LT   EN   RU  
2021 m. rugsėjo 26 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
Akimirkos sentencija
Nepasitikėk žmogum, kuriam viskas atrodo gera, taip pat žmogum, kuris viską laiko blogu, o visų labiausiai - žmogumi, kuris į viską žiūri abejingai.
J. K. Lavateris
Draugai
Matulaičio bažnyčia
Lietuvių Tautinio Jaunimo Sąjunga
Tautinės krypties portalas
Etninės kultūros erdvė
Biržų krašto naujienos
Slaptai.lt - unikalus leidinys
Lietuvių sąjunga „Tauta ir Tėvynė“
Lietuvos žaliųjų judėjimas
Žaliosios minties laikraštis
Istorijos puslapiai
Receptai, patiekalai, kulinarija.
Skanus.lt
Reklama
  Akvariumai
Akvariumai ir ju sandara

2003-08-08 | Akvariumai būna įvairūs, tiek savo forma tiek savo dydžiu bei paskirtimi. Pastaruoju metu populiariausi yra bekarkasiai akvariumai, kuriuose metalinių kampainių funkcijas atlieka polimeriniai ir silikoniniai klijai . Akvariumo pasirinkimas priklauso nuo keleto faktorių, piniginės turinio, jūsų skonio, laikymo salygų, numatomo gyventojų kiekio bei jų rūšies. Standartiniais laikomi stačiakampiai akvariumai kurių dviejų stiklų aukštis lygus pločiui. Šie akvariumai turi visus stačiakampių akvariumų privalumus išskyrus tai, kad jei jame veisite mailių, ką tik išsiritęs mailius gali nepasiekti paviršiaus per labai dideli vandens kiekį, mat pirmajį kartą mažyliui būtina praryti keletą oro burbuliukų oro pūslės užpildymui, vėliau oro takelis iš žarnyno užauga ir oro pūslės pripildymas vyksta per kraują, mailiui veisti geriau tinka žemi akvariumai, kurių aukštis mažesnis už plotį.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Akvariumų konstrukcijos

2003-08-08 | Apvalūs. Tai mažos talpos akvariumai kuriuose gyvena viena ar kelios žuvytės. Tokiame akvariume paprastai nestatomas šildytuvas nes gyvena šaltavandenės žuvys(pvz. auksinės) rekomenduojama įrengti dugninį filtravimą su kompresoriumi, specialus apšvietimas nebūtinas. Keturkampiai. Tai įvairiausių išmatavimų ir labiausiai paplitę akvariumai, jų talpa svyruoja nuo šešių litrų iki kelių tonų. Juose naudojama įvairiausios filtravimo sistemos priklausomai nuo akvariumo dydžio ir paskirties, analogiškai ir su apšvietimu.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Akvariuminiai augalai: Vesicularia dubyanam

2003-08-08 | Vesicularia dubyana populiariai vadinama "Javos samanos". Jis labai nereiklus vandeniui ir apšvietimui. Javos samanos lengvai prisitvirtina prie visų paviršių, kas jas daro tinkamas akmenų ir šaknų puošimui ar akvariumo įrangos paslėpimui. Kol pačios neprisitvirtina, jas reikia pritvirtinti reikiamoje vitoje su žvejybiniu valu. Jei augimas per daug stiprus, nugenėkit jas su žirklėmis. Javos samanos suteikia nuostabią užuoglaudą jaunoms žuvytėms. V. dubyana taip pat gali būti naudojama terariumuose jei oras drėgnas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Akvariuminiai augalai: Spathiphyllum wallisii

2003-08-08 | Terariumo augalas, kartais naudojamas akvariumuose ir apvaliuose auksinių žuvyčių akvariumukuose. Gali būti naudojamas kaip dekoratyvinis augalas, bet tik kelis mėnesius. Jei norit išlaikyti gerą balansą normaliam akvariume šiam augalui neturi būti leidžiama dominuoti. Nevalgomas žolėdžių žuvų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Akvariuminiai augalai: Saggitaria subulata

2003-08-08 | Saggitaria subulata yra idealus, nereiklus priekini ovaizdo augalas, kurio trumpi ūsai suformuoja tankią grupę. Susodinkite atskirus augalus kas 2-4 cm. Šis augalas gali sukelti problemų, nes tam tikromis sąlygomis jis staigiai užauga iki 50 cm aukščio kai tampa vyresnis. Bet jei tada jis perkeliamas tolyn, vėl gali pažemėti. Akvariume kartais išauginą ilgą žiedstiebį į paviršių ir mažas baltas žiedelis išsiskleidžia virš pat vandens paviršiaus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Akvariuminiai augalai: Rotala wallichii

2003-08-08 | Rotala wallichii yra reiklus augalas, kuris išvysto raudonas stiebelių viršūnes esant geram apšvietimui. Dekoratyviausias efektas gali būti pasiektas susodinant daug stiebelių kartu. R. wallichii yra geras priekinio vaizdo augalas, tinkamas mažiems akvariumams, nes lengva nugenėti, jei užauga per didelis. CO2 tiekimas smarkiai pastiprina augimą. Jis mėgsta minkštą, lengvai rūgštų vandenį.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Akvariuminiai augalai: Nanjenshan

2003-08-08 | Yra neaiškumų dėl šio augalo pavadinimo. Kurį laiką jis buvo vadinamas "Mayaca sellowiana" bet iš tikro tai yra Rotala spec. "Nanjenshan" (rūšis nežinoma). Tai gražus augalas su adatos formos lapais. Jam reikia gana daug šviesos ir CO2 taip pat rekomenduojamas augimo skatinimui. Dekoratyviausias efektas gaunamas sodinant juos grupėmis. Taip pat tinkamas mažiems akvariumams.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Akvariuminiai augalai: Rotala rotundifolia

2003-08-08 | Lotyniškas pavadinimas reiškia "augalas su apvaliais lapais", bet tai tinka tik pelkinei atmainai, kuri turi apvalius lapus. Akvariumuose Rotala rotundifolia turi ilgus, siaurus lapus. Kitaip, nei kitos Rotala rūšys, ji gana nereikli, nors reikia gero apšvietimo, norint, kad lapai būtų raudoni. Jis suformuoja šoninius ūglius, tapdamas tankiu ir krūmingu. Tai taip pat reiškia, kad šviesai sunku pasiekti apatinius lapus, todėl augalas turi būti dažnai genimas. Taip pat žinomas kaip Rotala indica

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Akvariuminiai augalai: Riccia fluitans

2003-08-08 | Japonas Takashi Amano įkvėpė daug akvariumų laikytojų laikyti Riccia fluitans panardintas. Jos gali būti laikomos apačioje pririštos prie akmens su žvejybiniu valu, bet nauji daigai visada auga link paviršiaus, todėl būtina genėti jas žirklėmis. Po vandeniu R. fluitans geriausiai veši kai papildomai tiekiamas CO2 ir geromis augimo sąlygomis ant lapų susiformuoja maži deguonies burbuliukai. Kaip tradicinis plūduriuojantis augalas, jis siūlo gerą apsaugą jaunoms žuvims.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Akvariuminiai augalai: Ranunculus limosella

2003-08-08 | Mažų priekinio vaizdo akvariumo augalų pasiūla yra maža ir Ranunculus limosella yra nauja galimybė. Povandeninė forma turi trumpus apvalius lapų stiebelius su ovaliais lapais virš jų, atskiriančius juos nuo Lilaeopsis rūšies. Kai kurie akvariumų laikytojai turi problemų su šiuo augalų, bet tikslios to priežastys neaiškios. Dauguma atvejų CO2 papildymas smarkiai sustiprina augimą. Sodindami, padalinkite kupstą į kelis mažsenius gabalėlius sodinimui dugne keli centimetrai vienas nuo kito.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!