LT   EN   RU  
2021 m. rugsėjo 26 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Gotai
Rusijoje sulaikė gotus kanibalus

2009-02-04 | Sankt Peterburgo pareigūnai sulaikė du gotų judėjimo narius, kurie kaltinami žiauriu moksleivės nužudymu ir kanibalizmu. Pasak sulaikytųjų, į nusikaltimą juos pastūmėjo alkio jausmas. Sulaikyti jaunuoliai – muzikantai, o jų auka tapo grupės gerbėja, praneša naujienų portalas newsru.com. Pagal profesiją vienas žudikas buvo floristas, o kitas – mėsininkas. Pareigūnai po apklausos teigė, kad vaikinai teisinosi, jog į nužudymą juos pastūmėjo alkio jausmas. Nužudytosios kūną jie sukapojo ir iškepė orkaitėje su bulvėmis. Kaip praneša naujienų portalas, sulaikytieji Jurijus Možnovas bei Maksimas Golovatskis priklauso gotų bei emo judėjimams. Abu jie jau buvo teisti. Visą Rusiją pašiurpinęs nusikaltimas įvyko šių metų sausio 19 dieną. 11 klasės mokinė išėjo ir namų ir negrįžo. Tyrimo metu buvo išsiaiškinta, kad merginą grupės nariai pasikvietė į vieną butą ir paskandino vonioje – vandeniu ji buvo pripildyta iš anksto. Vėliau nuskandintos merginos kūnas buvo sukapotas. Kai kurios kūno dalys sudėtos į maišus ir išmestos į konteinerius šiukšlėms. Maišus su merginos kūno dalimis, viename kurių buvo galva, rado atsitiktiniai žmonės.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Juodas – tai gotas? Gotas – tai blogas?

2008-09-18 | Po vieno iš akibrokštų Šakių miesto kapinėse (kai ryte kapinių lankytojai aptiko išgertuvių pėdsakus prie vieno kapo) netiesiogiai šis įžūlus poelgis lyg ir buvo kabinamas ant gotų subkultūros atstovų pečių. Tačiau šią subkultūrą propaguojantys jaunuoliai nenori su tuo sutikti. Jie nelabai nori sutikti ir su tuo, kad bet kuriam, vilkinčiam tamsius rūbus, avinčiam ilgaaulius „kerzus“ iškart klijuojama goto etiketė. Šiandien gatvėje minia mirga įvairiausiomis spalvomis. Nors Šakiai yra nedidelis, provincinis miestas, tačiau ir jo gatvėmis kasdien vaikšto savo išvaizda akį traukiantys jaunuoliai. Dažniausia jie vilki juodos spalvos rūbus, nešioja ilgaaulius kareiviškus batus – „kerzus“, puošiasi grandinėmis, spygliuotomis apyrankėmis ir auskarais. Visuomenė įpratusi juos vadinti gotais. „Gotas nėra tik juodai besirengiantis žmogus,- kalba prieš šešerius metus juodą spalvą ir „kerzus“ pamėgęs aštuoniolikmetis Vytautas. – Kaip ir kiekvienai subkultūrai, gotikai būdinga tam tikra muzika, apranga, aksesuarai bei pasaulėžiūra. Ir tikrai ne kiekvienas juodai apsirengęs yra gotas.“ „Gotai neatsiejami nuo meno. Jie turi mėgstamas meno atšakas, dažnai kuria patys. Juodai apsirengti gali bet kas, bet gotu pirmiausia reikia būti viduje,“– mano Deimantė, kuri pirmuosius „kerzus“ nusipirko prieš trejus metus, o po to pamėgo ir juodą spalvą. Vytautas mano, jog daug įtakos būsimam gotui ar kitos subkultūros atstovui turi aplinka bei draugai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

E.Mickevičienė nuo skustagalvio išpuolio apgynė gotus

2008-05-08 | Praėjusį savaitgalį stilistė Eglė Mickevičienė patyrė, ką reiškia gatvės kautynės. Laimei, moteris rimčiau nenukentėjo, o kilęs konfliktas tarp skirtingoms subkultūros priklausančių jaunuolių, jos dėka buvo greitai užgesintas. Praėjusį penktadienį ekscentriškai mėgstanti atrodyti ir gotų bei pankų judėjimams simpatizuojanti 39 metų stilistė kartu su savo jaunaisiais bičiuliais nusprendė apsilankyti gotų vakarėlyje. Kompanijos linksmybes nutraukė iš išvaizdos skustagalvių subkultūrai priklausantis vaikinas, kuris ėmė kabinėtis prie Eglę į vakarėlį atlydėjusių ekstravagantiškai apsirengusių gotų, o vėliau, gatvėje, pasak E.Mickevičienės, išsitraukęs peilį puolė juos. Stilistė nesutriko ir įsivėlusį į susistumdymą, kartu su kitais šalia buvusiais žmonėmis sugebėjo išskirti susikibusias puses. „Matyt, vis dar veikia incidentas, nutikęs su Berneen, - sakė E.Mickevičienė, svarstydama, kodėl skustagalviui galėjo užkliūti ekstravagantiškai atrodantys gotai. – Svarbiausia, kad būtų tolerancija“. Jaunystėje pankavusią E.Mickevičienę dažnai galima išvysti ekstravagantiškai atrodančių žmonių kompanijoje. Po to, kai ji pradėjo atlikėjos karjerą, susibendravo ir su gotų subkultūros atstovais. „Iš pradžių sunkiai sekėsi juos prikalbinti man patalkinti scenoje, tačiau vėliau susibendravome. Ir dabar dažnai nueiname į renginius – jie yra jauni, tad juos pagloboju. Štai ir nuo skinų teko užstoti“, - sakė E.Mickevičienė.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Dėl gotų ir vandalizmo sąsajų

2008-04-02 | Nebegalime nereaguoti į žiniasklaidoje reguliariai pasirodantį šmeižtą, formuojantį klaidingą visuomenės nuomonę apie kultūrą, kuri mums brangi. Nors esame beveik tikri, kad geltonosios spaudos metodais mistifikacijų besivaikančios ir skandalus kuriančios žiniasklaidos tai nepasieks. Ausis užsikimš ir bendradarbiavimo su gotikinės subkultūros atstovais ieškanti policija, svaresniais įkalčiais laikydama nuomonę „specialistų“, apie šią subkultūrą išvadas darančių pagal paauglių elgesį ir kaimynų ar kitokių „liudininkų“ pamąstymus bei prielaidas. Jau pats teiginys, jog gotikinė subkultūra yra paauglių maišto forma, rodo visišką nesupratimą svarbių šios, daugiau nei prieš porą dešimtmečių pradėjusios formuotis subkultūros aspektų. Visų pirma, gotika neturi nieko bendra su maištu, o juolab – vandalizmu. Tai, kad šie reiškiniai vyrauja stereotipuose – kitas reikalas. Bet klaidingi stereotipai juo labiau nėra subkultūros dalis. Gotika yra kūryba, ir visų pirma – savo asmenybės kūryba. Todėl maištas ir griovimas šiame kontekste yra nereikalingi ir nelogiški. Kaip savo asmenybę kuria juodai apsirengę paaugliai, domėtis ir stebėti privalo tiek tėvai, tiek pedagogai, kuriems patikėta padėti bręstančiai asmenybei rasti save. Savo kaltės dėl prastai vykdomų pareigų jie neturėtų primesti subkultūrai, į kurią paaugliai linksta dažniausiai tik dėl formos išskirtinumo. Nes priimti gotikinės subkultūros turinį pajėgios tik brandžios asmenybės, praėjusios paaugliško maišto etapą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Ar Lietuva tampa gotų šalimi?

2007-04-22 | Einu vakar per Vilniaus gatves ir kiemus ir niekaip negaliu suprasti, kodėl visi žmonės apsirengę juodai, veiduose jokios šypsenos. Gal ką nors laidoja (jau lietuviai standartiškai juodą spalvą sieja su laidotuvėmis) ar šiaip blogas oras visus neigiamai veikia? Tikriausiai, kad ne. Ir tada man kilo toks klausimas - gal Lietuva tampa gotų šalimi, kurioje ši subkultūra įleidžia vis gilesnes šaknis? Tikriausiai tokių ar panašiai apsirengusių žmonių matėte ne vieną, ir aiškiai pastebima tendencija, kad jų vis daugėja. Taigi kas tie gotai? Sunku surasti vienareikšmišką apibrėžimą - kiek gotų, tiek skirtingų nuomonių apie save. Aišku viena, kad tai vis labiau populiarėjanti subkultūra, kuriai didelę įtaką daro muzika. Ši subkultūra yra grindžiama (bent jau turėtų būti) individualumu, nors esti ir bendrų dalykų. Individualumas suprantamas kaip saviraiškos priemonė, padedanti atskleisti asmenybę. Tačiau aš asmeniškai šioje subkultūroje neįžvelgiu jokio individualumo - tik masinį panašumą (juodi drabužiai, naudojama juoda kosmetika, veide jokios šypsenos, keista klausoma muzika - tiksliau metalo muzikos fone girdimi riksmai). Kai kurie juos net lygina su satanistais ar žudikais (su šiuo požiūri nelabai sutikčiau). Šiame straipsnyje labiau norėta įsglinti į tai, ar iš tiesų lietuviai tampa gotinės kultūros šalimi? Pirmaiusia reikėtų paminėti, kad lietuviai madinga tauta. Ir nesvarbu, kad dirbtinės odos striukę su užrašais "Motor", "Racing" ir pan.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Gotikinio judėjimo istorija ir esmė

2006-08-27 | Gotikinis judėjimas, gotikinė subkultūra, ar kokiu kitu vardu tai pavadintume, - mūsų dienomis įgauna didelį populiarumo pagreitį, pop kultūros rykliams susidomėjus keistu groteskišku imidžu, bei tikrai plataus spektro muzika. Tačiau pop kultūra tėra money making machine, pernelyg nesirūpinanti pačio judėjimo esme - apsiribojanti juodų nagų ir latekso įvaizdžiu, bei teenage lygio mirties ir angst temomis dainų tekstuose. Gotikinis judėjimas, kaip subkultūra pradėjo formuotis 70'ųjų pabaigoje, ir unikalių savybių dėka tapo pilnai save "išlaikantis", jis niekada nesikreipė į show biznio magnatus ir nekoregavo savo įsitikinimų jiems panorėjus. Samprata ‘Gotika’ - tai daugelio amžių ir kultūrų suformuotas palikimas ir aš pamėginsiu kiek įmanoma glausčiau apžvelgti tai, kas sukūrė Gothic subkultūrą, jos pagrindinius principus, bei priežastis, verčiančias dažną ne pirmus metus "juodojoje scenoje" esantį asmenį sarkastiškai šypsotis stebint pop kultūros bandymus matuotis spygliuotus antkaklius, sidabrinius ankh'us bei klijuoti savo žvaigždutėms "naujų atradimų" etiketes.

Lankomumo reitingasKomentarų: 38

plačiau >>

Neformalai – visuomenės atskalūnai

2006-07-20 | Maža visuomenės grupė - gotai, pankai, metalistai – savo įspūdinga išvaizda neretai keliai šiurpą paprastiems piliečiams. Tačiau taip paaugliai dažniausiai tik siekia atkreipti į save dėmesį ar pastatyti sieną tarp jų ir visuomenės. Mykolo Romerio universiteto docentas, šeimos psichologas Gediminas Navaitis teigė, kad noras būti ne tokiam kaip visi yra paauglio problema. Todėl jie ir ieško, jungiasi prie bendraminčių grupių, kur jaučiasi ir saugesni, ir drąsesni. 21 metų vilnietė Rūta Sirgėdaitė jau metus gyvena Klaipėdoje. Buvusios metalistės pėdsakai – juodos spalvos kultas, sunki muzika, mirties motyvų kupina poezija – išlikę ir šiandien. „Būdama septyniolikmetė pradėjau lankyti dramos trupę. Dauguma jos narių buvo metalistai. Net nepajutau, kaip ėmiau derintis prie jų. Atsirado bendri pomėgiai, stilius, ėmiau klaustyti tos pačios muzikos. Su jais jaučiausi kaip žuvis vandenyje“, – pasakojo Rūta. Tėvai į dukros pasikeitimą reagavo skirtingai. „Tėčiui buvo „dzin“. O mama nuolat priekaištavo, sakydavo, kad klausau šėtono muzikos, net neidavo į mano kambarį, kurio sienos buvo nukabinėtos „pragariškais“ piešiniais ir eilėraščiais“, – prisiminė mergina.

Lankomumo reitingasKomentarų: 4

plačiau >>

Jaunieji gotai ir pankai ruošiasi keisti visuomenę

2006-06-07 | Save gotu vadinantis K.Žeimo sako, jog ne kiekvienas juodai besirengiantis gali vadintis gotu. Dviejų subkultūrų – gotų ir pankų bendravimas, tai nuolatinis karas tarp dviejų maištauti linkusių jaunimo grupuočių. Ir vieni ir kiti palaiko tik savojo stiliaus atstovus ir mano, jog yra išskirtiniai ir puikesni už oponentų stilių. "Daug gotų – daug skirtingų supratimų kas yra gotika. Pirmiausia, žmogaus gotu nepadaro juoda apranga. Juodai rengtis ir vadinti save gotu gali eilinis pižonas, dabartinės mados patrauktas į gotikinę subkultūrą. Mat taip galima atkreipti dėmesį į save – "tipo“ ne tokį kaip visi“, - taip kalba gotišką aprangos ir gyvenimo būdą pripažįstantis pabradiškis Kęstutis Žeimo. Vaikinas pasakoja, kad dažnas gotas į gyvenimą žiūri iš tamsios pusės. "Šios kultūros žmonės dažnai atsiveria skausmui ir liūdesiui, mirties nuodėmei. Man gotika yra neužmerktos akys prieš tamsią gyvenimo pusę. Tiesiog nežiūriu į gyvenimą pro rožinius akinius, nes pasaulis tikrai nėra toks gražus kaip bandoma parodyti žurnaluose, televizijoje, mokykloje. Be abejo, sveikai mąstantis žmogus, gotas, neturėtų susikoncentruoti tik į niūriąsias gyvenimo spalvas. Juk tai tiesiog gyvenimas, kuriame yra ir meilės ir šilumos“, – apie "gotišką“ gyvenimą pasakojo K.Žeimo, besimokantis Pabradės Ryto vidurinėje mokykloje.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Gotų subkultūra gali išgelbėti nuo savižudybės?

2006-04-30 | Apie pusė paauglių, priskiriančių save gotų subkultūrai, yra tyčia save žaloję arba bandę nusižudyti, rodo nauja studija, kurios rezultatus skelbia newscientist.com. Tačiau įsitraukimas į gotų veiklą, kuri pasaulyje ėmė plisti devintajame dešimtmetyje, gali apsaugoti jautrius ir pažeidžiamus paauglius, teigia tyrėjai. Tyrime dalyvavo 1258 jaunuoliai. Paaiškėjo, jog iš tų, kurie mano esą gotai, 53 procentai žalojo save, o net 47 proc. bandė nusižudyti. Mokslininkų duomenimis, Didžiojoje Britanijoje iš viso save žaloja nuo 7 iki 14 procentų visų jaunuolių. Savęs žalojimu laikomi veiksmai tokie kaip pjaustymasis ar savęs deginimas. Apie 6 proc. britų jaunuolių yra bandę nusižudyti. Kai kurie tyrimai rodo, kad šis skaičius auga. Glazgo universiteto mokslininkai teigia, kad save žaloti asmenys pradeda sulaukę 12-13 metų. Paprastai gotais jie tampa po poros metų. „Viena iš tyrimo prielaidų, kodėl jaunuoliai žaloja save, buvo gotų dievaičių ar bendraminčių mėgdžiojimas, bet studija parodė, kad daugelis dalyvių žalojo save dar prieš tapdami gotais, o tapę, žalotis liovėsi arba darė tai rečiau. Vadinasi, kad jauni žmonės, kurie jaučia potraukį žaloti save, tiesiog dažniau įsitraukia į gotų judėjimą“, - teigia studijos vadovas Robertas Youngas. Anot mokslininko, įsitraukę į subkultūrą jaunuoliai randa bendraminčių, dalijasi patirtimi ir vertybėmis, yra palaikomi. Tačiau R.Youngas teigia, kad tyrimą reikėtų atlikti su didesnėmis gotų grupėmis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kryžių vartymu pakaunėje įtariamos gimnazistės

2006-02-22 | Įminta šiurpioji pakaunėje esančių Tabariškių kapinaičių išniekinimo paslaptis. Su šiuo jau spėjusiu apaugti gandais vasario 3-iosios vandalizmo aktu siejamos dvi kaimyninėje Akademijos gyvenvietėje įsikūrusios Ugnės Karvelis gimnazijos moksleivės, kartu su bendramoksliais mėgdžiojančios vadinamąjį gotų judėjimą. Įtarimas dėl kapų išniekinimo pareikštas šios gimnazijos antrokei (pagal tradicinę kvalifikaciją - dešimtokei). Metais jaunesnė šios šešiolikmetės bendrininkė - tos pačios gimnazijos pirmokė (devintokė) už padarytą nusikaltimą nebus baudžiama dėl savo amžiaus. Pagal dabartinius Lietuvos įstatymus, už kapų išniekinimą baudžiama tik nuo šešiolikos. Įtariamosios prisipažino siautėjusios kapinėse pamokų metu. Pirmasis tą vasario 3-iosios popietę aliarmo “varpais” ėmė “skambinti” Tabariškių Kristaus Karaliaus bažnyčios klebonas, pas kurį atbėgo kaimyninio Pyplių kaimo gyventojas, užsukęs aplankyti prieš kelias dienas palaidotos kaimynės kapo ir išsigandęs, kad pateko į ką tik pasibaigusią “velnių puotą”. Giminaitės kapo paminklinis antkapis buvo nepaliestas, tačiau nuo aplinkinių kapų jie buvo nuversti.

Lankomumo reitingasKomentarų: 6

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!