LT   EN   RU  
2021 m. liepos 25 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
Akimirkos sentencija
"Antrą kartą teka tik ta moteris, kuri nekentė savo pirmojo vyro. Antrą sykį veda tik tas vyras, kuris dievino pirmąją žmoną. Moterys bando laimę, vyrai rizikuoja."
Oskaras Vaildas
Draugai
Matulaičio bažnyčia
Lietuvių Tautinio Jaunimo Sąjunga
Tautinės krypties portalas
Etninės kultūros erdvė
Biržų krašto naujienos
Slaptai.lt - unikalus leidinys
Lietuvių sąjunga „Tauta ir Tėvynė“
Lietuvos žaliųjų judėjimas
Žaliosios minties laikraštis
Istorijos puslapiai
Receptai, patiekalai, kulinarija.
Skanus.lt
Reklama
  Interjero dizainas
Kaip sukurti jaukų namų interjerą

2009-06-06 | Namų jaukumas - dalykas rimtas. Beveik visose patalpose didžiausią spalvų gamą suteikia sienų apmušalai, tad norėdami sukurti kambario nuotaiką, jiems turėtume skirti didesnį dėmesį. Spalva butui suteikia ne tik jaukumo ir šilumos, bet gali paversti kambarį šaltu ar dalykišku. Žinoma, nebūtina, renkantis apmušalus, išmokti visą spalvų gamą, tačiau keletą būtiniausių spalvų derinimo taisyklių žinoti reikėtų, nes tik taip sugebėsite sukurti harmoniją. Šiltomis laikomos geltona, oranžinė, raudona spalvos ir jų atspalviai. Jos primena saulę ir ugnį, todėl labai tinka svetainei ar valgomajam. Vandens mėlyna ir žalia skleidžia vėsą ir ramybę, todėl tinkamiausia miegamajam. Štai, jau kelios spalvų reikšmės, padedančios orientuotis renkant apmušalus, padedančius atsipalaiduoti. Rudi atspalviai būdingi kaimiškam stiliui ir teikia solidumą. Juoda ir balta spalvos bei tarp jų esantys pilki atspalviai yra neutralūs. Geriausia juos derinti su intensyviomis spalvomis. Laikantis šių kelių taisyklių galimavien sienų apmušalais vieną kambarį paversti jaukiu, kitą – ekstravagantišku, o dar kitą – paprasčiausiai kukliu. Kad atitiktų kiekvieno skonį. Dauguma žmonių iš visų bute esamų kambarių svetainei skiria didžiausią dėmesį. Čia renkasi šeima, sutinkami svečiai, keliamos puotos. Todėl svetainei beveik visada parenkami patogūs baldai ir šilti atspalviai. Tačiau kartais, nepaisant pastangų ir išlaidų, harmonijos nesukuriame.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Spalvos ir lubų dizainas

2009-06-06 | Jeigu norite, kad jūsų kambaryje tvyrotų rami, neįkyri atmosfera, neapsiriksite derindami pastelinius vienos spalvos atspalvius. Tačiau žaismingi ir netikėti kontrastai pagyvins kambarį – pavyzdžiui, oranžiniai raštai žaliame fone. Raudonos ir geltonos spalvos derinys žadina emocijas ir kartu slegia. Mėlyna ir pilka – ramina. Raudona ir geltona spalvos sukuria artumo įspūdį, o mėlyna – erdvės. Šviesios spalvos vizualiai praplečia kambario erdvę, tamsios – mažina. Šilti tonai nuo geltonos iki raudonos suteikia kambariui šiltumo. Mėlyni ir žalsvi - vėsina; . Stambūs raštai optiškai mažina daiktų paviršių ir net keičia jų formas. Vertikalios linijos sukuria aukštumo įspūdį, o horizontalios – žemina. Remontuodami namą ar butą pagalvokite apie kiekvieno kambario apšvietimą. Iš viršaus, po stoglangį krintanti šviesa sukuria jaukumo įspūdį, jeigu sienos nudažytos švelniomis, šviesą atspindinčiomis spalvomis. Tamsiame kambaryje šviesiai nudažyti objektai labai krinta į akis, prikausto žvilgsnį, o šviesiame – sustiprina šviesos ir erdvės pojūtį. Jeigu diena lietinga, tai pro stoglangį krintančią šviesą sugeria lempos ir sietyno skleidžiama šviesa , ir patalpą užlieja tarsi migla. Tokį kambarį pagyvintų ryškūs, žaismingų spalvų objektai. Prieš dažydami sienas pagalvokite, galbūt kambariui trūksta šviesos, o gal tiesiog vertėtų įrengti daugiau rozečių kitiems elektros prietaisams ; magnetofonui, televizoriui ar kompiuteriui. Kambario remontą geriausiai pradėti nuo lubų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Buto remontas – interjero detalės

2009-06-06 | Pasiilgę naujų spalvų namų interjero pirmiausiai turėtų susimąstyti: ką nori ir ką gali keisti. Foną ar detales. Fonas – tai sienos, lubos, grindys. Stambios detalės – kolonos, durys, langų rėmai, laiptai. Smulkios detalės – paveikslai, taikomosios dailės darbai, užuolaidos, šviestuvai ir kt. Keisti foną – vadinasi, daryti remontą. Keisti detales – tai apsieiti be didesnių išlaidų. O namai visgi bus atnaujinti. Baltos sterilios sienos – jau praeitis. Į šiuolaikinius namus drąsiai įsiveržė visos vaivorykštės spalvos ir begalybė jų derinimo variantų. Svarbiausia – išdrįsti. Pačios madingiausios yra ryškios, grynos gamtos spalvos. Visgi jei nedrįstate taip eksperimentuoti, rinkitės pastelines spalvas. Dabar labai populiaru sienas ir lubas dažyti viena spalva. Tačiau mažuose ir žemuose kambarėliuose to geriau vengti, arba bent jau rinktis šviesias spalvas. Jei patalpa aukšta – geriau lubas dažyti tamsesne negu sienos spalva. Kambario sienos gali būti ir skirtingų spalvų, bet tik tuomet, jei erdvės yra didelės. Jei fono spalvos arba remontas neįeina į planus, eksperimentuokite detalėmis. Naujos užuolaidos, paveikslas, sieninis šviestuvas – puiku. Jei kambario aplinka labai marga, rinkitės vienspalves ar blogiausiu atveju dvispalves užuolaidas. Itin svarbu geras apšvietimas. Turėkime galvoje, jog kaitrinių lempučių gelsva šviesa visas spalvas gelsvina, o dienos šviesos lempos spalvų nekeičia. Ypač įdomu ir originalu, kai kambaryje tik vienas ryškus baldas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

7 trumpi patarimai kaip pagražinti butą

2009-06-06 | 7 namų pagražinimo įdėjos galbūt įkvėps jus imtis seniai atidėliotų remonto darbų ir suteiks geros nuotaikos. 1. Ąsočius, puodelius šeimininkės mėgsta slėpti už virtuvinės spintelės durų, dažnai pamiršdamos, kiek daug neišnaudotos vietos yra po pakabinamom spintelėm arba lentynėlėm. Jei norite, kad virtuvė taptų jaukesnė, pridarykite kabliukų, pritvirtinkite juos prie lentynos krašto ir sukabinkite puodus, ąsočius, įvairius dailės dirbinėlius (varpelius, lėkšteles ar kt.). 2.Jeigu radiatoriai negražūs, atsilupinėję, susiraskite įvairių spalvų (geriausiai pastelinių atspalvių) emalės ir nudažykite vertikaliom įvairiaspalvėm juostelėm. Tai bus siurprizas šeimai. 3. Paprasčiausia idėja. Virš radiatoriaus labai tiktų lentyna. Susiradę lentą , nulyginkite, nulakuokite ar nudažykite norima spalva ir pritvirtinkite prie sienos. 4. Jeigu atsibodo virtuvės baldai, siūlome juos atnaujinti. Pirmiausia nuimkite dureles, jas gerai nuplaukite šiltu muiluotu vandeniu, nušveiskite ( iš pradžių drėgnu, paskui sausu ) švitriniu popieriumi. Kai išdžius, nušluostykite gerai drėgmę sugeriančia medžiaga ir nuvalykite metilo spiritu. Su liniuote ir pieštuku nusibraižykite raštą. Iš pradžių tepkite geltonais, kai išdžius, žaliais dažais. Galite rinktis ir kitas spalvas ( derinkite prie virtuvės sienų ). 5. Jūsų kambario durys gali pasikeisti per kelias valandas. Nusipirkite dažų, derančių prie sienų spalvos arba priešingai – kontrastingų. Įsigykite įvairaus dydžio lentelių ir apvadų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Plytelės

2009-06-05 | Kad ir kaip gyvenimas gerėtų, yra dalykų, kurie niekada nesensta ir netgi nepasiduoda visagalei madai. Vienas jų – visada populiarios ir ilgaamžės keraminės plytelės, nesvarbu, kur jos bebūtų paklotos – virtuvėje, vonioje ar svetainėje. Keraminėmis plytelėmis žavėjosi dar senovės romėnai. Iš anų laikų pastatų liekanų matyti, jog keraminės plytelės Romos imperijos gyventojams buvo savotiška piešimo lenta: jose atvaizduotos kasdienio gyvenimo scenos, gausu augalinių ir marinistinių motyvų. Šiandien interjero medžiagų gamintojai siūlo kur kas daugiau rūšių, formų ir ornamentų: nuo egzotiškų, visomis spalvomis mirgančių marmurinių, iki paprastų klasikinių plytelių iš terakotos. Visada populiarios paprastos plytelės, apvestos kukliu rėmeliu. Plytelėmis prekiaujantys verslininkai tvirtina, jog dabar vienodai perkamos ir paprastos klasikinės, ir modernios žvilgančios plytelės. Kai kurios jų parduodamos komplektais, iš kurių galima sudėlioti paveikslėlį ar ornamentą, pagyvinantį monotonišką paprastų plytelių sieną. Nuo plytelių paviršiaus priklauso jų paskirtis. Pavyzdžiui, neglazūruotos, rudos arba rausvos, grublėtos arba akmens paviršių imituojančios plytelės tinkamiausios kaimiško stiliaus interjere, tačiau išmoningai priderintos, jos pagyvintų ir šiuolaikinį vonios kambarį, kuriame gausu chromo ir nikelio detalių. Keraminės plytelės yra nepamainoma slenksčių, laiptų ir koridorių danga. Paprastai jos būna storesnės ir geriau išdegtos, todėl atsparios trinčiai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Spalvos mūsų aplinkoje

2009-02-13 | Spalvos žmones veikia individualiai. Kai kurias mėgstame, kai kurių - ne. Parinkti spalvas - vienas iš pagrindinių buto interjero darbų, kurį gali atlikti radiostezininkai. Tinkamai išdažius cechų ir biurų patalpas, galima padidinti darbo našumą. Šviesos terapija efektyviai taikoma medicinoje. Ypač svarbu taisyklingai parinkti reklamos spalvas. Firmos ženklas turi būti harmoningų spalvų, gerai parinktas ir suderintas su reklamos forma bei turiniu. Deramai tai padarius, gerokai padidės informacijos poveikis. Kaip pavyzdžius galime pateikti "Mc'Donalds", "Pepsi" ir kitų žymiausių pasaulio firmų reklamas. Spalvos turi neginčijamos įtakos patalpoms. Jų parinkimas priklauso nuo patalpų paskirties, apšvietimo, dydžio, kaip pasaulio šalių atžvilgiu sustatyti baldai ar įrengtos pačios patalpos. Rytuose neplėtojama mokslinė spalvų teorija, nėra meistrų, kurie specializuotųsi parinkdami spalvas, bet ten spalva tapo svarbiausiu žmogaus ir visatos ryšio aspektu, todėl tam Rytų šalyse skiriama daug daugiau dėmesio. Ten jau prieš tūkstančius metų buvo sudarytos spalvų ir jų derinių, jų poveikio žmonėms priklausomai nuo gimimo datos ir charakterio bruožų lentelės. Šiuo metu jomis vis plačiau naudojamasi ir Vakarų pasaulyje. Senovės Rytuose buvo paisoma teorijos, iš dalies paaiškinančios iki šiol neatskleistą šviesos poveikį žmogui. Pagal ją, visas mūsų gyvenimas ir likimas priklauso nuo mus supančios gamtos ir visatos.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Interjero spalvų parinkimas

2009-02-06 | Jei jums nepatinka pilka, natūrali betono spalva, jei norite apšiltinti gipso plokštėmis ar norite pakeisti tinko spalvą į jums labiau patinkančią - ne bėda, juk galima nudažyti. Renkantis spalvas sienų dažymui galima vadovautis keliomis paprastomis taisyklėmis, kurias rekomenduoja dizaineriai. Štai kelios jų: Tamsios spalvos optiškai mažina patalpos dydį. Viena vertus, nedidelės erdvės ramina, kita vertus, - verčia jaustis uždarytam. Tokiame kambaryje atskiros detalės nebus pastebėtos, kadangi susilies į bendrą visumą. Šviesios spalvos priešingai - didina patalpos dydį, sukuria didesnio ir erdvesnio kambario iliuziją. Todėl tokiomis spalvomis nudažytame kambaryje dingsta jaukumas, bet savotiškai palengvėja, nes jaučiama laisvė. Tokiame kambaryje žvilgsnį visada traukia įvairios detalės. Šaltos spalvos optiškai atitolina, atskiria erdves. Tokių spalvų patalpose apima erdvumo, šaltumo, gilumo ir tylumo pojūčiai ir dingsta jaukumo, saugumo jausmas. Šiltos spalvos sukuria artumo iliuziją. Jos ramina, suteikia energijos ir jėgų. Bet jei spalvos ryškios šiltos, tai komfortas, optimizmas perauga į neigiamesnes emocijas, kurios dažnai artimos agresijai. Tiek šilti, tiek šalti atspalviai dar skirstomi į šiltesnius ir šaltesnius. Kuriant interjerą naudojamos tos spalvos, kurios yra gaunamos sumaišius šiltus bei šaltus atspalvius ir suderinus jų harmoningumą. Dizaine labai dažnai naudojami pilkos spalvos atspalviai. Ši spalva padeda lengvai surasti spalvų pusiausvyrą interjere. Pilka s

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Spalvų terapija virtuvėje

2009-01-07 | Prieš keletą dešimtmečių buvo įprasta dažyti virtuves paprastais aliejiniais dažais, dažnai pakankamai tamsiais, kad paviršius būtų mažiau teplus. Dar dabar galima rasti taip nudažytų virtuvių: buvo įprasta padengti sieną dažais iki maždaug 1.8 m aukščio nuo grindų. Šiuolaikiniai dizaineriai tokį sprendimą laiko visiškai netinkamu: tokiu būdu patalpos aukštis vizualiai mažinamas, o tamsios spalvos suteikia jai nepatrauklią ir niūrią išvaizdą. O juk virtuvė - vieta, kur dauguma šeimininkaujančių praleidžia nemažai laiko; be to, čia dažniausiai valgoma ir bendraujama. Šiuolaikinė virtuvė dažnai namuose vaidina svarbesnę rolę, nei svetainė. Šioje patalpoje žmogus turi jaustis maloniai, todėl spalvos pasirinkimas priklauso nuo to, ar patiktų tokia aplinka jos aplinkoje daugiausiai laiko joje praleidžiančiam šeimos nariui. Spalvų pasirinkimas - svarbus ir atsakingas žingsnis, nes svarbu atsižvelgti iškart į keletą momentų, nulemsiančių šeimininkų nuotaiką ir patogų sugevinimą su nauja aplinka, baldais. Spalva dizaineriams - galimybė „trumpai drūtai" perteikti interjero nuotaiką. Todėl spalva tokia svarbi, kuriant patalpos stilių: jos pagalba galima parodyti arba nusplėti šeimininkų charakterį. Kiekvienas nuo vaikystės jaučia trauką vienoms ar kitoms spalvoms, išskirdamas jas iš bendros spalvinės gamos ir rinkdamasis interjerui, rūbams, automobiliui ir t.t. Spalva yra labai svarbus virtuvės dizaino elementas jau vien dėl to, kad kuria nuotaiką.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Biuro interjero spalvos parinkimas

2008-08-14 | Ko reikia biuro darbuotojui, kad jis nesijaustų uždarytas į narvą? Daugelis darbdavių atsakys - didelis stalas, patogi kėdė ir galingas kompiuteris. Ir tik keletas iš jų dar pridės, jog svarbu ir akiai maloni aplinka. Komfortiškai jaustis darbo vietoje padeda ne tik baldai ir biuro technika, bet ir pačios biuro sienos. Būtent nuo spalvinio biuro interjero sprendimo tiesiogiai priklauso psichologinis kolektyvo klimatas, o svarbiausia - pasiekimai darbe. Tarybinės epochos palikimas - niūri rusvai-pilkos spalvų gama, kuria buvo priimta dažyti oficialias įstaigas ir įvairias kontoras. Biuro sienos pradėjo keisti savo spalvas ne taip seniai. Kita vertus, iš pradžių, tarsi paragavę uždrausto vaisiaus, dizaineriai ir jų klientai puolė į kraštutinumus: rėkiančios - ryškios sienos gali nustebinti bet ką ir pritraukti potencialių klientų dėmesį, tačiau jos trukdo darbuotojams susikaupti. Tam, kad priverstume spalvas dirbti mums ir verslas klestėtų, būtina atsižvelgti į keletą griežtų taisyklių. Pirmiausia, spalva turi ne tik patikti biuro vadovui, bet ir atitikti tą situaciją, kurioje ji yra naudojama. Jei kalbame apie darbo vietos apipavidalinimą, vadinasi, mūsų užduotis yra išrinkti tokią spalvinę gamą, kuri skatintų darbuotojus atlikti žygdarbius. Būtent - stimuliuotų jų aktyvumą, sumažintų bendrą nuovargį, padidintų dėmesingumo ir susikaupimo lygį, sumažintų nervinę įtampą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Spalvų derinimas interjere

2008-04-15 | Atskirti šiltą atspalvį nuo šalto gali kiekvienas. Ir nė feng šu patarimų nepaskaičius daugeliui aišku, kad miegamojo nevertėtų dažyti purpurine, o virtuvės - steriliai balta spalva. Tačiau jei atėjo metas remontuoti butą, prie spalvų paletės užtrunkame ne vieną valandą. Juk ne juokai išsirinkti iš tokios galybės tonų ir pustonių. Ir kokia gi spalva labiau tinka jūsų prieškambariui - "Rytų prieskoniai" ar "Maroko smėlis"? Iš visų kambarių atnaujinimo būdų spalvų pakeitimas - pats dinamiškiausias ir greičiausias, leidžiantis pasiekti maksimalų pasikeitimo efektą. Kaip žinia, spalva veikia ne tik bendrą vienos ar kitos patalpos vaizdą, bet ir toje patalpoje esančiųjų nuotaiką. Ir nors žmonės spalvas suvokia vizualiai, esama tam tikų bendrų dėsnių, kaip kuri spalva veikia žmogaus psichiką, ir tai beveik nepriklauso nuo konkretaus žmogaus spalvinių pomėgių bei keliamų asociacijų. Ne paslaptis, kad ryškios spalvos pažadina, aktyvina, o neutralios, ramios - atvirkščiai, ramina ir atpalaiduoja. Įvairūs spalvų deriniai tą patį kambarį gali iš esmės pakeisti - vieni padarys jį svetingą ir jaukų, kiti - vėsų ir oficialų, vieni nuteiks darbui, žadins kūrybinę energiją bei polėkį, kiti harmonizuos ir disciplinuos. Spalva, tarsi mostelėjus burtų lazdele, galima vizualiai padidinti, sumažinti, paaukštinti ar pažeminti kambarį. Svarbu suvokti, kaip spalvos derinamos. Kad sukurtumėte norimą efektą, jums bus patogiausia naudotis trimis pagrindinėmis schemomis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!