LT   EN   RU  
2021 m. rugsėjo 26 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Žirgų sportas
Visuotinė pagarba ir meilė - žirgui

2006-06-12 | Į geriausių JAV sportininkų sąrašą nuo šiol galima įtraukti ir žirgo vardą, nes visa šalis eina iš proto dėl traumą patyrusio ristūno. Geriausiam JAV žirgui Barbaro plūste plūsta siuntiniai su vaisiais ir gėlės. Tai ristūnas, laimėjęs prestižines Kentukio lenktynes. Jis laimėjo visas šešias varžybas, o startuodamas septintosiose nesėkmingai griuvo ir net 3 vietose susilaužė koją. Populiaraus žirgo nesėkmė itin sujaudino amerikiečius. Prie Georgo Widenerio ligoninės, skirtos dideliems gyvūnams, pagrindinio įėjimo ir intensyvios priežiūros palatos jie prinešė rožių ir obuolių, įvairiausių atviručių, į ligoninę plūsta ristūną palaikantys paprasti ir elektroniniai laiškai. Vaisių būta tiek daug, kad juos teko išdalyti kitiems žirgams. "Aš tokių dalykų dar niekada nesu matęs. Sakytum, čia būtų gydomas karalius", - stebėjosi ligoninės apsaugos pareigūnas. Barbaro dabar tikrai prilygsta karaliui. Kai kas meilę žirgui išreiškė kitaip - palaikymo šūkiais išmargino savo automobilius. "Tai turėtų teigiamai paveikti visą žirgų sportą", - sakė Barbaro savininkas Roy'us Jacksonas. Jis negalėjo paaiškinti tokios amerikiečių meilės savo žirgui.

Lankomumo reitingasKomentarų: 5

plačiau >>

Tradicinės respublikinės ristūnų žirgų žiemos lenktynės ,,Sartai" Dusetose

2006-02-16 | Patikėkite, būtina Zarasų krašte apsilankyti viduržiemio pirmąjį vasario šeštadienį ir tam yra ne viena priežastis: jeigu norite sutikti kone „pusę“ Lietuvos, o per metus pasiilgote vientelio šalyje tokio smagaus susibūrimo, nuoširdžiai žirgų lenktynėms besirengiančių dusetiškių bei šventinio šurmulio oaze tampančių Dusetų – ruoškitės į kelią! Ar gali tapti kliūtimi gamtos išdaigos, permainingi orai ir kiti netikėtumai – jūs turite būti Dusetose, tą dieną tampančiose visos Lietuvos dėmesio centru. Turi kuo didžiuotis čia gyvenantys: tradicinės respublikinės ristūnų žirgų lenktynės seniai peržengė Zarasų rajono ribas, tapo vienu įspūdingiausių renginių Lietuvoje, žinomu ir užsienyje: mat, vis dažniau jomis besidomintys žurnalistai atvyksta iš svetur stebėti ne tik pačių lenktynių, bet ir pasirengimo joms. Šventės rengėjai supranta savo atsakomybę – juk šiemet rengiamos žirgų lenktynės skaičiuoja 210 metus ir net 100 –uosius kai jos paskelbtos tradicinėmis. Tokia ilga lenktynių istorija paženklinta legendomis, pasakojimais ir ryškiais herojais. Nuo seno pagrindinė lenktyniaujančių vieta kovai – gražuolis Sartų ežeras. Apmaudu, bet permaingos žiemos ima ir „pakiša koją“ – ežero ledas tampa pavojingu. Bet išradingi rengėjai rado išeitį – varžybas rengia čia pat, Sartų ežero pašonėje įrengtame hipodrome ir nesiruošia nuolaidžiauti inoringai žiemai ir nenuspėjamai jos nuotaikai.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Žirgų lenktynės. Lietuva

2006-01-16 | Kiekvienos žirgu lenktynes turi praktini pagrinda ir tiksla. Joms budingas ir žirgo aliuras. Todel jau XVII amžiuje visame pasaulyje buvo pradetos kurti važiuojamuju arkliu veisles, turincios gera riscia. Taip buvo sukurtos Orlovo, Amerikos, Prancuzijos ir rusu ristunu veisles. XIX amžiuje ristunu buvo ivežta i Lietuva. Jie buvo naudojami vietiniams arkliams gerinti ir lenktynems, kurios nuo neatmenamu laiku vykdavo daugiausia žiema miesteliuose ir ant ežeru ledo turgu ar kitu susiburimu dienomis. Arkliai buvo kinkomi i paprastas ir palengvintas rogutes. Lenktynese važiuotojai dalyvaudavo su ivairiausiu veisliu žirgais. Tokio pobudžio lenktynes paplitusios Rytu Aukštaitijoje. Pradžioje lenktynes vyko tarp atskiru važiuotoju per miesteli ar ant ledo tiesiu keliu. Daugiausia megeju palenktyniauti susirinkdavo Svedasuose, Obeliuose, Užpaliuose, Zarasuose ir Dusetose. Nuo senu laiku jos vykdavo du kartus per metus – vasara ir žiema. Apylinkes jaunimas lenktyniu metu kurendavo laužus, žaisdavo ir rungtyniaudavo ežero plotuose bei jo krantuose. Po 1795 metu okupacijos rusai, bijodami lietuvybes pasireiškimu, visa tai uždraude, ir lenktynes nuo to laiko vykdavo nereguliariai. Taciau ir carizmui nepavyko lenktyniu išnaikinti.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Jojimo centras "Prosperas"

2006-01-10 | Kviečiame visus į mūsų žirgyną. Jūs sužinosite kaip malonu leisti laisvalaikį balne, bendrauti su žirgais. Jojimo pamokos vyksta kiekvieną dieną, patogiu Jums laiku. Kvalifikuoti treneriai išmokys Jus joti arba padės tobulinti jau turimus jojimo įgūdžius. Čia Jūs galite išsinuomoti gardą savo žirgui. Mes garantuojame puikią žirgo priežiūrą. Žirgai šeriami kokybiškais pašarais, gauna morkų, vitaminų priedų, yra soliariumas žirgams. Savo žirgus pas mus laiko verslininkai bei užsieniečiai, gyvenantys Vilniuje. Siūlome Jums nusipirkti žirgą " Prospero" žirgyne. Mes galime juos prižiūrėti, treniruoti Jus ir Jūsų žirgą. 1999 metais žirgyne buvo suformuota veislinė banda. Visos veislinės kumelės, įvežtos iš Vokietijos, yra geros kilmės ir sukergtos su garsių linijų eržilais. Dabar jau didžiuojamės gražiu prieaugliu ir tikimės iš jo gerų rezultatų sporte. Visos kumelės ir kumeliukai vasaros laikotarpiu išvežami į vasaros arklides Kernavėje. Čia yra aptvarai ganykloms ir puikios sąlygos žirgams. Be jojimo, mūsų žirgyne žiemos metu galite pasivažinėti rogėmis. Vasarą planuojame įsigyti karietą, kurioje galėsite pasigrožėti Gineitiškių gamtovaizdžiu. Dar viena iš paslaugų mūsų žirgyne - žirgų nuoma išvažiuojamiems pobūviams. Šiuo metu ypač populiaru, rengiant kokį nors pabūvį, svečius pasitikti su raiteliais, kurie neša fakelus arba tiesiog prajoja ir pademonstruoja jojimo meną.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!