LT   EN   RU  
2021 m. spalio 16 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
Akimirkos sentencija
Racionalus žmogus pats adaptuojasi prie savo aplinkos. Neracionalus gi atkakliai bando pačią aplinką pritaikyti prie savęs. Kaip tik todėl visas progresas ir priklauso nuo neracionaliųjų
George Bernard Shaw
Draugai
Matulaičio bažnyčia
Lietuvių Tautinio Jaunimo Sąjunga
Tautinės krypties portalas
Etninės kultūros erdvė
Biržų krašto naujienos
Slaptai.lt - unikalus leidinys
Lietuvių sąjunga „Tauta ir Tėvynė“
Lietuvos žaliųjų judėjimas
Žaliosios minties laikraštis
Istorijos puslapiai
Receptai, patiekalai, kulinarija.
Skanus.lt
Reklama
  Kinas
Vilniuje pristatytas brangiausias Lietuvos kino istorijoje filmas „Tadas Blinda. Pradžia"

2011-09-21 | Tai filmas apie Žemaitiją prieš pat Didįjį lietuvių sukilimą ir laikotarpio sukrečiančius įvykius. Tai filmas apie legendinio svieto lygintojo Tado Blindos jaunystę. „Tadas Blinda. Pradžia" – pirmasis lietuviškas istorinis nuotykių filmas, kuriamas per pastaruosius 20 Lietuvos Nepriklausomybės metų. "Tadas Blinda: pradžia" – kino filmas, pasakojantis apie legendinio svieto lygintojo Blindos jaunystę ir sukilimo prieš ponus užuomazgas. Šis T. Blindos gyvenimo etapas aprašomas R.Šavelio romane, tačiau nei televizijoje, nei kine dar nebuvo rodytas. Filmo scenaristai intriguoja, jog vienų vadinamu nusikaltėliu, o kitų – herojumi, Blinda tapo atsitiktinai. Tačiau jo gyvenimas audringas ir kupinas nuotykių buvo visada. Filmo scenarijus parašytas, remiantis R. Šavelio romanu, bei Tado Blindos giminaičių išsaugotais archyvais. Nuotykių dramą režisuos žinomas jaunosios kartos kino, dokumentikos bei muzikinių klipų režisierius Donatas Ulvydas. Talentingas kūrėjas yra sukūręs ne vieną apdovanojimų ir žiūrovų simpatijų sulaukusį projektą. Paskutinis jo režisuotas darbas "Vabzdžių dresuotojas" pelnė net keturias "Sidabrinės gervės" statulėles, tarp jų – ir už geriausią režisūrą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

12-asis Tarptautinis trumpų filmų festivalis „Tinklai"

2010-09-14 | Tarptautinis trumpų filmų festivalis „Tinklai" rugsėjo 14 d. prasideda Vilniuje ir po savaitės keliauja į Klaipėdą. Abiejuose miestuose festivalis vyks renovuotose ir kultūrinei veiklai pritaikytose buvusiose industrinėse erdvėse: Rugsėjo 14 – 19 d. Menų fabrike „Loftas" Vilniuje ir Rugsėjo 21 – 26 d. Švyturio menų doke Klaipėdoje. Vėliau festivalis aplankys ir Kauno, Šiaulių, Panevėžio žiūrovus. Festivalis „Tinklai" 2010 siūlo žiūrovams Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Švedijos, Norvegijos, Islandijos, Danijos, Airijos, Baskų krašto trumpų filmų programas. Berlyno trumpų filmų festivalis „Interfilm" pristatys rinktinę viso pasaulio filmų programą ir Vokietijos trumpuosius filmus. Naujų technologijų naudojimui kine skirta specialioji programa „Video. Kas toliau?". Programą „Negalia – ne kliūtis" sudaro tarptautiniuose festivaliuose pasižymėję trumpi filmai, skirti negalios temai kine. Kino stovykloje „Jaunieji kūrėjai" žmonės su negalia filmavosi ir kūrė filmus, geriausius rugsėjo 15 ir 22 d. išvysime specialioje programoje. Vizualiųjų menų kūrėjų bendruomenė „VideoCamp" rugsėjo 18 d. rengia atvirą foto - hepeningą, kurio metu pirmą kartą Lietuvoje fotoaparatų pagalba planuojama sukurti „matricos" efektą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kultūros renginys: Holivudo šimtmečio jubiliejus

2010-07-28 | 2010 m. liepos – rugsėjo mėnesiais žymūs Lietuvos muzikantai PIANO.LT kieme gyvai įgarsins nebyliojo kino grandų filmus. 1910 metais legendinis Amerikos kino klasikas D. W. Grifitas su filmavimo grupe atvyko į Los Andželą filmuoti naujo filmo. Juos sužavėjo vaizdingas netoliese esantis, beveik niekam nežinomas Holivudo kaimelis. Netrukus jis tapo pasaulio kino centru. Kadangi nuo istorinio įvykio prabėgo lygiai 100 metų, programą sudaro ankstyvojo Holivudo filmai, padarę didžiulę įtaką kino meno vystymuisi ir pelnytai užėmę garbingiausias vietas pasaulinio kinematografo panteone. Renginiai vyks atvirame ore nuo liepos 28 iki rugsėjo 2 d. buvusio Pranciškonų vienuolyno kieme (PIANO.LT), Trakų g. 9/1 (įėjimas iš Kėdainių g.).

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Tarptautinis mažųjų kino formų festivalis „Tinklai" 2009

2009-09-08 | Žiūrovai išvys 140 naujų trumpametražių filmų iš 16 šalių. Kai kurie filmai tik pradeda kelionę po tarptautinius festivalius, kiti jau spėjo pelnyti apdovanojimus. Šiemet festivalyje „Tinklai" šalių su išsivysčiusia kino industrija (Prancūzijos, Vokietijos, Jungtinės Karalystės, Švedijos) filmams oponuoja visas būrys Rytų Europos filmų (Lenkijos, Čekijos, Vengrijos, Serbijos, Rumunijos). Tradiciškai mūsų žiūrovai galės susipažinti su kaimynų, dažnai traktuojamų kaip konkurentai - Latvijos ir Estijos - filmais. Norvegijos, Suomijos, Airijos filmų programose išvysime jaunų ir patyrusių autorių perliukus. Baskų filmoteka pristatys naujus Baskų krašto filmus - išskirtinį Ispanijos kinematografo reiškinį. Antras pagal dydį Berlyno kino forumas - Berlyno trumpametražių filmų festivalis - pateiks savitą vokiečių filmų programą. Festivalis „Tinklai" ypatingai kviečia į įvairiaspalvę ir originalią lietuvių filmų programą. Kartu su Lietuvos žmonių su negalia sąjunga festivalis „Tinklai" parengė specialią filmų programą „Negalia - ne kliūtis", skirtą neįgalumo temai kine. Programą sudaro Lenkijos, Vokietijos, Švedijos, Vengrijos, Airijos ir Jungtinės Karalystės filmai, pelnę ne vieną tarptautinį apdovanojimą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Festivalyje "Kinas prieš melą" apsilankys žinomas suomių režisierius Aki Kaurismaki

2009-07-28 | Labai įdomu… Liepos 20 d. dalyvaudamas “Žinių radijo” laidoje, režisierius Giedrius Zubavičius (filmas “Gėlės”) papasakojo apie spontaniškai gimusį kino festivalį “Kinas prieš melą”. Mintis apie festivalį gimė Kaune besilankant suomių režisieriui Aki Kaurismäki. Kelionė šiek tiek politizuota apie tai galit išgirsti minimame interviu bei tekste balsas.lt, tad galit susidaryti ir vaizdą apie būsimą festivalį. Iš interviu: vyks dvi paralelinės programos, kasdien bus rodomi 2 filmai, tame tarpe trys Aki Kaurismäki komedijos, Manto Kvedaravičiaus kino projektas “Berzak” (20 minučių dokumentinio filmo ištrauka, kurį prodiusavo Aki Kaurismäki kontora “Sputnik”) ir dar kažkas. programoje bus parodyti filmai: Aki Kaurismaki “Žmogus be praeities”, Aki Kaurismaki “Slenkantys debesys”, Aki Kaurismaki “Aš pasisamdžiau žudiką”, Aki Kaurismaki “Tatjana, saugok savo skara”, Theo Angelopoulos “Amžinybė ir diena”, Aku Louhimies “Sušalusi žemė”, Pirjo Honkasalo “Trys melancholijos kambariai”, Mantas Kvedaravičiaus “Barzakh”, Andrejaus Nekrasovo “Netikėjimas”, Linda Jablonka “Sveiki atvykę į Šiaurės Korėją”, Abbas Kiarostami “Kur mano draugo namai?”, Anu Holonen “Šventos knygos šešėlis”.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Prasideda I-asis Lenkų vaidybinių filmų vasaros festivalis

2009-07-27 | Programoje populiariausi filmai, iš kurių kiekvienas lenkiško kino mėgėjas galės rasti sau tinkamą. Visus filmus matysite kino centre „Skalvija". Festivalis prasidės Nobelio premijos laureato Česlovo Milošo romano „Isos slėnis" ekranizacija. XX a. pradžia Lietuvoje, tragiškos meilės pasekmės, meilė be atsako, išprotėjimo ir nusikaltimo istorija. Įvykius lydi lietuviškų pasakų demonai ir velniai.Filmo premjera Lietuvoje. Pirmadienis - humoro diena. „Kileris" - filmas, kurį žiūrėdamas kiekvienas juoksis iki ašarų. Pasimetusio ir kuklaus taksi vairuotojo gyvenime, kuriam visiškai nesiseka, viskas apsiverčia dėl jo pavardės panašumo į pavojingo žudiko pravardę. Antradienis - diena veiksmo filmų mėgėjams. „Šunys" vaizduoja Lenkijos realybę tuoj po komunizmo žlugimo. Keičiasi santvarka, keičiasi slaptosios tarnybos. Senieji saugumiečiai renkasi tarp policijos ir nusikaltėlių. Vienas iš jų, Franz, tik vedybų su ministro dukra dėka padaręs karjerą, dabar turi atrasti save naujojoje realybėje. Kitą dieną matysite naują filmą „Trečiadienį, ketvirtadienio rytą", kuris turėtų patikti jaunimui. Tai istorija apie netikėtai susitikusius Tomeką ir Teresą, du jaunus, pasimetusius gyvenime žmones. Abu vieniši, abu ieškantys laimės ir vietos po saule. Ketvirtadienis - lenkų kino klasikos diena. „Va bank" - viena pačių geriausių kriminalinių komedijų. 1930-ųjų Varšuva. Iš kalėjimo išeina legendinis vagišius, kuris siekia atkeršyti jį policijai pakišusiam banko savininkui.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kino istorijos ciklas „52 savaitės. Kino maratonas"

2009-07-04 | Sostinės žiūrovams pristatomi kino filmai, stipriausiai įtakoję kino kalbą, jo evoliuciją. Kiekvienas filmas, ar trumpametražių filmų programa dedikuojama svarbiam kino raidos etapui. Programą projektui sudarė „Anthology Film Archieves" (JAV), Jonas Mekas, kino kritikas Robert Haller, kino kritikas, Prinstono universiteto kino istorijos fakulteto dekanas P. Adams Sitney. Renginyje dalyvaus kviestiniai svečiai, kurie skaitys paskaitas, pristatys žiūrovams filmus ir programas. Filmų atrankos tikslas - atskleisti esminius pokyčius kino, kaip vizualiojo meno, kalboje, išraiškos priemonėse. Programa atspindės įvairius techninius atradimus (tokius, kaip garso, spalvos, montažo, specialiųjų efektų ir kt. atsiradimas, televizijos, naujų technologijų, politikos įtaka), naujų meno krypčių (ekspresionizmas, siurrealizmas, dada, naujoji banga ir kt.) sąveiką su kino menu, įvairių žanrų, stilių ir technikų atsiradimą. Nebus pamiršti ir marginaliniai reiškiniai, tokie, kaip propagandinis kinas, lettrizmas, grynieji formos eksperimentai. Pasaulyje ne kartą buvo mėginama sudaryti įvairius geriausių filmų šimtukus, penkiasdešimtukus ir t.t, tačiau šis projektas pirmą kartą išsamiai atspindės kino kalbos raidą, apims įvairias, kartais net viena kitai prieštaraujančias kryptis ir žanrus, nuo brolių Liumjerų ir Vladislavo Starevičiaus iki „apokaliptinio" kino ir Džeimso Bondo, nuo „film noir" ir vesterno iki serialo ir miuziklo, nuo klasikos iki avangardo...

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kinas mieste, miestas kine (nemokamas kinas po atviru dangumi visą vasarą)

2009-06-17 | Vienas geriausių (ir dar gi nemokamas!) dalykų Vilniuje bei Kaune šią vasarą. Dabar kiekvieną trečiadienį ir ketvirtadienį reiks žvilgtelt į kone valandines orų prognozes ir eit į miestą ieškoti kino. Šią savaitę jau nespėju, o ateityje kelsiu temą į viršų ir mėginsiu bent jau pats sau atsakyti į klausimą, kokie filmai manęs laukia... Štai, matau, birželio 18 d. mūsų laukia pažintis su režisieriumi Romu Lileikiu, o kaip tik kitai savaitei planuoju įrašą apie Romą Lileikį, kaip trijų labai gerų lietuviškų kompaktinių plokštelių bendraautorių. Malonus sutapimas. Tai tiek. O dabar perduodu žodį organizatoriams ir pilu pilną programą. Filmų nepraleisit, jeigu kaskartkėmis mestelsit akį į G. kalendorių arba užsuksit "gyvai" - tikiu, kad tema arba baneris (reklaminis skydelis, po velnių!) visada bus prieš akis ir nuves ten, kur reikia. Visą vasarą truksiantis miestą ir kiną jungiantis projektas "Kinas mieste, miestas kine" prasideda jau šį trečiadienį. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus kiemelyje birželio 17 ir 18 dienomis bus rodomi lietuviški filmai. Trečiadienį 21.30 val. vilniečiai ir miesto svečiai išvys lietuvių kino klasiką: Vytauto Žalakevičiaus sukurtą filmą "Adomas nori būti žmogumi" . Ketvirtadienį kino peržiūros tęsis su Romo Lileikio ir Stasio Motiejūno filmu "Aš esu". „Lietuvių kino klasiką pristatysime Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus kiemelyje neatsitiktinai - muziejus turi sukaupęs išties unikalios ir išsamios informacijos apie kiną Lietuvoje.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Geriausi vienos minutės filmai – per naktį

2009-06-16 | Birželio 20 d. naktį nemiegosiančiame Vilniuje bus galim išvysti ir iki šiol niekur nerodytą geriausių lietuviškų ir užsienio vienos minutės filmų programą. „Vilniaus - Europos kultūros sostinės 2009" programos renginių ciklo „Tebūnie naktis" metu vilniečiai ir miesto svečiai stebės 6 valandų minutinių filmų seansą po atviru dangumi. Savičiaus gatvėje įsikūrusio vienuolyno kieme naktinėtojai galės peržiūrėti 360 vienos minutės filmų. „Tokio maratono Vilnius ir kinomanai tikrai dar nematė. Pusketvirto šimto filmų vos per vieną naktį - tai neabejotinas vienos minutės filmų privalumas", - pasakojo vienos minutės filmus populiarinančio festivalio „Pravda 1 minutė" vadovė Viktorija Jaksebagaitė. Naktinio kino seanso sumanytojų programoje - geriausių paskutinių ketverių metų lietuviški vienos minutės kūriniai. Organizatoriai pasakoja, jog žiūrovai pamatys jau ir legenda tapusius Tado Vidmanto darbus ir mažiau matytus, bet legendomis apipintus vienos minutės darbus. Naktį bus parodyta ir beveik 40 filmų, kurie per penkis metus buvo apdovanoti pačiais įvairiausiai prizais žiūrovų jau pamėgtame festivalyje „Pravda 1 minutė". Naktiniame filmų maratone žiūrovai išvys ir geriausius užsienio festivalių darbus. Didžiajam lauko ekranui jau paruošti minutiniai kino filmukai iš Italijos, Kanados, Japonijos, Kroatijos, Olandijos, Belgijos, JAV ir daugybės kitų pasaulio valstybių.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Norinčius kurti filmus vėl kvies „Vasaros media studijos“

2009-06-15 | Praūžus Lietuvos kino apdovanojimams visus mylinčius kiną pasitinka dar vienas, jau tradiciniu tapęs, kino projektas "Vasaros media studija". Jau vienuoliktą kartą vykstantis edukacinis projektas vėl buria kino studentus bei profesionalus leistis į kino kūrybos bei gamybos labirintus. Kasmet "Vasaros media studija", gilindamasi į aktualiausias jaunojo lietuviško ir europietiško kino problemas, ieško naujos aktualios temos, kuri praplėstų jaunųjų kino kūrėjų teorines ir praktines žinias profesionalios kinematografijos srityje. Nuo birželio 20 iki liepos 5 dienos dalyviai klausys paskaitų, dalyvaus individualiuose užsiėmimuose su dėstytojais, patys kurs filmus. Dviejų savaičių projektą sudaro teorinė dalis - paskaitos, kurias skaito tarptautinio lygio kino profesionalai, ir praktinė dalis - trumpametražių filmų kūrimas tarptautinėse grupėse. Dešimt filmavimo komandų, kuruojamų Lietuvos bei užsienio profesionalų, gilinsis į duotos temos bruožus bei bandys įgyvendinti meninius stilistinius atradimus savo sukurtoms istorijoms pasakoti. Kiekvienais metais studentai gauna apibrėžtą filmavimo užduotį. Ankstesnių projektų metu dalyviai jau analizavo dialogo, darbo su aktoriais, vaizdo, muzikos ir garso kine aspektus. Šiemet jaunieji kūrėjai bus skatinami profesionaliai ir originaliai pažvelgti į dokumentinį pasakojimą. "Vasaros media studijos 2009" idėja yra glaudžiai susijusi su Europinio lygio kultūriniu reiškiniu - projektu "Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009".

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!