LT   EN   RU  
2023 m. kovo 30 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Filatelija
Šiandien Lietuvos paštui sukanka 88-eri !

2006-11-16 | Kiekvienais metais lapkričio 16-ąją minima Lietuvos pašto įkūrimo 1918 metais diena. Šios sukakties proga sveikiname Lietuvos pašto darbuotojus ir visus, kurie naudojasi Lietuvos pašto teikiamomis paslaugomis! Daug kas yra linkęs pašto įkūrimo datą Lietuvoje laikyti 1562 metus, kai Žygimantas Augustas pavedė Kristupui Taksiui organizuoti reguliarų pašto vežimo maršrutą Vilnius-Krokuva-Viena-Venecija. 1583 metais Steponas Batoras suteikė paštui viešumą, nustatė vienodus mokesčius, tai yra galimybę paštu pasinaudoti visiems žmonėms. Kodėl 1918 lapkričio 16-oji laikoma Lietuvos pašto įkūrimo diena? Būtent tą dieną Lietuvos Respublikos susisiekimo ministras Martynas Yčas pasirašė potvarkį, kuriuo buvo įkuriama Lietuvos pašto valdyba. 1919 metų sausį jau veikė 18 paštų, o metų pabaigoje - 92 pašto įstaigos, 2 pašto agentūros - dirbo 367 darbuotojai. AB Lietuvos paštas laikomas nepriklausomos Lietuvos Respublikos pašto įpėdiniu. Valstybės įmonė (nuo 2006 metų sausio 3 dienos - akcinė bendrovė) Lietuvos paštas buvo įsteigta 1992 metų sausio 1 dieną. Šiuo metu Lietuvos paštas turi plačiausią pašto tinklą visoje Lietuvoje – paslaugas teikia 934 stacionariuose paštuose (iš jų mieste – 225, kaime – 709), 6 kilnojamuosiuose paštuose ir 14 pašto poskyrių, iš viso – 955 universaliųjų pašto paslaugų teikimo vietose. O didžiausių Lietuvos bendrovių pagal darbuotojų skaičių šimtuke 2005 m. bendrovė, kaip ir praėjusiais metais, užima trečiąją vietą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Lietuvos paštas išlaiko daugiau kaip pusę rinkos

2005-09-04 | Anksčiau monopolį turėjęs valstybinis Lietuvos paštas išlaiko daugiau kaip pusę šalies pašto ir pasiuntinių rinkos pagal pajamas. Antrąjį šių metų ketvirtį Lietuvos paštas pagal pajamas valdė 53 proc. rinkos, kiti teikėjai – 47 proc., pranešė Ryšių reguliavimo tarnyba. Per visus 2004 metus Lietuvos paštui pagal pajamas priklausė 50,4 proc. rinkos, o 2003-iuosius – 54,4 procento. Vertinant pašto ir pasiuntinių paslaugų rinką išsiųstos korespondencijos vienetais, naujieji paslaugų teikėjai užima didesniąją dalį pasiuntinių paslaugų rinkos segmente (88,4 proc. siunčiamų siuntinių ir 74,3 proc. gaunamų siuntinių). Istorinis operatorius dominuoja pašto korespondencijos segmente – užima 85,9 proc. siunčiamosios korespondencijos ir 79 proc. gaunamosios korespondencijos rinkos segmentų. Pašto ir pasiuntinių paslaugų rinkos dalyvių pajamos pirmąjį šių metų pusmetį siekė 63,92 mln. litų, iš jų 29,9 mln. litų sudarė pašto paslaugų pajamos, o likusi suma – pasiuntinių.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Paryžiuje išsiųstas pašto atvirukas pasiekė Vokietiją po beveik 42 metų

2005-08-25 | Po beveik 42 metus trukusios odisėjos iš Paryžiaus siųstas atvirukas pagaliau pasiekė Vokietiją. Kaip rašo laikraštis "Saarbruecker Zeitung", 1962-ųjų rugsėjo 9-ąją tuometinis federalinio jūrų laivyno jūreivis Klausas Philippi (Klausas Filipis) parašė atviruką savo seseriai ir įmetė jį į pašto dėžutę netoli Luvro Paryžiuje. Tačiau tik praėjusiomis dienomis 63 metų vyras, šiuo metu gyvenantis Kelne, sulaukė padėkos skambučio. Atviruką Sarvelingene gavo jo motina Emmy Philippi (Emi Filipi), vis dar gyvenanti senuoju adresu. Atvirukas su Eifelio bokštu yra gana gerai išsilaikęs, tačiau ant jo priklijuotas ne Prancūzijos, o Airijos pašto ženklas, toliau rašo laikraštis. Atviruko tekstas skamba taip: "Iš Le Havrės mes autobusais trumpam atvykome čia, į Paryžių. Nuo 11.9 iki 22.9 aš būsiu Anglijoje. Gali man ten pasiųsti atviruką".

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Filateliniai terminai ir kai kurie kiti paaiškinimai

2003-08-08 | Blokas - vienas arba daugiau pašto ženklų, atspausdintų atskirame lapelyje, kurio kraštuose yra papildoma informacija apie įvykį ar temą. Kartais būna, kad bloke nėra atspausdintų ženklų standartine forma, tačiau yra nurodyta jo nominali vertė. Ženklai bloke gali būti su perforacija arba be jos. Apmokėti pašto siuntoms gali būti naudojamas visas blokas arba iš jo išplėšti ženklai. Paprastai bloko ženklų perforacija nesiekia bloko kraštų. Ji būna tik rėminė. Dalinė perforacija - perforacijos rūšis, kai ne visi ženklo kraštai turi dantukus, pvz., ženklų, skirtų pardavinėti iš pašto automatų.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Ar ilgai siųsime laiškus, arba pagiriamasis žodis paštui

2003-08-08 | Kaip praėjusiais šimtmečiais, taip dar ir mūsų dienomis laiškai rašomi ir siunčiami norint perduoti mintį ir informaciją. Voke keliauja siuntėjo rankraštis, ir vienodai svarbūs yra tekstas ir rašysena. Plėtojantis technikai visa tai pradeda keistis, norima “nugalėti” laiką ir “sumažinti” atstumą. Apie šią kaitą žmonės galvoja su nerimu, kadangi dauguma labai mėgsta tradicinius, o ne elektroninio pašto laiškus. Istorinių garsenybių rašyti laiškai aukcionuose pelno didžiulį dėmesį ir piniginį įvertinimą. Be entuziazmo skiriamės su laiškais, nenoriai juos atrenkame. Rašysena lyg veidrodis atspindi siuntėją. Per ją galime geriau pažinti rašiusįjį, net nežinodami grafologijos mokslo dėsnių. Pagal kažkada galiojusią taisyklę nepritikdavo asmeninį laišką rašyti spausdinimo mašinėle, vertingas būdavo tik ranka rašytas. Šią taisyklę žinojo daugelio mūsų bendraamžiai, vyresni žmonės.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Lietuvos filatelistas - Antanas Jonušas

2003-02-25 | Antanas Jonušas. Leidžia Lietuvos pašto ženklų ir specialių antspaudų katalogą, yra sukūręs ir išleidęs daugiau kaip 270 originalių meninių pašto vokų ir atvirlaiškių. P.O. Box 89. LT-2000 Vilnius, Lietuva. tel. 265 26 92.

Lankomumo reitingasKomentarų: 3

plačiau >>

Pašto ženklų - į "Lietuvos pašto" svetainę

2002-06-24 | Naujojoje valstybės įmonės "Lietuvos paštas" interneto svetainėje (www.post.lt) galima labai greitai sužinoti reikiamą pašto indeksą ir kaip teisingai adresuoti laišką ar siuntinį, apskaičiuoti paprastosios pašto siuntos kainą, užsiprenumeruoti norima leidinį, užsisakyti pašto ženklų. "Lietuvos paštas" informavo Eltą, kad naujoji įmonės interneto svetainė buvo suprojektuota, išanalizavus klientų poreikius bei įvertinus "Lietuvos pašto" rinkodaros tikslus. Svetainę sukūrė UAB Infosistema". Svetainės lankytojai gali pasinaudoti skaičiuokle ir sužinoti, kiek jiems kainuos išsiųsti paprastąją pašto korespondenciją, pašto siuntą, tam tikros sumos pašto perlaidą Lietuvoje ar į užsienį. Galima surasti pašto indeksą pagal nurodytą gatvę (kol kas Vilniaus miesto) bei sužinoti aptarnaujančio pašto pavadinimą, adresą, telefonus pasiteirauti ir darbo laiką. Filatelistai gali ne tik peržiūrėti pašto ženklus internete, bet ir užsisakyti norimus. Joje pateikiami visi pašto ženklai, kurie buvo išleisti nuo 1995 metų. Čia galima sužinoti apie išleistus naujus pašto ženklus. Pašto ženklų leidybos skyriaus specialistai teigė, jog ateityje planuoja į svetainę sudėti visus filatelinės produkcijos, išleistos nuo 1990 m., pavyzdžius.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!