LT   EN   RU  
2021 m. liepos 24 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Filosofija
  Mokslas > Mokslo sritys > Filosofija
Lankomumo reitingas Publikuota: 2002-01-01 Spausdinti Spausdinti
"Protas" filosofijoje - II dalis

Su didžia pagarba aš darau išimtį H e r a k l i t o vardui. Kai kitų filosofų armija atmetė juslių liudijimą, kadangi jos rodė įvairovę ir kaitą, jis atmetė tą liudijimą, nes jos rodė daiktus, tarsi jie turėtų trukmę ir vientisumą. Ir Heraklitas nuskriaudė jusles. Jos nemeluoja nei taip, kaip manė elėjiečiai, nei taip, kaip tikėjo jis,- jos apskritai nemeluoja. Ką mes p a d a r o m e iš jų liudijimo, tai pirmąkart sukuria melą, pavyzdžiui, vienio melą, daiktiškumo, substancijos, trukmės melą... "Protas" yra priežastis, lemianti tai, kad mes falsifikuojame juslių liudijimą... Tačiau Heraklitas amžinai teisus sakydamas, kad būtis yra tuščia fikcija. "Regimasis pasaulis" yra vienintelis: "tikrasis pasaulis" - tik p r i m e l u o t a s...

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Liberalai demokratai (3)    Kietieji diskai (17)    Prezidento rinkimai (6)    AMD (3)    Restoranai (5)    Slaptos bendrijos (24)    Go-go (10)    Viktor Uspaskich (61)    Z.Jurgelevičiaus rubrika (23)    Juvelyriniai dirbiniai (2)    Netolerancija (6)    Vaiduokliai (23)    Skamp (16)    Antanas Terleckas (2)    Politika (26)    Darbdaviai (10)    Euro naujienos (2)    Teatrai (21)    Kelionių pasiūlymai (7)    Spauda (3)    Modemai (8)    Prokuratūra (4)    Atleidimo svarba (2)    Mokyklos (22)    Lietuvoje (16)    Aviacija (38)    Gimimo diena (3)    Šventasis Pranciškus (3)    Fotografija (17)    E - komercija (87)    Laikrodžiai (3)    Avinas (7)    Rasizmas ir ksenofobija (9)    Kaziuko mugė (3)    Gotai (17)    Duomenų apsauga (3)    Chemija (5)    Parapsichologija (22)    Velykos (10)    Kandidatai į prezidentus (5)    Kelionių organizatoriai (6)    Civilinė sauga (7)    Kaukazo aviganis (2)    Gatvės šokiai (5)    Miestai (14)    Lietuvos istorija (110)    Mokėjimo kortelės (7)    Geografija (22)    Buto remontas (3)    Mobilūs ryšiai (193)
1. Leonid Karpov „Filosofijos pagrindai“
2. „Filosofijos pagrindai“ I. Filosofijos specifika. Parafizika
3. „Filosofijos pagrindai“ I. Filosofijos specifika. Fizika
4. „Filosofijos pagrindai“ I. Filosofijos specifika. Metafizika
5. „Filosofijos pagrindai“ I. Filosofijos specifika. Filosofija ir religija
6. „Filosofijos pagrindai“ I. Filosofijos specifika. Filosofija ir mokslas
7. „Filosofijos pagrindai“ I. Filosofijos specifika. Filosofijos objektas
8. „Filosofijos pagrindai“ II. Būties problema. Ikisokratikai
9. „Filosofijos pagrindai“ II. Būties problema. Sokratas, Platonas ir Aristotelis
10. „Filosofijos pagrindai“ II. Būties problema. Viduramžiai
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!