LT   EN   RU  
2021 m. lapkričio 27 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Metalas
Festivalis "MIGLOSE"

2005-01-14 | Nedidelis eksperimentinis MIGLŲ festivalis idėjų lygmenyje gyvuoja jau seniai. Šiek tiek užtruko, kol idėja tapo kūnu. MIGLOSE - tai tamsiosios ir sunkiosios subkultūros festivalis, rengiamas metalo muzikos klubo „Giljotina“. Mūsų subkultūros α, vienijantis elementas ir pagrindinis, tačiau tikrai ne vienintelis, išraiškos būdas yra muzika. Tamsioji sunkioji muzika, įvairūs jos stiliai ir srovės gauna impulsų iš įvairiausių šaltinių, kuriuos perrašo muzikine kalba, stoja į opoziciją ar propaguoja juos. Tai gali būti dideli pasauliniai įvykiai: karas ar maras. Tai tradicija, istorija, mitas. Religija, magija, okultizmas, ezoterika. Gotikinė literatūra. Siaubo kinas. Lygiai taip ir tamsioji/sunkioji muzika esti įkvėpimo šaltiniu literatūrai, dailei, kitai muzikai. Kamerinėse 2006-ųjų MIGLOSE aprėpsime tik nedidelę dalį tamsiosios estetikos kūrinių repertuaro, kuriamo čia ir dabar bei kurto prieš beveik ištisą amžių. Dailės skiltyje – vilnietis Justas Vėbra ir jo grafika - „JIE“.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Daron Malkian iš System Of A Down: "Niekada nebuvau toks kvailas, kad sakyčiau žmonėms "Neįsirašinėkit mūsų muzikos"

2002-12-30 | "Well, praeitą naktį (kovo 26-ą) mes grojom naują dainą "Honey", dar naktį prieš tai sugrojome "Fuck The System." sako Malkian'as, "Tai yra tai, ką liaudis norėtų dabar gauti iš piratų ar dar iš kur nors, nes esu įsitikinęs, kad yra tokių, kuriems jau darosi bloga nuo "Toxicity" (2001m.), ir jie laukia kažko naujo. Taip, aš gaunu pinigus už savo grojimą, bet tai nėra mano vienintelis tikslas. Yra gera sukurti dainą ir paleist ją į pasaulį dar be įrašo, kad žmonės paklausytų. Aš niekada nebuvau toks kvailas, kad sakyčiau "Neįsirašinėkit mūsų muzikos" ar dar kaip nors.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Dave Mustaine, "Megadeth": "Aš myliu jus, aš turiu išeiti"

2002-12-30 | "Megadeth" karjera buvo viena iš įspūdingiausių heavy metal istorijoje. Jei lyginti pagal fanų kiekį pasaulyje, jie
laisvai gali konkuruoti su Metallica. Pastarajai išėjus į kitus muzikinius išmatavimus, būtent "Megadeth" liko "paskutinės
amerikietiškojo trešo grupės" vaidmuo. Daugiau nėra ką pasakyti, skaitykite patys, ką rašo Dave'as:
"Pirmą savaitę 2002-tųjų sausį Teksase aš stipriai susižalojau kairės rankos nervą. Daktarai sako, kad iki pilno išgijimo praeis nemažai metų, bet ir tada jie nežino kokiam stovyje bus ranka. Dabar aš kasdien dirbu su puikia daktarų komanda ir tikiuosi, kad su Dievo pagalba aš sulauksiu dienos, kai vėl galėsiu groti gitara. Tuo tarpu nusprendžiau išnaudoti tą laiką, kuris, dėl rankos gydymo dabar lieka laisvas, tam, kad iš naujo peržiūrėti savo karjerą bei ateitį. Šiam momentui aš nusprendžiau palikti "Megadeth" ir išbandyti save kitose muzikinio biznio sferose, kuriose aš galėčiau dirbti negrodamas savo instrumentu.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Mirtis verčia prisiminti ir pagerbti

2002-12-30 | Turbūt ne paslaptis, kad daugelio roko muzikantų neatsiejama gyvenimo dalis yra narkotikai. Ypač senoji rokerių karta beatodairiškai naudojosi visais šio "sielos vaisto" teikiamais malonumais… bei kančiomis. Kai kurie iš jų galų gale suaugo, "apsivalė", sukūrė šeimas ir šiuo metu šneka apie "tą" periodą kaip apie didžiausią klaidą. Kitiems tokios progos pasipasakoti, deja, nelieka… Vienas iš tokių "nelaimėlių" yra grunge grupės ALICE IN CHAINS vokalistas - Layne Staley. Šnekėti apie šį žmogų esamuoju laiku deja, jau nebegalima.. Pasak medicinos ekspertų ataskaitos, rokeris mirė balandžio 5 dieną, iškart po to, kai susileido mirtiną heroino ir kokaino mišinio dozę. Staley'o kūnas buvo rastas tik po dviejų savaičių - irimo procesas jau buvo "įsibėgėjęs". Dainininkui buvo tik 34 metai.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Metalo stiliai - evoliucija ir analizė, I dalis

2002-12-30 | Metalo pradininkais drąsiai galima vadinti tokius roko monstrus, kaip BLACK SABBATH. Jų sukurtos prieš 30 metų muzikos įtaka dabartiniam metalui jaučiama iki šiol. Apie metalo stilius galima rašyti dviem būdais: chronologine tvarka ir sunkumo tvarka. Šiame darbe aš bandysiu kombinuoti abu analizavimo metodus. Į kiekvieno stiliaus aprašymą įeis jam būdingi bruožai, būdingos grupės, atsiradimo priežastis, atsiradimo data, propaguojamos idėjos ir nuotaikos. Visą metalą bendrai galima nagrinėti kaip kažkokią n-matę erdvę, kur matas yra metalo stilius. Šito darbo tikslas nėra suklasifikuoti visas įmanomas grupes, uždėti ant jų stilių "leiblus". Atvirkščiai, šiame darbe grupės bus tik kaip priemonė vaizdingiau apibrėžti analizuojamus metalo stilius.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Metalo kalviai dar nepavargo

2002-12-30 | "Sunkioji muzika mirė" - šie žodžiai, galima sakyti, tapo viena mėgstamiausių senojo tūkstantmečio pabaigos ir naujojo pradžios muzikos kritikų bei apskritai melomanų fraze. Na, iš tiesų, sunku nesutikti su tuo, kai šių dienų paaugliai tuo pat metu gali klausytis ir Britney Spears, ir Metallica. Pastaruoju metu smarkiai išbujojo (ypač JAV ) visokie rap metal, nu metal, etc. metal - arba kitaip "tai, ką jankiai padarė iš metalo" ( © ghoul, 2002). Ir iš tikrųjų, tai sunku pavadinti "metalu" - tai tiesiog pop muzika, pritariant "fūzuotomis" gitaromis ir "piktų" jaunuolių šūkčiojimais.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Metalo stiliai - evoliucija ir analizė, II dalis

2002-12-30 | Speed Metal - metalistams yra būdinga eksperimentuoti. Garsiau, sunkiau, lėčiau, šlykščiau, greičiau. Speed metal yra kilęs iš bandymų su muzikos greičiu. Stiliaus pradininkai, kurie išvystė ir nustatė minimalų speed metalo greitį, yra Motorhead - kažkur 1978-ieji metai. Jų žinomiausi pasekėjai yra Helloween, Exciter, ankstesni Anthrax. Šitas stilius neturi kažkokios konkrečios dainų tematikos. Vienintelis reikalavimas grojamai muzikai yra didelis greitis. Stiliaus ideologija - perduoti klausytojui reaktyvinio greičio jausmą, pakelti ant sparnų, užvesti, pajusti kažkokią laukinę laisvę. Apie stiliaus sunkumą galima pasakyti, kad tai yra heavy metal sunkumas, bet greitis turi tokį efektą, kuris pasireiškia tuo, kad greita muzika skamba lengviau negu lėta. Paimkite koki lėtą, sunkų gabalą ir pagreitinkit jį - daina apčiuopiamai palengvės. Kaip ir su visais senais metalo stiliais scenoje išlieka tik senos, ištikimos speed metal grupės. Naujų grupių, grojančių gryną speed metal, jau neatsiranda. Speed metal turėjo didelę įtaką tolimesnei metalo evolucijai. Dabar greitis yra daugumos dabartinių metalo stilių atributas. Kažkur 90-ųjų pradžioje, pagrindinai Vokietijoje ir greičiausiai įtakotos Helloween ir Gamma Ray, atsirado daug grupių, kurios buvo apibūdinamos kaip melodingas speed metal.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Metalo stiliai - evoliucija ir analizė, III dalis

2002-12-30 | Thrash'as yra vienas iš svarbiausių metalo evoliucijos etapų. Atsiradęs 1983-ais metais, jis padarė milžinišką įtaką visam metaliniam judėjimui. Pirma grupė, kuri pasiekė tada dar neregėtą sunkumą, agresiją ir chaosą, buvo METALLICA. Lars Ulrich įgyvendino savo norą groti kuo įmanoma sunkiau. Thrash'o aukso metai buvo 1986-1990. Būtent per šitą laiko periodą buvo sukurti visi klasikiniai thrash metal albumai. Vėliau thrash'ą į šešėlį nustūmė death metal. Thrash'o ideologija - agresija, griovimas, protestas prieš viską, kas tik įmanoma ir kas neįmanoma, garsus riksmas apie tai, kas dažniausiai yra nutylima, apie ką yra nepadoru garsiai kalbėti ir galbūt -galvoti. Thrash'o pagrindiniai elementai yra greitis (yra nuomonių, kad thrash'as išsivystė iš speed metalo), rėkiantis vokalas ir agresyvūs tekstai. Muzika pilnai atitinka stiliaus pavadinimą. Vienas iš didžiausiu thrash'o arealų buvo Kalifornija - Bay Area.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Marcus Siepen iš BLIND GUARDIAN: "Mes netinginiavome"

2002-12-30 | Po ilgokos tylos BLIND GUARDIAN išleido nauja albumą "A Night at the Opera" ir išvyko į beveik metus truksiantį turą po visą pasaulį. Metal E@gle žurnalistas Spyros "Olorin" Vris kalbina BLIND GUARDIAN gitaristą Mercus Siepeną, kuris, kaip grupės atstovas spaudai, pasirengęs atskleisti visas kortas - kokias dainas gros turo metu, ką planuoja nuveikti ateityje ir daugelį kitų dalykų…

Lankomumo reitingas

plačiau >>

"Mes dar gyvi" koncertų istorija - ar dar gyvas metalas Panevėžyje?

2002-12-30 | Pirmasis "Mes dar gyvi" koncertas įvyko 2001 metų birželio 2 dieną "Night zonoje". Pagrindinis šio festivalio organizatorius, grupės D.A.R. vokalistas Audrius, paklaustas, iš kur kilo idėja organizuoti šį koncertą, sakė: "Vieną dieną paskambino draugas Ruslanas ir pasiūlė surengti koncertą. Po kurio laiko susitikome ir pasitarę pradėjome ieškoti rėmėjų. Po ilgų ieškojimų juos surasti pavyko. Teko kreiptis net į Panevėžio merą Valdemarą Jakštą! Aparatūrą ir kitus techninius reikmenis pavyko gauti iš pažįstamo Henriko, kuris padėjo surasti patalpas ir įgarsino visą šį renginį."

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!