LT   EN   RU  
2021 m. rugpjūčio 3 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Įdomybės
ES nori uždrausti rūkymą kavinėse, baruose ir restoranuose

2003-10-16 | Europos Komisija nori uždrausti rūkymą kavinėse, baruose ir restoranuose visose 15 Europos Sąjungos (ES) valstybių, praneša Reuters-ELTA. Komisija ėmėsi griežtesnių priemonių prieš rūkymą: uždraudė tabako reklamą ir reikalauja ant cigarečių pakelių spausdinti pažeistų plaučių ir kitų organų nuotraukas, kurios įspėtų apie rūkymo pavojus. ES sveikatos apsaugos komisaras Deividas Baernas (David Byrne) taip pat pareiškė, jog jis ketina pasiūlyti uždrausti rūkymą darbovietėse. Tokios taisyklės yra priimtos Jungtinėse Valstijose, kur 100 miestų, įskaitant Niujorko, baruose ir restoranuose yra uždrausta rūkyti. Komisija neturi jokios teisinės kompetencijos uždrausti rūkymą baruose ir restoranuose, tačiau anksčiau prašė valstybių narių priimti įstatymus,draudžiančius rūkyti darbo vietose, uždarose viešosiose vietose ir visuomeniniame transporte. Airija jau priėmė tokius nuostatus. Komisija greičiausiai susidurs su stipriu pasipriešinimu Europos Sąjungoje, ypač dešimtyje, daugiausia Rytų Europos, šalių, kurios prisijungs prie bloko kitų metų gegužės mėnesį. Šiose valstybėse rūkoma kur kas daugiau nei vidutiniškai Europos Sąjungoje.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Britų pora namie laikė 244 šunis ir 16 paukščių

2003-10-16 | Gyvūnų globos draugijos ketvirtadienį pareiškė iš vidutinio amžiaus poros kuklių namų Anglijos Šiaurės vakaruose išgabenę 244 šunis, 16 įvairių paukščių, 5 suaugusius katinus, 2 mažus kačiukus ir šinšilą. 15 aktyvistų, kovojančių su netinkamu elgesiu su gyvūnais, gavę slaptos informacijos, įžengė į poros namus Karnforto kaime ir net dvi dienas iš pastato gabeno gyvūnus. Anot globos organizacijos narių, tiek gyvūnų jie sulaikę dar nebuvo. Veterinarų patarimu iš poros namų išgabenti gyvūnai buvo išsiuntinėti į įvairias globos organizacijas visoje Didžiojoje Britanijoje.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Uraganas niokoja rytinę JAV pakrantę

2003-10-16 | JAV rytinėje pakrantėje siaučia uraganas "Isabel" - jis plėšo pastatų stogus, rauna medžius ir traukia elektros tinklus. Apie milijoną žmonių jau liko be elektros, baiminamasi potvynių, praneša BBC-ELTA. Vėjo greitis siekia 150 kilometrų per valandą. Nors dešimtys tūkstančių žmonių pasitraukė iš savo būstų Šiaurės Karolinoje ir Virdžinijoje, likę apsirūpino konservuotais produktais bei, sutvirtinę savo namus, liko pasiruošę atlaikyti negandas. Didžiojoje regiono dalyje buvo paskelbta nepaprastoji padėtis. Vienai dienai uždarytos mokyklos bei verslo pastatai. Gyventojams patariama laikytis toliau nuo elektros linijų, medžių, vengti užtvinusių kelių.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

B.Geitsas padovanojo Niujorkui 51,2 milijono dolerių

2003-10-16 | Niujorko valdžia trečiadienį gavo rekordinę per visą miesto istoriją auką - 51,2 milijono dolerių. Šios lėšos jai buvo paskirtos iš korporacijos "Microsoft" įkūrėjo Bilo Geitso (Bill Gates) labdaros fondo.Už šiuos pinigus bus pastatytos 107 nedidelės, 500 ir mažiau mokinių skirtos mokyklos, kurios bus aprūpintos naujausiais kompiuteriais. B. Geitso (Bill Gates) nuomone, kaip tik tokios nedidelės mokymo įstaigos reikalingos gana žemam vidurinio mokslo lygiui Niujorke kelti. Naujos mokyklos turi būti atidarytos iki 2007 metų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Grybautojas rado 200 tūkstančių dolerių

2003-10-16 | Miške prie Lenkijos miesto Ščecino vienas grybautojas rado 200 tūkstančių dolerių. Vėliau paaiškėjo, kad pinigai buvo padirbti. Tai ketvirtadienį žurnalistams pranešė Ščecino policijos atstovas spaudai Artūras Marciniakas (Artur Marciniak). Anot jo, į policiją kreipęsis vyras papasakojo, kad krepšelis su pinigais buvo apkrautas šakomis. Jame buvo du tūkstančiai 100 dolerių nominalo banknotų. Grybautojas pinigus parsinešė namo ir kelias dienas laužė galvą, ką su jais daryti. Galiausiai atnešė juos į policiją. Pareigūnai nustatė, jog didelė dalis banknotų yra tos pačios serijos ir turi vienodus numerius. Dabar tiriama, iš kur miške atsirado 200 tūkstančių padirbtų dolerių.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Indijoje mokiniai rašys pažymius mokytojams

2003-10-16 | Išsipildė Indijos moksleivių svajonė - jie rašys pažymius mokytojams. Penktų-vienuoliktų klasių mokiniai, įvertindami mokytojo darbą, nulems, ar šis gali dirbti toliau. Rašydami pažymius, mokiniai liks anonimais. Anot laikraščio "Indian Express", jie spręs, ar mokytojas dirba labai gerai, ar gerai, ar blogai. Pažymiai bus rašomi spalį, o po to - sausį. Jei abu kartus daugiau kaip 60 proc. mokinių nuspręs, kad mokytojas dirba blogai, jam grės atleidimas iš darbo. Įspėjamas bus jau tada, jei daugiau kaip 40 proc. vienos klasės moksleivių jo darbą įvertins blogai. Jei bus galimybės, jis toliau šioje klasėje pamokų neves.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Ž. Depardjė nutraukė ryšius su savo sūnumi

2003-10-16 | Prancūzų kino žvaigždė Žeraras Depardjė (Gerard Depardieu) atsuko nugarą ne iš gerosios pusės pagarsėjusiam savo sūnui Gijomui (Guillaume). "Šiuo metu mes nepalaikome jokių ryšių. Aš juos nutraukiau, nes nebenoriu būti siena nuo visų problemų", - interviu žurnalui "Paris Patch" pareiškė aktorius. 32 metų Gijomas (Guillaume), kuris taip pat yra aktorius, praėjusį antradienį už smurtą ir grasinimus šaunamuoju ginklu buvo nubaustas devynių mėnesių lygtine bausme. Ž. Depardjė (Gerard Depardieu) pasakojo nesutikęs pasikalbėti su savo sūnumi, nors šis labai prašęs. Kino žvaigždė palinkėjo savo sūnui dvasinės ramybės. "Būdamas 32-ejų, jis turi būti vyras", - sakė aktorius.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Eutanazija per mėgstamos grupės koncertą

2003-10-16 | JAV sunkiojo roko grupė "Hell on Earth" paskelbė, kad jos koncerto metu Floridoje viešai nusižudys nepagydomai sergantis gerbėjas. Anot muzikos žurnalo "Rolling Stone", policija yra pasirengusi užkirsti kelią savižudybei. Neįvardytas gerbėjas ketina nusižudyti spalio 4-ąją per rokerių pasirodymą Sent Pytersberge. Grupės lyderis Bilis Totelotas (Billy Tourtelot) sakė, kad savižudybe scenoje gerbėjas nori atkreipti dėmesį į nepagydomai sergančių žmonių teisę pasirinkti garbingą mirtį. Grupė nusprendė neprieštarauti. Pranešime spaudai gerbėjas, kurio tapatybė bus paskelbta tik per koncertą, teigė dėkojęs Dievui už "šią galimybę nutraukti savo kančias".

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Vietnamas: 30 suimtų prostitučių išsiųsta į perauklėjimo stovyklą

2003-10-16 | Ketvirtadienį policija suėmė 30 moterų ir vieną korėjietį bei vyrą iš Vietnamo, kurie įtariami viename Pietų Vietnamo viešbučių sudarę prostitucijos tinklą. Sulaikytos įtariamosios bus išsiųstos į perauklėjimo stovyklą, praneša Reuters-ELTA. Asmenys suimti po to, kai viena padavėja buvo sučiupta parduodanti sekso paslaugas japonui, "Amara Hotel" viešbučio klientui, pareiškė Ho Ši Mino miesto policijos pareigūnas. Korėjos pilietis 38 metų Jeungas Jibas Rounas (Jeung Jib-Rown) ir 33 metų Le Kvang Jenas (Le Quang Yen) bus apkaltinti prostitucijos organizavimu ir, jei bus nubausti, jiems skirta bausmė gali siekti 20 metų kalėjimo.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

M. Džegerio žmona iš namo prižiūrėtojo reikalauja 20 mln. JAV dolerių

2003-10-16 | Bianka Džeger (Bianca Jagger), buvusi "Rolling Stones" vokalisto žmona, savo namo garsiojoje Niujorko gatvėje Park aveniu prižiūrėtoją padavė į teismą ir reikalauja iš jo 20 mln. JAV dolerių, nes pastatas pūva ir praleidžia lietaus vandenį. Pareiškimas, apie kurį pranešta ketvirtadienį, buvo pateiktas Manheteno aukščiausiajam teismui. Namo prižiūrėtojas kaltinamas aplaidumu, sutarties pažeidimu ir sukčiavimu. Kaltinimai taip pat pateikiami už asmeninio turto žalojimą. Nikaragvoje gimusi 58 metų B. Džeger (Bianca Jagger) buvo pirmoji dainininko Miko Džegerio (Mick Jagger) žmona. Jie susituokė 1971-aisiais, susilaukė dukters Džeidės (Jade), o po aštuonerių metų išsiskyrė.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!