LT   EN   RU  
2021 m. rugsėjo 22 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Nusikaltimai
Imamasi priemonių pažaboti patruliuojančių policijos pareigūnų korupcija

2006-02-18 | Siekiant pagerinti susiklosčiusią grėsmingą situaciją šalies keliuose bei sumažinti aukų skaičių, kuriuos įtakoja ir nesąžiningas patruliuojančių policijos pareigūnų elgesys, vidaus reikalų ministras Gintaras Furmanavičius 2005 metų pabaigoje susitikęs su Policijos departamento vadovybe paprašė pateikti siūlymus ir imtis konkrečių priemonių dėl korupcijos prevencijos. Praėjus daugiau kaip mėnesiui, ministras domėjosi esama situacija. Kaip informavo Lietuvos policijos eismo priežiūros tarnybos viršininkas Saulius Skvernelis, nebus taikstomasi ir su policijos sistemą žeminančiais pačių policijos pareigūnų veiksmais – atlygio reikalavimu iš teisės pažeidėjų. Kartu su kitomis atsakingomis tarnybomis pareigūnai bus nuolat tikrinami. Tam policijos įstaigos diegia įvairias technines priemones (audio, video technika, specialiųjų policijos transporto priemonių monitoringo sistema ir pan.), kurios apsunkintų galimybę tiek kyšį siūlančiajam, tiek imančiajam asmeniui atlikti neteisėtą veiką. "Visi bandymai papirkti policijos pareigūnus ar kitais neteisėtais veiksmais vengti atsakomybės yra fiksuojami. Asmenys siūlę duoti kyšį ar bandę kitaip susitarti, bus pristatomi į policijos įstaigas ikiteisminiam tyrimui pradėti, o pareigūnai, kurie pristatys asmenis į policijos įstaigas, bus skatinami", - sako vidaus reikalų ministras G.Furmanavičius.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Pasieniečių šuo išgelbėjo gyvybę dingusiai senutei

2006-02-15 | Pasieniečių šuo išgelbėjo dingusią 76 – erių metų senutę, kurios gyvybei buvo kilęs mirtinas pavojus. Pasieniečių belgų aviganis Tara neįgalią moterį naktį aptiko gulinčią sniege, smarkiai sušalusią ir vos bekvėpuojančią. Šįkart Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) kinologės ir keturkojo jos pagalbininko pagalbos ieškant dingusios senutės prireikė sostinės policijai. Antradienį vakare į pasieniečius kreipėsi Vilniaus policijos pareigūnai, kurie paprašė VSAT kinologų pagalbos ieškant iš namų išėjusios ir negrįžusios 76 – erių metų senutės. Į įvykio vietą Verkių seniūnijoje esančiame sodų masyve netoli Žaliųjų ežerų laisvu nuo tarnybos metu išskubėjo VSAT Kinologijos veiklos organizavimo skyriaus vyresnioji specialistė Giedrė Balevičiūtė su belgų aviganiu Tara. Atvykus prie namo, kuriame gyveno senutė ir kurios nepavyko rasti policijos pareigūnams, pustrečių metų Tarai kinologė davė pauostyti moters skarą. Šis belgų aviganis yra išmokytas žmogaus paieškos, pėdsekystės ir aptikti narkotikus. Dingusiosios paiešką sunkino tai, kad nuo jos išėjimo iš namų jau buvo praėjusios apie 6 valandos, snigo, pėdsakai buvo užpustyti, be to, šioje vietoje sodo masyve buvo praėję nemažai žmonių.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Šaunuolė, patupdžiusi prievartautojus, ir Profesorius, neleidžiantis užmiršti

2005-05-24 | Pastarąjį mėnesį lietuvių vaidmuo Vakarų spaudoje šiek tiek pasikeitė. Deja, atkūrus nepriklausomybę lietuviai dažnokai figūruodavo tik kriminalinėje kronikoje kaip vienokie ar kitokie nusikaltėliai - nuo smulkesnio iki visai stambaus kalibro. Tačiau vasario mėnesį pirmą kartą teko skaityti, kad lietuviai nemažai prisidėjo prie vienos nuožmių nusikaltėlių gaujos iššifravimo ir nubaudimo. Ir ne šiaip lietuviai, o tiesiog viena drąsi 25-erių metų moteris, Sandra Kazlauskaitė. Kaip vasario 23 d. Britanijos dienraštyje “Guardian” pranešė žurnalistė Sandra Laville, ši į Britaniją nelegaliai įvežta lietuvaitė padėjo policijai ant menčių paguldyti plėšrų sąvadautoją albaną (iš prekybos moterimis sukaupusį beveik tris šimtus tūkstančių svarų) ir du jo sėbrus. Niekad anksčiau neužsiiminėjusi prostitucija, S. Kazlauskaitė jau pirmą dieną Londone buvo verčiama “aptarnauti” 34 vyrus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

2003-04-10 Policijos pajėgos sunaikino 3 narkotikų laboratorijas

2003-04-28 | Vienoje iš laboratorijų rasta tablečių gaminimo įranga, apie 11 tūkstančių tik ką padarytų “Ekstazi” tablečių su įvairiais logotipais, metaliniai štampai logotipų įspaudimui. Kitoje laboratorijoje rasta visa pilnai paruošta narkotikų gaminimo įranga, atitinkanti geros universitetinės chemijos laboratorijos standartus, kuri tilpo tik į krovininį automobilį. Taip pat rasta ir perimta 3 kilogramai jau pagaminto amfetamino, apie 1 kilogramą marichuanos, įvairių cheminių medžiagų, skirtų amfetamino ir “Estazi” gamybai. Detaliau apžiūrint pastatą, kuriame buvo įrengta laboratorija, aptiktas visas ginklų ir sprogmenų arsenalas: rusų gamybos granatsvaidis “RPG-18”, snaiperinis šautuvas su optiniu taikikliu ir duslintuvu, nudažytas maskuojančia spalva,nupjautavamzdis “Winchester”, pistoletas “Sig-Sauer”, 9 kg trotilo, dešimtys įvairių sprogdiklių ir detonatorių, bikfordo virvutės, keli tūkstančiai įvairaus kalibro šovinių, skirtų pistoletams ir automatams. Trečiojoje laboratorijoje irgi aptikta visa laboratorinė įranga, didelis kiekis įvairių cheminių medžiagų, skirtų narkotikų gamybai, 2 kilogramai pagaminto amfetamino, pistoletas “TT”. Per kratas pas įtariamuosius rasta įvairios literatūros apie cheminių laboratorijų įrengimą ir įvairūs narkotinių medžiagų žinynai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

2003-04-10 Sulaikyti netikrus pinigus norėję platinti panevėžiečiai

2003-04-28 | Balandžio 8 dieną apie 15 valandą Vilniuje, Ozo gatvėje, Lietuvos kriminalinės policijos biuro Organizuoto nusikalstamumo tyrimo tarnybos ir Vilniaus m. VPK pareigūnai, įtardami netikrų pinigų platinimu sulaikė du panevėžiečius. Įtariamieji D. Rasimavičius, gim. 1974 m. ir D. Stagys, gim. 1976 m., kurie policijos duomenimis priklauso Panevėžio “Žemaičių” organizuotai nusikalstamai grupuotei, buvo sulaikyti bandydami į apyvartą paleisti 6500 netikrų JAV dolerių. Pagal šį faktą yra iškelta baudžiamoji byla, įtariamuosius leista suimti 10 parų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

2003-04-16 Sulaikyti penki narkotikų kontrabandininkai

2003-04-28 | Vakar Lietuvos kriminalinės policijos biuro Organizuoto nusikalstamumo tyrimo tyrimo tarnybos ir Kauno m. VPK bei GRR “Aras” pareigūnai Kaune ir Biržuose atliko 10 kratų bei sulaikė 5 policijai gerai žinomus asmenis. 3 kauniečiai ir 2 Biržų gyventojai sulaikyti, įtariant juos narkotinių medžiagų kontrabanda į vieną iš Skandinavijos šalių, su kurios policija aktyviai bendradarbiauja LKPB. Įtariamieji šiuo metu patalpinti į areštinę, tyrimą atlieka LR Generalinė prokuratūra.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!