LT   EN   RU  
2021 m. lapkričio 27 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Metalinės muzikos grupės
Argharus

2007-04-26 | Bet koks požiūris į tikrovę, tai ne kas kitas, o griežčiausias nihilizmas, persmelktas tikrovės manifestacijų... Gyvenimas yra laikinas, o visa kita tėra tik fikcija, pasireiškianti per gyvybę - laikinumą, įspraudžianti mus į spąstus, priverčiantį siekti nemirtingumo. Gyvenimas - tai savęs suvokimas, išnykimas - amžinoji nebūtis, kuomet nėra kūno ir minties. Tikrovė negali būti atvira, ji slepiasi už modernybės sukurtų formų, kuomet žmogus priverstas matyti ir imti tik tai, kas atvira, o uždraustos tikrovės tėra mūsų idealios vizijos apie gyvenimą be pabaigos, apie pasaulį pagal savo tikrovės suvokimą. Žmogus yra blogis, kuriantis apie save mitus, kreivas vizijas ir gyvenantis žodžiu "vėliau", kai tuo tarpu šiandiena dar tik prasidėjo. Tikrovė yra tokia, kokia yra, ją pakeisti - tai sukurti kitą formą ir laisva valia priimti, kai tuo tarpu kiti ją atmes. Kokia prasmė? Jos nėra! Tėra tik atkarpa, kurios metu bandoma ją paversti amžinybę ir tikėti, kad vieną dieną tai įvyks. Tikrų tikriausias absurdas, ieškantis savęs įprasminimo rėmų. Tikrų tikriausias melas, ieškantis tiesos. Žmogus neigia esmę, bet priima dirbtinumą, savo sukurtas iliuzijas, fikcijas, nuolat bando ieškoti tiesos ir bando pakeisti esamą pasaulį, bando tikėti nebūtim, bet tuo pa?iu jos ir bijo, ir ją priima. Žmogus save sukuria, ir paskęsta savo realybėje, kurią vadina tikrove ir galų galiausiai išnyksta kaip ir bet koks kitas padaras šioje žemėje. Prisiminimas? Ar jis domina išnykusį? Greičiausiai ne!

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Sunkiojo roko grupė „KATEDRA"

2007-04-26 | Sunkiojo roko grupė „KATEDRA" susikūrė 1986 m. ir pirmąją sudėtį sudarė penki muzikantai. Didelę įtaka grojimo stiliui padarė tuomet karaliavę metalinėje scenoje legendiniai IRON MAIDEN, nors visą tolimesnį laikotarpį kolektyvas ieškojo savito braižo. Nuo pat susikūrimo kolektyvas daug koncertavo tiek vietinėse scenose, tiek užsienyje. Grupė buvo kviečiama į žinomus festivalius: „Lituanica'88 ir ‘89" Vilniuje, „Rock Panorama" Maskvoje, „Rock Summer" ir „Rock Winter" Taline, „Liepajas Dzintars ‘88 ir ‘89" Latvijoje, „Sopot" Lenkijoje, „Ilosaari Pop" Suomijoje. 1991 m. kolektyvas atstovavo atkurtą nepriklausomą Lietuvą Švedijos festivalyje „Baltic Sea Music Fest" ir Lietuvos kultūros dienose Leipcige 1994. Po to sekė koncertai garsiuosiuose festivaliuose „Death Comes... 2000 ir 2001", baikerių sezonų atidarymuose ir sunkiosios muzikos festivalyje „Ferrum Frost" 2003 ir 2004, kaitino publiką lietuviškame woodstock‘e - „Roko naktyse" prie Platelių ežero 2003, 2004, 2005 ir 2006.
1989 m. buvo įrašyta debiutinė LP „Mors Ultima Ratio", kuri parduotuvėse pasirodė tik po metų, tačiau visas tiražas nuo prekystalių dingo per dvi savaites. Netrukus sulaukta pripažinimo ir iš užsienio kritikų. Žurnalas „Metal Hammer" rašė: „...tai grynaveislė thrash grupė, stipri tiek muzikine, tiek technine puse, ir geresnė už 90 proc. kolegų vakaruose, kas rodo, kaip toli Lietuvoje šiuo metu pažengta šioje srityje..."

Lankomumo reitingas

plačiau >>

LINFENG

2007-04-26 | Pirmosios nu/modern metal grupės iš Kauno LINFENG (jap. kalb. "tautos rūbai") įkūrėjai - keturi kauniečiai: Karolis (Kafka), Giedrius (Jumbo), Mindaugas (No8) ir Tomas (Emperor). Tokia sudėtimi grupė susiformavo 2002 m. pradžioje, nors grupės senbūviai Giedrius (gitara) ir Mindaugas (būgnai), kartu muzikuoti pradėjo dar 1998 m. Startavę roko/metalo scenoje kaip grupė Overdrive, vėliau prikalbino prisijungti vieną geriausių Lietuvoje breikerių, MC turnyro prizininką, Karolį (vokalas) į grupę įnešusį RAP'o kultūros ir šiuolaikinio metalo ideologijos. Buvusi grupės sudėtis startavusi nuo heavy metal ir gotikos, buvo stipriai paveikta modernaus ir new metal'o, nusprendusi įnešti lietuviškų prieskonių ir apsigaubti egzotikos skraiste. 2002-ųjų liepą grupė įrašė visą savo penkiolikos dainų repertuarą, tokiu pačiu pavadinimu, kaip ir vienos savo populiaresnės dainos pavadinimu "Nieko panašaus". 2003 LINFENG kelis kartus pasirodė nacionalinėje televizijoje ir didžiojoje scenoje (kovo 11-ą Nepriklausomybės aikštėje). Laidoje "Būk artistas" pateko į pusfinalį, tačiau finalo nepasiekė, pritrūkus nedidelio kiekio balsų. 2003 balandžio mėnesį, jau antrą kartą LINFENG sudalyvavo didžiausiame Lietuvos roko festivalyje "Antipops Nr. 5". 2003 liepą grupė laimėjo Lietuvos underground`o grupių nacionalinę atranką ir iškeliavo į jau septintus metus Austrijos mieste Grace organizuojamą jaunų grupių festivalį "European Music Meeting`03".

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Obtest

2007-04-26 | Susikūrusi 1992 m. pabaigoje kaip brutalaus death metalo formacija, grupė Obtest 1993 m. vasarą pakeitė stilių į black metalą. 1994 m. vasarą įrašė pirmą repeticijų demo (4 dainų). 1994 m. rugsėjo mėnesį Obtest pirmą kartą pasirodė scenoje, kai dalyvavo festivalyje „Sunkiausios muzikos koncertas" Klaipėdoje, kur pasirodė su „corpse paint‘u". 1995 balandžio mėnesį grupė įrašo ir pati išleidžia 3 dainų demo „Oldness Coming". Tų pačių metų rudenį įrašoma dar viena 5 dainų demo juosta „Prieš Audrą", kurią išleidžia vilniečių leidybos bendrovė „V.M.V." 1996 rudenį įrašoma 4 dainų promo kasetė, netrukus taip pat pasirašoma sutartis su „Embassy Productions" (Prancūzija) trims albumams. 1996 spalio mėnesį iš karto po promo pradedama įrašinėti pilną albumą „Tūkstantmetis", kurį 1997 balandžio mėn. išleidžia „V.M.V." kaip MC albumą. Sutartis su „Embassy" nutraukiama. 1998 metais „Miriquidi Productions" (Vokietija) išleidžia pirmą Obtest darbą vinilo formatu - tai 3 dainų 7„EP „997". 1999 m. „Miriquidi Productions" kartu su „Wolf Music" (Vokietija) perleidžia „Tūkstantmetį" CD pavidalu ir platina jį visame pasaulyje. 2000 vasarą įrašomas 4 dainų promo. 2000 rudenį Obtest išvažiuoja į turą po Vokietiją kartu su vokiečių death/black grupe Eminenz. Grįžus iš turo pradėti naujo albumo įrašai, kurie tęsiasi iki 2001 vasaros. 2001 rudenį „Miriquidi Productions" išleidžia grupės 4 dainų 7"EP „Prisiek".

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Outshine

2007-04-26 | Grupė susikūrė Vilniuje 1996 m. rudenį, kai būgnininkas Marius pradėjo ieškoti bendraminčių kurti grupę. Prie jo prisijungė gitaristai Giedrius ir Andrius, bei vokalistas Vytautas. Tuo metu buvo grojami Metallica, Guns N'Roses, Nirvana ir pan. grupių koveriai. Po koncerto vienoje iš Vilniaus mokyklų, prisijungus klavišininkui Robertui, grupė pradėjo kurti savas dainas, keli kūriniai 1997 m. vasarą buvo įrašyti VGTU patalpose įrengtoje primityvioje studijoje, surengtas nedidelis koncertas draugams savo patalpose. Tuo metu išėjo vokalistas Vytautas, norėjęs kurti labiau pop - orientuotą muziką, buvo bandymai su keliomis vokalistėmis, kurie nepasiteisino. Po truputį vystėsi savitas grupės stilius, turintis nemažai metalo ir alternatyvaus roko, galbūt netgi pop muzikos elementų. Ko gero, tai įtakojo pakankamai skirtingi grupės narių skoniai. Grupėje vis nebuvo bosine gitara grojančio žmogaus, tad 1997 m. rudenį pagal skelbimą "Arkoje" surastas bosistas Leonardas, su kuriuo ir buvo sukurtos dainos, su kuriomis grupė debiutavo 1998 m. vasarį pradedančių sunkios muzikos grupių festivalyje "Naujas Kraujas" Vilniuje, klube "Kablys". Ten grupė pelnė daugumos simpatijas ir kaip festivalio nugalėtojai buvo pakviesti dalyvauti tradiciniame metalo muzikos festivalyje "Death Comes'8" 1998 m. rudenį. Tai dar labiau paskatino daugiau jėgų ir laiko skirti mėgstamam užsiėmimui, ir balandžio mėnesį pradedami pirmi rimti įrašai Vilniaus garso įrašų studijoje "Tamsta".

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Žalvarinis

2007-04-26 | Žalvarinis - ekspresyvios folk rock muzikos grupė. Dėl savo ištakų - roko grupės muzikantų ir apeiginio folkloro grupės dainininkų susivienijimo - susilaukęs nemaža demesio. Jų atliekamos lietuvių liaudies dainų interpretacijos skamba naujai ir neįprastai. Derinami įvairūs muzikos stiliai: nuo lengvo iki sunkaus roko, naudojami bliuzo, džiazo elementai. Žalvarinis susikūrė 2001m. vasarą. Tuo metu ir buvo pradėtas įrašinėti pirmasis grupės albumas (Žalvarinis CD, UAB Bomba). Grupė koncertavo įvairiuose renginiuose, festivaliuose, miesto šventėse (Mėnuo juodaragis, Suklegos, Sutemos, Regioo (moderniosios muzikos festivalis, Estija 2003 m.), Baltijas saule (Ryga 02,03). Nacionalinėje televizijoje gavo geriausio metų atradimo apdovanojimą (2004). Žalvarinis buvo pakviestas garso ir vaizdo įrašams filme apie Lietuvą (pažintinis filmas turistams, kurio užsakovai - Austrijos kino studija). 2005-ųjų metų rudenį sukurta ir LTV eteryje pristatyta akustinė programa. Alternatyvios muzikos apdovanojimuose A.LT 2005 gauta Metų etno grupės nominacija. 2005 vasarą pasirodė naujas albumas "Žalio vario" digipack formatu (Prior rec, BOD). Šiuo metu grupė daug koncertuoja Lietuvoje, pristatydama savo naują programą. Vienas pagrindinių grupės tikslų - atgaivinti jau nykstančias lietuvių liaudies dainas, pateikti jas klausytojui moderniai ir patraukliai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Ruination

2007-04-25 | Grupės šaknys siekia vėlyvą 1992 metų rudenį, kai gitaristas Ainius nusprendė surasti bendraminčių groti griežtesnę muziką. Netrukus į perklausą buvo pakviestas dabartinis grupės būgnininkas Vytenis. Praėjus vos pusmečiui buvo sutarta, kad griežtasis death metal neatitinka muzikantų norų ir muzikinis stilius buvo pakeistas į melodingesnį ir kur kas israiskingesnį stilių. Rimtesnis darbas prasidėjo 1993 metų vasarą ir jau rudenį grupė turėjo pirmąją savo programą, bet neturėjo pavadinimo. Vienoje is repeticijų Vytenis ir Ainius sugalvoja grupei pavadinimą- RUINATION. 1993 metų žiemos pradžioje visiskai susiformuoja grupės sudėtis. 1994 metų kovą įrasomi pirmieji trys RUINATION "gabalai", bei prasideda pirmieji grupės koncertai. Pakoncertavę Lietuvos miestuose, muzikantai nutarė, kad jau pribrendo laikas įrasyti pirmąją demo juostą. Siam reikalui buvo užsakyta vienintelė ir garsiausia sostinėje metalinės muzikos studija. Tuo metu prasideda didžiausios permainos grupės narių gretose. Grupę palieka du jos nariai, nors jie, visgi, padeda įrasyti 5 gabalus, kurie vėliau pavirto į "Rests Of Beauty" demo, taip pat grupės vadybos reikalais užsiima legendinis grupių vadybininkas Sėkla. 1995 metų vasarą kasetę isleidžia "Dangus Productions". Si demo buvo vienas sėkmingiausių "Dangus Productions" leidinių. Is karto po pirmojo studijinio darbo į grupę ateina gitaristas Saulius. Tuo metu (1995 metų lapkričio 28 dieną) RUINATION sugroja pirmąjį įsimintiną koncertą kartu su DEICIDE.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

SIELA: tikrovė

2006-01-09 | "SIELOS" vardas, skelbdamas naujos kartos atėjimą į muzikinį pasaulį. Liepos 14 d. įvyksta pirmasis grupės solinis koncertas senuose Utenos kultūros rūmuose (dabar klubas “Tornado”). "SIELA" pakelia sparnus skrydžiui. Rugpjūčio mėn., atstovaudama savajai kartai, grupė dalyvauja I - ąjame hipių festivalyje Ariogalos stadione kartu su garsiomis grupėmis "ODIS" (Latvija), "VETO BANK" (Lietuva) ir t.t. Po šio festivalio spaudoje pasirodžiusios publikacijos "SIELĄ" apibūdino kaip švelnų "KINO" šešėlį Lietuvoje. Pirmą kartą grupės daina “O mano žvaigžde” nufilmuota festivalio Ariogaloje metu parodoma per nacionalinę televiziją LTV. Lapkričio mėn. grupės muzikantai suorganizuoja V. Cojaus atminimo koncertą Utenoje ir pasikviečia dvi panašaus stiliaus grupes iš Sankt Peterburgo - "BUKVA O" ir "GLAVNYJ KALIBR". Visą šį renginį lydėjo nežabota jaunimo energija ir anarchija (yra žinoma, jog patys "SIELOS" muzikantai po koncerto stiklino išdaužtus langus, keitė sudaužytas kriaukles ir veidrodžius). Tą patį mėnesį Aurelijus S. susipažįsta su viena iškiliausių asmenybių Lietuvos muzikiniame pasaulyje Andriumi Mamontovu, kuris suveda jį su garso režisieriumi ir prodiuseriu Edmondu Babensku.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!