LT   EN   RU  
2021 m. lapkričio 27 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  IT parodos
„Infobalt" parodoje - robotų kautynės

2007-10-25 | Spalio 27 dieną lietuviško technologijų portalo Elektronika.lt suvienyti elektronikos mėgėjai rengia robotų kautynes. Kautynės vyks parodoje „Infobalt 2007" (š. m. spalio 25-27 d. Lietuvos parodų centre „Litexpo"). Lietuvos elektronikos mėgėjų pagaminti robotai, apvažiuojantys kliūtis, sekantys liniją, kovojantys tarpusavyje, bus demonstruojami visos parodos metu. Paskutinę parodos dieną vyksiančiose robotų kautynėse - varžybose galinėsis karingieji „mini sumo" robotukai. „Dabar, kai galima kone viską nusipirkti, jaunimas vis mažiau domisi technologijomis ir tampa tiesiog vartotojais. „Robotus kurti - paprasta!" - tokiu šūkiu kviečiame kurti ir konstruoti patiems", - pasakojo Vitalij Rodnov, robotų kūrėjų klubo atstovas. „Mini sumo" robotų rungtynės Lietuvoje rengiamos pirmą kartą. Jų metu du patys save kontroliuojantys robotai bando išstumti vienas kitą iš ringo. Pirmasis, palikęs ringą, pralaimi raundą. Laimėjęs du raundus robotas laimi mačą. Daugiausiai mačų laimėjęs robotas laimi varžybas. Šiuo pomėgiu Elektronika.lt entuziastai tikisi užkrėsti ir parodos lankytojus, taip norėdami paskatinti jaunimą domėtis technologijomis ir paįvairinti jų laisvalaikį. „Neabejoju, kad žingeidūs ir technika besidomintys jaunuoliai ateityje taps gerais specialistais", - kalbėjo V. Rodnov.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Tarptautinė "Infobalt" konferencija: intelektualūs transporto sprendimai ir plačiajuostis internetas

2007-10-25 | Asociacija "Infobalt" jau devintus metus organizuoja tarptautinę IRT srities konferenciją, kurios tema parenkama perspektyviausia, didžiausią pridėtinę vertę rinkos dalyviams žadanti informacinių technologijų sektoriaus sritis. Šiais metais tokia tema - inovatyvios informacinės technologijos verslui ir mokslui. Spalio 23 - 24 dienomis viešbutyje "Reval Hotel Lietuva" Vilniuje vyksiančios konferencijos metu bus diskutuojama šiuo metu šalyje aktualiausių informacinių technologijų klausimais. Antrają "Infobalt" konferencijos dieną pradės seminarai apie intelektualius transporto sprendimus ir plačiajuosčio interneto plėtrą ir perspektyvas. Pastaraisiais dešimtmečiais Europoje labai išaugo kelių transporto apimtys - apie 80 proc. žmonių keliauja automobiliais, apie 44 proc. krovinių vežama automobilių keliais. Kasmet ES transporto priemonių padaugėja maždaug 3 milijonais, tuo pačiu daugėja eismo įvykių, žūčių keliuose, sužeidimų, patiriama vis daugiau materialinių nuostolių, daroma žala aplinkai. Europoje per metus keliuose žūva apie 40 000, sužeidžiama apie 1 700 000 žmonių. Transporto kamščių problemos nesvetimos ir didžiausiems Lietuvos miestams, o "karas keliuose" - viena labiausiai žiniasklaidoje eskaluojamų nūdienos aktualijų. Lietuvoje turi būti diegiamos ir naudojamos pažangios informacinės ir ryšių technologijos, skirtos gerinti eismo Lietuvos keliais sąlygas ir saugą, išsaugoti žmonių gyvybes bei priartinti Lietuvos kelių transporto informacinę infrastruktūrą prie ES.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Tarptautinė "Infobalt" konferencija: kalbinės technologijos bei verslo informacijos valdymas

2007-10-25 | Antrają "Infobalt" konferencijos dieną užbaigs seminarai apie kalbines technologijas bei verslo informacijos ir procesų valdymą. "Kompiuterių, kompiuterizuotų prietaisų, dialoginių sistemų, informacijos paieškos sistemų valdymas balsu atveria naujas galimybes našiai ir patogiai dirbti. Atliekant šnekos atpažinimo tyrimo darbus, Matematikos ir informatikos instituto Atpažinimo procesų skyriuje sukurtas atskirai sakomų žodžių ar frazių atpažintuvo prototipas - Atpažintuvas. Pranešimo metu bus demonstruojamos Atpažintuvo prototipo galimybės, valdant kompiuterį balsu: programų paleidimas, interneto puslapių atidarymas", - sakė MII Atpažinimo procesų skyriaus vadovas prof. Laimutis Telksnys. Seminaro metu taip pat bus pristatomas balso dialogų technologijų (BDT) raida, balso technologijų pritaikymas kriminalistikoje ir duomenų apsaugoje, sprendimai akliesiems. Bendros Lietuvos ir Kanados įmonės "Astera" direktorius Vytautas Slivinskas paskelbs apie naują formantinio teksto pavertimą šneka metodą. Seminare "Verslo informacijos ir procesų valdymas" bus diskutuojama apie informacinių technologijų projektų vadybą Lietuvoje, IT įrankių pritaikymą versle bei tokių paslaugų nuomą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Paroda "Infobalt 2007" baigėsi robotų kautynėmis

2007-09-30 | Paskutinę "Infobalt 2007" parodos dieną, 2007 m. spalio 27 d., elektronikos mėgėjai surengė pirmas Lietuvoje "mini sumo" robotų kautynes. Po varžybų, atsakinėdami į lankytojų klausimus, robotų kūrėjai džiaugėsi, kad pavyko sudominti jaunimą technologijomis ir robotų kūrimu. Nuo keistų "padarų" knibždantis ir dūzgiantis stendas sulaukė didelio dėmesio - dar pirmąją parodos dieną pas robotų kūrėjus užsuko ir su jais kalbėjosi Ministras Pirmininkas Gediminas Kirkilas. Robotų kūrėjų klubo atstovas Vitalij Rodnov, pasakodamas apie šio renginio tikslus, teigė, kad "mini sumo" robotukus pasigaminti nesudėtinga, ir savarankiškai tai gali padaryti net vyresniųjų klasių moksleiviai. Tačiau jis neatskleidė savo pagaminto robotuko - varžybų nugalėtojo, akivaizdžiai pranašesnio už kitus dalyvių kūrinius, kainos. "Šie robotukai, nors ir atrodo panašūs į žaislus, gali kainuoti ne vieną šimtą litų. Tarptautinėms varžyboms surinkti robotai - tai sudėtingi elektroniniai mechanizmai. Jiems specialiai kuriamos valdymo programos ir planuojama kautynių taktika. Tačiau šiuo renginiu norėjome sudominti ir paskatinti jaunus žmones kurti patiems. Tiek pristatytų robotų gausa, tiek stendą supusių parodos lankytojų dėmesys rodo, kad tai padaryti mums pavyko", - apibendrino pasirodymą V. Rodnov.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

"Infobalt 2005" parodos akcentai ir kitų metų naujovės

2005-10-20 | "Infobalt“, atsižvelgdama į naujai besiklostančią rinkos situaciją kitais metais žada keisti parodos formatą. Kitąmet bus išskirtas verslo profesionalams skirtas renginys - verslo kontaktams ir sutartims. Jame vertės dalyvauti įmonėms, kurios turės ką pasiūlyti užsienio bendrovėms ir bus sukūrusios sprendimus, patrauklius užsienio rinkoms.Masiniam vartotojui skirta paroda įgaus aiškius mugės elementus. Pagrindinė ekspozicija bus skirta vis dar augančiai vartotojų rinkai. 90 ITT įmonių 1,2,3 „Litexpo“ parodų salėse demonstruos naujas technologijas ir paslaugas, lengvinančias darbą ne tik biure, bet ir namuose. Parodoje veiks kompiuterinės technikos, buitinės elektronikos, kompiuterinių žaidimų ir multimedijos produkcijos demonstracijos. Norintieji įsigyti technikos, galės tai padaryti. „FIS kompiuteriai“ šiais metais parodoje ketina pralošti daug vertingų prizų. Lankytojai galės čia pat parodoje pigiau įsigyti technikos. Galima bus pirkti ir kompiuterius, tačiau jie pirkėjui bus pristatyti po parodos – joje nėra kur sandėliuoti prekes, todėl į parodas pristatomą tik po vieną ar kelis produktus. Parodoje bus pasirašomos tik sutartys. Parodoje lankytojai galės įsigyti sprendimų ir technikos tiek darbui biure, tiek ir namuose.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Į parodą ne megabaitų ir bitų, bet paslaugų

2005-10-16 | Technologijos šiandieną tėra darbo ir paslaugų įrankis. Be sąveikos su paslaugomis, naudingumu ir patogumu, jos jau nieko nebereiškia. Į parodą reikia vykti ieškoti paslaugų sprendimų. Technologijos šiandieną tėra darbo ir paslaugų įrankis. Be sąveikos su paslaugomis, naudingumu ir patogumu, jos jau nieko nebereiškia. Į parodą reikia vykti ieškoti paslaugų sprendimų. Jei ten ieškosite tik technologijų, geriau likite namuose. Daugeliui, dar ir šiandieną atrodo, kad technologijos skirtos maniakams, kurie dienomis ir naktimis neatsitraukia nuo kompiuterio. Taip, tai buvo prieš keletą metų, kuomet kompiuteriai kainavo brangiai, o internetu naudotis buvo galima tik universitetuose arba darbovietėse. Šiandieną technologijos ir internetas įsibrovė ne tik į namus, bet ir į parduotuves, poliklinikas, valstybės institucijas. Šių metų birželio mėnesį buvo priimta Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisa, pagal kurią gyventojai gali susigrąžinti iki 33 proc. Už 2004-2006 m. įsigytą kompiuterį su programine įranga. Telekomunikacijų bendrovės gyventojams siūlo įvairių sprendimų, leidžiančių turėti interneto prieigą ne tik namuose, bet ir bet kurioje vietoje. Tai tėra įrankiai, galintys pagreitinti darbą, supaprastinti kasdienę buitį, tačiau ar visada juos tinkamai naudojame?

Lankomumo reitingas

plačiau >>

„Infobalt 2005” – šiais metais dalyvaukite KITAIP

2005-10-12 | Asociacija „Infobalt“, atstovauja Lietuvos ITT rinką, kurios metinė apyvarta 2004 metais siekė 4,2 milijardo litų bei sudarė apie 7 proc. Lietuvos bendro nacionalinio produkto, asociacija vienija 154 Lietuvos ITT įmones ir jau 12 kartą rengia didžiausią Baltijos regione vykstantį ITT sektoriaus profesionalų renginį. ITT sprendimų forumas pritraukia verslo atstovus, prieš parodą vykstanti konferencija „Mobiliosios Europos plėtra“ pritraukia užsienio valstybių ekspertus ir ITT specialistus, o „Infobalt“ paroda suteikia galimybę masiniam vartotojui pajausti ITT rinkos pulsą ir patiems išmėginti realiai veikiančias technologijas. Parodose „Infobalt“ 2000–2004 metais (per 5 metus) apsilankė daugiau nei 300 tūkst. lankytojų, dalyvavo per 1000 skirtingų ITT įmonių, buvo surengtos 6 tarptautinės konferencijos informacinės visuomenės plėtros temomis, dalyvavo per 40 tarptautinių verslo delegacijų, stendus buvo įrengusios apie 80 užsienio ITT įmonių, 20 jungtinių šalių stendų pristatė svečiai iš Šiaurės Amerikos, Europos ir Azijos bei NVS šalių. Negalutiniais duomenimis, šiemet dalyvaus 128 įmonės. Pernai jų buvo – 188. Jeigu prie šių metų stendus turinčių įmonių pridėtume dalyvius, kurie parodoje dalyvauja kitaip (seminarai, rinkodaros akcijos, rėmimas), kaip, pavyzdžiui „Blue Bridge‘, „Microsoft“, „Nokia“, „Siemens“, „Oracle“ ir kitos, tai turėsime per 150 bendrovių.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Paroda "INFOBALT" - jau 12 metų besitęsiantis reiškinys

2005-10-10 | Paroda INFOBALT‘2005, kurios ekspozicija bus skirta tam, kad Lietuvos ir užsienio lankytojai, kurių tikimasi sulaukti apie 60 000, verslo ir valstybinio sektoriaus atstovai susipažintų su naujausiomis ITT technologijomis bei suprastų jų panaudojimo ekonominę naudą, atliepia LR Vyriausybės priimatai ( 2005 05 25) „Lietuvos informacinės visuomenės plėtros“ strategijai bei asociacijos INFOBALT įgyvendinamiems „Lietuvos žinių visuomenės prioritetams“. Parodose „Infobalt“ 2000-2004 metais apsilankė virš 250 000 lankytojų, dalyvavo virš 700 ITT įmonių, buvo surengtos 6 tarptautinės konferencijos informacinės visuomenės plėtros temomis, dalyvavo virš 40 tarptautinių verslo delegacijų, stendus buvo įkūrę apie 80 užsienio ITT įmonių bei prisistatė 30 jungtinių šalių stendų iš Šiaurės Amerikos, Europos ir Azijos bei NVS šalių. Paroda „Infobalt“ yra viena iš nedaugelio infrormacinės visuomenės technologijoms skirtų
parodų ES, kuri eilę metų auga (5-10 proc.), kai tuo pat metu dauguma svarbiausių ES vykstančių parodų mažėja (10-20 proc.). Paroda „Infobalt“ ne tik pritraukia užsienio verslininkus bei žiniasklaidos susidomėjimą , bet ir suteikia galimybę Lietuvos verslininkams taupyti kaštus, susijusius su brangiu dalyvavimu užsienio renginiusoe.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

„CeBIT“ parodoje - platus „Penkių Kontinentų“ paslaugų spektras (VIDEO)

2005-03-10 | Tarptautinių parodų maratonas Vokietijoje ir toliau tęsiasi - dar nespėjus nutilti kalboms apie įspūdingą bankinių technologijų parodą „Wincor World 2005“, šių metų kovo 10-16 dienomis didžiausiame pasaulio upių uoste Hanoveryje vyks ir didžiausia pasaulyje ITT rinkos paroda „CeBIT 2005“. Ši paroda - pats didžiausias tokio pobūdžio renginys visame pasaulyje, sulaukiantis beveik pusės milijono lankytojų iš viso pasaulio. Dauguma jų - savo sričių profesionalai, ieškantys naujų pažinčių, naujų partnerių bei naujų galimybių. Į beveik pusę milijono kvadratinių metrų sudarantį bendrą parodos plotą sutelpa beveik pusseptinto tūkstančio eksponentų iš viso pasaulio. Palyginkite - į visą šį plotą tilptų kone puspenkto „Akropolio“! Kaip ir kasmet, parodoje dalyvaus žymiausios pasaulio informacinių bei telekomunikacinių technologijų įmonės. Tarp visų šių kompanijų jau devintą kartą iš eilės šioje parodoje dalyvaus ir „Penkių Kontinentų“ įmonių grupė. Nors šiame didžiausiame pasaulio ITT renginyje įmonei oficialiai atstovaus antrinė kompanija „Penkių Kontinentų Bankinės Technologijos“ (BS/2), tačiau pristatomų paslaugų ir produktų diapazonas - itin platus. Parodoje įmonė ketina pristatyti svarbiausius bei naujausius savo informacijos apsaugos, elektroninės komercijos, Interneto, vaizdo duomenų bei, žinoma, bankinių technologijų sprendimus ir laimėjimus.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Pasaulio informacijos technologijų forumas WITFOR–Vilnius 2003 ir jo svarba Lietuvai

2003-08-06 | WITFOR, įvyksiančio Vilniuje rugpjūčio 27-29 dienomis, organizatoriai siekia suburti ekonomiškai stiprių ir besivystančių šalių atstovus bei parengti besivystančioms tautoms ir ekonomiškai stiprėjančioms šalims skirtus informacinės plėtros strategijas bei projektus. Šis forumas bei jame numatoma priimti Vilniaus deklaracija turėtų tapti pirmaisiais žingsniais sprendžiant informacijos technologijų bei žinių nelygybės klausimus. "WITFOR–Vilnius 2003" pradeda nuolatinį kas antrus metus vis kitoje šalyje vyksiančių konferencijų ciklą. Forumas padės pritraukti į Lietuvą daugiau užsienio investicijų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!