LT   EN   RU  
2021 m. rugsėjo 23 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Egiptas
Krikščionybė ir Egiptas

2003-08-09 | Keturis šimtus su viršum metų tauta vergavo, jie buvo pripratę gyventi vergystėje, daryti plytas, gauti šiaudus ir statyti faraonui piramides. Jie buvo pripratę valgyti žuvį iš Nilo upės ir buvo pakankamai patenkinti tuo, ką turėjo. Nors tuo pačiu tauta šaukėsi laisvės. Per pažadus Abraomui, Izaokui ir Jokūbui Dievas įrašė į izraelitų širdis: "Jūs būsite laisva tauta, jūs nevergausite". Per daugelį gyvenimo Egipte metų susiformavo izraelitų-vergų gyvenimo būdas, įpročiai, nors taip pat tose širdyse buvo kažkas, kas gyveno juose per pažadus Abraomui, kuriuos jis buvo gavęs iš Dievo.

Lankomumo reitingasKomentarų: 11

plačiau >>

Senovės Egiptas

2003-08-08 | Egipto senove domėjosi jau Antikos rašytojai: Herodotas, Plutarchas ir kiti. Bet jie visi rėmėsi pašnekesiais su egiptiečiais, o jei ir matė egiptiečių rašto paminklų, tai negalėjo jų perskaityti. Kai 332 m. pr. Kr. Egiptą užkariavo Aleksandras Makedonietis ir ten persikėlė daugybė graikų, susidomėjimas šios šalies praeitimi dar labiau sustiprėjo. Vėliau, 18a. pabaigoje, Napoleono žygio į Egiptą metu, prasidėjo sistemingi šio krašto tyrinėjimai. Štai, 1822m. prancūzų mokslininkas Ž.F. Šampolionas pirmas perskaitė egiptiečių hieroglifus. Daugelis archeologų ir mokslininkų paskyrė savo gyvenimus senovės Egipto tyrinėjimams, nes ši seniausia civilizacija “buvo europietiško valstybingumo, europietiško meno, daugelio religinio gyvenimo ir buities reiškinių motina”.

Lankomumo reitingasKomentarų: 28

plačiau >>

Egipto puslapiai

2003-08-07 | Egiptas yra Šiaurės Afrikoje. Pietuose šalis ribojasi su Sudanu, vakaruose - su Libija, o rytuose - su Izraeliu. Rytinę šalies pakrantę skalauja Raudonoji jūra, o šiaurinę - Viduržemio jūra. Valstybės plotas - apie 1 mln. kv. km, gyventojų skaičius - 60 mln. Daugiau nei 90 proc. šalies teritorijos - dykumos. Beveik visas šalies gyvenimas koncentruojasi Nilo deltoje ir palei Nilą. Šalies sostinė - Kairas, kuriame gyvena daugiau nei 16 mln. gyventojų. Valstybinė Egipto kalba - arabų, šnekamoji - egiptiečių tarmė. Tokia būtų trumpa oficiali šalies vizitinė kortelė.

Lankomumo reitingasKomentarų: 13

plačiau >>

Saulės šalies policija – didžiulis autoritetas

2003-08-06 | Šį pavasarį mūsų šalies spaudoje kaip niekad buvo populiari Egipto tema. Ši paslaptinga šalis vilioja viso pasaulio turistus. Mes į Egiptą žvilgtelėsime tikro egiptiečio – Egipto Arabų Respublikos piliečio trisdešimtmečio SAYED SALAMA akimis. Jis maloniai sutiko papasakoti apie savo šalį, neužmiršdamas paliesti ir svarbiausios mums temos - ar yra Egipte gaisrų ir gaisrininkų… Sayedas Kairo universitete baigė komercijos mokslus, vėliau šio miesto institute – rusų kalbą ir istoriją. Ketverius metus Egipte dirbo gidu. Šiuo metu Vilniaus universitete lanko lietuvių kalbos kursus ir yra egiptietiškų prekių parduotuvės „Izidė“ konsultantas. Tėvai gyvena Kaire. Tėvas – darbų vykdytojas statybose, mama – namų šeimininkė. Sayedas turi vieną brolį ir keturias seseris. Visi jie jau baigę arba siekia mokslų aukštosiose mokyklose.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Dėl lietuvės studentės Egipte susimušė 17 arabų

2003-08-05 | TV4 projekto "20 dolerių šou" dalyvės, 20 metų Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto studentės bei VU Studentų atstovybės (VU SA) laisvalaikio komiteto narės Silvijos Rindzevičiūtės nuotykiai Egipte, pasak jos pačios, būtų idealiausias scenarijus televizinėms muilo operoms. Savaitė paslaptingame Egipte buvo ne tik nenuspėjamų užduočių, atsitiktinių uždarbių metas, bet ir pramogos, intrigos, meilės daugiakampiai... Apie tai kalbamės su pačia "20 dolerių šou" heroje Silva. Sakyk, kas tave pastūmėjo tokiam nutrūktgalviškam žingsniui – bandyti tapti projekto "20 dolerių šou" dalyve ir atsidurti nežinomoje šalyje tik su 20 dolerių kišenėje?

Lankomumo reitingasKomentarų: 4

plačiau >>

Hurghada

2003-08-04 | Tai populiarus kurortas, kurio krantus skalauja Raudonoji jūra. Šis kurortas pastatytas tik prieš keliolika metų, anksčiau tai buvo ramus žvejų miestelis. Vanduo Raudonosios jūros pakrantėje yra toks pat skaidrus ir nepamirštamas kaip ir senieji šalies paminklai. Povandeninis šios jūros pasaulis yra pats turtingiausias ir spalvingiausias visame Šiaurės pusrutulyje. Vandens švarumą ir skaidrumą lemia tai, jog į ją neįteka nei viena upė. Pagal viešbučių kiekį vienam asmeniui Hurgada užima pirmą vietą pasaulyje. Šiuo metu Hurgadoje gyvena apie 35 tūkstančius gyventojų. Šiame kurorte galima ne tik puikiai pailsėti, bet ir patirti aibę nuotykių užsakius įvairias ekskursijas - į Luksorą (270 km) arba Kairą (500 km). Nepakartojamos iškylos laivu iki koralinių rifų, kur galima pasigrožėti nuostabiais pavandeninio pasaulio vaizdais.

Lankomumo reitingasKomentarų: 3

plačiau >>

Lankytinos vietos

2003-08-03 | Egiptas – derlingojo Nilo dovana. Net ir laikas čia matuojamas Nilo potvyniais ir atoslūgiais. Jau prieš 5 tūkstančius metų Nilo slėnio gamta suformavo polinkį siekti tvarkos ir reguliarumo. Senovės egiptiečių teiginys, jog didžiausios būties vertybės yra tvarka ir pastovumas, kiaurai persmelkia visą senovės Egipto gyvenimą, religiją, mitologiją. Tai akivaizdžiai liudija visa, kas išliko per tūkstantmečius, kas ir šiandien žadina vaizduotę ir nepraranda savo mįslingo žavesio.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Informacija apie Egiptą

2003-08-02 | Egiptas - derlingojo Nilo dovana. Net ir laikas čia matuojamas Nilo potvyniais ir atoslūgiais. Jau prieš 5 tūkstančius metų Nilo slėnio gamta suformavo polinkį siekti tvarkos ir reguliarumo. Senovės Egiptiečių teiginys, jog didžiausios būties vertybės yra tvarka ir pastovumas, kiaurai persmelkia visą senovės Egipto gyvenimą, religija, mitologiją. Tai akivaizdžiai liudija visa, kas išliko per tūkstantmečius, kas ir šiandien žadina vaizduotę ir nepraranda savo mįslingo žavesio.

Lankomumo reitingasKomentarų: 9

plačiau >>

Egipto istorija 1805-1984

2003-08-01 | 1973 10 11 Izraelio kariai įsiveržė į Egiptą http://www.km.ru/oneday/

1973 11 11 Izraelis ir Egiptas pasirašė susitarimą, užbaigusį karą tarp jų http://www.km.ru/oneday/

1977 12 iš Arabų Respublikų Federacijos pašalintas Egiptas. Būstinė perkelta iš Kairo į Tripolį LTE A – Ž 39

1979 03 26 JAV baltuosiuose rūmuose įvyko ceremonija, kurios metu Egipto prezidentas Anvaras Sodatas ir Izraelio ministras pirmininkas Menachimas Beginas pasirašė susitarimą, kad baigiamas 30 metų Egipto – Izraelio karas "Lietuvos Rytas" 1999 12 24 , “Lietuvos aidas” 2000 03 25

Lankomumo reitingasKomentarų: 5

plačiau >>

Pasakojimas apie Egiptą

2003-07-31 | Turistų turguje galima nusipirkti įvairiausių suvenyrų: pusbrangių akmenų papuošalų, alebastro vazų, faraonų laikų statulėlių kopijų, krokodilų, gyvačių iškamšų, kaljanų, kilimų etc. etc. Ten visa aplinka ganėtinai normali ir nešokiruojanti. Ypač, kai imi nebekreipti dėmesio į nuolat tave kalbinančius pardavėjus, kurie, beje, nors atrodo kaip bomžai, bet su tavimi gali kalbėti kokiom 7-10 kalbų, tik pasakyk, kokią pats moki, iš kur esi. Beje, lietuviškai jie dar nespėjo išmokti... Kas kita - egiptiečių turgus. Mes į jį nuėjome ne atsitiktinai, tiesiog norėjome pasižiūrėti, kas tai per dalykas, kuo paprasti žmonės gyvena. Na, ir pamatėm! Vėl visur tos pačios dulkės ir 10 kartų didesnė nei įprasta Egipte smarvė. Žmonių koncentracija - panašiai kaip mūsų Gariūnuose klestėjimo laikais. Jeigu gali ištverti smarvę, vadinasi gali eiti toliau. Parduodami daugiausiai maisto produktai, prieskoniai. Viskas išdėliota tiesiog ant žemės, kartais nepasivarginant net kokį laikraštį pasitiesti.

Lankomumo reitingasKomentarų: 5

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!