LT   EN   RU  
2021 m. lapkričio 27 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Meninė gimnastika
Nugalėtoja - uostamiesčio gimnastė

2006-06-16 | Lietuvos meninės gimnastikos jaunučių ir vaikų pirmenybėse dalyvavusios Klaipėdos komandos narė Neda Šerniūtė tapo čempione grupinių pratimų varžybose. Titulą Valentinos ir Viktorijos Bagrejevų treniruojama vienuolikmetė klaipėdietė iškovojo surinkusi daugiausiai taškų po atliktų pratimų su šokdyne, lanku, kamuoliu ir kuokelėmis. Šalies pirmenybėse, šios kategorijos varžybose dalyvavo 18 gimnasčių iš visos Lietuvos. Į dešimtuką, be N. Šerniūtės pateko jos komandos draugės Gabrielė Šlekonytė (5), Ieva Venckutė (7) bei Gabija Paulauskytė (9).

Lankomumo reitingasKomentarų: 7

plačiau >>

Gimnastė popscenoje

2006-04-14 | Šešiolikmetė nealina savęs dietomis, tačiau per treniruotes pluša sąžiningai. Moksleivė Ieva Šatkutė per šešiolika savo gyvenimo metų spėjo įsitikinti, kad gyvenime gali pasiekti daug ką. “Tereikia labai norėti ir dėti labai daug pastangų”, - sakė kaunietė. Viskas prasidėjo nuo to, kad dar mažą mergaitę mamai tekdavo vestis drauge į meninės gimnastikos užsiėmimus. Straipsnio herojės mama - sportinės gimnastikos choreografė ir trenerė, parengusi daug profesionalių sportininkų, o tėtis - buvęs lengvaatletis, šiuo metu užsiiminėjantis boksu. Anot Ievos, augant sportininkų šeimoje ir jai buvo išugdyta meilė sportui. Gimnastika ji susidomėjo būdama visai maža mergaite, kai per televizorių pamatė su kaspinais šokančias moteris. “Man buvo taip gražu, kad ant pagaliuko užsivyniodavau tualetinio popieriaus ir lakstydavau po kambarius”,- pasakojo Ieva. Nuo penkerių metų ją jau buvo galima sutikti sporto salėje. Nuo aštuonerių Ieva pakeitė trenerę, kuri sudomino menine gimnastika. Stengdamasi gerai atlikti ne visada lengvus pratimus mergaitė nugalėjo daugelyje čempionatų ir konkursų. Prieš dešimt metų ji pirmą kartą tapo Lietuvos čempione, o dalyvaudama Europos meninės gimnastikos čempionate Tišnove, Čekijoje, 2002 metais užėmė keturioliktąją vietą. Po metų tarptautiniame čempionate Ieva pateko į geriausiųjų trejetuką.

Lankomumo reitingasKomentarų: 3

plačiau >>

Kauno miesto meninės gimnastikos sportininkių triumfas

2006-02-28 | Klaipėdoje vyko meninės gimnastikos jaunių, jaunučių ir vaikų žiemos pirmenybės. Didžiausią kraitį medalių namo parsivežė Kauno miesto gimnastės, kurios iškovojo net 6 prizines vietas iš 12 galimų keturiose amžiaus grupėse. Jaunių grupėje po pirmos varžybų dienos į pirmą vietą išsiveržusi Irma Mikuževičiūtė (tr. V. Šestakovienė), iškovotos pozicijos neužleido ir antrą varžybų dieną, antroje ir trečioje vietoje palikdama tr. S. Mackonienės ir R. Židonienės auklėtines - Moniką Skuodytę ir Giedrę Abromavičiūtę. Jaunučių grupėje pergales skynė trenerės A. Talačkeinės auklėtinės: Eglė Šileikytė iškovojo pirmą vietą, trečia liko Agnė Liepaitė. Šioje amžiaus grupėje antrą vietą iškovojo Klaipėdos miesto atstovė Julija Zotova (tr. Val. Bagrejeva / Vik. Bagrejeva). Vyresnių vaikų grupėje nepralenkiama buvo Neda Šerniūtė (tr. Val. Bagrejeva / R. Vasarienė), kuri daugiau nei dviem balais aplenkė kaunietes Medeiną Aukštuolytę (tr. A. Astrauskienė) ir Liną Sakalavičiūtę (tr. V. Šestakovienė). Jaunesniųjų vaikų grupėje visus savo elegancija ir išraiškingumu sužavėjo bei pirmą vietą iškovojo Evelina Bubelo (tr. R. Narbutaitytė), antra liko vilnietė Salomėja Pajarskaitė (tr. V. Kubilienė), trečia - klaipėdietė Deimantė Kryžiūtė (tr. Val. Bagrejeva / R. Vasarienė). Šioje amžiaus grupėje nepasisekė kitai kaunietei Erikai Sviderskytei (tr. E. Venclauskienė / A. Stanevičienė), kuri atlikdama paskutinį pratimą su kamuoliu, pametė įrankį pratimo gale ir liko be apdovanojimų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Špagatas – kaip du kart du

2006-02-27 | Sportas – puikus laisvalaikio praleidimo būdas. Vieni sportuodami siekia gerai praleisti laiką, kiti stengiasi visiškai atsipalaiduoti, pailsėti, treti sportuoja norėdami tobulinti savo kūno formas. Mūsų pakalbinta „Ąžuolyno“ gimnazijoje besimokanti dešimtokė Greta Laučkaitė puikiai išmano meninę gimnastiką. Grakštus, ritmingas ir dinamiškas judesys – tik vienas iš gimnastikos bruožų. Tai sporto šaka, jungianti sportą ir meną, pritraukianti milijonus gerbėjų. - Kiek laiko užsiiminėji menine gimnastika? - Nuo pat vaikystės aktyviai sportavau. Lankiau baseiną, tenisą, šokius. Kartą mama pasiūlė nueiti į gimnastikos treniruotę. Man patiko. Iš tiesų meninę gimnastiką reikia pradėti lankyti kuo anksčiau, kol dar kaulai nėra visiškai susiformavę. Dažnai mergaitės pradeda lankyti nuo ketverių metukų. O aš pradėjau aštuonerių – per vėlai, tad teko labai stengtis, kol pasiekiau gerų rezultatų. - Kiek šiam užsiėmimui skiri laiko? Ar nenukenčia mokslas? - Treniruotės vyksta šešis kartus per savaitę po tris valandas. Po užsiėmimų grįžtu pavargusi. Namų darbų užduoda labai daug, todėl dažnai neužtenka jėgų jiems visiems atlikti. Varžybų metu net tenka praleisti pamokas.

Lankomumo reitingasKomentarų: 4

plačiau >>

Meninės gimnastikos sporto klubas "Barbė"

2006-01-01 | Meninė gimnastika Klaipėdoje kultivuojama nuo 1979 metų kompleksinėje sporto mokykloje. 1994 metais įsikūrė meninės gimnastikos sporto klubas "Barbė". Dabar šiame klube sportuoja 50 gimnastų, kurie pavieniui ar rinktinėse atstovauja Lietuvą tartautiniuose festivaliuose bei konkursuose.

Festivaliai:

1994m. - Italijoje; 1996m. - Portugalijoje; 1998m. - Italijoje; 2000m. - Šveicarijoje, Italijoje; 2002m. - Švedijoje.

Konkursai:

1994 - 1996m. Prancūzijoje, Belgijoje, Vokietijoje, Vengrijoje, Austrijoje, Ispanijoje.
1998 - 2000m. Norvegijoje, Graikijoje, Vengrijoje, Japonijoje, Kanadoje.
2000 - 2002m. Graikijoje, Šveicarijoje, Prancūzijoje, Lenkijoje, Vengrijoje, Vokietijoje.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Skausmą nugali noras pažinti pasaulį ir būti geriausiomis

2005-08-08 | Keturios vos 11 ir 12 metų mergaitės jau yra kviečiamos pasirodyti didžiausiuose renginiuose, tarptautiniuose festivaliuose bei varžosi su profesionalais. Žiūrovai joms ploja atsistoję, o konkursinės varžybos dėl jų tampa nekonkursinėmis - visiems aišku, kas susišluos pirmąsias vietas. Tai vienuolikmetės Kristina Valavičiūtė ir Meda Kamsiukaitė bei dvylikmetės Adelė Barysaitė ir Greta Ulčickaitė - gabios, talentingos bei nevaikiškai darbščios, užsispyrusios ir ambicingos Alytaus jaunimo centro cirko "Dzūkija" artistės. Penktus metus cirką lankančios gimnastės, pasak cirko vadovės Julijos Riabovos, daro stebuklus - per vienerius metus sugebėjo paruošti numerį ir su juo pasirodė scenoje, kas cirke beveik neįmanoma. Mergaitės jau dalyvavo tarptautiniuose cirko festivaliuose Latvijoje, Slovakijoje, Vokietijoje. Rugpjūčio pabaigoje vėl važiuos į varžybas Vokietijoje, kuriose jau yra ir prizinis 15 tūkstančių eurų piniginis fondas. "Didelių vilčių nededame, mat į varžybas, kuriose yra piniginiai laimėjimai, susirenka geriausieji. Mergaitės varžysis su profesionalais. Tačiau vien tai, kad jos pakviestos į tokio lygio festivalį, jau reiškia labai daug", - kalbėjo J.Riabova.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kas patiko jaunam A. Saboniui

2005-08-02 | 1986 m. paklaustas, kokiam šalies sportininkui jaučia didžiausią pagarbą, Lietuvos krepšinio milžinas Arvydas Sabonis netikėtai atsakė, kad... meninės gimnastikos virtuozei Daliai Kutkaitei. "Meninė gimnastika man apskritai prie širdies, o stebėti, kaip Dalia vinguriuoja kaspinu, žongliruoja kuokelėmis ar valdo šokdynę, vienas malonumas", - kalbėjo 1985 m. Europos čempionas A. Sabonis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Gimnastės kovojo dėl "Mis vasara" titulo

2005-06-28 | Kaune baigėsi trečiosios tarptautinės meninės gimnastikos varžybos "Mis vasara 2005". Jose dalyvavo 61 gimnastė iš Rusijos, Ukrainos, Latvijos, Estijos ir Lietuvos. Visas tris prizines vietas sporto meistrių varžybose užėmė viešnios iš kitų šalių. Nugalėtoja tapo Marija Kalinina iš Rusijos (40,13 balo), antra liko Vladislava Morozova iš Latvijos (39,07), trečia - Ana Kuznecova iš Estijos (38,94). Jaunių grupės nugalėtoja tapo Irma Mikuževičiūtė (41,28 balo) iš Kauno Centro sporto mokyklos (trenerė V.Šestakovienė). Ji aplenkė antroje vietoje likusią vilnietę Neringą Matuliauskaitę (39,68) ir trečioje - estę Kariną Kuk (37,73). "Mis vasara" jaunučių grupėje pripažinta trenerės A.Talačkienės auklėtinė kaunietė Eglė Šileikytė (40,08 balo). Antrąją vietą užėmė jos komandos draugė iš Centro sporto mokyklos Agnė Liepaitė (38,04), o trečioje liko maskvietė Jekaterina Bystrickaja (35,61). Dešimtmečių mergaičių varžybas laimėjo dar viena kaunietė Lina Sakalavičiūtė.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Baltarusijos gimnastės pajuto “Viesulo” galią

2005-06-27 | Baltarusijoje, Baranovičių mieste tris dienas vyko tarptautinės meninės gimnastikos individualių pratimų pirmenybės. Dėl geriausios gimnastės vardo entuziastingai varžėsi daugiau nei 80 Lietuvos bei Baltarusijos atlečių. Klaipėdos „Viesulo“ gimnastės parvežė šešis – tris aukso, du sidabro bei vieną bronzos – medalius. Tarp merginų, gimusių 1990 – 1991 metais, geriausiai pasirodė, daugiausiai taškų – 29,895 - surinko bei ant pirmojo prizininkų pakylos laiptelio pakilo Viktorijos ir Valentinos Bagrijevų (choreografės Nadežda Zelenskaja ir Rasa Vasarienė) ugdytinė Agnė Paulauskaitė. Taip pat šioje grupėje gerai rungtyniavo bei trečia liko (27,655 tšk.) Natalijos Trafiniuk ir Renatos Tankevičienės mokinė Jelena Kovaliova. Kitoje amžiaus grupėje - tarp 12-13 metų mergaičių neįveikiama buvo Agnės treniruočių draugė Alina Cvetkova (31,275 tšk.). Nuolat jai ant kulnų lipo ir vos vienu tašku atsiliko kita uostamiesčio atstovė Aistė Aleksaitė (N.Trafiniuk ir R.Tankevičienė). Puikiai „Viesulo“ sportininkėms sekėsi ir jaunesniųjų, gimusių 1994-1995 metais, gimnasčių grupėje. Čia atletės taip pat neužleido pirmųjų pozicijų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Meninės gimnastikos salėje - ašaros ir įžeidinėjimai

2004-11-12 | "Idite von, zakroite rot!" ("Eikite lauk, užčiaupkite burną") - tokiais žodžiais viena sporto mokyklos "Viesulas" meninės gimnastikos trenerė atsakė savo auklėtinės aštuonmetės Beatričės S. mamai ir močiutei, panorusioms išsiaiškinti, kodėl jų atžala iš treniruočių namo grįžta verkdama. Jau beveik penkerius metus Beatričė lanko meninę gimnastiką. Nuo pat pradžių jos mamai buvo atvirai sakoma, jog didelių perspektyvų ir pasiekimų jų mergaitė meninėje gimnastikoje nepasieks, nors imli ir gabi gimnastė komandiniuose pasirodymuose puikiausiai tinka. Kurį laiką viskas klostėsi kuo puikiausiai. Beatričė yra dalyvavusi konkursuose, kur drauge su savo komandos narėmis pelnė ketvirtą ir šeštą vietas. "Tačiau prieš dvejus metus viskas apsivertė aukštyn kojom, - pasakojo mergaitės močiutė ponia Vanda. - Ne kartą anūkė iš treniruočių grįždavo apsiverkusi ir pasakodavo, kad jos ir dar vienos mergaitės trenerė Valentina Bagrijeva net nepastebi". "Beatričė guodėsi, kad yra laikoma tarsi antrarūše gimnaste. Iš pradžių stengėmės nesikišti ir nepriekaištauti trenerei, manėme, kad tai laikinas nesusipratimas. Juolab kad ir kita trenerė, kuri ilgą laiką treniravo mūsų dukrą, - Natalija Trofimiuk - taip pat siūlė nesikišti ir neieškoti teisybės, sakė, jog pačios trenerės šią situaciją išsiaiškins. Tačiau kuo toliau, tuo labiau mūsų vaikas išgyveno dėl trenerės Valentinos darbo", - pasakojo mergaitės močiutė.

Lankomumo reitingasKomentarų: 3

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!