LT   EN   RU  
2021 m. rugsėjo 17 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Komunikacija
Tikimasi vaizdo telefonijos proveržio

2006-06-24 | Elektroninių inžinerinių sprendimų bendrovė "Fima" prognozuoja, kad Lietuvoje sparčiai populiarės vaizdo telefonija. Šio proveržio įmonė tikisi pradėjusi siūlyti savo partnerės amerikiečių telekomunikacijų kompanijos "Avaya" naujos kartos kompiuteriu arba įprastu būdu valdomus IP (internetinio protokolo) telefonus. Šie produktai, pasaulinėje rinkoje pasirodę praėjusių metų pabaigoje, leidžia vartotojams skambinant telefonu ne tik girdėti pašnekovo balsą, bet jį ir matyti. Tokios galimybės daugiausia naudojamos telekonferencijoms tarp vidutinių ir didelių įmonių filialų, bendravimui su užsienio partneriais, nes padeda operatyviau ir pigiau spręsti iškilusius klausimus. "Iki šiol telekonferencinių pokalbių galimybes ir dėl prastos vaizdo kokybės, ir dėl pakankamai didelių būtinųjų priemonių kaštų buvo išnaudojamos labai kukliai. Naujieji sprendimai situaciją kiek pakeis – lengvai jungiami prie įprastos telefoninės sistemos, daugelį dabar rinkoje esančiųjų jie lenkia ne tik paprastu valdymu ir daug kartų geresne kokybe, bet ir kelissyk mažesne kaina", - sakė "Fima" Telekomunikacinių sprendimų departamento direktorius Eugenijus Kurtinaitis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

UAB "Viginta" plečia duomenų perdavimo tinklus

2006-06-09 | UAB "Viginta" iš bendrovės "IBM Lietuva" duomenų perdavimo tinklų modernizacijai ir plėtrai įsigijo vieną patikimiausių įrangų pasaulyje "Cisco". Pasak UAB "IBM Lietuva" integruotų technologinių paslaugų vadovo Antano Uršulio, modernizavus duomenų perdavimo tinklą, bus išplėstas ir užtikrintas ryšio patikimumas. Šis sprendimas leis padidinti duomenų perdavimo srautus bei vartotojams ateityje pasiūlyti naujas paslaugas. Pernai UAB "Viginta" įsigijo bendrovę "Salmija", teikiančią kabelinės televizijos, duomenų perdavimo ir fiksuotojo telefono ryšio paslaugas Grigiškių bei Lentvario gyventojams, taip pat – bendrovę "Socius Tuus", teikiančią kabelinės televizijos ir interneto paslaugas Vilniaus Pilaitės mikrorajono gyventojams, ir bendrovę "Duomenų tiltas", kurios pagrindinė veiklos kryptis – spartus duomenų perdavimas internetu Vilniaus miesto gyventojams ir įmonėms. "Sujungus šias kompanijas, naujai įsigyta technika padės modernizuoti, plėsti ir apjungti esamų bendrovių duomenų perdavimo tinklus, - teigia "Viginta" generalinis direktorius Vilius Macijauskas. Be to, tai padės užtikrinti geresnę paslaugų kokybę, duomenų pralaidumą bei galimybę abonentams pasiūlyti naujas paslaugas. Viena iš jų – Skaitmeninė TV".

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Vienkiemių gyventojai bus saugesni

2006-04-06 | Švenčionių r. vienkiemių gyventojai gali jaustis saugesni. Jiems buvo išdalinti skubiosios pagalbos iškvietimo įrenginiai. Jais vienu mygtuko paspaudimu galima išsikviesti policiją, medikus ar ugniagesius. UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“, bendradarbiaudamas su Policijos departamentu, Savivaldybių asociacija bei Apsaugos centru (UAB „AKTKC“), Švenčionių rajono vienkiemių gyventojams įteikė 20 tokių įrenginių. Šio rajono gyventojams neatlygintinai įteikta 20 skubiosios pagalbos iškvietimo įrenginių, kuriuos naudojant bus prisidedama prie kaimo gyventojų saugumo užtikrinimo. Pristatymo ceremonijoje, kuri vyko šio rajono savivaldybėje, dalyvavęs policijos generalinio komisaro pavaduotojas Vytautas Navickas priminė 2004 m. pradėto įgyvendinti projekto pradžią, supažindino su tolimesniais planais bei perspektyvomis. Šiuo metu šalyje yra 19 500 vienkiemių, kuriuose gyvena apie 22 300 gyventojų. Švenčionių rajone yra 145 nuo miesto nutolusios sodybos. Savivaldybių asociacijos prezidentas Vytautas Kvietkauskas dėkojo policijai, projekte dalyvaujančioms bendrovėms už žmonių saugumui skirtas pastangas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Optika prieš DSL: kas ką? (su VIDEO)

2005-05-25 | Optinės technologijos, arba šviesolaidinis internetas bei DSL – šiuo metu pačios populiariausios interneto ryšio technologijos. Ir nors DLS vartotojų yra daugiau, tačiau ar tikrai ši technologija pati geriausia? Šioje publikacijoje – išsamus šių abiejų technologijų palyginimas. Visų pirma, kokios šių abiejų technologijų svarbiausios savybės? DSL yra nauja modemo technologija, kuri gali vieną porą varinių telefono laidų paversti trijų kanalų duomenų perdavimo sistema. Tai labai paplitęs ryšio kanalas visame pasaulyje, tačiau jo kainos ir kokybės santykis – itin prastas. Šviesolaidinis, arba optinis internetas – bene pats moderniausias ryšio kanalas ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Lietuvoje šį plačiajuostį ryšį teikia „Penkių kontinentų komunikacijų centras“. Tai – nenutrūkstamas ryšys, mat šiuos laiduose, skirtingai nei variniuose laiduose, yra naudojama šviesa, o ne elektra (t.y. ryšys keliauja šviesos pluošto kabeliais). Kartu su maža kaina tai – didžiausias tokio ryšio privalumas.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Paryžius taps bevielio ryšio sostine

2003-09-30 | "Cisco" patvirtino kartu su Paryžiaus transporto valdyba rengianti bevielio ryšio vietinių tinklų (WLAN) diegimo metro stotyse projektą. Pagal jį daugumoje Paryžiaus metro stočių bus įrengtos "Wi-Fi" įrangos antenos, užtikrinančios bevielį ryšį 100 metrų spinduliu nuo stoties. Tai "Cisco" atsakas į "Intel" iniciatyvą - ši kompanija pasišovė įrengti viešojo naudojimosi WLAN tinklus Paryžiaus viešbučiuose, baruose ir restoranuose. Metro stotys Paryžiuje viena nuo kitos yra vidutiniškai per 550 metrų, o tai reiškia, kad jose įdiegus WLAN, bevielio ryšio aprėptis apims kone visą miestą. Bazinės WLAN stotys tarpusavyje bus sujungtos beveik 40 tūkstančių kilometrų ilgio šviesolaidžiais.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kodėl reikalingas vietinis tinklas ir kaip išeiti į globalųjį tinklą?

2003-05-08 | Jungiant kompiuterius prie lokalaus tinklo tenka tam naudoti įvairiausias operacines sistemas OS: Windows for Workgroups, Lantastic, Personal Netware, Netware, Windows NT, OS/2 Warp connect, LAN Server, Unix, kurios yra tam specialiai pritaikytos, žymiai saugesnės, leidžiančios administruoti kompiuterio naudojimą suteikiant vartotojui tam tikras teises ir galimybes. Vietinis kompiuterių tinklas turėtų turėti serverį. Tik tada vietinis tinklas bus pilnavertis. Vietiniame tinkle sujungti kompiuteriai naudoja CSMA/CD protokolą, kuris yra žymiai greitesnis nei TCP/IP protokolas, tačiau riboja maksimalų atstumą tarp į vieną tinklą sujungtų kompiuterių iki 100 iki 10 m priklausomai nuo duomenų perdavimo spartos (spartai didėjant atstumas mažėja).

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Interneto mazgai ir adresai

2003-05-08 | Kadangi Internetas yra sudarytas iš tarpusavyje sujungtų dešimčių tūkstančių kompiuterių tinklų, bendras kompiuterių Interneto tinkle skaičius yra matuojamas milijonais. Visi kompiuteriai, prijungti prie Interneto pagal Interneto ryšių taisykles, yra vadinami Interneto kompiuteriais (hosts). Yra sutinkami dviejų skirtingų tipų Interneto kompiuteriai - tarnybinės stotys, teikiančios vieną arba kelias paslaugas nutolusiems Interneto naudotojams, arba klientų kompiuteriai, sudarantys galimybę nutolusiems naudotojams prisijungti prie Interneto ir vykdyti kliento programas, skirtas Interneto paslaugų panaudojimui. Tarnybinės stotys turi būti visą laiką prijungtos prie Interneto, tuo tarpu kai kliento kompiuteriai gali būti prijungiami prie Interneto tik atskiriems darbo seansams. Be Interneto kompiuterių, į šį tinklą galima įjungti ir kitus prietaisus, tokius kaip maršrutizatorius (routers), valdančius priėjimą prie Interneto ir tvarkančius duomenų srautus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

X.25 PLP

2003-05-08 | Duomenų paketai yra naudojami duomenims perduoti. Tokio paketo sandara yra parodyta 16 pav. Be 4 bitų, reikalingų norint atskirti šios rūšies paketą nuo kitų (bendrasis formato indikatorius), čia rasime ir loginį kanalų grupės numerį, kuris kartu su loginiu kanalo numeriu sudaro dvejetainį skaičių, naudojamą identifikuojant visus tam tikrai VC (virtualioji grandinė) priklausančius paketus. Taigi vienoje fizinėje jungtyje įmanoma realizuoti daug, iki 4K (dvejetainis 12 bitų skaitmuo, daugiau kaip 4000) VC. Minėtasis skaičius yra nustatomas DTE-DCE interfeise. Šis skaičius nėra naudojamas kitoje jungties pusėje arba tinklo viduje, nes keliaujančiam tinklu duomenų paketui nuolat suteikiami vis kiti kanalų numeriai. Ryšiai kiekviename mazge iš anksto nustatomi jau ryšio užmezgimo fazėje. Taigi virtualiųjų jungčių tinkle skaičius nesibaigia 4000.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

CCITT X.25 (PDN)

2003-05-08 | CCITT rekomendacija X.25 apibrėžia DTE (Data Terminal Equipment – duomenų terminalo įranga), prijungtos per DCE (Data Circuit Terminating Equipment – galinė duomenų perdavimo kanalo įranga) prie PDN (Public Data Network – bendrasis duomenų tinklas), interfeiso bei kreipties protokolus. Nors X.25 interfeisas daugiau naudojamas kompiuterių sistemose, displėjų terminalai ir asmeniniai kompiuteriai prie jo paprastai yra jungiami per PAD (Packet Assembly / Dissassembly – paketų sudarymas ir išformavimas) sistemos elementą, išverčiantį palyginti paprastus terminalų protokolus į sudėtingesnius X.25 protokolus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Žiedinis markerinis kreipties būdas

2003-05-08 | Šiame protokole yra naudojamas markeris arba ženklas (token). SD (Starting Delimiter – pradžios riboklis) skiriasi nuo visų kitų duomenų tuo, jog jame yra pažeidimas V (violation) – specialiai įvedamas kanale naudojamo kodo sulaužymas. ED (Ending Delimiter – pabaigos riboklis) sukuriamas taip pat naudojant panašius pažeidimus. Tačiau jei SD šie pažeidimai yra užkoduojami derinant juos su 0, tai ED yra naudojamas ir 0, ir 1 derinys. 14 pav. yra parodyti abu laukai, kartu su AC (Access Control – kreipties valdymas) lauku.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!