LT   EN   RU  
2021 m. rugsėjo 26 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Skaneriai
Naujieji "Hewlett-Packard" skeneriai – įmonių reikmėms ir profesionaliai grafikai

2006-03-26 | Pasaulinė IT sprendimų kompanija "Hewlett-Packard" (HP) pristatė 7 naujus skenerius, skirtus aukštus reikalavimus grafikai keliantiems profesionalams bei smulkiam ir vidutiniam verslui. Biuro reikmėms kompanija pristato "Scanjet 7800", "Scanjet 8350", "Scanjet 8390" ir "Scanjet 8270" modelius. Vienas didžiausių naujųjų HP įrenginių privalumų yra greitis bei patogumas naudotis skenuojant didelius dokumentų kiekius. "Scanjet 8390" skenuoja net iki 35 psl. per minutę greičiu. Automatizuoti "Scanjet 8350" ir "Scanjet 7800" su naujausia programine įranga yra ne tik greitesni ir patikimesni už savo pirmtakus, bet ir "savarankiškesni" – turėdami specialų priedą, be priežiūros jie gali nuskenuoti 50 – 100 dvipusių kopijų. Tai ypač aktualu įmonėms, dirbančioms su dideliais dokumentų srautais. Per dieną naujieji skeneriai gali įveikti iki 1000 puslapių, o jų skiriamoji geba siekia iki 1200 x 1200 taškų viename colyje. Tarp naujųjų HP produktų – ir tinklo skeneris "Scanjet 7650n". Smulkioms ir vidutinio dydžio įmonėms skirtas produktas sparčiai skenuoja dokumentus bei gali juos siųsti elektroniniu paštu, išsaugoti tarnybinėje stotyje ar nusiųsti spausdinimui į spausdintuvą. Skeneris yra ypač paprastai įrengiamas tinkle ir leidžia taupyti, nes gali būti naudojamas be kompiuterio. Naujieji "Scanjet 8300" ir "Scanjet 8300gp" modeliai, sukurti specialiai fotografams ir grafikos dizaineriams, išsiskiria aukšta skiriamąja geba, vaizdo ryškumu ir profesionalios programinės įrangos rinkiniu.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Senųjų nuotraukų rekonstrukcija

2005-03-01 | Senos nuotraukos dažnai būna išblukusios, pakeitusios foną, padengtos skirtingų spalvų dėmėmis, taip pat fiziškai pažeistos, pvz. subraižytos. Todėl dirbant su senomis nuotraukomis dažnai tenka atstatinėti jų kontrastingumą, spalvas bei retušuoti įbrėžimus ar suplėšytas vietas. Nors absoliučiai pirminį vaizdą atkurti ir nepavyks, vis dėlto žinant pagrindinius senų nuotraukų retušavimo principus, galima žymiai pagerinti jų būklę. Pasinaudojant PhotoSuite programa (o tuo labiau profesionaliomis grafinėmis programomis, kaip kad Photoshop) galima ištaisyti daugelį senųjų nuotraukų defektų. Komanda Edit » Crop lygiai nukerpami nuotraukos kraštai. Tačiau nereikia būtinai stengtis nukirpti per pačią siauriausią vietą, nes tokiu būdu neišvengiamai prarandame kad ir nedidelę dalį originalo. Kirpti reikia tik ten, kur per visą nuotraukos ilgį ar plotį yra nereikalinga tuščia paraštė, o tas vietas, kur esama tik nedidelių nelygumų paraštėje, galima ištaisyti komanda Layer » Soft Edge, kuri švelniai sulygins nuotraukos kraštus, išlaikydama senovinės nuotraukos stilių.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kompiuterinis teksto atpažinimas

2005-02-28 | Kompiuterijoje plačiai naudojama santrumpa OCR (Optical Character Recognition) – kompiuterizuotas tekstinių dokumentų atpažinimas. Kompiuterinės programos palyginti gerai atpažįsta knyginį ir laikraštinį tekstą, ypač gerai susidoroja su kompiuterinių spausdintuvų išspausdintais lapais – visu tuo, kur naudojamos standartinės, vienodos raidės ir kiti visuotinai priimti simboliai. Atrodytų, taip pat gerai turėtų būti nuskaitomas ir mašinraštis, juk jame taip pat standartizuotas raidynas. Deja, šioje srityje kol kas rezultatai labai prasti – rašomosios mašinėlės klavišus žmonės spaudė skirtinga jėga, dažanti juostelė visu savo ilgiu turėjo skirtingą nusidėvėjimo laipsnį, ir šiuolaikinių skanerių optika dar nesitvarko su šiomis problemomis. Gaunamų klaidų procentas paprastai būna toks didžiulis, kad kompiuterinis mašinraščio atpažinimas tampa beprasmis. Tuo labiau anksti kalbėti apie automatizuotą rankraščių, rašytų unikaliu kiekvienam žmogui braižu, atpažinimą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Skanavimo procesas

2005-02-27 | Patogiausia tai daryti iš anksto paleidus kurią nors grafikos apdorojimo programą – Photoshop, Irfan, PhotoSuite ir pan. Programos File meniu pasirenkama komanda Acquire, kurie iškviečia skanerio valdymo programą. Skirtingų gamintojų skaneriai komplektuojami skirtinga programine įranga, tačiau visi jie veikia remdamiesi tais pačiais principais, todėl išmokus dirbti su viena programa, netrukus lengvai susikalbėsite su bet kuria kita. Skanuojamą objektą nėra taip lengva teisingai padėti ant skanerio stiklo, kaip atrodytų iš pirmo žvilgsnio. Dažniausiai fotografija dedama pačiame skanerio kampe, nes taip lengviausia ją išlyginti vertikaliai, kad nesigautų pasisukusi kampu. Deja, skanerio lempos apšvietimas nėra vienodas visame jos ilgyje – panašiai, kaip kad skiriasi ir dienos šviesos lempos šviesumas, taigi kraštuose ji šviečia silpniau, ir informacija skanerio pakraščiuose iškreipiama.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Svarbiausi skanerių parametrai

2005-02-26 | Optinė rezoliucija - svarbiausia skanerio charakteristika. Ji matuojama DPI (dots per inch) – taškų skaičiumi kvadratiniame colyje, t.y. į kiek dalių suskaidomas vaizdas. Rezoliucija žymima taip: 300х300, 300х600, 600х1200 ir pan. Akivaizdu, kad kuo detaliau išskaidomas vaizdas skaneryje, tuo geresnės kokybės bus gautas nuskanuotas vaizdas. Perkant šiuolaikinį skanerį verta pasirūpinti, kad pirmas nurodomas optinės rezoliucijos skaičius būtų ne mažesnis, kaip 600. Spalvinė skiriamoji geba – kiek spalvų ir atspalvių atpažįsta skanerio davikliai. Norint be didesnių iškraipymų atkurti spalvotos nuotraukos vaizdą, reikalinga mažiausiai 24 bitų (16.700.000) skanavimo kokybė, tačiau dauguma dabar parduodamų skanerių jau turi 32 ir 48 bitų skanavimo režimą. Taigi, pasirinkimo kriterijus lengvai atspėjamas: kuo didesnis bitų skaičius, tuo patikimesnė kokybė.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!