LT   EN   RU  
2021 m. gruodžio 8 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Tatuiruotės
6 tatuiruočių mitai

2004-04-26 | Profesionalus meistras oficialiame salone padaro tatuiruotę per vieną kartą. Diletantai, mėgėjai, neturėdami specialios aparatūros, kokybiškų dažų, nesugeba vienu kartu padaryti kokybiškos tatuiruotės, todėl pas juos reikia vaikščioti keletą kartų. O tai nereikalingas odos traumavimas ir papildoma rizika užsikrėsti nešvariuose salonuose. Todėl visada klauskite per kiek kartų bus padaryta tatuiruotė. Ir jeigu Jums atsako, kad tatuiruotė bus padaryta per keletą kartų, tai bėkite iš to salono. Vienintelė išimtis iš šios taisyklės yra didelių (pvz. ant visos nugaros) tatuiruočių darymas, nes tokią tatuiruotę fiziškai neįmanoma padaryti per vieną kartą ir jos darymas skaidomas į keletą kartų. Kokybiškai atlikta tatuiruotė laikosi visą jūsų gyvenimą, jos nereikia ryškinti nei po dviejų, nei po penkių, nei po dešimties metų. Esmė yra tame, kad originalūs tatuiravimo dažai yra labai brangūs, nes reikalauja didelių mokslinių ir technologinių tyrimų ir jų gamyba yra itin sudėtinga. Todėl meistrams, taupantiems kiekvieną centą (veikiantiems rūsiuose, kirpyklose, kiemuose, bendrabučiuose ir pan.), tai būtų prabanga. Jie naudoja pačius pigiausius dažus, todėl tatuiruotė išblunka per porą metų ir būtinai reikalauja paryškinimo.

Lankomumo reitingasKomentarų: 11

plačiau >>

Tatuiravimo atsiradimas

2003-01-11 | Dar iki architektūros, muzikos ir tuo labiau madų atsiradimo, mūsų protėviai puošė savo gyvenvietes piešiniais ant uolų, o kūnus – tatuiruotėmis. Sunku pasakyti, kada pirmą kartą žmogus papuošė savo kūną piešiniu, tačiau mokslininkai spėja, jog tatuiruotės istorija tęsiasi keliasdešimt tūkstančių metų. Archeologiniai duomenys mažai ką gali patikslinti, mat jei ir randami senovės žmonių kaulai, tai odos audiniai jau būna seniai sunykę. Seniausios tatuiruotės rastos tiriant Egipto piramides. Mat čia palaidotų mumijų oda, nors ir sudžiuvusi, išsilaikė tiek, kad dar buvo galima įžiūrėti ir ištatuiravimus. Tatuiravimosi papročio atsiradimo priežastys taip pat nėra aiškios. Viena iš teorijų – tai loginė pažanga, prasidėjusi nuo savaiminių odos sužalojimų, atsitiktinai gautų akmens amžiaus žmonių. Žaizdos ir kraujo susikaupimai susiliedavo į įvairiausius randus, kurie išskirdavo jų savininkus iš kitų genties narių. Tai buvo drąsaus kario ir gero medžiotojo ženklas.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

New York city tattoo istorija

2003-01-11 | NY tattoo stiliaus ištakos siekia devynioliktąjį amžių, kai Manhattan`o pietinėje dalyje ('Chatham Square') įsikūrė maža jauki tattoo studija 'Vagių Greitkelis'. Čia dažnais svečiais buvo tiek užkietėję jūreiviai, tiek gatvės chuliganai, greitai išgarsinę studiją ir visą rajoną kaip vieną labiausiai gerbiamų tattoo centrų pasaulyje. Pagrindiniai ankstyvųjų NY tattoo bruožai buvo tiesmukumas, stori juodi apvadai ir ryškios, grynos spalvos. Paprasti piešiniai simbolizavo sentimentalumą meilei ir ištikimybei.
ilgą laiką prieš oficialų NY tattoo istorijos startą, kai Samuel`is O`Reilly įkūrė pirmą studiją Chatham Square, tatuiravimas jau užėmė svarbią poziciją New York gatvės gyvenime. Kiekvienas jūreivis nuklydęs keletą kvartalų į pietus nuo paskutinių dokų, patekdavo į painų siaurų gatvelių raizginį, kur paprastai 'patruliuodavo' dabar legendomis tapę gangsterių būriai Patsy Conroy arba Daybreak Boys.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Tatuiruotės. Istorija

2003-01-11 | Tatuiruotė - senovės menas. Tai stilinga ir gana prašmatnu. Tai pabrėžia kūno grožį ir paslėpia trūkumus. Tai papuošimas ir filosofija. Tik nereikėtų pamiršti, kad tikra tatuiruotė, skirtingai, nei permanentinis makiažas, nebūna laikina. Ji daroma visam laikui. Tatuiruotė atsirado pirmykštėje - bendruomeninėje santvarkoje. Tai buvo ne tik papuošimas, bet ir genties, giminės įstatymas, nurodė jos savininko socialinę priklausomybę ir turėjo magišką jėgą. Tatuiruočių magiją naudojo ne tik "laukiniai". XVIII - XIX amžiuje britų jūreiviai ant savo nugarų vaizduodavo didžiulius kryžius su nukryžiuotu Kristumi tikėdamiesi, kad tai apsaugos nuo kūno bausmių. Šiandien pastebimas šio pomėgio atgimimas. Tatuiruotes turi Angelina Jolie, Pamela Anderson, Rusijos caras Nikolajus, Davidas Bechhamas, Madonna, Melanie Griffit ir kiti įžymūs žmonės. Taigi dabar tatuiruotė nebe tik kalinių "mada", bet ir prestižo reikalas.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Apie procesą

2003-01-11 | Prieš tatuiruotės darymo seanso pradžią meistras bendrauja su klientu, pagal katalogus parenka paveikslėlį ir, remdamasis lankytojo pageidavimais daro eskizą. Po to piešinys pernešamas ant kūno. Meistrai tatuiruotes atlieka specialiomis mašinėlėmis - rotorinėmis arba elektromagnetinėmis. Jų pagalba galima padaryti sudėtingus piešinius. Plonute adata, kuri juda labai greitai į odą prasiskverbia 0.1 - 0.2 mm. Skausmingumas priklauso nuo vietos ant kūno, piešinio didumo ir nuo žmogaus jautrumo. Skausmingiausios tatuiruotės daromos ant šono, pilvo, stuburo, sėdmenų, pažastyse ir intymiose vietose. Skausmą daugelis prilygina pastoviam uodo kandimui. O beje kaip žinote šuo ir kariamas pripranta :). Viskas yra daroma vienkartinėmis adatomis ir pirštinėmis. Mašinėlė valoma antiseptiniu tirpalu.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Svarbu

2003-01-11 | Jei Jūs susigundėte pasidaryti pigią tatuiruotę, tai Jūs turite žinoti tokius dalykus: kas ir kodėl daro tatuiruotes pigiai. Neigiami veiksniai. Nekokybiškas atlikimas. Neteisingas piešinio išdėstymas ant kūno. Specialių anatominių žinių neturėjimas gali sąlygoti nevykusį piešinio vaizdą arba piešinys bus deformuotas dėl netaisyklingo jo išdėstymo ant kūno. Blogas piešinio vaizdas. Jei nėra patirties ir "įgudusios akies", piešinio linijos bus nelygios, kontūro linijos bus išsiliejusios ar pastorėjusios (kontūro linijos - nevienodo storio). Užtušavimas būna margas, nekokybiškas vietoje idealiai lygaus. Piešinio ryškumo trumpalaikiškumas. Greitas piešinio spalvų ryškumo ir kontrasto praradimas. Nekokybiškų (pigių) dažų naudojimas lemia tai, kad organizmas greitai ir sėkmingai jų atsikrato, "išstumia". Todėl po vienerių - dvejų metų Jūsų piešinys taps blyškus ir neaiškus, tuo tarpu kai piešinys, atliktas originaliais, brangiais dažais bus ryškus visada. Šioje vietoje galima būtų pateikti pavyzdį: palyginkime brangius prancūziškus kvepalus ir pigius, padirbtus kvepalus. Abeji turi kvapą, tačiau tuo tarpu kai brangių kvepalų aromatas išliks keletą parų, pigių kvepalų kvapas išgaruos po pusvalandžio.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Tatuiruočių ir odos pigmentinių darinių šalinimas "Ruby Star" lazeriu

2003-01-11 | Pasaulyje vis daugiau jaunų žmonių savo laisvę išreiškia "pasipuošdami" tatuiruotėmis. Tačiau su amžiumi jų entuziazmas dažnai išblėsta, kažkuriame gyvenimo etape įgyta tatuiruotė ima atrodyti lyg įvykusi klaida, ir tada kas antras norėtų tatuiruočių atsikratyti. Lazeris skleidžia tamsiai raudoną šviesą, kurią sugeria odoje esantis pigmentas melaninas (pigmentinės dėmės) arba dažas (tatuiruotės). Šalinant tatuiruotes ar pigmentines dėmes siunčiamas labai trumpas, bet labai stiprus impulsas, todėl dažas (natūralus ar dirbtinis) suskaidomas į smulkiausias dalelytes, kurios vėliau pasišalina. Procedūrų kiekis priklauso nuo spalvos intensyvumo, tatuiruočių atveju – nuo dažo kiekio ir gylio,kuriame jis yra. Pigmentinėms dėmėms dažniausiai užtenka 1-2 procedūrų, mėgėjiškoms tatuiruotėms jų reikės 2-6, o profesionalioms tatuiruotėms gali prireikti net 6-8 procedūrų. Gydymo metu jaučiamas nežymus skausmas. Impulso metu oda akimirksniu pabąla, kartais pasirodo pavieniai kraujo lašeliai, tačiau žaizda neatsiranda. Porą valandų po procedūros oda parausta ir paburksta. Šią reakciją sušvelnina uždedamas šalčio paketas. Kitą dieną odoje gali atsirasti šašeliai, kurie savaime išnyksta po 2 savaičių.

Lankomumo reitingasKomentarų: 6

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!