LT   EN   RU  
2021 m. rugsėjo 22 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kokainas
Kokainas: Priklausomybė

2003-02-24 | Kokainas veikia perkraudamas ir "įjungdamas" smegenų centrus, kontroliuojančius malonumo ir pasitenkinimo jausmą. Kokaino intoksikacija gali sukelti beveik visus tikrajame gyvenime patiriamus jausmus, todėl tampa ypač geidžiama. Kokaino vartotojai intoksikaciją kartais apibūdina kaip "gaisrą smegenyse". Kokaino troškimo stiprumą apibūdina faktas, kad tai viena iš nedaugelio medžiagų, kurią tiek žmonės, tiek gyvūnai, jei turi pakankamai atsargų, pakartotinai vartoja iki mirties. Blaivėjimo po kokaino intoksikacijos periodu būdinga bloga jį vartojusiojo nuotaika ir depresija, apibūdinama kaip "avarinis nusileidimas". Suvartojęs naują dozę, narkomanas gali "atidėti" nemalonų jausmą ir depresiją, patirti naują antplūdį ar pratęsti ankstesnę intoksikaciją.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Kokainas: Pavojus sveikatai

2003-02-24 | Pasibaigus kokaino poveikiui, nuotaika gali būti prislėgta, pasireikšti depresija. Blaivėjimo po stiprios intoksikacijos periodas lyginamas su "avariniu nusileidimu". Tokiu metu dėl blogos nuotaikos, paranojos ir pasiryžimo bet kokiu būdu gauti kokaino nuo narkotikų priklausomas asmuo gali tapti pavojingas kitiems žmonėms. Kokaino vartojimas gali stipriai sutrikdyti psichiką ir sukelti vadinamąsias kokaino psichozes. Jos pasireiškia nerimu, persekiojimu ir agresija. Kokaino psichozių metu, "medžiodamas" įsivaizduojamus po oda šliaužiojančius gyvius, kokaino vartotojas gali susižaloti. Siaubingas niežulys skatina norą kasytis, lupti ar pjauti odą, siekiant atsikratyti "parazitų".

Lankomumo reitingasKomentarų: 5

plačiau >>

Kokainas: Kokaino intoksikacijos poveikis

2003-02-24 | Psichinis kokaino intoksikacijos poveikis:
· padeda pasijusti stipriam;
· sumažina nuovargį;
· gerina iškalbą, asmuo tampa judrus;
· sustiprina pasitikėjimą savimi;
· sutrikdo minčių eigą, būdingos karštligiškos, maniakiškos mintys, prarandama "sveika nuovoka"; pavartojus didesnes dozes būdingas beatodairiškas elgesys;
· sutrikdo minčių eigą, būdingos karštligiškos, maniakiškos mintys, prarandama "sveika nuovoka"; pavartojus didesnes dozes būdingas beatodairiškas elgesys;
· intensyvios intoksikacijos stadijoje arba ilgai vartojus - vystosi aiškūs orientacijos sutrikimai su paranoja ir agresija;
· vartojimo pradžioje padidėja lytinis potraukis, vėliau - mažėja ir vyrams vystosi impotencija, moterims - abejingumas lytiniams santykiams.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kokainas: Vartojimo būdai ir įranga

2003-02-24 | Kramtyti kokamedžio lapus - sena Pietų Amerikos kalnuose gyvenančių indėnų tradicija. Kramtant išsiskiria pakankamai kokaino, kad jį būtų galima aptikti kraujyje. Kramtymui nereikia jokios specialios įrangos. Kokamedžių lapų kramtymas yra legalus šalyse, kur auginami kokamedžio krūmai ir yra gili lapų kramtymo tradicija. Kalnuotose Pietų Amerikos teritorijose atstumas tradiciškai skaičiuojamas kokamedžio lapų dozėmis, reikalingomis jį nueiti. Toks atstumo vienetas yra vadinamas kokada, ir kalnuotoje teritorijoje tęsiasi apie du, o lygioje - apie 3 km. Kokada taip pat gali reikšti laiko vienetą - maždaug 40 minučių intoksikacijos. Be to galima plikyti kokamedžio lapų arbatą.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Kokainas: Gamyba ir preparatai

2003-02-24 | Kokamedis - krūmas Erythroxylon coca auga daugelyje pasaulio šalių, pavyzdžiui, Bolivijoje, Kolumbijoje, Ekvadore, Peru, Javoje ir Šri Lankoje. Stambiausios kokamedžių tiekėjos yra Bolivija, Kolumbija, Ekvadoras ir Peru. Kokamedžio krūmai išauga iki 1,5 m aukščio. Jo žiedai - balti, lapai - tamsiai žali, maždaug 5 cm ilgio. Lapuose yra iki 1 proc. kokaino. Surinkti lapai kramtomi arba plikoma jų arbata. Iš kokamedžio lapų gaminami kokamedžio pasta, kokamedžio bazė, kokamedžio hidrochloridas ir krekas.

Lankomumo reitingasKomentarų: 3

plačiau >>

Kokainas: Istorija

2003-02-24 | Inkų kultūroje kokamedis garbintas kaip dieviškos kilmės augalas. Indėnai tikėjo, kad žmonėms jį padovanojo pats Saulės dievas. Pasak legendos, dievai sukūrė "inti" (kokamedį), kad šis malšintų alkį ir troškulį. Kokamedį daugiausia vartojo valdančioji klasė, retais atvejais jis buvo dalijamas kareiviams, darbininkams ir sportininkams kaip vaistas nuo nuovargio ir alkio.
Grynas kokainas buvo išgautas apie 1860 metus. Iki 1903 m. kokaino buvo dedama į populiarų gėrimą "Coca cola".

Lankomumo reitingasKomentarų: 3

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!