LT   EN   RU  
2021 m. rugsėjo 26 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Muzika
The DriftMen

2007-04-26 | Oficiali grupės susikūrimo data - 1997.01.02 Įkūrėjai- ShamAN'as ir Karlas. Šiuo metu abu gyvena Vilniuje. Pirmas bendru pavadinimu išleistas kurinys "Ko Ko (Primitiv mix)" pasirodė 1997 metų pradžioje, Koja rec. išleistoje kasetėje "Technosputnik". Kasetė orentuota i Rusijos rinką, kaip Lietuvos šokių muzikos grupių demo. Dar prieš išleidžiant į pasaulį šį kūrinį, Karlas jau irašinėjo, leido singlus ir buvo žinomas kaip DJ Karlas, o 97 metais sukurtas, grupės Foje "Gali skambeti keistai" kūrinio koveris, ilgą laiką sukosi Radiocentro TOP 20 ir buvo gerai žinomas visiems Lietuviškos muzikos mėgėjams. Antras jau The DriftMen grupės vardu išleistas darbas "Wave MiX" pasirodė kasetėje "Technotronas" išleistoje 97 metų vasara. Iki šiol tai vienas brandžiausių mūsų gerai iškeptų, Psichotrance ir Acid stilių sintezeje, kurinių. Tų pačių metų rudenį The DriftMen su "live" programa pasirodė Kaune vykusiame progresyviosios elektroninės šokių muzikos renginyje Technoline 97. Po renginio išleistos nekomercinio pobudžio kasetės antrojoje pusėje yra keletas The DriftMen koncerto metu įrašytų, technohouse, dream, technopop, stiliaus kūrinių. 98 metų pavasarį DriftMen grojo traukinyje vykusiame "party" - "West in Space". Traukinys važiavo maršrutu Vilnius-Klaipėda, Klaipėda-Vilnius. Po nesėkmingo bandymo išleisti užbaigtą, ilgai kurtą albumą, retais atvėjais mus galima išgirsti grojant Vilniaus klubuose.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Lauxna Lauksna

2007-04-26 | Sakyti, jog mes ir mūsų pavadinimas pasirinkome vieni kitus, būtų ir sudėtinga, ir paprasta. Ilgą laiką įvairiausiais pavidalais tame, kas vadinama Esatimi, prasprūsdavę žvaigždžių spinduliai vieną kartą susikoncentravo ties šiuo vardu. Ir einame toliau, nes kas gi žino, kas dar prieš akis? Tikriausiai mes patys taipogi negalime nieko numatyti. Lauxna Lauksna yra projektas, sukurtas dviejų asmenų - PoPo (tekstai, electronica, kitkas) ir Vytauto (electronica, kitkas). Tokio poelgio priežastį ar stimulą neatrodo įmanoma paaiškinti žodinės komunikacijos reikšmėmis - „Anapus" tėra viena iš daugelio. Pasaulis, asmenybė, psichinės padėtys, nenusakomos jėgos formos, šokiai, širdis, mėsa ir akmenys - tai keletas iš inspiracijų, dalyvaujančių LL muzikoje. Daugeliu atveju tai atrodo panašu į tam tikrą apeigą, kadangi mes visad paliekam (ar bent jau manome paliekantys) erdvės laukinio prado veiksmui, kaip vienam iš pagrindinių stimuliantų. Ir Kelias tęsiasi.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Argharus

2007-04-26 | Bet koks požiūris į tikrovę, tai ne kas kitas, o griežčiausias nihilizmas, persmelktas tikrovės manifestacijų... Gyvenimas yra laikinas, o visa kita tėra tik fikcija, pasireiškianti per gyvybę - laikinumą, įspraudžianti mus į spąstus, priverčiantį siekti nemirtingumo. Gyvenimas - tai savęs suvokimas, išnykimas - amžinoji nebūtis, kuomet nėra kūno ir minties. Tikrovė negali būti atvira, ji slepiasi už modernybės sukurtų formų, kuomet žmogus priverstas matyti ir imti tik tai, kas atvira, o uždraustos tikrovės tėra mūsų idealios vizijos apie gyvenimą be pabaigos, apie pasaulį pagal savo tikrovės suvokimą. Žmogus yra blogis, kuriantis apie save mitus, kreivas vizijas ir gyvenantis žodžiu "vėliau", kai tuo tarpu šiandiena dar tik prasidėjo. Tikrovė yra tokia, kokia yra, ją pakeisti - tai sukurti kitą formą ir laisva valia priimti, kai tuo tarpu kiti ją atmes. Kokia prasmė? Jos nėra! Tėra tik atkarpa, kurios metu bandoma ją paversti amžinybę ir tikėti, kad vieną dieną tai įvyks. Tikrų tikriausias absurdas, ieškantis savęs įprasminimo rėmų. Tikrų tikriausias melas, ieškantis tiesos. Žmogus neigia esmę, bet priima dirbtinumą, savo sukurtas iliuzijas, fikcijas, nuolat bando ieškoti tiesos ir bando pakeisti esamą pasaulį, bando tikėti nebūtim, bet tuo pa?iu jos ir bijo, ir ją priima. Žmogus save sukuria, ir paskęsta savo realybėje, kurią vadina tikrove ir galų galiausiai išnyksta kaip ir bet koks kitas padaras šioje žemėje. Prisiminimas? Ar jis domina išnykusį? Greičiausiai ne!

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Sunkiojo roko grupė „KATEDRA"

2007-04-26 | Sunkiojo roko grupė „KATEDRA" susikūrė 1986 m. ir pirmąją sudėtį sudarė penki muzikantai. Didelę įtaka grojimo stiliui padarė tuomet karaliavę metalinėje scenoje legendiniai IRON MAIDEN, nors visą tolimesnį laikotarpį kolektyvas ieškojo savito braižo. Nuo pat susikūrimo kolektyvas daug koncertavo tiek vietinėse scenose, tiek užsienyje. Grupė buvo kviečiama į žinomus festivalius: „Lituanica'88 ir ‘89" Vilniuje, „Rock Panorama" Maskvoje, „Rock Summer" ir „Rock Winter" Taline, „Liepajas Dzintars ‘88 ir ‘89" Latvijoje, „Sopot" Lenkijoje, „Ilosaari Pop" Suomijoje. 1991 m. kolektyvas atstovavo atkurtą nepriklausomą Lietuvą Švedijos festivalyje „Baltic Sea Music Fest" ir Lietuvos kultūros dienose Leipcige 1994. Po to sekė koncertai garsiuosiuose festivaliuose „Death Comes... 2000 ir 2001", baikerių sezonų atidarymuose ir sunkiosios muzikos festivalyje „Ferrum Frost" 2003 ir 2004, kaitino publiką lietuviškame woodstock‘e - „Roko naktyse" prie Platelių ežero 2003, 2004, 2005 ir 2006.
1989 m. buvo įrašyta debiutinė LP „Mors Ultima Ratio", kuri parduotuvėse pasirodė tik po metų, tačiau visas tiražas nuo prekystalių dingo per dvi savaites. Netrukus sulaukta pripažinimo ir iš užsienio kritikų. Žurnalas „Metal Hammer" rašė: „...tai grynaveislė thrash grupė, stipri tiek muzikine, tiek technine puse, ir geresnė už 90 proc. kolegų vakaruose, kas rodo, kaip toli Lietuvoje šiuo metu pažengta šioje srityje..."

Lankomumo reitingas

plačiau >>

LINFENG

2007-04-26 | Pirmosios nu/modern metal grupės iš Kauno LINFENG (jap. kalb. "tautos rūbai") įkūrėjai - keturi kauniečiai: Karolis (Kafka), Giedrius (Jumbo), Mindaugas (No8) ir Tomas (Emperor). Tokia sudėtimi grupė susiformavo 2002 m. pradžioje, nors grupės senbūviai Giedrius (gitara) ir Mindaugas (būgnai), kartu muzikuoti pradėjo dar 1998 m. Startavę roko/metalo scenoje kaip grupė Overdrive, vėliau prikalbino prisijungti vieną geriausių Lietuvoje breikerių, MC turnyro prizininką, Karolį (vokalas) į grupę įnešusį RAP'o kultūros ir šiuolaikinio metalo ideologijos. Buvusi grupės sudėtis startavusi nuo heavy metal ir gotikos, buvo stipriai paveikta modernaus ir new metal'o, nusprendusi įnešti lietuviškų prieskonių ir apsigaubti egzotikos skraiste. 2002-ųjų liepą grupė įrašė visą savo penkiolikos dainų repertuarą, tokiu pačiu pavadinimu, kaip ir vienos savo populiaresnės dainos pavadinimu "Nieko panašaus". 2003 LINFENG kelis kartus pasirodė nacionalinėje televizijoje ir didžiojoje scenoje (kovo 11-ą Nepriklausomybės aikštėje). Laidoje "Būk artistas" pateko į pusfinalį, tačiau finalo nepasiekė, pritrūkus nedidelio kiekio balsų. 2003 balandžio mėnesį, jau antrą kartą LINFENG sudalyvavo didžiausiame Lietuvos roko festivalyje "Antipops Nr. 5". 2003 liepą grupė laimėjo Lietuvos underground`o grupių nacionalinę atranką ir iškeliavo į jau septintus metus Austrijos mieste Grace organizuojamą jaunų grupių festivalį "European Music Meeting`03".

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Obtest

2007-04-26 | Susikūrusi 1992 m. pabaigoje kaip brutalaus death metalo formacija, grupė Obtest 1993 m. vasarą pakeitė stilių į black metalą. 1994 m. vasarą įrašė pirmą repeticijų demo (4 dainų). 1994 m. rugsėjo mėnesį Obtest pirmą kartą pasirodė scenoje, kai dalyvavo festivalyje „Sunkiausios muzikos koncertas" Klaipėdoje, kur pasirodė su „corpse paint‘u". 1995 balandžio mėnesį grupė įrašo ir pati išleidžia 3 dainų demo „Oldness Coming". Tų pačių metų rudenį įrašoma dar viena 5 dainų demo juosta „Prieš Audrą", kurią išleidžia vilniečių leidybos bendrovė „V.M.V." 1996 rudenį įrašoma 4 dainų promo kasetė, netrukus taip pat pasirašoma sutartis su „Embassy Productions" (Prancūzija) trims albumams. 1996 spalio mėnesį iš karto po promo pradedama įrašinėti pilną albumą „Tūkstantmetis", kurį 1997 balandžio mėn. išleidžia „V.M.V." kaip MC albumą. Sutartis su „Embassy" nutraukiama. 1998 metais „Miriquidi Productions" (Vokietija) išleidžia pirmą Obtest darbą vinilo formatu - tai 3 dainų 7„EP „997". 1999 m. „Miriquidi Productions" kartu su „Wolf Music" (Vokietija) perleidžia „Tūkstantmetį" CD pavidalu ir platina jį visame pasaulyje. 2000 vasarą įrašomas 4 dainų promo. 2000 rudenį Obtest išvažiuoja į turą po Vokietiją kartu su vokiečių death/black grupe Eminenz. Grįžus iš turo pradėti naujo albumo įrašai, kurie tęsiasi iki 2001 vasaros. 2001 rudenį „Miriquidi Productions" išleidžia grupės 4 dainų 7"EP „Prisiek".

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Outshine

2007-04-26 | Grupė susikūrė Vilniuje 1996 m. rudenį, kai būgnininkas Marius pradėjo ieškoti bendraminčių kurti grupę. Prie jo prisijungė gitaristai Giedrius ir Andrius, bei vokalistas Vytautas. Tuo metu buvo grojami Metallica, Guns N'Roses, Nirvana ir pan. grupių koveriai. Po koncerto vienoje iš Vilniaus mokyklų, prisijungus klavišininkui Robertui, grupė pradėjo kurti savas dainas, keli kūriniai 1997 m. vasarą buvo įrašyti VGTU patalpose įrengtoje primityvioje studijoje, surengtas nedidelis koncertas draugams savo patalpose. Tuo metu išėjo vokalistas Vytautas, norėjęs kurti labiau pop - orientuotą muziką, buvo bandymai su keliomis vokalistėmis, kurie nepasiteisino. Po truputį vystėsi savitas grupės stilius, turintis nemažai metalo ir alternatyvaus roko, galbūt netgi pop muzikos elementų. Ko gero, tai įtakojo pakankamai skirtingi grupės narių skoniai. Grupėje vis nebuvo bosine gitara grojančio žmogaus, tad 1997 m. rudenį pagal skelbimą "Arkoje" surastas bosistas Leonardas, su kuriuo ir buvo sukurtos dainos, su kuriomis grupė debiutavo 1998 m. vasarį pradedančių sunkios muzikos grupių festivalyje "Naujas Kraujas" Vilniuje, klube "Kablys". Ten grupė pelnė daugumos simpatijas ir kaip festivalio nugalėtojai buvo pakviesti dalyvauti tradiciniame metalo muzikos festivalyje "Death Comes'8" 1998 m. rudenį. Tai dar labiau paskatino daugiau jėgų ir laiko skirti mėgstamam užsiėmimui, ir balandžio mėnesį pradedami pirmi rimti įrašai Vilniaus garso įrašų studijoje "Tamsta".

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Žalvarinis

2007-04-26 | Žalvarinis - ekspresyvios folk rock muzikos grupė. Dėl savo ištakų - roko grupės muzikantų ir apeiginio folkloro grupės dainininkų susivienijimo - susilaukęs nemaža demesio. Jų atliekamos lietuvių liaudies dainų interpretacijos skamba naujai ir neįprastai. Derinami įvairūs muzikos stiliai: nuo lengvo iki sunkaus roko, naudojami bliuzo, džiazo elementai. Žalvarinis susikūrė 2001m. vasarą. Tuo metu ir buvo pradėtas įrašinėti pirmasis grupės albumas (Žalvarinis CD, UAB Bomba). Grupė koncertavo įvairiuose renginiuose, festivaliuose, miesto šventėse (Mėnuo juodaragis, Suklegos, Sutemos, Regioo (moderniosios muzikos festivalis, Estija 2003 m.), Baltijas saule (Ryga 02,03). Nacionalinėje televizijoje gavo geriausio metų atradimo apdovanojimą (2004). Žalvarinis buvo pakviestas garso ir vaizdo įrašams filme apie Lietuvą (pažintinis filmas turistams, kurio užsakovai - Austrijos kino studija). 2005-ųjų metų rudenį sukurta ir LTV eteryje pristatyta akustinė programa. Alternatyvios muzikos apdovanojimuose A.LT 2005 gauta Metų etno grupės nominacija. 2005 vasarą pasirodė naujas albumas "Žalio vario" digipack formatu (Prior rec, BOD). Šiuo metu grupė daug koncertuoja Lietuvoje, pristatydama savo naują programą. Vienas pagrindinių grupės tikslų - atgaivinti jau nykstančias lietuvių liaudies dainas, pateikti jas klausytojui moderniai ir patraukliai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

AXIS

2007-04-26 | Industrinis, šiek tiek Mančesterį primenantis Šiaulių miestas turi sunkiai paaiškinamą savybę - kas keli metai čia atsiranda originalaus skambesio grupė. AXIS - tai dar viena Šiaurės Lietuvos roko plejados - į kurią įeina BIX, LYGIAILYJA, GIN GAS, BRAINERS - grandis. Iš tikrųjų, ketvertukas - vadovaujamas Aurimo "Aurio" Bavarskio ir Manto "Zuto" Češkausko - pradėjo repetuoti 2002 m. būtent "Bixinėje" - legendinėje BIX studijoje Šiaulių kultūros namuose. Jau tam tikruose sluoksniuose spėję pagarsėti kaip "britiškojo" gitarinio garso atstovai, 2002 m. tuometiniai AXIS nariai persikėlė į Vilnių, kur Auris, Zutas, Andrius ir Rička susipažino su studentišku gyvenimu, tikrais gyvenimo siekiais ir džiaugsmais bei pradėjo koncertuoti rūsiuose ir klubuose. Toks gyvenimo būdas neliko be pėdsakų - būgnininkas lazdeles iškeitė į kino kamerą, o bosininkas netgi paliko Lietuvą. Nepaisant to, AXIS nesustojo nė minutei - ir 2004 m. pradžioje buvo sukurti iki šiol didžiausi grupės hitai "New Day" ir "Baby". Grupės sudėtyje sudalyvavo ir kultinių pastarojo meto Lietuvos grupių nariai - REQUIEM būgninkas Marius Šniras ir SH bosistas Tomas Ramančiūnas. Didžiausiais 2004 metų AXIS pasiekimais tapo dvi pergalės LRT "Lietuvos dainų dešimtuko" turuose bei pasirodymai festivaliuose "Rudstock" ir "Undinėlių daina".

Lankomumo reitingas

plačiau >>

"Arbata" - folklorinis poprokas

2007-04-26 | 1996 m. Susikūrė grupė "Princesė Diana". Pavadinimas buvo įtakotas to, kas vyko pasaulyje. Nuo to laiko grupėje buvo daug puikių žmonių, kurie kartu paveikė grupės gyvavimą ir sukūrė dabartinį jos veidą. Dėl to ši grupė nėra tradicinė ir nuspėjama, kuri turėtų tam tikrą, tikslią, kryptį. 2001 metais birželio mėnesį užgimė grupė Arbata ir nors nuo to laiko pasikeitė dalis muzikantų, pagrindas liko tas pats. 2003 grupėje pasirodė Bernardas, Sigis ir Marius ir nors Bernardas buvo trumpam pabėgęs, po kurio laiko grįžo ir dabartinė sudėtis groja jau nuo 2003 rudens... 2005 metų rudenį grupę paliko Marius. Tačiau paliko grupę tik kaip muzikantas. Jis ir toliau padeda Arbatai pasinaudodamas savo vadybinėmis žiniomis. Į grupę atėjo naujas būgnininkas Jonas. Savo dainomis nesiekiame atrasti kažką naujo, kažkam kažką įrodyti, tiesiog stengiamės gyvenimą, šią akimirką, padarytų šviesesnį. Manom, kad nėra absoliučios, visiems vienos, bendros taisyklės, kuri nusakytų, kuri muzika yra tikra, kuri ne. Dėl to, kuriam tai, kas tuo metu yra širdyje, kas padėtų šią akimirką būti laimingu. Nesvarbu ar ši muzika skambėtų liūdnai, linksmai, ar lyriškai. Viskas priklauso nuo to kas vyksta tuo metu aplink... ir viduje...

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!