LT   EN   RU  
2021 m. rugsėjo 17 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  EBSW
G.Petrikas: duosiu į teismą valstybę ir kursiu verslą

2007-09-26 | Į Kauną grįžęs buvęs skandalingai žlugusio koncerno EBSW vadovas Gintaras Petrikas išsamiame interviu dienraščiui L.T. papasakojo, kaip pabėgo į užsienį ir įkūrė ten verslą, ką patyrė sėdėdamas kalėjime ir kaip ketina paduoti Lietuvos valstybę į teismą. „Neturiu ko slėpti, nėra temos, kuria negalėčiau kalbėti“, – tariantis dėl interviu L.T. žurnalistui sakė praėjusį penktadienį į Kauną parvežtas G.Petrikas. Į susitikimą buvusio koncerno EBSW vadovo advokato Gintaro Černiausko biure G.Petrikas vakar atėjo sutartu laiku. Melsvi džinsai, laisvo stiliaus megztinis – garsiojo kauniečio išvaizda smarkiai skyrėsi nuo kadaise klestėjusio kostiumuoto verslininko. Sportiškas kūno sudėjimas bei raumeningos rankos išdavė, jog karatė ilgus metus praktikavęs vyras iki šiol išlaikė puikią fizinę formą. Tik senstelėjęs veidas liudijo apie patirtus neeilinius išgyvenimus. Pokalbio metu G.Petrikas elgėsi visiškai ramiai, iš taurės gurkšnodamas vandenį lėtai pasakojo apie gyvenimą. Apie JAV praleistą dešimtmetį liudijo nebent vyro kalboje jaučiamas akcentas bei šiek tiek keistoka sakinių struktūra. Retkarčiais, neprisimindamas kokio nors lietuviško žodžio, pašnekovas ištardavo anglišką.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

G. Petrikas neigia iššvaistęs 10 mln. Lt

2007-09-26 | G. Petrikui pareikšti oficialūs įtarimai iššvaisčius Valstybinio komercinio banko lėšas. Pasak paties G. Petriko, jis kaltinamas dėl 10 mln. Lt iššvaistymo. Generalinė prokuratūra kaltinimo nedetalizuoja - Prokuratūros Viešųjų ryšių skyriaus vedėja Aurelija Juodytė „Lrt.lt" sakė šios sumos patvirtinti negalinti, nes „nutarta neatskleisti tyrimo detalių". Anksčiau skelbta, jog iš banko iššvaistyta iš viso apie 111 mln. Lt, praneša. G. Petrikas kaltę neigia ir taip pat sako sunkiai įsivaizduojantis, kaip jam bus pateikti su Kauno holdingo kompanija susiję kaltinimai. Po trečiadienio pokalbio su prokurorais G. Petrikas sakė, jog su banko lėšų iššvaistymu susiję kaltinimai jam pateikti „dėl tam tikrų keturių epizodų". G. Petrikas pridūrė nemanantis, kad lėšos apskritai buvo iššvaistytos. Tačiau, jo nuomone, būtent su Lietuvos valstybiniu komerciniu banku susiję kaltinimai yra „realesni" nei susijusieji su Kauno holdingo kompanija. „Kol kas ekstradicijos byloje tarp visų dokumentų, kurių buvo apie 300 lapų, Kauno holdingo kompanijos kaltinimai - tik du lapeliai. Visa kita jau Valstybinio komercinio banko", - teigė G. Petrikas. Jis taip pat sako svarstantis galimybę pats paduoti į teismą Lietuvos valstybę, nors dar nežino, kokios kompensacijos reikalautų. G. Petrikas nuo teisėsaugos slapstėsi septynerius metus. JAV federalinio tyrimų biuro pareigūnai jį sulaikė 2004-ųjų pavasarį.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Lietuvon sugrįžęs G. Petrikas vėl imsis verslo

2007-09-24 | Gintaro Petriko tėvas Juozas Petrikas su "Lietuvos žiniomis" pasidalijo pirmaisiais įspūdžiais apie sūnaus sugrįžimą namo. Vienas labiausiai Lietuvoje lauktų bėglių G.Petrikas praėjusią savaitę sugrąžintas į gimtinę, o penktadienio popietę Vilniaus antrasis apylinkės teismas jam skyrė pusės metų namų areštą. Teismo nurodymu, įtariamasis tėvų namuose Kaune privalo būti nuo 20.00 val. iki 8.00 val., jam uždrausta išvykti iš miesto, rodytis viešose vietose, bendrauti su kai kuriais asmenimis. Už teismo nurodymų nesilaikymą G.Petrikui gresia suėmimas. Buvęs EBSW koncerno prezidentas artimiausiu metu turėtų pradėti dirbti pas savo brolį Raimundą, kuris dabar užsiima verslo konsultavimu. Apie pirmuosius įspūdžius po dešimties metų namie sulaukus sūnaus LŽ kalbėjosi su G. Petriko tėvu. - Ponas Juozai, jau buvot įpratę gyventi dviese su žmona. Dabar tokie dideli pasikeitimai... - Dabar gyvensime trise. Bus daug linksmiau. Ant "dūšios" geriau, kai žinai, jog vaikas čia ir jam viskas gerai. Kad ir kas ateityje dar galėtų nutikti. Dabar visi mes geros nuotaikos. - Kaip praėjo pirmas vakaras? - Be ašarų neapsiėjom. Bet čia jau kitokios, džiaugsmo ašaros. - Sūnus ne tik jūsų, bet ir namų aplinkos, mamos ruošto valgio pasiilgęs, tiesa? - Jis buvo labai pavargęs, tai ilgai ir nevakarojom. Išgėrėm šampano. Na, dar torto, kavutės paragavo ir nuėjo ilsėtis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Petrikas atvežtas į Vilniaus apygardos teismą

2007-09-21 | Penktadienį iš pat ryto į Vilniaus apygardos teismą buvo atvežtas buvęs koncerno EBSW prezidentas Gintaras Petrikas. Teismas turėtų svarstyti klausimą dėl jo suėmimo arba paleidimo į laisvę. Teismo posėdis prasidėjo 14 val. Teismo koridoriuje posėdžio nuo pat ryto laukę G. Petriko advokatai Kazimieras Motieka ir Gintaras Černiauskas žurnalistams sakė esantys įsitikinę, kad jų klientas turi būti paleistas į laisvę. „Aš taip manau. Ir įstatymas taip mano", - sakė advokatas Kazimieras Motieka. Jo teigimu, atliekant G. Petriko sulaikymą buvo padaryta daug šiurkščių nusižengimų. Nepaisant to, kad įstatymiškai G. Petrikas negalėjo būti suimtas, dabar jis yra laikinai sulaikytas. „Lietuvos teisėsaugos pareigūnų veiksmai, atlikti suimant G. Petriką, įpareigoja mane, kaip įtariamojo gynėją, kreiptis į Europos žmogaus teisių teismą Strasbūre", - teigė advokatas. Anot jo, JAV ir Lietuvos vyriausybės pasirašė susitarimą, pagal kurį JAV išduodant Petriką Lietuvai, nebus pažeistos žmogaus teisės. „Buvo nesilaikoma dvišalio susitarimo ir tai pakankama priežastis kreiptis į Strasbūrą", - tvirtino G. Petriko gynėjas. Tuo tarpu prokurorai penktadienį savo motyvus grindžia tuo, kad G. Petrikui pasislėpus nuo tardymo 1999 m., jam jau buvo skirtas suėmimas. Dabar teismo tik prašoma nustatyti suėmimo terminą. Teismo posėdyje prokuroras Gintaras Plioplys sakė, kad niekas nėra garantuotas, jog G. Petrikas vėl nepabėgs.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Petrikas paleidžiamas į laisvę

2007-09-21 | Buvęs koncerno EBSW prezidentas Gintaras Petrikas paleidžiamas į laisvę. Taip penktadienį po pietų nusprendė Vilniaus apygardos teismas. Savo sprendimą teismas motyvavo tuo, kad neturi įstatyminio pagrindo skirti suėmimą žmogui, kuris suimtas iki teismo jau išbuvo daugiau, negu numato Lietuvos įstatymai. "Prokuratūros prašymas yra nepagrįstas", - konstatavo teismas. G. Petrikui antrankiai buvo nuimti teismo salėje kelios minutės po 16 val. Iš karto po to jį skubiai išsivežė policijos pareigūnai. Dabar prokuratūra turi nuspręsti, kokią kardomąją priemonę - namų areštą ar kitą - skirti įtariamajam. Dar teismo salėje žurnalistų paklaustas, ką planuoja daryti toliau, G. Petrikas šypsodamasis atsakė, kad važiuos pas tėvus. "Visų pirma noriu pailsėtis", - sakė jis. G. Petrikas į Lietuvą buvo atvežtas ketvirtadienį. Prokuratūra iš karto, dar ketvirtadienio popietę, kreipėsi į Vilniaus miesto antrąjį apylinkės teismą su prašymu G. Petriką suimti. Generalinės prokuratūros prokuroras Gintaras Plioplys teismo prašė suėmimo sankcijos iki spalio 30 d. Tačiau po kelias valandas trukusios nežinios teismas atsisakė svarstyti prokuratūros prašymą motyvuodamas tuo, kad G. Petrikas suimtas išbuvo ilgiau, nei numato Lietuvos įstatymai. Šis teismo sprendimas sukėlė didelę sumaištį. G. Petrikas buvo nuvežtas į Generalinę prokuratūrą, kur iki vėlaus vakaro buvo sprendžiama, ką daryti toliau. Galiausiai, nepaisant advokatų protestų, G. Petrikas buvo sulaikytas 48 val. ir uždarytas į areštinę.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Petrikas uždarytas į areštinę

2007-09-20 | Ketvirtadienį į Lietuvą pargabentas buvęs EBSW prezidentas Gintaras Petrikas. Tai Alfa.lt patvirtino Generalinės prokuratūros Tarptautinių ryšių ir teisinės pagalbos skyriaus vyriausioji prokurorė Laima Čekelienė. „Galiu patvirtinti, kad jis Lietuvoje. G. Petrikas pargabentas ketvirtadienį", - sakė L. Čekelienė. Ketvirtadienio pavakare G. Petrikas buvo atvežtas į Vilniaus antrąjį aplinkės teismą, kur ikiteisminio tyrimo teisėjas jam turėjo paskirti kardomąją priemonę. Teismo posėdis vyko kelias valandas. Prokurorai teismo koridoriuje laukiančius žurnalistus informavo, kad tyrimo interesais teismo prašoma G. Petriką leisti suimti iki spalio 30 d. Tačiau kelios minutės po 19 val. G. Petrikas buvo išvestas iš teismo posėdžių salės, įsodintas į automobilį ir nuvežtas į Generalinę prokuratūrą. Paaiškėjo, kad teisėjas atsisakė svarstyti jo suėmimo klausimą, motyvuodamas tuo, kad buvęs koncerno EBSW vadovas suimtas išbuvo daug ilgiau, nei leidžia Lietuvos įstatymai. „Manau, kad jis turi būti paleistas. Teismas nepriėmė jokio sprendimo", - žurnalistams sakė G. Petriko advokatas Kazimieras Motieka. Į klausimą koks yra G. Petriko statusas iš karto po teismo posėdžio negalėjo atsakyti ir prokurorai. Klausimą dėl G. Petriko statuso prokurorai kelias valandas sprendė ir Generalinėje prokuratūroje. Kelios minutės po pusės devynių vakaro iš Generalinės prokuratūros išėję G. Petriko advokatai žurnalistus informavo, kad G. Petriką norima sulaikyti 48 val.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

A.Paulauskas: derybos dėl G.Petriko apklausos viršytų Seimo komisijos įgaliojimus

2005-06-06 | Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas pareiškė nematąs galimybės komandiruoti į JAV parlamentinės komisijos koncerno EBSW veiklai ištirti narių ir tartis dėl jų susitikimo su buvusiu žlugusio koncerno EBSW vadovu Gintaru Petriku, nes tai esą būtų komisijos įgaliojimų viršijimas. Opozicinė Tėvynės sąjungos frakcija šį motyvą pavadino formaliu, o susidariusią problemą, anot komisijos nario konservatoriaus Jurgio Razmos, būtų galima išspręsti pakeitus Seimo laikinųjų tyrimo komisijų įstatymą. Atsakydamas į opozicijos lyderio Andriaus Kubiliaus paklausimą, parlamento vadovas priminė, kad Seimo laikinųjų tyrimo komisijų įstatyme neužsimenama apie galimybę joms gauti informaciją ar pagalbą iš užsienio valstybių institucijų ar įstaigų. "Esu įsitikinęs, kad vien Seimo laikinosios komisijos koncerno EBSW veiklai ištirti narių išvyka į JAV, net ir nepavykus susitikti su G.Petriku, neabejotinai būtų traktuojama kaip tokio pobūdžio komisijoms nebūdingų funkcijų vykdymas ir įgaliojimų viršijimas", - teigiama A.Paulausko rašte.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

G.Petriko sąlygos sutiktos dviprasmiškai

2005-05-22 | Duodamas interviu spaudai JAV kalintis skandalingai bankrutavusio EBSW koncerno prezidentas Gintaras Petrikas pasiūlė Lietuvos politikams derėtis ir teigia galįs daug ką papasakoti apie negražius procesus, į kuriuos buvo įsivėlę mūsų šalies politikai. Lietuvos politikai šią žinią sutiko dviprasmiškai, rašo dienraštis "Respublika". Vieni teigia, kad nuolaidos mainais už informaciją padėtų greičiau išspręsti skandalingą istoriją, kiti tikisi, jog byla toliau bus sprendžiama normaliu teisiniu būdu. Pavyzdžiui, EBSW veiklą tiriančios parlamentinės komisijos vadovo socialdemokrato Algio Rimo teigimu, komisijai trūksta informacijos, "ir galbūt G. Petriko informacija padėtų atsakyti į Seimo suformuluotus aštuonis klausimus".

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Seimas atnaujino EBSW veiklos tyrimą

2005-01-21 | Naujos kadencijos Seimas atnaujino parlamentinį skandalingai pagarsėjusio EBSW koncerno veiklos tyrimą. Ketvirtadienį 93 Seimo nariai vienbalsiai pritarė Seimo laikinosios komisijos koncerno EBSW veiklai ištirti sudarymui. Šiai komisijai vadovaus socialdemokratas Algis Rimas, jo pavaduotoju paskirtas Tėvynės sąjungos frakcijai atstovaujantis Kazys Starkevičius. Seimo komisijoje koncerno EBSW veiklai ištirti dirbs 12 įvairioms Seimo frakcijoms atstovaujančių politikų. Tokią iniciatyvą parėmę parlamentarai siekia išsiaiškinti ilgalaikę, jų nuomone, nekontroliuojamą ir nebaudžiamą koncerno EBSW veiklą lėmusias priežastis, tarp jų ir galimą visokeriopą korupciją. Parlamentarai nutarė tęsti tokios praėjusios kadencijos Seime veikusios komisijos veiklą, atsižvelgiant į išskirtinę žalą visuomenei sukėlusią koncerno EBSW ir su juo susijusių įmonių veiklą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Gintaras PETRIKAS (Dosje)

2005-01-18 | Gimė 1961 m. lapkričio 30 d. Kaune, darbininkės ir tarnautojo šeimoje. Užaugo ir iki šiol gyvena Kauno Senamiestyje, toje apygardoje, kurioje ir balotiruojasi.
1979 m. baigė Kauno "Aušros" vidurinę mokyklą. 1985 m. apgynė Lietuvos valstybinio Kūno kultūros instituto diplomą. Pagal profesiją - treneris pedagogas. 1994 m. įstojo į Vilniaus Didžiojo universiteto magistrantūrą mokytis verslo administravimo. 1993 m. ir 1994 m. tobulino anglų kalbos žinias Londone.
1989 m., tik prasidėjus kooperatiniam judėjimui, įsteigė vieną pirmųjų Kaune kooperatyvų "Daiva", vėliau (1990 m.) - kooperatyvą "Triconas". Buvo sukurta per 200 naujų darbo vietų. Iki 1991 m. dirbo šių kooperatyvų pirmininku, vėliau buvo pakviestas konsultuoti įvairias akcines bendroves. 1994 m. buvo išrinktas EBSW grupės prezidentu.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!