LT   EN   RU  
2020 m. liepos 12 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Fizika
  Mokslas > Mokslo sritys > Fizika
Lankomumo reitingas Publikuota: 2004-05-19
Kodėl yra gerai studijuoti fiziką Vilniaus Universitete

Fizika, visgi, yra egzotiška mokslo sritis. Ne daug kas ryžtasi ją studijuoti rimčiau - gal išsigąsta formulių, kurios dar mokykloje atrodė nesuprantamos, gal tikisi uždirbti daug pinigų, o čia, sako, jie sunkiai gaunami. Vienas docentas yra pasakęs, kad fizikui jie reikalingi tik žmogiškumui palaikyti. Akademikas Rudzikas irgi pajuokavo: "Senai kaimo moterėlei niekaip nepavyks paaiškinti, kam tiek daug pinigų skiriama kažkokiems greitintuvams, o ne jos pensijai". Juk pagrindinis domėjimasis šia sritimi yra smalsumo patenkinimas. Su laiku, besidomint, atsiranda ir žavėjimasis: ta formulytė, kitiems atrodanti tik kaip paveiksliukas, gali papasakoti įdomių dalykų. O ir romantika yra ne vien tik vakarienė prie žvakių šviesos, bet ir tai, kaip juda planetos, sprogsta žvaigždės ar sukasi nežinia kas elektrono viduriuose. Džeimsas Bondas taip pat nebūtų įdomus be triukų su įmantriais prietaisais.

Studijuoti fiziką tikrai verta, net jei neketinate jai skirti visą gyvenimą - bendras supančio pasaulio suvokimas praverčia. Taisyklės, patarimai neatrodys be reikalo išgalvoti, o suprantant esmę, gal nereikės jų mokytis mintinai.

Kur studijuoti? Ten, kur patinka, bet jei pasirinksite Vilniaus Universitetą - neapsiriksite. Čia galėsite geriau susipažinti su detalėmis, kuriomis (kaip rodo praktika) mokymosi programa yra praturtinta. Seniai įkurto, puikiai žinomo pasaulyje universiteto diplomas taip pat yra labai vertinamas, kai reikia konkuruoti įsidarbinant. Palaikomi geri ryšiai su užsienio universitetais, todėl nesunku išvykti pasižvalgyti svetur.

Fizikos fakulteto aplinka taip pat gera: aplink miškai, gražūs vaizdai. Kam rūpi panelės - šalia ekonomikos fakultetas, jei Jūs esate mergina - tai niekur kitur dairytis nereikia - fizikių ir taip labai mažai, čia jums dėmesio netrūks. Moka fizikai ir linksmintis, tikriausiai teko girdėti apie FIDI, kai kasmet Vilniaus gatvėmis pradunda Dinas Zauras.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Bitė (5)    Automobiliai (41)    Šventasis Pranciškus (3)    Šatrija (4)    Vilius Navickas (2)    Džiazo muzikos grupės (11)    Vytautas Landsbergis (6)    Filmai (91)    Metalinės muzikos grupės (8)    Sektos žudikės (6)    Fotografija (17)    Dažasvydis (3)    Žemgrobiai (6)    Užsienyje (50)    Pramoginiai šokiai (2)    Leo LT (12)    Laikrodžiai (3)    Vytautas Bogušis (12)    Soliariumai (5)    Go-go (10)    Užsienyje (2)    Antanas Terleckas (2)    Seimo Pirmininkas (2)    Žmogaus teisės (18)    Darbdaviai (10)    Augalai (8)    Politologija (64)    Feng šui (7)    Klaviatūros (11)    Žuvininkystė (2)    Motociklai (12)    Toyota (2)    Šventieji (10)    Žiniasklaida (108)    Vadyba (89)    Taksas (2)    Tatuiruotės (7)    Mitingai (5)    Kovo 11 (4)    Šventasis Kazimieras (2)    Šunų veislės (52)    Burtai (8)    Žala sveikatai (16)    Netolerancija (6)    Seimo rinkimai 2004 (3)    Panayiotis Zavosas (2)    Kaimo turizmas (5)    Vaiko sveikata (8)    Dvarai (36)    Kalbos kultūra (39)
1. Optinis reiškinys atmosferoje – miražas.
2. Kuo skiriasi telekomunikacijų ir elektronikos specialistai nuo “raštininkų”
3. VU Fizikos Fakulteto dekano G. Dikčiaus straipsnis: "Darbdaviai ieško fizikų"
4. Fizika - elektroniniai žurnalai
5. Moksliniai straipsniai, atspausdinti 2002m.
6. Moksliniai straipsniai, atspausdinti 2001m.
7. Moksliniai straipsniai, atspausdinti 2000 m.
8. Moksliniai straipsniai, atspausdinti 1999 m.
9. Moksliniai straipsniai, atspausdinti 1998 m.
10. Moksliniai straipsniai, atspausdinti 1997 m.
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!