LT   EN   RU  
2021 m. rugsėjo 18 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Pankiškos muzikos grupės
Lipnūs Macharadžos pirštai. Apie grupę

2007-02-18 | Grupė susikūrė 1995 metais. Čia susibūrė muzikantai iš skirtingų muzikos krypčių. Pradėta groti bliuzą, pankroką, džiazą, metalą, žodžiu, nevengta įvairovės. Pirmieji koncertai parodė, kad žmonėms reikia naujos muzikos. Ypač visiems patiko Bob Marley daina "I Shot The Sheriff" su lietuvišku tekstu "Nušoviau Brazauską". Tai buvo vienas iš pirmųjų bandymų groti reggae, ir toliau grupė orientavosi šia kryptim. Buvo laikotarpis, kai grupė jautėsi kosmonautais, jos dainas leido Lietuvos radijo trečioji programa, LMP buvo išrinkta linksmiausia Blogiausių grupių festivalio grupe ir net leido sau groti disko klube "Max", už pinigus žinoma. Bet atėjo laikas suprasti, kad tikri kosmonautai būna tik danguje, tiesiog reikia groti muziką, o visa kita neturi didelės reikšmės. LMP nesiekia populiarumo, nedaro šou, tiesiog groja, nereikalaudami sau dėmesio. "Gerbkime ir mokėkime pasirinkti"- sako Lipnūs Macharadžos Pirštai. Daugiau nei pusę metų Macharadžos niekur negrojo dėl tai vieno, tai kito grupės nario kelionių po pasaulį. Bet reikalai nestovėjo vietoje ir mes dalyvome įvairiuose laikinuose projektuose - "Dėlė Bėjus", taip pat grupėje "Vonia" su kviestine gitara ir smuiku grojančia muzikante Jurga (kažkada bandyta pritaikyti smuiką LMP, bet dėl suliūdnėjusio skambesio to atsisakėme). Tačiau po pusės metų mes vėl kely ir tenka pristabdyti bėgsmą - "Vonia" gyvuoja vėlei, mes gyvi tik albume naujam... Tačiau gyvi.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Netvarkoi! Vilnius street punk

2007-02-18 | Mintis kurti grupe kilo dar 2004m., kai bugnininkas Marius (aka Pifas) ir kitas marius, tik jau gitaristas sededami prie eilinio bokalo sugalvojo praskaidrinti savo gyvenima sukurdami grupe. Netrukus prisijunge dar vienas gitaristas Lauris, veliau ir vokalistas Rimas (aka Krioklys).Ilga laika del aparaturos, laiko ir t.t. stokos nevyko nieko. Ir tik po kurio laiko su dar keliom grupem pradetas nuomuoti garazas. Veliau buvo repetuojama vienoje ish mokyklu, ir galu gale apsistota taip vadinamuose “Reformatuose” po to dar keliavom kitur.2005.08.25 Alytuje ivyko pirmasis grupes koncertas po to prisijunge Martynas, bosistas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Baltas Triukšmas

2007-02-18 | Tiesa pasakius (ar tai parašius), niekas turbūt negalėtų tiksliai nusakyti, kada ji buvo, ta pradžia; kada, kam ir kokiomis aplinkybėmis kilo idėja sukurti grupę "BALTAS TRIUKŠMAS". Viena iš versijų yra tokia: viską sugalvojo, Vilniuje pragėręs "Būt Partiją" ir emigravęs Klaipėdon kelti miesto populiacijos lygį, Pufas. Berods, planus jie kurė kartu su Robiu, kursai turėjo būti bosistu. Gitaros brynčintojo etatas buvo rezervuotas tokiam Vertėjui, taip ir nepradėjus groti, dingusiam kaip į vandenį. Kalbos prie alaus ilgai ir liko tik kalbomis, kai visi, užpylę slyvas protingais patampa. Bet vieną vakarą, ligu ir 2001-jų gegužės mėnesį, džiazo festivalio metu, tada dar nesumyžtame skinkiemyje susitiko du būsimieji pramogų verslo rykliai - Pufas ir dar vienas aktyvus muzikas, tuomet taipogi neturėjęs erdvės saviraiškai, rutinoje skęstantis Voras (dar žinomas Vyro slapyvardžiu). Po trumpo judviejų pokalbio išaiškėjo, kad abu mįslija panašia linkme, idėjos sutampa, o ir groti norisi. Pradžia buvo padaryta. Sulygta dėl sąlygų, sukomplektuota sudėtis, o, svarbiausia, išspręstas opus aparatūros neturėjimo klausimas - Voras turėjo viską. Dar daugiau, jis turėjo tai, ko labiausiai trūko iki pilno komplekto - būgnininką! Na gal nevisai būgnininką . . . Tikriau laikinai būgnininko pareigas einančią ritmo mašiną - "Medžiaginį".

Lankomumo reitingas

plačiau >>

BITĖS. Biografija.

2007-02-18 | Grupė BITĖS susikūrė 1998 metų vasarą, tais pačiais metais įrašė mini demo albumą SMĖLIO NAMAI.

Pradinė sudėtis:

Šarūnas Janutėnas (gitara, vokalas);
Deividas Nutautas (gitara, vokalas);
Gediminas Andriškevičius (bosinė gitara);
Skirmantas Kunevičius (mušamieji).

Apie 2000 metus, grupei suskilus, BITĖS grojo su įvairiais muzikantais, kol galų gale nusistovėjo dabartinis sąstatas:

Alvydas Mačiulskas (saksofonas, klavišiniai, vokalas, lūpinė armonikėlė);
Deividas Nutautas (gitara, vokalas);
Gediminas Andriškevičius (bosinė gitara, vokalas);
Laurynas Šarkinas (mušamieji, perkusija, vokalas).

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Splitface. Biografija

2007-02-18 | Grupe susikrure 1999 metu rudeni / ziema nedideliame Lietuvos miestelyje, Šalcininkuose, bosisto Tomo ir bugnininko Afonios, susizavejusiu BRAMBORAK (dabartiniasi BORA) pasirodymais, iniciatyva. Kuri laika vaikinai grojo Afonios mociutes namuose, bet neuzilgo prie ju prisidejo gitaristas Marka ir parupino patalpas repeticijoms savo mokykloje. Netrukus atsirado vokalisto poreikis ir isbandyti savo jegas prie mikrofono buvo pasiulyta bendram draugui Vladui, kuris puikiai prigijo prie kolektyvo. Po pamoku keliamas "triuksmas" mokyklos ruselyje vis labiau erzino konservatyviuosius provincijos mokytojus, todel netrukus vaikinai buvo mandagiai isprasyti lauk. Po ilgu klaidziojimu per skirtingu imoniu bei istaigu rusius ir palepes ieskant tinkamos patalpos galiausiai buvo apsistota vieno pazistamo garaze (kuris dabar taipogi yra ir klubas vietiniu vadinamas "GaRaGe d.i.y." ir kitu Šalcininku grupiu repeticiju vieta). Taciau daugiausia problemu kele aparaturos nepriteklius - tuo metu nei vienas muzikantu neturejo darbo, nes visi mokesi mokyklose. Be to, Salcininkai pasizymi bedarbyste, todel netgi atostogu metu nebuvo jokios galimybes uzsidirbti. Kazkur 2000 metu vasara ,namu salygomis buvo irasytas pirmasis 5 gabalu demo, pasklides po pasauli milzinisku 2 egzemplioriu tirazu :-) Sis irasas iki siol yra didziausia grupes geda.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Turbo moment. Istorija

2007-02-18 | Ansamblio veiklos pradžia datuojama 1987m. pavasari, kai neturtingų Vilniaus inteligentų ir tarnautojų sūnūs susitiko gamybinio mokymo kombinate (dabar tiksliųjų mokslų licėjus), kur tėvukų pagalba buvo įkišti mokytis garbingos vairuotojo specialybės. Po keleto trumpų alaus gėrimo sesijų buvo nutarta sukurti jaunimo ansamblį ir varyti taip žostkai, kaip tik gali varyti AC/DC, SEX PISTOLS, MOTORHEAD ir STRANGLER visi kartu paėmus. Pirmasis lyrinis herojus Kastis turėjo rusiška “akustička” už 15 rublių, o antrasis lyrinis herojus Kriaučius, kuris pradžioje groti jokiu instrumentu nemokėjo, nutarė varyti akustiniais smogiamaisiais. Pirminiame variante perkusijai buvo naudojamas pionieriškas būgnas (nupyzdintas iš 48 vid. m-klos) ir kietas kelioninis “čemodanas”. Kiekviena muzikinė sesija buvo įrašinėjama į Kasčio kasetinę magę “Vesna”, o veliau su neslepiamu susižavėjimu ilgai klausomasi gurkšnojant “Miežinį” už 50 kap. (pirktą “Širvintoj”). Gimė genijai… Reiketų paminėti, kad nuo pat įsikūrimo pradžios, TURBO REANIMACIJA tapo priebėga emociškai nesubalansuotoms arba ekscentriškoms asmenybėms. Tai atsitiko todėl, kad grupės įkūrėjams bei lyderiams Kriaučiui ir Kasčiui niekaip nepavykdavo rasti trečio grupės nario, galinčio bent pakenčiamai atlikti savo funkcijas. Būtent dėl šios priežasties genialūs grupės lyderiai ir stengdavosi kuo daugiau trūkstamų narių pareigų bei funkcijų skirti būgnų mašinoms, kompiuteriams, vestuvių muzikantams, gitaroms, fūzams ir alui.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

dr.GREEN. Grupės istorija

2007-02-18 | "Baltijos ska pionieriai", "ska-punk-reggae", "ska-hardcore", "punk-ska", "lietuviškas ska", "skunk" ir dar visaip kitaip apibūdinami dr.GREEN, tačiau svarbiausia, jog "grynai" visada stengiasi paimti tai, kas, jų nuomone, yra geriausia įvairiuose stiliuose ir likti ištikimi "pasidaryk pats" (diy - do it yourself) mąstysenai. tekstuose su ironija žvelgiama į gana niūrią kasdienybę ir dalykus, kurių "normalūs" žmonės net nepastebi. dr.GREEN grojo daugybę koncertų visoje Lietuvoje, Suomijoje, Rusijoje, Latvijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje, Lenkijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Vengrijoje, Kroatijoje, Slovėnijoje, Italijoje, Prancūzijoje, Olandijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Airijoje. Lietuvoje, o ypač savo gimtajame mieste Vilniuje (1996-98 metais nauja alternatyvinių grupių banga aktyviai reiškėsi a.a. "Geležinio kablio" klube), dr.GREEN tapo viena aktyviausių "požeminių" grupių. "daktarai" grojo laive, kalėjime, vaikų darželyje, kareivinėse, pankų vestuvėse, festivaliuose, klubuose, baruose, alternatyvinės kultūros centruose, skvotuose ir kitur. Pirmą kartą Ve (ex-Turboreanimacija), Mindas, Domas (abu ex-WC News) ir Saragosa (ex-Varnų Vėjas) kartu ant scenos užlipo 1996-ųjų gegužės 9 d. pankroko festivalio "Durnių laivas #6" metu. keturiese buvo įrašytas ir pirmasis 4 dainų demo įrašas, platintas kartu su pirmojo grupės turo užsienyje (Sankt Peterburge-RU) koncerto fragmentais.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Pendelis. Istorija

2007-02-18 | Trims FC VOVA žaidėjams 2005 metų rudenį gimė idėja sukurti grupę. Kaip dažnai pankeliams būna, viskas prasidėjo nuo alaus bokalo ir tuo gal būtų pasibaigę, jei ne... Žodžiu, po kelių mėnesių, Paulius ir Olegas vėl sėdėjo gerdami alų ir nuprendė imtis ryžtingesnių veiksmų. Žinutė kartu repetavusių mergaičių grupės tenoro saksofonistei Eglei ir kitą dieną jau pirma repeticija. Kiek vėliau prisijugia dar vienas vovinis - Doncė. Eglė pasikviečia Rusnę ir varom toliau. Blogiausiai sekasi ieškant būgnininko. Bandomi įvairūs variantai, galiausiai į vieną iš repeticijų ateina Stepas. Su juo atkalus tris repeticijas, per tris dienas, ilgai nedvejoję, užtvirtinam kolektyvo sudėtį. Debiutavome gegužės 27 dieną FC VOVA šventėje su Netvarkoi!

Lankomumo reitingas

plačiau >>

“Spički”

2007-02-18 | 1993 metais gegužės mėnesį “Spički” užkariavo žiūrovų simpatijas Pačių Blogiausių Grupių Festivalyje. Laikui bėgant, grupė dalyvavo įvairiuose koncertuose, akcijose, festivaliuose. “Spički” dalyvavo tokiuose festivaliuose: "Trans" (Kaunas, rugsėjis 1993); "Vilniaus Dienos" (Life) – 1996, 1997 metais; "Roko varnai" (Vilnius, 1997). Grupė taip pat daug koncertavo įvairių Lietuvos miestų muzikos klubuose (Kaune, Klaipėdoje, Visagine, Ukmergėje). Siekdami padėti išsaugoti rusų kultūrą Lietuvoje, “Spički” aktyviai dalyvavo organizuojant ir įgyvendinant 4 Lietuvos Rusų roko festivalius. 1996 metų pradžioje buvo įrašytas ir išleistas albumas “Spički” (Zona Rec). 1997 metais firma “Azbi” išleido antrą grupės albumą “Raduga-duga”. 2000 metais liepos mėnesį “Spički” koncertavo Berlyne ir dalyvavo festivaliuose Soli Party (Kulturschok 2000) ir Mauer Strip auf dem Todesstreifen. Vėliau sekė daug koncertų Vokietijoje, Lenkijoje, Latvijoje. 2001-2003 metais grupėje grojo Tomas ”Maišas“(gitara). 2002 “Bomba Records” išleido trečią grupės albumą “Tri belyh konia”. 2003 metais gyvai įrašytas ir savarankiškai išleistas albumas "Žyvoj". Tuo pat metu grupės pavadinimas pasikeitė į meninės saviveiklos ansamblį (aXs) “Spički”. 2005 metais prie grupės prisijungė gitaristas Frank‘as. 2005-ųjų pabaigoje įrašytas albumas „Pro!.. Kosmos”, prie grupės prisijungė antrasis būgnininkas Kostia.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Zimbabwe

2007-02-18 | Grupe sudaro keturios merginos - Juliana Lozovskaja (vokalas), Eliza Lozovska (gitara ir vokalas), Raminta Jonušaitė (bosinė gitara ir vokalas) ir Eglė Bagdonaitė (būgnai), bandančios išvengti bet kokių įmanomų socialinių bei muzikinių rėmų. Dažnai jų muzika yra apibūdinama, kaip socialinė kritika ska/punk ritmu, tačiau, atidžiau žvelgiant, ji apima žymiai platesne erdve: pradedant ska ritmais, punk elementais ir baigiant emocionaliomis melodijomis. Žaisminga, ironiška, kartais net sarkastiška kūryba paskutiniu metu liko nuspalvinta emocijų proveržiu. Dainų emocinis valentingumas glaudžiai siejasi su metų laiku ritmu, o tekstų turinys paliečia įvairią socialine problematiką, nors kartais ir netiesiogiai, per subjektyvią, asmenine patirtį. Merginos aktyviai dalyvauja feministiniuose judėjimuose Lietuvoje ir Europoje, pristatė savo kūrybą Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje bei Italijoje, šitaip skatindamos publiką aktyviau įsitraukti į socialinį gyvenimą ir lyčių problemas. Tarp įdomiausių festivalių, kuriose dalyvavo merginos, galima paminėti “Girls in rock”, vykusį 2004 metais Lietuvoje, “Ladyfest”, vykusius Vienoje ir Varšuvoje, “Venelettrica’2006” merginų roko festivalis, vykes Perugia, Italijoje. Neseniai merginos išleido savo naują albumą “Social dump”.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!