LT   EN   RU  
2021 m. vasario 25 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Fitnesas
  Sportas > Fitnesas
Lankomumo reitingas Publikuota: 2004-03-24
Istorija

Oficialiai, fitnesas atsirado Jungtinėse Amerikos Valstijose prieš 30 metų, tačiau pirmos fitneso programos susiformavo antrojo pasaulinio karo metais. Kad neprarasti laiko, amerikiečių kareiviai treniravosi neskubėdami, stiprino pilvo preso raumenis, darė prisitraukimus ... . Paskui, tie paprasti pratimai tapo klasika ir su laiku tuos pratimus patobulino fitneso profesionalai.

Dvidešimto amžiaus, antrajame pusamžyje fizinio pajėgumo testai skirtingose gyventojų grupėse išryškino daugybę amerikiečių sveikatos problemų. Ir tuos problemos didėjo tolygiai gerėjant gyvenimo sąlygoms. Žmonės ateidavo po darbo, įsijungdavo televizorių, gėrė alų ... . Ir jeigu didžiuosiuose miestuose būdavo kokia nors alternatyva tokiam gyvenimui, tai provincijoje reikalai buvo kur kas prastesni. Ir tada Jungtinėse Amerikos Valstijose buvo sukurta fitneso sąjunga, į kurią įėjo 20 labiausiai autoritetą turinčių profesionalų fitneso srityje, ir dar politikai iš įvairių valstijų. Svarbiausias šios sąjungos uždavinys buvo fitneso populiarizavimas.

Todėl, jeigu prieš 10 metų JAV buvo 4 mil. žmonių, užsiiminėjančių fitnesu, tai dabar, tiktai fitneso-klubų narių - 16,5 mil. žmonių. Ir šis skaičius nenustoja didėti.

Lietuvoje, fitnesas atsirado palyginti neseniai, prieš 10 metų. Iki šio momento mūsų gyventojai pamiršo, kaip reikia save prižiūrėti. Ir reikėjo pradėti iš pradžių aiškinti žodžio "fitnesas" reikšmę, fitnes-programų privalumus ir mokyti žmones teisingai sportuoti.

Lietuvos fitneso industrija auga tokiais dideliais tempais, kad dabar mūsų specialistų lygis ir žmonių išsilavinimo lygis užsiiminėjančių fitnes klubuose - labai didelis, ką patvirtina kasmetinės konvencijos. Mes didžiuojamės tuo, kad kasdien sveiko gyvenimo būdo gerbėjų skaičius auga ir tame yra nemažas fitnes klubų pasiekimas.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Menas būti kartu (2)    Kazino (10)    Laikrodžiai (3)    Gotai (17)    Rinkimai (23)    Žvaigždės (19)    Nusikaltimai (6)    Maxima (10)    Šokiai (56)    Siamo katės (2)    Lietuva (2)    Klaviatūros (11)    Telekomunikacijos (188)    Neištikimybė (2)    Dieta (33)    Kovo 11 (4)    SSL sertifikatai (6)    Kandidatai į prezidentus (5)    Kelionių įspūdžiai (26)    Jausmai (27)    Kornreksai (3)    Darbdaviai (10)    Paukščių gripas (21)    Ekologiškas maistas (2)    Tibetas (10)    Draudimas (7)    Hipiai (9)    „Laisvės kryžkelės“ (10)    Astrologija (27)    Shidokan (3)    Makaronai (2)    Vytautas Landsbergis (6)    EBSW (40)    Striptizas (8)    Hipnozė (10)    Matematika (2)    Kultūra (749)    Kelnaitės (2)    Avinas (7)    Velniai (9)    Įvaikinimas (3)    Toyota (2)    Anglų kalba (35)    Policija (2)    Žala sveikatai (16)    Pankai (6)    Picerijos (4)    Kačių veislės (25)    Ekologija (15)    Visuotinė istorija (44)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!