LT   EN   RU  
2022 m. sausio 19 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kreditai
Greitas kreditas – greitas ir krachas

2010-03-31 | “Moment Credit” gimtadienis – šventė ir mums, ir mūsų klientams. Mums – jau 3 metai! Per trejus metus momentiniu kreditu jau pasinaudojo daugiau kaip 27 tūkstančiai klientų... Tokio turinio laiškus pastarosiomis dienomis savo pašto dėžutėse randa vilniečiai. Na, o gimtadienio proga, suprantama, geradarė firma žada visokių malonių dovanų ir kviečia apsilankyti “jaukiame savo skyriuje”. Mat „ Moment Credit“ – tai ne koks žiaurus skandinavų bankas, šiais laikais nenorintis dalinti kreditus ne tik verslui, bet ir eiliniam krizės prispaustam piliečiui. Kruopščiai dirbome, kad procedūros būtų itin paprastos. Ir mums pavyko. Jums tereikia pateikti asmens tapatybės dokumentą ir banko sąskaitos numerį – visa kita padarysime vos per 5 minutes! Pasirodo, pasiskolinti iš „Moment Credit“ galima ir internetu, arba tiesiog SMS žinute. Štai taip. Šiais laikais klausti, iš kur šitoji geradarė firma (?) turi gyventojų adresus ir duomenis, būtų, ko gero, naivu. Todėl ir nereikia klausti. Lietuvoje mat per 20 metų taip ir nebuvo sukurta gyventojų asmens duomenų apsauga. Kitaip, kaip paaiškinti šios geradarės firmelės teiginį, kad: „įdiegėme pažangią, greitą ir saugią kliento mokumo vertinimo sistemą“. Tai kaip per 5 minutes galima viską sužinoti apie klientą? Reiškia, reikia turėti labai plačią duomenų bazę apie savo būsimą potencialų klientą. O jų gi, pasirodo, jau dešimtys tūkstančių. Ir, patikėkite, daugelis jų nemokūs.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Greitojo vartojimo kreditai: išeitis ar užveržta ant kaklo kilpa?

2010-03-08 | "Reikia pinigų mokesčiams mokėti? Sugedo automobilis? Trūksta pinigų remontui? O gal reikia pinigų artėjančiam savaitgaliui ar dovanai? Nesijaudink! Tau padės – greitos paskolos internetu ar SMS žinute vos per 5 minutes! Užsiregistruok internete ir pasiskolink be jokio užstato! Su mumis - viskas taip paprasta!" - malonus vyriškio balsas per televiziją ragina patikėti greituosius vartojimo kreditus teikiančių įmonių geranoriškumu. procentus, neretai atsiduria aklavietėje... Statistikos departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės (SDPLRV) atlikti 2008 m. namų ūkių biudžeto tyrimai rodo (www.stat.gov.lt), jog, neskaitant tų, kurie turi ilgalaikes paskolas, kas šeštas namų ūkis, arba 16 proc. šeimų turėjo paskolą, imtą atsiskaityti už išsimokėtinai pirktus daiktus ar gautas paslaugas. Apie 24 proc. namų ūkių nurodė, kad jas grąžinti nejaučia finansinės naštos, o 18 proc. paskolas įvertino labai didele našta. Dažniausia buvo skolinamasi įsigyti buitinę techniką ar baldus. Dėl lėšų stokos 3 proc. apklaustųjų bent kartą ar daugiau per 12 mėn. negalėjo laiku sumokėti palūkanų ar paskolos įmokų. Duomenys apie kur kas tragiškesnį šių metų šeimų namų ūkių biudžetą mus pasieks tik kitąmet. Tuo tarpu skolose skęstančiųjų į kampą įvaryti psichologai ima skambinti pagalbos varpais: jų teigimu, žmonių nepamatuotą riziką skolintis jau galima prilyginti aistrai lošti azartinius žaidimus ar priklausomybei alkoholiui bei narkotikams.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Greitasis kreditas – lyg sutartis su velniu

2010-01-30 | Greitųjų kreditų rinka per kelerius pastaruosius metus plėtėsi neįtikėtinai sparčiais tempais. Kelias minutes pabendravus internetu ar net susisiekus trumposiomis žinutėmis (SMS), galima be didelių problemų net vidury nakties gauti nuo keliasdešimties iki keliolikos tūkstančių litų paskolą. Per ekonomikos krizę į fi nansinę duobę patekę gyventojai dažnai nepagalvoja apie pasekmes. Apskaičiavus šių kreditų palūkanų normą dažnam praeitų bet koks noras skolintis. Vidutinės metinės palūkanos čia siekia 400 procentų (kai kuriose įmonėse – net 800 proc.), o delspinigiai – nuo 300 iki 700 proc. Vilnietis Andrius R. 2009-ųjų pradžioje iš kredito bendrovės paėmė 700 Lt paskolą, bet netekęs darbo negalėjo laiku jos grąžinti. „Delspinigiai ėmė augti kaip ant mielių. Nežinodamas, ką daryti, skolinausi iš vienų greitųjų kreditų bendrovių, kad galėčiau grąžinti skolas kitoms. Taip patekau į užburtą ratą iš kurio išėjimo nebebuvo", – pasakojo Andrius. Iš greitųjų kreditų bendrovių paimtus pinigus jis naudojo tik kitų bendrovių skoloms grąžinti. Nė litas nebuvo išleistas kitur. Per šį laikotarpį šioms bendrovėms jis jau sumokėjo 6 450 Lt ir liko dar skolingas 3 800 Lt. Andrius teigia, kad geriau būtų skolinęsis iš mafi jos. Tokių istorijų ne viena. Seimo narės Agnės Zuokienės teigimu, Lietuva yra vienintelė Europos Sąjungos valstybė, kurioje nereglamentuota greitųjų vartojimo kreditų rinka.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Greitųjų vartojimo kreditų verslas klesti - mitas

2009-10-19 | Greitųjų vartojimo kreditų asociacijos (GVKA) nariai griauna žiniasklaidoje pastaruoju metu sukurtą mitą, jog greitųjų vartojimo kreditų verslas klesti ir sparčiai plečiasi. Pasak GVKA direktorės Kristinos Nemaniūtės, teiginiai, kad greitieji vartojimo kreditai — pelninga verslo niša, su kiekviena diena priimanti vis daugiau rinkos narių, klaidingi. "Greitųjų vartojimo kreditų verslas gana jaunas Lietuvoje. Jis skaičiuoja trečius metus. Be abejo, per šį laikotarpį rinkos dalyvių pagausėjo. Tai normalus verslo procesas. Šiuo metu yra apie 25 greitųjų vartojimo kreditų verslą vystančios įmonės. Artimiausiu metu jų gali padaugėti iki 35 ir tai jau bus riba", — tvirtina Kristina Nemaniūtė. Tokios pagrįstos nuomonės laikosi ir vienas iš seniausių greitųjų vartojimo kreditų rinkos dalyvių. "2008 metais per spalį išdavėme 1256 kreditus, kurių suma siekė daugiau nei 570 000 lt, o šių metų rugsėjį — 72 procentus mažiau. Statistiniai duomenys liudija, kad yra sustiprintas klientų mokumo vertinimas, vyrauja nemaža konkurencija. Rinkoje išliks stipriausios ir kokybiškiausias paslaugas teikiančios įmonės. Tai natūralu. Greitu metu ši rinka bus užsipildžiusi", — teigia GVKA valdybos narys Juozas Rupšys. Pasak jo, konkurencija kai kuriems rinkos dalyviams taps nebepakeliama ir ši tendencija jau ryškėja. GVKA nariai nuogąstauja ir dėl bankų klaidingų įsitikinimų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Paradoksas: vyriausybė perša paskolas, verslininkai prašo rinkos

2009-06-03 | Nors milijonai, numatyti verslui reanimuoti, iki šio mėnesio pabaigos jau turėtų pradėti plūsti į bendrovių ir įmonių sąskaitas, rajono verslininkai kol kas atsargiai vertina siūlomas paskolas. AB "Rokiškio mašinų gamyklos" generalinis direktorius Rimgaudas Kilas sakė, jog imti iš banko paskolą su Vyriausybės garantija bendrovei šiuo metu nėra prasmės. "Mus smaugia užsakymų stygius. Kas iš to, kad imsime paskolą, jei perpus sumažėjo mūsų gaminamos produkcijos rinka. Juk paskolą reikės grąžinti su palūkanomis. Argi veltui tuos pinigus siūlo?" - svarstė krizės padarinius jaučiančios žemės ūkio technikos gamintojos vadovas. Jo teigimu, net ir už didelius pinigus bendrovė nepagamins tokios įrangos, kokią siūlo "Fendt" ar kiti pasaulyje pripažinti gamintojai, kurių žemės ūkio įrenginius mieliau perka mūsų ūkininkai. Užsakymus įmonei duoda Rusijos rinka, tačiau smarkiai užstrigo atsiskaitymai už produkciją, ir bendrovė nebegali tiekti jos skolon. Valstybinė Baltarusijos politika "užraukė" savo rinką: stojo prekyba su šia šalimi krizės kamuojamose Latvijoje ir Estijoje. Anot R.Kilo, bendrovės gaminius pirktų prancūzai, bet šie derasi trečdaliu sumažinti kainą. Kol kas tikrai nesidomiu kreditais su valstybės garantija, nes rinkos sąstingiu paimti pinigai būtų "pravalgyti". Stengiamės tiek "susiveržti diržus", kad išgyventume sunkmetį ir išsaugotume pagrindinius įmonės darbuotojus: atleidus specialistus, vėliau jų tektų ieškoti su žiburiu", - dėstė R.Kilas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Apyvartinės lėšos įmonėms - be NT (nekilnojamojo turto) užstato, ir tai krizės laikais!

2009-04-27 | UAB Matrix kartu su partneriais siūlo verslo įmonėms papildyti apyvartines lėšas, neįkeičiant NT (nekilnojamojo turto), šiais krizės laikais gan mažomis palūkanomis - nuo 3.7 iki 9.6% litais (ne EUR!), terminas 3 metai (galimos ir kitos sąlygos). Pagal konkrečią įmonę yra apskaičiuojama palūkanų norma, kuri perskaičiuojama į IT įrangos nuomos kainą, kuri mokama kas ketvirtį. Kiekviena įmonė turi IT technikos - kompiuterius, spausdintuvus, kopijavimo aparatus, serverius, spausdinimo įrangą, brėžinių mašinas ir tt., kuri yra naudojama įmonės reikmėms, tačiau iš esmės tai yra įšaldytas kapitalas. Be to, IT technika gan greitai buhalteriškai ir morališkai nusidėvi, vidutiniškai per 3 metus. Jei jūsų įmonė nori parduoti naują arba susidėvėjusią (naudotą) IT ir kompiuterinę techniką, esant mažesnėms sumoms, UAB Matrix kartu su partneriais ją perka iš karto sutartomis sąlygomis. Taigi mes siūlome atlaisvinti jūsų realiai esamas apyvartines lėšas, ir pereinam prie skandinaviško verslo modelio, kai įmonė atlieka pagrindines savo funkcijas, o visą reikalingą įrangą nuomojasi. Aišku, pasibaigus nuomos laikotarpiui, už rinkos ar likutinę vertę, įmonė gali visą šią įrangą išsipirkti atgal. Mūsų paslaugą trumpai galima pavadinti „leaseback'u" - t.y. įmonė parduoda savo visą arba dalį IT įrangos, ir paskui trijų metų laikotarpyje nuomojasi iš mūsų, mokėdama kas ketvirtį. „Suvaikšto" tik dokumentai, pati technika kaip buvo darbo vietose, taip ir lieka, ir toliau dirbdama įmonei neša pelną.

Lankomumo reitingasKomentarų: 3

plačiau >>

Kredituoti ar nekredituoti?

2004-10-20 | Jei planuojama sudaryti kredito sandorius, tai žinoma turi būti naudinga, tiek vienai, tiek kitai pusei. Jei klientas iš šio sandorio negauna naudos, tuomet kredito paslauga nebus pasinaudota ir taipogi neatneš naudos pačiam kreditoriui. Paprastai klientas ieško lengvesnio kelio nupirkti prekes ar paslaugas. Svarbiausi apsvarstomi elementai yra kaina ir kokybė, pristatymo greitis ir paslaugos kokybė po pardavimo. Kiti faktoriai, tokie kaip dizainas, mada ir statusas, taip pat gali turėti reikšmės. Vienas iš tokių apsvarstytinų dalykų yra kredito “prieinamumas”. Mokėjimas kredituojantis leidžia padalinti pirkinio kainą į mažesnes, labiau įveikiamas sumas. Tai leidžia klientui panaudoti būsimus tikėtinus pinigų srautus, kad pirkinį įsigytų dabar, taip palengvinant brangiai kainuojančių produktų pirkimą. Tai taip pat suveda klientą į ilgesnius santykius su kreditoriumi, o tai pabrėžia paslaugos „po pardavimo“ svarbą. Vis dėlto nauda bus gaunama tik su sąlyga, jei kaina yra reali. Įkainojus kreditą per aukštai, ir visi privalumai gali dingti. Čia yra du elementai - pati kaina ir pasiūlyti kredito terminai. Tie patys du elementai turi reikšmės vertinant naudą iš kreditoriaus pozicijų. Įmonėms, svarstančios apie kreditų savo klientams suteikimą vienas iš svarbiausių klausimų yra: ar turima pakankamai lėšų finansuoti kliento pirkimus? Jeigu ne, ar galima jas gauti, ir kaip?

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!