LT   EN   RU  
2021 m. rugsėjo 17 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
Akimirkos sentencija
Žmogaus prigimtis liepia alkaniems kovoti dėl maisto, išsekusiems stengtis pailsėti, darbo išvargintiems ieškoti atokvėpio, o pažemintiems rūpintis pagarba.
Kung Sun Jangas
Draugai
Matulaičio bažnyčia
Lietuvių Tautinio Jaunimo Sąjunga
Tautinės krypties portalas
Etninės kultūros erdvė
Biržų krašto naujienos
Slaptai.lt - unikalus leidinys
Lietuvių sąjunga „Tauta ir Tėvynė“
Lietuvos žaliųjų judėjimas
Žaliosios minties laikraštis
Istorijos puslapiai
Receptai, patiekalai, kulinarija.
Skanus.lt
Reklama
  Lietuvoje
Žmonės nori ekologiškų produktų

2009-01-21 | Šiandien prasidėjęs projektas maloniai stebino ne tik savivaldybės vadovus, tačiau ir paprastus žmonės. Tiek savivaldybės vadovai, tiek į renginį susirinkę žurnalistai stebėjosi šio turgelio sėkme. Prie specialiai prekybai pritaikytų automobilių susidarė eilės. Tarp pirkėjų buvo įvairių žmonių - tiek jaunuolių, tiek vyresnio amžiaus žmonių, kurie ekologiškų produktų gerbėjų argumentams dažniausiai yra kurti. Tačiau, matyt, šiuos į turgelį atviliojo ne ekologinių produktų toleravimas, o tiesiog galimybė įsigyti vaisių, daržovių ir kitų ekologinių prekių pigiau nei prekybos centruose. „Geriau mūsų pinigėlius pasiima tie, kurie patys lieja prakaitą, triūsia, augina produktus, nei juos paliksime prekybos centruose už perpardavinėjimą", - sakė viena pirkėja. Prekeiviai neslėpė to, kad tokie turgeliai yra reali parama ūkininkams. Nors ekologiški produktai yra itin populiarus užsienio šalyse, Lietuvoje šie produktai tiek daug dėmesio nesulaukia. Daugelis specialistų teigia, kad ekologiški produktai, tai gerai begyvenančių šalių gyventojų užgaida. Tačiau, regis, Vilniuje didelio populiarumo sulaukęs mobilus turgelis paneigia šią teoriją. Kita vertus, produktai mobiliajam turgelyje buvo parduodami gana pigiai. Kainos, lyginant su didžiųjų prekybos centrų kainomis, buvo panašios, o kartais net mažesnės. Tuo tarpu prekybos centruose ekologiški produktai dažniausiai parduodami kur kas didesnėmis nei įprasta kainomis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

,,Gauminos“ šaudyklę išbandė milijonas pasaulio interneto žaidimų mėgėjų

2006-07-26 | 2006 m. liepos 4 d. interneto sprendimų kompanijos ,,Gaumina“ paleistą žaidimą ,,Stickman madness“ išbandė daugiau nei 1000 000 pasaulio internetinių žaidimų mėgėjų. Drastiška žaidimų portalo ,,Dragon Gamez“ užsakymu sukurta pirmojo asmens šaudyklė jau pateko į 185 interneto žaidimų puslapius. ,,Gauminos“ sukurtame žaidime poros pasisėdėjimas restorane netikėtai virsta kruvinomis skerdynėmis. Kai kuriuose žaidimų portaluose ,,Stickman madness“ publikuojamas su ženklu N-17. Daugiau nei pusę milijono lankytojų per dieną sulaukiančio žaidimų portalo ,,New Grounds” lankytojai pabrėžia aukštą žaidimo grafinio dizaino kokybę. ,,Kurti žaidimą pasaulinei rinkai yra didelis iššūkis. Pradėdami gamybą žinojome, kad ,,Stickman madness“ žaidimų portaluose bus pateikiamas greta įmonių, keletą dešimtmečių užsiimančių šia veikla, kūrinių. Mūsų kūrybinė komanda nerimąstingai laukė kritikų nuomonių. Pasijutau kaip tikras kino industrijos atstovas, nežinojau, ką gausime, ar Oskarą, ar Avietę.“,– teigė ,,Gauminos“ direktorius Darius Bagdžiūnas. ,,Nemažai darbo reikalavusį ,,Gauminos” sukurtą žaidimą vertinu puikiai. Lietuvoje vis dar nedaug interneto sprendimų kūrėjų, kurie profesionaliai dirbtų su Flash technologijomis. ,,Gauminai“ darbų esame patikėję ir anksčiau, rezultatas nenuvylė ir šį sykį – galime pasidžiaugti vis augančiu žaidimo ,,Stickman madness“ populiarumu.“,– teigė Dragon Gamez žaidimų portalo vadovas Vaidotas Narušis.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Išaiškinti geriausi 2006 m. kompiuterinių žaidimų žaidėjai Lietuvoje

2006-07-10 | Savaitgalį, liepos 8-9 d., Vilniuje vyko Pasaulio kompiuterinių žaidynių (World Cyber Games, WCG) čempionato nacionalinė atranka. Varžytis dėl geriausių kompiuterinių žaidėjų titulo šiais metais susirinko rekordinis žaidėjų skaičius – 237 žaidėjai iš visos Lietuvos. Nacionalinė čempionato atranka Lietuvoje vyksta ketvirtus metus. WCG varžybas Baltijos šalyse inicijuoja pasaulinė WCG žaidynių partnerė "Samsung Electronics". Projektą Baltijos šalyse įgyvendina organizatoriai iš Latvijos "Pro1 Games". "Kompiuterinių žaidimų čempionatai Baltijos šalyse, sulaukia vis daugiau žaidėjų dėmesio. Tai liudija ir šiais metais beveik dvigubai išaugęs Lietuvos nacionalinės atrankos dalyvių skaičius. Šiais renginiais siekiame, jog kibernetinis sportas įgautų deramą statusą, o varžybų kultūra augtų, kaip ir aplinkinių supratimas bei tolerancija", - sako "Samsung Electronics" Baltijos šalių atstovybės vadovas Chang Gyu Ahnas. Šiais metais dalyviai rungėsi žaisdami penkis populiariausius kompiuterinius žaidimus: "Counter-Strike 1.6" (komandinis), "Starcraft: Brood War", "Warcraft III" ir "FIFA 2006", "Need for Speed: Most Wanted". Visą pasaulį užvaldžiusi futbolo karštinė neaplenkė ir WCG žaidėjų. Žaidime FIFA 2006 sužibėjo Giedrius Mičiulis, aplenkęs visus varžovus ir laimėjęs pirmąją vietą. Antroji vieta atiteko Aleksejui Tichanovskiui, trečioji – Dariui Raupeliui.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Pirmasis lietuviškas realaus laiko strategijos (RTS) žaidimas „PSI: Syberian Conflict“

2005-11-09 | Lietuvos kompiuterinių žaidimų kūrėjų komanda „Wireframe Dreams“ praneša apie netrukus pasirodysiantį pirmąjį lietuvišką komercinį realaus laiko strategijos (RTS) žaidimą darbiniu pavadinimu „PSI: Syberian Conflict“. Šiame mokslinės fantastikos žaidime veiksmas vyksta 1967-ųjų Sibire, kur Raudonoji Armija susiremia su nežemiškos kilmės kiborgais. Kūrėjų teigimu, žaidimas išsiskirs itin dideliais ir detaliais mūšių laukais, didele taktinių sprendimų įvairove bei šiuolaikiška grafika. Žaidėjas galės pasirinkti ar valdyti tiksliai atkurtus istorinius sovietų karinius vienetus, ar vadovauti ateivių įsibrovėlių armijai. Dvejus metus kuriamas žaidimas Lietuvos rinkoje pasirodys antrojoje gruodžio pusėje, pasaulinei rinkai žaidimo versija anglų kalba bus pristatyta 2006 metų pradžioje. Artimiausiu metu turėtų pasirodyti demonstracinė žaidimo versija. Daugiau informacijos apie šį projektą pateikiama interneto svetainėje http://wireframedreams.com.

Lankomumo reitingasKomentarų: 14

plačiau >>

PSI: Syberian Conflict

2005-11-09 | „PSI: Syberian Conflict“ - tai realaus laiko strateginis žaidimas su RPG elementais. Ateivių kiborgai, vykdantys Žemėje savo misiją, susiduria su netikėtu sovietų armijos pasipriešinimu. Pasirinkite vieną iš dviejų kampanijų ir žūtbūtiniuose mūšiuose vadovaukite ateivių pajėgoms arba Raudonajai Armijai. Itin detalių landšaftų, apimančių plotus iki vieno kvadratinio kilometro, įvairovė, puikios animacijos ir kvapą gniaužiantys specialieji efektai įtrauks jus į mirtiną fantastinę kovą tarp nepaprastai skirtingų priešų. Platus kovinių vienetų pasirinkimas, galingi herojai, turintys įvairiausių specialių sugebėjimų bei kovos eigą įtakojantis landšaftas leis išbandyti įvairiausią taktiką: sutriuškinkite priešą šarvuotu tankų divizijos kumščiu, įviliokite jį į kruopščiai parengtą pasalą miškuose arba galingu herojumi suduokite netikėtą smūgį priešui į užnugarį. Nepaisant taktinių galimybių gausos žaidimo valdymas itin paprastas ir intuityvus – taktiniai sprendimai natūralūs ir nepastebimai susiliejantys su žaidimo pasauliu. Jums nereikės vargintis įsimenant dešimtis klavišų kombinacijų ar naršyti sudėtingus meniu. Toks pat paprastas ir ekonominis modelis – jokios statybos, jokios skirtingų resursų paieškos.

Lankomumo reitingasKomentarų: 3

plačiau >>

Lietuviai - geriausi „Counter Strike“ žaidėjai Baltijos šalyse

2005-08-24 | 2005 m. rugpjūčio 22 d. Savaitgalį Taline (Estija) vykusiame Pasaulio kompiuterinių žaidimų čempionato (World Cyber Games, WCG) Baltijos šalių finale „Counter Strike“ turnyrą laimėjo lietuvių komanda „Reset“. Tokie „Counter Strike“ turnyro rezultatai buvo netikėti čempionato organizatoriams ir dalyviams – pergalės buvo laukiama iš garsios latvių „Eclipse“ komandos. Lietuviai Artūras Svaikevičius (GuppyK), Andrius Baranovas (nrg), Artūras Jarumdovskis (zoD), Tomas Vaitkevičius (Enfeidor) ir Aidas Stukas (aDs) nustebino netikėta žaidimo taktika ir išskirtiniu komandos darnumu. Grįžusių į Lietuvą „Reset“ narių laukia intensyvios treniruotės ruošiantis naujam iššūkiui – WCG didžiajam finalui Singapūre. Čia su geriausiais žaidėjais iš 50 pasaulio šalių jie susirungs naujausioje žaidimo versijoje „Counter Strike Source“. Komandinis „Counter Strike“ yra vienas iš keturių WCG Baltijos šalių finale žaistų žaidimų. Taline taip pat vyko ir „Starcraft“, „Need for Speed: Underground 2“ bei „FIFA“ turnyrai.

Lankomumo reitingasKomentarų: 9

plačiau >>

Išaiškinti geriausi Lietuvos kompiuterinių žaidimų žaidėjai

2005-08-09 | Rugpjūčio 6-7 dienomis Vilniuje vykusioje Pasaulio kompiuterinių žaidimų čempionato (World Cyber Games, WCG) Lietuvos nacionalinėje atrankoje išaiškėjo geriausi kompiuterinių žaidimų žaidėjai. Lietuvoje pripažįstamos techninės sporto šakos čempionatas sulaukė žymių šalies sportininkų dėmesio bei palaikymo. Su renginio svečiais savo jėgas „Need for Speed: Underground II“ virtualiose automobilių lenktynėse išbandė 2004 m. Lietuvos ralio čempionas Evaldas Čirba su sūnumis. Jis įvertino žaidimą kaip labai realistišką, kuriame 50 proc. sėkmės kaip ir tikrose lenktynėse priklauso nuo teisingos trajektorijos pasirinkimo. „Kompiuteriniai žaidimai, ypač strateginiai, yra naudingi jaunimui, nes juose įgyjama šių dienų pasaulyje reikalingų savybių – greitai ir ryžtingai priimti sprendimus, apdoroti didelį kiekį informacijos bei sutelkti dėmesį ne tik į detales, bet ir į bendrą vaizdą“, - teigia p. Čirba. Virtualių automobilių lenktynių „Need for Speed: Underground II“ turnyro nugalėtojus sveikino vienas geriausių Lietuvos lenktynininkų, Formulės-1 pilotu siekiantis tapti daugkartinis formulių ir kartingų lenktynių nugalėtojas Žilvinas Oškutis.

Lankomumo reitingasKomentarų: 4

plačiau >>

GameZone.lt portalas švenčia dešimties metų jubiliejų

2005-01-11 | 1995 metais grupės entuziastų įkurtas GameZone.lt portalas švenčia jau dešimties metų jubiliejų. Tai pirmasis žaidimų portalas Lietuvoje. Vien per 2004-tuosius metus mūsų puslapiai sulaukė daugiau nei 100.000 lankytojų. Tas pats internautas svetainę aplankė vidutiniškai jau per dešimtį kartų. Svetainė niekada neiškrenta iš TOP-10 ir yra nuolat lankoma 54 pasaulio šalių internautų, daugiausia - 16-25 metų amžiaus lankytojų. Projektas labai gerai žinomas tarp užsienio lietuvių ir „ten“ studijuojančio jaunimo. Vis didėjantį lankytojų srautą pritraukia ir anglų kalba sukurti puslapiai. Iš pradžių projektą kūrė bendraminčių trijulė - Vidmantas Laurinavičius, Danas Stašys ir Andrius Tamulevičius, vėliau prisidėjo naujų. Šiuo metu projektą kuria trys žmonės. Pradėjus tik nuo kelių puslapių su nuorodomis, gausėjant straipsnių, svetainėje esanti informacija netrukus pradėta skirstyti pagal temas. Projekto svetainėje medžiaga pateikta lietuvių, anglų bei rusų kalbomis. Kaip skelbimų svetainė pradėtas projektas šiandien aplankytas jau 440236-ąjį kartą (be to, jo statistika pradėta rinkti ne nuo projekto gyvavimo pradžios). Lankytojų patogumui žaidimai ir jų žanrai suskirstyti pagal abėcėlę, pateikta keli tūkstančiai nuorodų į užsienietiškas žaidimų svetaines.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Interneto klube "Impress" organizuojamas Counter-Strike turnyras

2004-01-26 | Interneto klubo "Impress" sienas drebins CS'as.
Šiuolaikiškai įrengtas interneto klubas "Impress", esantis Savanorių prospekte veikiančiame prekybos centre "Hyper Maxima", greta restorano "Lido", sausio 31 - ąją kviečia į klubo atidarymo šventę. Nors "Impress" visu pajėgumu oficialiai dirbti pradėjo dar prieš didžiąsias šventes, tačiau jau netrukus klubo iniciatoriai pakvies visus žaidimų asus į pirmąjį "Impress" renginių serijos dalį - populiaraus strateginio kompiuterinio žaidimo "Counter - Strike" (CS) turnyrą. Šio kultinio žaidimo turnyrai mūsų šalyje rengiami dažnai, bet norinčiųjų juose dalyvauti niekuomet netrūksta. Paskutinį sausio savaitgalį Kaune vyksiantis "Counter - Strike" turnyras žada būti kur kas masiškesnis, o dalyviams bei žiūrovams pateikti ypač įspūdingų atrakcijų. Čempionato nugalėtojų prizas - 600 litų, o be to čempionai gaus "Impress" pereinamą “CS” taurę, kurią turės apginti sekančiame turnyre. Antrosios ir trečiosios vietos nugalėtojams atiteks 400 bei 200 litų dydžio piniginiai prizai. Turnyro radijas “Power hit radio”, vietinė televizija “AR TV”, žurnalai “Hakeris”, “PC klubas” suteiks išsamią informaciją apie turnyro rezultatus.

Lankomumo reitingasKomentarų: 11

plačiau >>

Lietuvos tūkstantmetį primins kompiuteriniai žaidimai

2003-09-27 | Aukščiausi šalies politikai norėtų, kad šalies istorija būtų įamžinta meniniuose filmuose ir kompiuteriniuose žaidimuose. Tokios mintys išsakytos vakar Prezidentūroje svarstant Vyriausybės patvirtintą Lietuvos vardo tūkstantmečio minėjimo programą. Posėdyje dalyvavę premjeras Algirdas Brazauskas ir Seimo pirmininkas siūlė į šią programą įtraukti kelių meninių ir dokumentinių filmų, kurie būtų skirti ne tiek akademinei, kiek plačiajai visuomenei, sukūrimą. Tuo tarpu prezidentas Rolandas Paksas pasigedo kompiuterinių žaidimų.

Lankomumo reitingasKomentarų: 39

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!