    Mada (4)    Omnitel (12)    Pelės (5)    Z.Jurgelevičiaus rubrika (23)    Kailiniai (15)    Grožio salonai (6)    P2P tinklai (2)    Lobių ieškotojai (3)    Pasakos (60)    Pagonybė (3)    Kačių veislės (25)    Sąmokslo teorija (19)    Vaiko sveikata (8)
1. Leonid Karpov „Filosofijos pagrindai“
2. „Filosofijos pagrindai“ I. Filosofijos specifika. Parafizika
3. „Filosofijos pagrindai“ I. Filosofijos specifika. Fizika
4. „Filosofijos pagrindai“ I. Filosofijos specifika. Metafizika
5. „Filosofijos pagrindai“ I. Filosofijos specifika. Filosofija ir religija
6. „Filosofijos pagrindai“ I. Filosofijos specifika. Filosofija ir mokslas
7. „Filosofijos pagrindai“ I. Filosofijos specifika. Filosofijos objektas
8. „Filosofijos pagrindai“ II. Būties problema. Ikisokratikai
9. „Filosofijos pagrindai“ II. Būties problema. Sokratas, Platonas ir Aristotelis
10. „Filosofijos pagrindai“ II. Būties problema. Viduramžiai
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!