LT   EN   RU  
2021 m. liepos 24 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Filosofija
  Mokslas > Mokslo sritys > Filosofija
Lankomumo reitingas Publikuota: 2002-01-01 Spausdinti Spausdinti
"Protas" filosofijoje - III dalis

- O kokie puikūs stebėjimo įrankiai yra tos mūsų juslės! Pavyzdžiui, nosis, apie kurią joks filosofas nekalbėjo su pagarba ir dėkingumu, yra pats subtiliausias instrumentas, kokiu tik mes galime disponuoti: ji gali konstatuoti net mažiausius judėjimo pokyčius, kurių nekonstatuoja nė spektroskopas. Šiandien mes turime lygiai tiek mokslo, kiek esame pasiryžę p r i i m t i juslių liudijimą,- kiek mes jas dar užaštriname, apginkluojame ir išmokome būti nuoseklesnėmis. Visa kita yra išgama ir dar-ne-mokslas: t.y. metafizika, teologija, psichologija, pažinimo teorija. A r b a formalus mokslas, ženklų mokslas: toks kaip logika ir taikomoji logika, t.y. matematika. Joje nėra jokios tikrovės, net kaip problemos; nėra taip pat ir klausimo, kokią vertę turi tokia ženklų konvencija, kokia yra logika.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Dvyniai (9)    Gaisrininkai (7)    Alkoholiniai gėrimai (74)    Projektavimas (7)    Hakeriai (273)    Svarstyklės (7)    Nusikaltimai (6)    Jautis (2)    Tadas Blinda (10)    Šventės (117)    Romas (3)    Renginiai (31)    Ekologiškas maistas (2)    Apskaita (15)    Menas būti kartu (2)    Lotynų kalba (11)    Škotų aviganis (3)    Žmogaus teisės (18)    Teisė (61)    Užsienyje (50)    Helouvynas (7)    Baikeriai (8)    Britų trumpaplaukės katės (2)    Šventasis Kazimieras (2)    Artūras Zuokas (41)    Archeologija (42)    Sveikinimai Naujųjų metų proga (5)    Aikido (14)    Vitaminai (2)    Laikrodžiai (3)    Sel (10)    Užgavėnes (9)    Knygos (23)    Bendravimas (743)    Miestų bendruomenės (7)    Ožiaragis (7)    Grožio salonai (6)    Bendruomenės (158)    Partizanai (12)    Lietuvoje (16)    Anželikos Cholinos šokio teatras (11)    Z.Jurgelevičiaus rubrika (23)    Modemai (8)    Kietieji diskai (17)    Optinis ryšys (12)    Viskis (8)    Mistika (9)    Augalai (8)    Advokatai (10)    Komunikacija (166)
1. Leonid Karpov „Filosofijos pagrindai“
2. „Filosofijos pagrindai“ I. Filosofijos specifika. Parafizika
3. „Filosofijos pagrindai“ I. Filosofijos specifika. Fizika
4. „Filosofijos pagrindai“ I. Filosofijos specifika. Metafizika
5. „Filosofijos pagrindai“ I. Filosofijos specifika. Filosofija ir religija
6. „Filosofijos pagrindai“ I. Filosofijos specifika. Filosofija ir mokslas
7. „Filosofijos pagrindai“ I. Filosofijos specifika. Filosofijos objektas
8. „Filosofijos pagrindai“ II. Būties problema. Ikisokratikai
9. „Filosofijos pagrindai“ II. Būties problema. Sokratas, Platonas ir Aristotelis
10. „Filosofijos pagrindai“ II. Būties problema. Viduramžiai
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!