LT   EN   RU  
2021 m. lapkričio 27 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
Akimirkos sentencija
"Antrą kartą teka tik ta moteris, kuri nekentė savo pirmojo vyro. Antrą sykį veda tik tas vyras, kuris dievino pirmąją žmoną. Moterys bando laimę, vyrai rizikuoja."
Oskaras Vaildas
Draugai
Matulaičio bažnyčia
Lietuvių Tautinio Jaunimo Sąjunga
Tautinės krypties portalas
Etninės kultūros erdvė
Biržų krašto naujienos
Slaptai.lt - unikalus leidinys
Lietuvių sąjunga „Tauta ir Tėvynė“
Lietuvos žaliųjų judėjimas
Žaliosios minties laikraštis
Istorijos puslapiai
Receptai, patiekalai, kulinarija.
Skanus.lt
Reklama
  Rytietiški šokiai
Boženos vakaras restorane "Sevano ežeras" Vilniuje

2006-11-12 | Mielosios, Jūs jau man atleiskit, tačiau svečiuodamasi sostinėje nenugirdau jokių neoficialių „pletkiukų“, o ir blogų žodžių apie vakarėlį pasakyti negaliu, todėl net nebežinau, kaip Jus sudominti be tokių kompromituojančių ir atraktyvių smulkmenų.... Tiesa, ir buhalterijos vesti nemoku, todėl negalėsiu atskleisti kiek kam kainavo naujas kostiumas ar bateliai, o juk žinau kaip jums, Damos, tai rupi... Na, ateityje pažadu pasitaisyti, o dabar stengsiuos sužavėti Jus savo paprastu ir nuoširdžiu pasakojimu apie puikų Boženos organizuotą vakarėlį Vilniuje :). Tik atvykusias į sostinę, mus pasitiko svetingai nusiteikusi Božena. Ji nuoširdžiai rūpinosi, kad mums būtų suteiktos sąlygos ne tik persirengti ar šiek tiek parepetuoti, turėjome laiko pasimėgauti itin gardžiais armėniškos virtuvės patiekalais :) taigi, Vilniečiai ir miesto svečiai, restorane „Sevano ežeras“ ne tik puikus interjeras, bet ir maistas labai gardus (čia patarimas ateičiai :) ). Renginys neskubėjo prasidėti, tačiau juk padorioms ponioms pridera vėluoti! Argi ne? :) Žodžiu, kiek palūkėję, pabendravę išgirdome pirmuosius akordus, o neilgai laukus aplink mus sužibo tūkstančiai, gal net milijonai karoliukų ir deimančiukų, kuriais spindėjo prabangūs ir kaskart vis kitokie dalyvių apdarai. Žinoma, tie apdarai kerinčiai atrodo tik tuomet, kai puošia tokių dailių merginų kūnus... Ne bet kokių merginų, o šokėjų – rytietiško meno meistrių. Asmeniškai mane sužavėjo ne tik dalyvių, bet ir šokių stilių gausa.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Tarptautinis rytietiškų šokių festivalis "Rytų žvaigždė 2006" Visagine

2006-09-30 | Jaunimo kultūros centre "Orbita" (Visagine) įvykęs tarptautinis festivalis "Rytų žvaigždė 2006" nustebino ne tik programos įvairove, bet ir puikiu organizatorių darbu. Mūsų nuomone, tai geriausiai organizuotas renginys, kuriame iki šiol teko dalyvauti. Po beveik tris valandas trūkusios kelionės iš Kauno į Visaginą buvome pasitikti maloniai, su šypsenomis - pasijutome ypatingais svečiais. Iš karto buvome nuvestos į tik mums skirtą pakankamai erdvų persirengimo kambarį (kurį, tiesa, paskui teko draugiškai pasidalinti su dviejų Vilniaus kolektyvų šokėjomis). Vėliau nuskubėjome apžiūrėti scenos. Likus dviems valandoms iki renginio pradžios, jaukioje salėje svečių jau laukė užkandžiais ir gėrimais nukrauti stalai. Pradžioje į sceną pakviesti visų dalyvaujančių šokių kolektyvų atstovai buvo pasveikinti aplodismentais, o renginys prasidėjo nuo raiškiai skaitomos poetinės įžangos, kuri suteikė vakarui arabiško jausmingumo, paslapties bei išbaigtumo. Kadangi Visagine gyvena daugiau rusų tautos atstovų nei lietuvių, visas renginys buvo vedamas rusų kalba, kas šiek tiek sutrukdė kelioms mūsų šokėjoms, nes jos negalėjo suprasti eilių lydėjusių kiekviena šokį. Renginio vedėjo skaitomomis eilėmis išaukštintus šokėjų klubų judesius stebėjo scenos pakraštyje įsitaisęs, smagiai nusiteikęs „sultonas“ kartu su keliomis savo „žmonomis“. Pasibaigus pirmajai daliai, turėjome progos ir pačios prisidėti prie renginio, įnešdamos specialiai paruoštą plovą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

ESKANDARANI – ????????? - ALEXANDRI?N - ALEKSANDRIETIŠKAS

2006-09-26 | ALEKXANDRIA (Aleksandrija) – antras pagal didį Egipto miestas, turintis daugiau Viduržemio jūros nei arabiškų bruožų. Šio miesto kultūra skiriasi nuo kitos Egipto dalies, nors jis ir yra tik 225 km. Nuo Kairo. Arabiškai ALEXANDRIA tariasi kaip - ESKANDARANI (ėskandarani). ESKANDARANI šokių stilius labai linksmas, žaismingas ir užvedantis. Tradicinis šio stiliaus kostiumas – suknelė su raukiniais ir didelė skara – ????? – MELAYA (melaja). MELAYA – tai ALEKXANDRIA moterų apdaro dalis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

ANDALUSIAN – أندلوسين - ANDALUZIETIŠKAS

2006-09-26 | ANDALUZIA (Andaluzija) vadino pietinę Ispanijos dalį, kuri 800 metų buvo okupuota arabų. Šis šokis susiformavo būtent ten ir įgavo daug flamenko bruožų. Tarp kitko, viena iš žodžio „flamenko“ atsiradimo versijų – nuo arabiško - هغنى الفلاح – GHINA FALLAHY – (hina fellahi) - dainuojantis valstietis. Šio stiliaus šokis atliekamas akomponuojant gražiai, ritmingai ir tuo pačiu raminančiai muzikai. Kostiumas turėtų pabrėžti kiekvieno judesio lengvumą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

BALADI – بلدي

2006-09-26 | BALADI (baladi) verčiant iš arabų kalbos reiškia „gimtinė“ arba „gimtasis miestas“. Egiptiečių tarmėje skamba kaip –- فن شعبي ORIENTAL SHAABI (oriental šaabi) arba FAN SHAABI (fan šaabi). Tik nuo 1921 metu ORIENTAL SHAABI tapo antru BALADI stiliaus pavadinimu. BALADI stiliaus šokis būdavo atliekamas daugelyje gyvenviečių visame Egipte. Paprastai moterys jį šokdavo moterims namuose. Šio šokio pagrindą sudaro klubų judesiai. Rankų judėjimas gana paprastas ir nepasikartojantis. Tradicinis šokio kostiumas – - جلابية GALABIYA (galabija)(ilga, balta, tiesaus kirpimo suknelė iki žemės) su skara ant klubų ir skara ant galvos. Šokama basomis. BALADI – tai stilius, kuris labai populiarus Egipte, ypatingai centrinėje senojo Kairo dalyje Mohamedo Ali gatvėje, kur gimė ir gyvena daug žymiu aktorių. BALADI stiliumi šoka tokios žymios šokėjos kaip Nagwa Foad, Fifi Abdu, Zinat Olwy.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

FOLKLORIC - فلكلور – ORIENTAL – FOLKLORINIS

2006-09-26 | Folklorinis šokis – tai šokis gimęs iš tam tikros šalies arba šalies regiono tradicijų. Šokis dažniausiai sudarytas iš paprastų judesių, kuriuos gali išmokti daug žmonių (ne profesionalų). Tradiciškai folklorinis šokis pereina iš kartos į kartą toje vietovėje, kurioje jis šokamas. Folkloras – tai tam tikros vietovės kultūrinis paveldas, atspindintis žmonių, gyvenančių šioje vietovėje, papročius, muziką, kostiumus ir istoriją. Folklorinis šokis yra dviejų tipų: 1. Atliekamas visų gyventojų, atvaizduojantis jų jausmus. Jis neturi jokio ryšio su teatru, labai populiarus tautinėse šventėse, vestuvėse. 2. Atliekamas teatrinio šokio meno profesionalų. Egipte yra virš 25 skirtingų folklorinio pilvo šokio stilių. Mes pateikiame kelis populiariausius.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

SAIDI ORIENTAL – صعيدي أورينتال

2006-09-26 | Nors Egipte gyvena daugybė tautų, bet patys karsčiausi ir pavojingiausi Egipto žmonės – SAIDI (saidi) tauta. Jie gyvena Nilo pakrantėje nuo ASYUN miesto iki miesto ASWAN, pietinėje Egipto pusėje. Šio regiono vyrai mėgsta nešioti gražius ūsus. Jie juos specialiai augina ir prižiūri, todėl, kad dideli ir ilgi ūsai – tai turto ir gerbuvio ženklas, ypatingai, jei, be ūsų jie turi ginklų, aukso ir 4 žmonas... Jie turi patarlę: Pats „krūčiausias“ vyras ant savo ūsu gali patupdyti erelį. Šiuo žodžiu - SAIDI - vadinama viskas, kas turi ryšį su SAID regionu Egipte. SAIDI šokio stilių galima šokti su lazdą ir be jos. Lazda arabiškai – عصاية – ASSAYA (asaja). Nuo seno šio regiono vyrai naudojo ilgas bambukines lazdas kaip ginklą. Palaipsniui atsirado ypatingas vyrų šokis – تحطيب – TAHTEEB (tahtyb), kuriame buvo imituojama kova lazdomis. Moterys panaudojo šokio su lazda manierą, bet padarė jį lengvesniu, žaismingesniu, ir sukūrė atskira stilių – رقص العصاية - RAQS AL ASSAYA (šokis su lazda).

Lankomumo reitingas

plačiau >>

GHAWAZEE - غوازي

2006-09-26 | GHAWAZEE (gavazi) – tai čigonų gentis įsikūrusi Egipte. Pirma karta GHAWAZEE paminėti XVIII amžiuje. 1834 metais GHAWAZEE buvo išvaryti iš Kairo ir apsigyveno pietiniame Egipte. Jų šokis, muzika, kultūrinė atributika skiriasi nuo to, kuo pasižymi SAIDI tauta, istoriškai gyvenanti šiame regione. Šokyje jie naudoja sagatus. Arabiškai – صاجات - SAGAT (sagat) arba Finger Cymbal angliškai (fingė cimbal) – metalinė plokštelė, kuri tvirtinasi prie piršto. Naudojama dvi poros sagatų, kurių pagalba šokėja muša papildoma ritmą, norėdama pabrėžti vieną ar kitą šokio vietą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

KHALIGI – خليجي

2006-09-26 | KHALIGI (halidži) arabiškai reiškia „įlanka“, o šiuo žodžiu šokių pasaulyje apibūdinama muzika iš Persų įlankos / Arabijos pusiasalio (Saudo Arabija, Kuveitas, Bahreinas, Kataras, JAE, Omanas) regiono šokių stilius. Šiuo stiliumi šoka tik moterys. Pagrindinis akcentas nukreipiamas į kostiumo bei šokėjos plaukų grožį. Judesiai susideda iš ryškių greitų pečių papurtimų, skirtingų ritmų plojimų bei įvairių žingsnelių. Šio stiliaus tradicinis rūbas – عباية – ABAYA (abaja) arba dar kitaip vadinamas – فوستان خليجي - fustan khaligi (fustan halidži).

Lankomumo reitingas

plačiau >>

NUBIA – نوبي

2006-09-26 | NUBIA (Nubija) senovėje žinoma kaip KUSH (Kuš) karalystė, tęsėsi į pietus nuo ASWAN‘o iki Sudano sostinės CHARTUM‘o. Šiuo metu NUBIA tai Egipto miesto ir regiono, kuris driekiasi prie sienos su Sudanu, pavadinimas. Nubiečiai yra tamsesnio gymio nei kitų regionų egiptiečiai. Jie turi savo tradicijas, kultūrą, kalbą. ASWAN yra labiausiai saulėta vieta Egipte. Šis regionas išsidėstęs šalies pietuose ir senovėje buvo pasienio miestas. Gyvenimas čia niekur neskuba. Malonu pasivaikščioti krantine arba paplaukioti valtimi Nilu, pasėdėti restoranėlyje prie pat vandens, paklausyti senoviškos nubiečių muzikos. Nubijos žmonės labai linksmi ir mėgsta šokti. Vestuvėse susirenka šimtai žmonių ir visi šoka kartu. Nubiečių šokis – tai grupinis šokis. Spalvingi kostiumai, ypatingas, nepakartojamas ritmas. Šokio pagrindas – tai klubų judesiai, bei taip pat ir labai gražūs rankų mostai. Ypatingai nepakartojamas ritmas, dažniausiai greitas, kažkuo panašus į KHALIGI ritmą. Kaip šokio aksesuarus naudoja - دف- DAF (daf) –bugneliai su žvangučiais ir – خوص – CHUS (chus) – lėkštę iš nendrių.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!