LT   EN   RU  
2021 m. rugsėjo 17 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Bendravimas
Apie moteris, vyrus ir skirtingus jų tipus

2013-01-28 | Šiandieninėje visuomenėje mūsų dėmesį dažnai atkreipia blankūs „princo ir pelenės“ pasakos prisiminimai. Juos skatina bei ugdo, vis dažniau televizijoje bei žiniasklaidoje pasirodę luomo antonimai. „gražuolė jauna pelenė ir senas turtingas princas ant odinės Porsche sėdynės...“. Vis dažniau išgirstame replikas bei spėliones, klausimus – kodėl? Populiariausias spėjimas tikriausiai yra tas, kad viskas dėl pinigų. Bet šiame straipsnyje norėčiau paneigti šią populiarią statistiką, pasikliaudama mums visiems labai gerai žinomais pavyzdžiais ir faktais. Esu sutikusi ne viena pora už save vyresnių vaikinų, vyrų... ir visgi galiu teigti, kad amžius – ne rodiklis. Viskas priklauso ne nuo skaičių, o nuo intelekto. Poroje yra svarbu tarpusavio supratimas, požiūris ir faktas tas, kad porų, su dideliu amžiaus skirtumu yra labai daug, tačiau pabrėžiamos yra būtent tos poros, iš kurių vieno pajamos yra didesnės. Ir nors pinigai yra pagrindinis pragyvenimo šaltinis – tai vistiek silpniau už meilę. Nė viena jauna, normali moteris neaukotų jaunystės, nes jaustųsi nepatogiai, o ir tam tikri rodikliai, kuriuos mes matome, tarkim televizijoje, byloja mums apie žmogaus moralinį ir netgi dvasinį intelektą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

20 patarimų, kaip suprasti vyrą

2011-01-19 | Šį kartą mes Jums nepatarsime kaip suvilioti svajonių jaunikį, tačiau sužinosite, kaip perprasti vaikiną per pirmąsias 10 pasimatymo minučių. Jei gerai įsidėmėsite pirmuosius patarimus, ateityje lengvai galėsite sužinoti daug labai įdomių dalykų apie savo išrinktojo charakterį. Mėgstamiausia sporto šaka. Komandinio žaidimo entuziastai (futbolo, ledo ritulio ar krepšinio) yra mėgstantys konkurenciją, komunikabilūs ir patikimi asmenys. Vyras pirmenybę teikiantis individualioms sporto šakoms, pavyzdžiui plaukimui ar bėgimui, yra uždaras, sunkiai prisileidžiantis kitus žmones, be to jis mėgsta nepriklausomybę ir vienatvę. Sportu nesidomintys vaikinai yra mąslūs ir jautrūs. Jis ir jo draugai. Jei išsiruošėte į pasimatymą su vaikinu, kuris 10 metų draugauja su tais pačiais draugais, galite būti tikra, kad jis bus Jums ištikimas. Iš kitos pusės, tai gali reikšti ir tai, kad Jūsų naujai simpatijai yra sunku susirasti naujų draugų. Jei einate į pasimatymą su vaikinu, kuris turi daugybę draugų iš įvairių gyvenimo sričių, reiškia, kad pasirinkote komunikabilų ir draugišką žmogų. Tačiau gali būti, kad toks vaikinas greitai pavargsta nuo žmonių.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

20 patarimų, kaip užkariauti vyrą visam laikui

2010-12-17 | Yra vienas toks klausimas, į kurį atsakymą moterys mėgino atrasti nuo neatmenamų laikų ir iki šiol jis neduoda joms ramybės. Šis klausimas skamba maždaug taip: „kas galėtų vyrą priversti pagalvoti: “taip, aš ją myliu! Negaliu be jos! Noriu būti tik su ja!“? Pasak psichologų, gyvuoja pagrindiniai vyrų poreikiai santykiuose ir jei moteris juos supranta bei patenkina, galima drąsiai sakyti, tas tas vyras – amžiams jos. Norite tikėkite, norite ne, bet vyrai taip pat nori patirti jausmą, ką reiškia ginti moterį, kaip ir pačiai moteriai pajusti, kad ji ginama. „Tai nereiškia, kad jūs turėtumėte elgtis bejėgiškai, bet leiskite vyrui suprasti, kad vis dėlto jūs – trapi būtybė, kuriai nuolat (arba bent retsykiais) reikalinga užuovėja“, - sakė filosofijos daktaras Davidas Givensas, knygos „Meilės signalai“ autorius. - Tačiau pagal galimybes pačios pasirūpinkite savimi, o jei padės vyras, nepamirškite pasakyti ačiū. Kai vyras jaučiasi greta moters mačo, jis be jokios abejonės norės tęsti tuos santykius. Tokios „smulkmenos“ padeda jam pasijausti herojumi. Tokiu būdu santykiuose atsiranda harmonija ir tarpusavio pasitenkinimas. Ir moteriai, ir jam gerai.“

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Vyrų ir moterų bendravimo ABC. Laimingos šeimos receptai

2010-09-30 | Vieno įdomiausių Lietuvos lektorių Tomas Girdzijauskas, turinčio unikalų žinių bagažą apie žmonių santykius seminaro įrašas. Seminaro įrašas skirtas poroms, norinčioms palaikyti darnius tarpusavio santykius, kurti gerą emocinį ir psichologinį klimatą šeimoje, geriau pažinti partnerį ir vaikus, išmokti sėkmingai įveikti konfliktines situacijas. Taip pat žmonėms, norintiems atpažinti savo antrąją pusę. Padėti šeimai išlikti darnia, stiprinant ryšius tarp šeimos narių. Patarti, kaip klausytis ir būti išgirstam savo partnerio. Pamėginti pažvelgti į save iš šalies ir pagelbėti ištaisyti klaidas, kurias darome bendraudami su partneriu. Netrūksta priežasčių, dėl kurių gali kilti sunkumų šeimyniniame gyvenime. Viena jų – skirtingas vyro ir moters socialinių vaidmenų supratimas ir šių vaidmenų atlikimo konfliktas. Sužinosite kaip naudojant savo vidines stiprybes didinti šeimos savarankiškumą idant būtų paprasčiau išspręsti kylančius konfliktus. Pagerinti santykius šeimoje, atgaivinti sutuoktinių meilę, išlaikyti glaudų emocinį ryšį, gimdyti bei auginti sveikus, likimo sėkme apdovanotus vaikus.Bus paliesta ir intymaus gyvenimo tema. Juk šeimos ateitis neišvengiamai priklauso nuo intymaus gyvenimo. Apie tai kalbėti būtina. Bus aptariamos „švaraus“ sekso ir svarbiausios intymių santykių paslaptys.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Prancūziškas bučinys persirengimo kabinoje

2010-09-06 | Sveiki, brangūs mano skaitytojai. Dabar papasakosiu vieną nuostabiausių savo gyvenime išgyventų nuotykių. Stengsiuosiu kuo detaliau viską papasakoti. Taigi pradedam. Žiema, 5 valanda vakaro, aplink Vilniuje visur tamsu. Esu panoramoje, į lauką net nesinori lįsti, žvarbu, siaučia stiprus vėjas. Prekybos centre ieškau sau „atseit" nusipirkti kelnių. Įeinu į parduotuvę – apranga ir atsistoju prie įėjimo, apsižvalgau. Priešais mane trys simpatiškos konsultantės. Viena stovi kiek toliau, kita konsultuoja žmogų, o antroje pusėje aprangos parduotuvės pusėje stovi – mano taikinys. Tai apie 175 cm ūgio tamsiaplaukė, rudų plaukų, vilkinti juodas aptemptas kelnes konsultantė. Lėtais žingsniais pradedu eiti link džinsų ir šios konsultantės. Mano nugara atlošta, smakras pakeltas, žvilgsnis į konsultantę. Trumpas akių kontaktas. Akis nusuko į šoną, trumpai pažiūrėjo į mane ir toliau lankstė drabužius. Prieinu link jos, veide truputis šypsenos, ramiu balso tonu paklausiu. „Pas mane tokia situacija, aš įsidarbinau dirbti brokeriu ir galvoju kokius drabužius galėčiau nešioti darbe. Kostiumo nenoriu. Su juo jaučiuosi kaip pasmaugtas pingvinas, kažką laisviau reikia. Treningų nenoriu ;D. Gal ką patartum?". Štai nuo šių žodžių visa istorija ir prasidėjo. Kaip regavo konsultantė į tą pingviną ir treningus? Jos veide pasirodė šypsena, kuri greitai dingo. Jos atsakymas buvo nežinau. Mintyse skambėjo žodžiai, „atstok ir neklausinėk durnų klausimų". Nieko nelaukdamas dar sukonkretinu situaciją."

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Karjera ir karjerizmas

2010-08-11 | Natūralu, kad žmogus ieško kur geriau, kad kiekvienas stengiasi rytoj gyventi geriau negu šiandien. Viena iš galimybių tai pasiekti karjera. Tai visiškai sveikintinas būdas, jei nepavirsta karjerizmu. Kadaise tokia sąvoka ar netgi, tarkime, žodis karjera buvo plūstamasis, nes dauguma žmonių painiojo (ir iki šiol painioja) karjeros ir karjerizmo sąvokų reikšmes. Už savo pirmąjį apibrėžimą ir dabartinį egzistavimą žodis karjera turi būti dėkingas Italijai. Karjera pagal italų kalbos "carriera" reiškia bėgimą, gyvenimo trajektoriją, veiklą. Nepamirškime ir apie neigiamą tolimą karjeros giminaitį, vardu karjerizmas, tai be principų asmeninės sėkmės vaikymasis bet kurioje veikloje, asmeninės gerovės siekimas. Karjeros ir karjerizmo traktuotės skiriasi. Pastaroji kyla nuo lotynų kalbos vežimas ir italų hipodromas, vieta žirgų lenktinėms. Taigi karjerizmas tai mokslas, kurio pagrindu kyla žmogaus būtinumas kovoti už savo vietą po saule. Vadinasi, vieta žirgų lenktynėms tai įmonė, kurioje dirbate, t.y. hipodromas. Lieka dar trys žirgų lenktynių dalyviai tai žirgas, jojikas ir turtingas dėdė, kuris statė savo nemenkus pinigus už žirgą. Jojikas tai Jūs pats, žirgas tai Jūsų stimulų ratas, kuris nuolat Jus judina: noras būti turtingam, noras išgarsėti, būti visų įvertintam, turėti autoritetą, pavaldinių baimė, visagalybės jutimas, galų gale Jūs norite stabilumo ateityje.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kaip pramušti "stiklines lubas"?

2010-08-11 | Egipto valdovė Kleopatra, Anglijos karalienė Elžbieta I, Rusijos imperatorė Jekaterina II, Izraelio premjerė Golda Meir, Indijos ministrė pirmininkė Indira Gandhi, Didžiosios Britanijos vyriausybės vadovė Margaret Thatcher – tai garsios skirtingų epochų moterys, metusios iššūkį vyrų valdomam pasauliui ir pasiekusios svaiginamų aukštumų. Verslo srityje galime paminėti tokias silpnosios lyties atstoves: Florence Nightgale Greham (Elizabeth Arden), Coco Chanel, Estee Lauder, P.F.E. Albee ("Avon" produkcija). Tačiau kad išsikovotų tokias pat pozicijas, moteris vadovė vis dar turi įdėti daug daugiau pastangų ir grumtis su visai nedžentelmeniškai nusiteikusiais vyrais. Moterų aktyvios veiklos sritis tiek iš prigimties, tiek istoriškai buvo gana ribota – moteriai per šimtmečius vadovauti buvo leidžiama nebent namų ūkyje. Tačiau XX amžiuje padėtis ėmė iš esmės keistis. Mūsų dienomis moterys aktyviai veikia kone visose gyvenimo srityse. Tyrimų rezultatai rodo dinamišką moterų dalyvavimą versle ir politikoje. Pavyzdžiui, kai kuriose Šiaurės šalyse įstatymais įtvirtinta nuostata, kad 30–40 proc. valdžios institucijų darbuotojų ar parlamentarų privalo sudaryti moterys. Norvegijoje rinkimų įstatyme nurodoma, kad vienos lyties atstovai parlamente negali užimti daugiau kaip 60 proc. vietų. Negana to, dar 2000 m. Jungtinių Tautų Organizacijos Komisija rekomendavo padidinti vadovaujamą darbą dirbančių moterų kvotą iki 50 proc.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Savo trūkumus paverskite privalumais

2010-08-11 | Kartais tam, kad suprastumėte, jog nepasitikite savimi ir save nuvertinate, visai nebūtina atlikti psichologinių testų arba skaityti literatūrą šia tema. Pakanka iškelti sau realų tikslą, pavyzdžiui, uždirbti kitąmet daugiau negu šiemet ir įsiklausyti į savo vidinį balsą. Jeigu jis, užuot numatęs, kaip tai galima būtų įgyvendinti, prabils: "Vargu... Aš nesugebėsiu... Aplinkybės stipresnės...", diagnozė aiški – jūs nepasitikite savimi. Pagrindinė savimi nepasitikinčių žmonių savybė – nenoras imtis iniciatyvos ir įsitikinimas, kad nuo jų pačių niekas nepriklauso. Ir ką gi daryti, jeigu jūs tokia? Išvadinti save nevykėle ir kamputyje apsipilti ašaromis? Žinoma, ne. "Nesiseka karjera? Jūsų nevertina vadovas? Negerbia kolegos? Nesijaudinkit, jūs ne vienas! Jūs – nulis...". Šis nelinksmas juokelis jau kelintą kartą atklysta į mano elektroninio pašto dėžutę. Iš pradžių šiek tiek nusistebėjau dėl sparčiai didėjančio jo populiarumo, tačiau po to supratau, kad jis atspindi daugelio iš mūsų žemo savęs vertinimo būseną. Nepasitikėjimą savimi galima koreguoti, o žemą savęs vertinimą – kelti. Kaip išsivaduoti iš uždaro nepasitikėjimo savimi rato? Rašydama šį straipsnį atlikau nedidelę apklausą. Dauguma mano apklaustų merginų žemai vertino tas pačias profesines savybes. Daugumai iš jų atrodė, kad jų silpnoji vieta yra pati silpniausia, jų problemos pačios didžiausios ir išvis vargu ar jos kada susiras normalų darbą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

6 įprastos karjeros siekiančių moterų klaidos

2010-08-11 | Silvija jau du metus dirbo personalo vadybininke nedidelėje kompanijoje. Visą kadrų darbą ji atlikdavo viena, pagalbininko neturėjo. Žinojo viską ir visus. Kolektyvas Silviją labai mylėjo ir ji stengėsi iš visų jėgų. Kai kompanija pradėjo augti, viena, net ir labai norėdama, ji nebegalėjo susidoroti su padidėjusiu darbo krūviu. Tačiau ji tylėjo ir sėdėjo biure iki išnaktų, nes buvo tikra, kad jai už darbštumą ir atsidavimą būtinai bus atsidėkota. Po kurio laiko ji išgirdo gandų, kad vadovas galvoja padidinti etatų skaičių personalo skyriuje. „Pagaliau aš tapsiu skyriaus vadove ir turėsiu pagalbininkų!" – galvojo Silvija. Toks siužetas jai atrodė visiškai suprantamas ir teisingiausias. Kai direktorius ją pasikvietė į kabinetą, ji spirgėjo iš džiaugsmo. Tai, kas įvyko paskui, Silvija prisimena kaip baisų sapną. Direktorius pasakė keletą žodžių apie didelį kompanijos augimo tempą ir būtinybę padidinti skyrių. Silvijos, kaip žmogaus, kuris ilgai ir rezultatyviai dirba kompanijoje, paprašė užsiimti personalo skyriaus vadovo... paieškomis. Kodėl? Kodėl startuodamos iš tos pačios pozicijos vienos moterys gana greitai juda pirmyn, jos vertinamos kaip lygiaverčiai partneriai, o kitos taip ir lieka geromis užduotis įvykdančiomis bendradarbėmis ir ne daugiau? Kur vienų sėkmės ir kitų nesėkmės paslaptis? Paprastai pirmieji žingsniai darant karjerą būna sunkūs. Mes mokomės iš savo klaidų, įgyjame patirties.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Įmanoma viskas

2010-08-10 | Neretai mėnesio pabaigoje, prieš ataskaitų rengimą, komandiruotę ar ruošiantis akcininkų susirinkimui, reikia atlikti daug darbų, o laiko trūksta, nėra iki galo aiškūs reikalavimai ar turima ne visa informacija, reikalinga užduočiai atlikti. Kaip veikti, kai "spaudžia terminai"? Tokiais atvejais reikia ypač susitelkti, tačiau aplinkybės paprastai būna tam nedėkingos: tuo metu kaip tik jaučiamės per daug pavargę, spaudžiami iš išorės (vadovo, verslo partnerių, bendradarbių ar klientų), kyla įtampa suvokiant, kad reikalavimai yra per dideli, o ištekliai (laiko, galimybių ir pan.) per maži, kad užduotys būtų atliktos laiku ir sėkmingai. Darbo gausa ir per dideli reikalavimai iš aplinkos gali daryti teigiamą poveikį – tokios situacijos padeda atskirti svarbius dalykus nuo mažiau svarbių ar net beverčių. Kai profesinėje srityje juntama įtampa ir užduočių yra per daug, o laiko joms atlikti per mažai, išmokite tinkamai vertinti savo darbą ir laiką. Įvertinkite, ką darote ne taip ir kaip galite tai pataisyti. Išsiaiškinkite, kokia yra užduotis ir kokio rezultato laukiama, apgalvokite galimus sprendimo būdus, pasirinkite geriausiai esamą situaciją atitinkantį veiksmų planą ir pradėkite veikti. Suvokite, kokia yra situacija ir ko ji iš jūsų reikalauja. Profesoriaus V. Lobzino teigimu, sprendžiant bet kokią problemą, pirmiausia reikia ją gerai išnagrinėti; aiškiai suvoktas tikslas sukelia stiprius valios impulsus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!