LT   EN   RU  
2021 m. rugsėjo 26 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Garso sistemos
Audio - on - Demand ir Internet Audio

2003-03-14 | Hi-Fi Audio Internete naudojantis MPEG Layer 3
Naudokitės informacijos priemonėmis, papildydami audio vaizdais Internete! Pasaulyje standartinė mp3 technologija leidžia naudotis Hi-Fi kokybės audio paslauga Internete, o ne vargana PC-like garso kokybe. Kaip statistika apie perkeliamus duomenis iš vienos sistemos dalies į kitą parodė, milijonai Interneto vartotojų prisideda prie populiaraus Hi-Fi failo Internete sėkmės. MPEG Layer-3, kuris teisingai apibūdina mp3, yra kai kurių Vokietijos kompanijų plėtojimosi pagrindas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Audio Personal Radio System

2003-03-14 | Comand Audio Personal Radio SystemTM visapusiškai išnaudoja skaitmeninio transliavimo galimybes. Klausytojams yra pateikiamas visiškai naujas ir nepaprastai įdomus klausymosi jausmas per audio on demand radiją. Skaitmeninės radijo stotys, kurios turi Audio Personal Radio Comand, suteikia galimybę klausytojams išsirinkti programas tokias, kokias jie, naudodami elektroninį programų gidą, patys nori gauti. O tada jie gali kontroliuoti, ką, kaip ir kada klausytis. Pavyzdžiui, jie akimirksniu gali peršokinėti nuo objekto prie objekto (story-to-story), peržvelgti suvestines, laikinai stabtelti, išsisaugoti programas vėlesniam klausymuisi, ir kt. Pasirinktos programos yra automatiškai atnaujinamos, kai tik naujos laidos tampa prieinamos.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Audiobox

2003-03-14 | Pavyzdžiui, dabar galima teigti, jog šokių instruktoriams išsipildė svajonė, nes AMPS suteikia galimybę pasidaryti tokias šokių sesijas, kokių nebuvo iki šiol. Tu gali nuspręsti, ką daryti. Gali keisti muzikos greitį, pakartoti tą patį taktą kelis kartus, sureguliuoti garsą, o įvairius pakeitimus atskirai dainai įsimena kompiuteris. Nebereikia daugiau laukti, kol diskas peršoks per takelius ar tol, kol atsisuks juosta. Juk šokėjų grupei nepatinka laukti, ar ne? O gal jūs esate asmuo, kuris nori, kad muzika būtų prieinama bet kur ir bet kuriuo metu? Tokiu atveju skaitmeninė audio sistema suteikia patikimumą, kontrolę ir laisvę tokią, kokios jums reikia.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Audio on Demand veikimo principai

2003-03-14 | Realus laikas arba Audio-on-Demand Internete yra terminai, kurie apibūdina galimybę klausytis garso asmeniniame kompiuteryje (jei yra suinstaliuota garso korta ir kolonėlės) tuomet, kai failas praeina pro modemą. Nuo 1995 metų tai buvo vienintelis būdas klausytis muzikos ar įvairių įrašų, kurie ateina iš www, yra tas, kad galima perkelti labai didelius garsinius failus (paprastai WAV arba AU formato) į jūsų kietąjį diską, o po to, naudojantis garso grotuvu, klausytis jų. Tai dažnai užimdavo nuo 10 min. iki valandos, kol galėdavai patikrinti, ar sugaištas laikas ir sunaudota disko vieta buvo verti tų pastangų. Dabar tai trunka vos kelias sekundes.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kas tai yra Audio-on-Demand?

2003-03-14 | Komanda audio yra skaitmeninės audio revoliucijos pradininkė. Ji leidžia platintojams (broadcasters) pasiūlyti klientams didesnį pasirinkimą. Jie gali patys kontroliuoti veiksmus ir pritaikyti programas saviems poreikiams patenkinti. Nepaisant jo dydžio ir svarbos mūsų gyvenime, radijas geriausiu atveju turi būti išlikęs kaip saikinga transliacija. Dabar skaitmeninės transliacijos tinklai – DAB, iDAB ar DVB – patiekia pagrindus perversmui audio/radio pristatymo srityje, be to, vėliau ir klientų klausymosi išgyvenimams. Audio dabar gali būti perduotas kaip bitų srautas per antžeminius (terrestrial) siųstuvus, kabelius ar palydovus, arba per Internetą į šeimininko (host) stotį ar pastovų, nešiojamą ar mobilų aparatą – mobilius telefonus, asmeninius skaitmeninius padėjėjus (Personal Digital Assistants – PDAs), asmeninius kompiuterius ar skaitmenines radijas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Garsas automobilyje: nuo A iki Z

2003-02-13 | Aukštų dažnių garsiakalbis (paprastai jis būna su kupoliniu lengvu difuzoriumi, pagamintu iš šilko, dirbtino šilko, aliuminio arba titano ir mažu Neodimio magnetu) montuojamas aukščiau. Tai ženkliai pagerina garso atkūrimo kokybę bei garsų lokalizaciją. Tačiau toks komponavimas turi ir savų trūkumų - aiškiai galima girdėti, kad aukšti dažniai sklinda iš viršaus, o vidutiniai dažniai - iš po kojų. Toks netolygus garso pasiskirstymas susidaro dėl palyginti didelio atstumo tarp žemus ir aukštus dažnius atkuriančių garsiakalbių. Ir kuo geresni garsiakalbiai, tuo labiau jaučiamas šis trūkumas. Pastaruoju metu ši problema sprendžiama gaminant kiek įmanoma didesnius aukštų dažnių garsiakalbius (25-30 mm) ir atitinkamai žeminant skyrimo ribą tarp juostų (net iki ~1 kHz). Trijuostės sistemos tokių trūkumų neturi, tačiau jos turi kitą trūkumą, kuris trukdo šios sistemos populiarumui. Tai didelė ne tik garsiakalbių, bet ir jų montavimo kaina. Visgi, trijuostė sistema gali užtikrinti tikrai gerą garso kokybę ir labai gerą dinaminį diapazoną.

Lankomumo reitingasKomentarų: 4

plačiau >>

Žemi dažniai automobilyje

2003-02-13 | Visų pirma, reikėtų apibrėžti sąvoką „žemi dažniai“. Šiuo atveju kalbame apie dažnių diapazoną nuo 16-20 Hz iki 80-100Hz: bangos ilgis nuo 20 iki 3,4 metrų. Žinomos tokios sąvokos, kaip „kietas bosas“ (dominuoja spektras artimas 100Hz), tai yra labiausiai paplites žemų dažnių atkūrimo automobilyje variantas. Kitas variantas yra perdėtai „minkštas bosas“ yra retesnis, jame dominuoja stipri spektro dedamoji, esanti žemiau 50Hz. Vėliau bandysiu paaiškinti, kodėl taip atsitinka. Be abejo, yra ir daugiau savokų, apibrėžiančių vieną ar kitą defektą. Žinoma, tai nėra tikslūs apibrėžimai, juo labiau, kad lietuvių kalba nėra pritaikyta tokiems terminams. Viskas, ką bandom išversti iš rusų ar anglų kalbos, gaunasi lyg ir „ne į temą“, tačiau galima bandyti.

Lankomumo reitingasKomentarų: 8

plačiau >>

XXI amžiaus melomanui – Alpine F#1Status

2003-02-13 | Automobilinė audio aparatūra Alpine turi tvirtą reputaciją melomanų tarpe ir tai yra šio prekinio ženklo pasididžiavimas. 2000 metais gamintojas ypač agresyviai atnaujino ne tik produktų dizainą, tačiau ir jų galimybes. Radikalus produkcijos atnaujinimas palietė visą Alpine produktų gamą - CD, MC, DVD grotuvus, radio imtuvus, stiprintuvus bei akustiką. Alpine gamoje atsirado ir MP3 grotuvas, kuris, beje, buvo pripažintas geriausiu tarp aparatų, galinčių skaityti šį formatą. Naujos Alpine technologijos, tokios kaip Bass Engine, Mobile Engine ir kitos, leido dar labiau pagerinti ergonomiką bei skambesio kokybę. Tačiau neabejotinai pats didžiausias automobilinės audio technikos stebuklas ir geriausias Alpine tradicijų tęsėjas yra Alpine F1 Status modelis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Specialusis garso įrašymas

2003-02-13 | Kovai su pramoniniu špionažu šiuo metu yra naudojama daug įvairų informacijos kaupimo ir analizės priemonių. Kadangi daugiau kaip 90% fiksuojamos informacijos yra žodinė, plačiau panagrinėsie garso įrašymo techniką. Šioje sferoje plačiausią pritaikymą rado diktofonai - miniatiūriniai magnetofonai, skirti įrašinėjimui. Diktofonai puikiai tinka patiems įvairiausiems tikslams. Verslininkai diktofonus naudoja pasitarmuose kaip stenografavimo priemonę, diktuojant tekstus sekretorės, ir pan. Asmeniniame gyvenime jie naudojami užratyti paskaitoms ir pranešimams, kaip užrašų knygutė etc. Plataus diktofonų panaudojimas pramoniniame špionaže aiškinamas tuo, kad leidžia šniopui jaustis gana saugiai įvairiose situacijose: kai diktofonas guli kišenėje ar portfelyje, tame nėra nieko neįstatymiško, kai jisai "pakišamas" dominančiam objektui, aptikti jį pakankamai sunku; kai diktofonas pajungiamas prie praklausomos telefono linijos, arba paliekamas dominančioje patalpoje - galima išvengti daug valandų trunkančio budėjimo.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Vytautas Kundrotas: Akustikų veikla įgauna naują pagreitį

2003-02-13 | Akustikos tyrimų rezultatai Lietuvoje turi paklausą, jais domisi užsienio šalys. Reikėtų galvoti apie stiprias mokyklas. Iki šiol Lietuvoje galima surasti pavienių mokslininkų, kurie apgina disertacijas, tačiau aukštosiose mokyklose atskirai nerengiami akustikos specialistai, nedėstomos tokios svarbios disciplinos, kaip garso ir virpesių teorija. Ši mokslo šaka yra apleista - specialistai Lietuvoje nebuvo ruošiami. Tokios mintys išsakytos 1998 m. lapkričio 20 d. surengtoje Lietuvos akustikų konferencijoje-pasitarime. Kviečiame susipažinti ir su kitomis mintimis, sakytomis konferencijoje, kuri buvo lyg aikštelė, kad ir nedidelė, bet svarbi, siekiant auginti akustikos mokslą Lietuvoje.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!