LT   EN   RU  
2021 m. birželio 24 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Liemenėlės
Paslaptis po palaidine

2006-08-21 | Sunku pasakyti tikslią šios intymios aprangos dalies išradimo datą. Per žmonijos istoriją liemenukas buvo išrandamas kelis kartus. Kretoje, maždaug 2100 metais prieš Kristų moterys nešiojo iki juosmens atvirą stuomenį, kuris apnuogindavo vieną krūtį, kaip taisyklė kairiąją. Jau tada buvo pastebėta, kad 80 procentų moterų kairioji krūtis didesnė už dešiniąją. Moterys taip pat vilkėjo apodesme - nedidelę juostelę, kurią rišdavo apie torsą, ir kuri prilaikydavo krūtį judant. Vienas iš seniausių meilės laiškų, kurį dar VI amžiuje prieš mūsų erą rašė egiptietis skamba maždaug taip: "Norėčiau tapti tavo krūtį juosiančia juosta". 1370 metų Strasbūro nutarimas reikalauja, kad "visos moterys prilaikytų krūtis arba marškiniais, arba raišiojama suknele". Karolio VII valdymo metu ant krūties vilkdavo trikampę atraižą ir lengvą nosinę - gorgerette. Napoleono laikais korsetininkas Lerua išrado korsetą su kauliukais. Liemenėlė buvo išrastas kelis kartus. 1887 metais Anglijoje patentuotas įrengimas krūties formai palaikyti. Pagal išvaizdą ir lytint panašus į du arbatos sietelius. Liemenėlė pagal šiuolaikinę sampratą pasirodė 1889 metais kai Ermine Kaddol savo korsetų dirbtuvėjė parodė gaminį, kuris buvo pavadintas "le Bien-Etre". Išvertus tai reiškia "sėkmė". Liemenėlės kaušelius laikė dvi satininės juostos, o nugaroje ši konstrukcija tvirtinosi prie korseto. Nedidelė kolekcija buvo pasiūta iš šilko, tiulio ir nėrinių.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kaip išsirinkti liemenėlę?

2005-12-06 | Išsiruošėte į apatinio trikotažo parduotuvę, tačiau iki šiol tiksliai nežinote kokia liemenėlė geriausiai tinka jūsų krūtinei? Renkantis liemenėlę, reikėtų atkreipti dėmesį ne tik į krūtinės dydį, bet ir į figūros tipą bei drabužių stilių. Jeigu nežinote tikslaus savo krūtinės dydžio, pirkdamos liemenėlę būtinai ją pasimatuokite. Pakelkite rankas- jei iš šonų krūtys tiesiog veržiasi iš liemenėlės, vadinasi, liemenuko kaušelis jums per mažas. Taipogi liemenėlė neturi per daug “keltis” nugaroje, įsirėžti į odą po krūtimis, o petnešėlės slysčioti pečiais. Tam, kad skaičiukai ir raidelės ant apatinio trikotažo etikečių jums nebebūtų jokia paslaptis, išmatuokite savo krūties pilnumą - etiketėse jis žymimas raidėmis, ir kūno apimtį po krūtine (etiketėse nurodomas skaičiumi, pavyzdžiui, 65, 70, 75). Beje, nesidrovėkite pardavėjos dar kartą paprašyti išmatuoti jūsų apimtis - juk, pavyzdžiui, per vasaros didelius karščius arba priaugus svorio mūsų krūtys būna šiek tiek pilnesnės. Išmatavę krūties pilnumą, sužinosite kokio dydžio kaušelio reikia jūsų liemenėlei. Jei gamta jus apdovanojo dideliu biustu, geriau rinkitės liemenėles su plačiomis petnešėlėmis ir šoninėmis dalimis. Liemenėlė turi būti pasiūtas iš medžiagos, kuri gerai išlaiko krūtinės formą. Jeigu didelė krūtinė yra praradusi savo stangrumą, liemenėlė turėtų būti su stipriais įsiūtais lankeliais.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Pasaulį išgelbės įkaitintos liemenėlės

2005-11-08 | Moteriško apatinio trikotažo gamintoja prisijungė prie Japonijos kovos prieš didelį kuro sunaudojimą, pristatydama įkaitintą liemenėlę žiemai. Šis kūrinys susideda iš specialaus pagrindo su ekologiškai švaria želė, kurią lengva pašildyti mikrobangų krosnelėje arba karšto vandens buteliu. Į komplektą taip pat įeina kailinis boa, kuris naudojamas kaip šalis žiemai. Apatinio trikotažo gigantas “Triumph” pristatė liemenėlę kelis mėnesius po to, kai premjeras Junichiro Koizumi paragino japonus biurų tarnautojus nebenešioti kaklaraiščių, kad būtų galima sutaupyti oro kondicionavimo sąskaita. Naujosios liemenėlės yra šiek tiek didesnės nei paprasti modeliai, tačiau “Triumph” komanda Japonijoje užtikrino, kad jos atrodo puikiai. “Tikimės, kad tai ne tik padės apsisaugoti nuo globalaus klimato atšilimo, bet ir suteiks biurui šiek tiek elegancijos”, - teigiama kompanijos pranešime. Šis liemenėlės ir trumpikių komplektas visuotinai dar neparduodamas. Tai prototipas, pirmasis žingsnis į masiškai gaminamus ekologiškus drabužius.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!