LT   EN   RU  
2021 m. liepos 24 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Filosofija
  Mokslas > Mokslo sritys > Filosofija
Lankomumo reitingas Publikuota: 2002-01-01 Spausdinti Spausdinti
Moralė kaip antinatūra - IV dalis

- Aš formuluoju principą. Visokį natūralizmą moralėje, t.y. visokią s v e i k ą moralę, valdo gyvenimo instinktas,- kiekvienas gyvenimo priesakas turi būti pripildytas tam tikro kanono -"privalau" ir "neprivalau", koks nors trikdymas ar priešiškumas, pasitaikantis gyvenimo kelyje, turi būti pašalintas. Priešingai, a n t i n a t ū r a l i moralė, vadinasi, beveik kiekviena moralė, kurios anksčiau buvo mokomasi, kuri buvo gerbiama ir propaguojama, atsisuka kaip tik p r i e š gyvenimo instinktus,- ji yra arba slaptas, arba atviras ir įžūlus tų instinktų p a s m e r k i m a s. Sakydama "Dievas mato širdį", ji sako Ne žemiausiems ir aukščiausiems gyvenimo geiduliams ir Dievą laiko g y v e n i m o p r i e š u... Šventasis, įtinkantis Dievui, yra idealus kastratas... Kur p r a s i d e d a "Dievo karalystė", ten baigiasi gyvenimas...

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Vėlinės (5)    Interneto komentarai (2)    Aiškiaregiai (11)    Ekonomika (5)    Neištikimybė (2)    Viskis (8)    Svarstyklės (7)    Tibetas (10)    Modemai (8)    Mityba (43)    Mokyklos (22)    Sveikata (313)    Variakojis (11)    Romas (3)    Dvarai (36)    Vandens slidės (2)    EBSW (40)    Žmogaus teisės (52)    Atmintis (4)    Smurtas mokyklose (10)    Kaukazo aviganis (2)    Sektos žudikės (6)    Intel (6)    Šventieji (10)    Spauda (3)    Domenai (11)    Švedija (9)    Kompiuteriai (148)    Go-go (10)    Muzika (196)    Grožio salonai (6)    Lobiai (12)    Nešiojami kompiuteriai (12)    Netolerancija (6)    Religija ir tikėjimai (315)    Mokesčiai (8)    Prezidento rinkimai (6)    Partijos (41)    Siemens (6)    Restoranai (5)    Skundai (22)    Fizika (11)    Bankrotas (2)    Vilniaus bendruomenės (4)    Arkliai (12)    Gender Loops (6)    Anželikos Cholinos šokio teatras (11)    Darbdaviai (10)    Bildukai (3)    Energetika (13)
1. Leonid Karpov „Filosofijos pagrindai“
2. „Filosofijos pagrindai“ I. Filosofijos specifika. Parafizika
3. „Filosofijos pagrindai“ I. Filosofijos specifika. Fizika
4. „Filosofijos pagrindai“ I. Filosofijos specifika. Metafizika
5. „Filosofijos pagrindai“ I. Filosofijos specifika. Filosofija ir religija
6. „Filosofijos pagrindai“ I. Filosofijos specifika. Filosofija ir mokslas
7. „Filosofijos pagrindai“ I. Filosofijos specifika. Filosofijos objektas
8. „Filosofijos pagrindai“ II. Būties problema. Ikisokratikai
9. „Filosofijos pagrindai“ II. Būties problema. Sokratas, Platonas ir Aristotelis
10. „Filosofijos pagrindai“ II. Būties problema. Viduramžiai
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!