LT   EN   RU  
2021 m. rugsėjo 22 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Teatrai
100 - asis Anželikos Cholinos tango

2008-12-10 | Tango in fa atsirado kaip trumpa 20 min. miniatūra, kurią 2000m. pristatėm Londono "Millennium Dome" centre. Pirmajame sąstate šoko 3 poros: aktorius Darius Gumauskas, Šiaulių dramos teatro aktorius Dalius Jančiauskas, mano draugas Dovydas Togonidzė, balerina Živile Baikštytė, šiuolaikinio šokio šokėja Indrė Pačėsaitė ir aš. Po didelio pasisekimo Londone kilo idėja išplėsti šią temą ir sukurti pilną spektaklį. Tuo metu neturėjau galimybės dirbti su baleto artistais, o kurti norėjau, todėl mokiau šokti aktorius. Pirmieji šokantys aktoriai atsirado „Moterų dainose". Man patiko su jais dirbti, buvo įdomus periodas, aš ambicingai norėjau įrodyti, kad galiu išmokyti puikiai šokti ir artistus „be mokyklos". Taip spektaklyje atsirado aktoriai Dainius Kazlauskas, Rasa Samuolytė, Dainius Gavenonis, dailininkas performancistas Dainius Liškevičius bei mano studentas Andrius Katinas. Šis sąstatas šoko „Tango in fa" premjeroje Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje. Iki šiol negaliu suprasti, iš kur mes turėjome tiek drąsos ir pasitikėjimo savimi. Tada mes gyvenome vienas kitu ir šokiu (šypsosi). Nuo šios premjeros prasidėjo ir A|CH teatro, kaip atskiros struktūros, veikla. Vėliau ėmė dubliuotis teatrų repertuarai, aktoriai buvo priversti rinktis, kokiuose spektakliuose dalyvauti. Tada po truputį pradėjau įvedinėti savo studentus, baleto artistus, kurie šiandien sudaro ne tik „Tango in fa" pagrindą, bet yra ir teatro branduolys - pagrindiniai A|CH teatro solistai.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Šokio spektaklis CARMEN pagal George

2007-11-30 | Atnaujintame spektaklyje dalyvauja 20 artistų: LMTA aktorių-šokėjų specialybės studentai, magistrantai ir LNOBT baleto artistai. Kurdama pirmąją šokio spektaklio "Carmen" versiją, A. Cholina dirbo tik su keliais profesionaliais baleto artistais, daugumą vaidmenų kūrė dramos aktoriai. Šiame spektaklyje A. Cholina grįžo į sceną ir kaip šokėja, ir kaip artistė (pirmą kartą pati šoko Carmen 1998 m. gruodžio 29 d.), įgyvendindama, matyt, vis dar ją masinančią, nors ir slopinamą, svajonę šokti. "Įėjusi" į spektaklį iš vidaus, A. Cholina geriau pajuto ir pačią Carmen, ir savo pačios sukurtą dramaturginę spektaklio erdvę. A. Cholinos "Carmen" turi keletą vienas kitą paremiančių ir savaip paveikių kulminacinių taškų, kuriuos sujungus ryškėja pakankamai logiška ir blaivi norimos papasakoti istorijos tėkmė: būrimo scena, kurioje parodomas Carmen išskirtinumas, jai ištraukus juodąją vėduoklę; fabriko peštynių epizodas; susitikimas su Don Jose kalėjime, korida ir spektaklio finalas - Carmen mirtis. Įtaigus, paslankus ir vaidybiniu bei choreografiniu požiūriu erdvus yra peštynių epizodas, kuriame atsiskleidžia choreografės gebėjimas minimaliomis priemonėmis kurti maksimalią emocinę įtampą, "atrišti rankas" choreografinei improvizacijai, kuri šiuolaikinio baleto sistemoje yra beveik neįmanoma. Panašios įtampos yra ir spektaklio finale, kur jausmų gaivalai organizuojami kryptingai ir per akimirką pajėgiama išsakyti tai, dėl ko ir buvo statytas visas spektaklis.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Šokio spektaklis „Fantazija penkioms stichijoms"

2007-11-28 | Spektaklyje dalyvauja: Andrius Žužalkinas, Martynas Rimeikis, Eligijus Butkus, Laimis Roslekas, Donatas Bakėjus, Romas Ceizaris, Igoris Zaripovas, Laurynas Navickas, Margarita Makejeva, Margarita Verigaitė, Kristina Galalytė, Inga Cibulskytė, Giedrė Zaščižinskaitė, Jekaterina Romankova, Modesta Butautytė. Šokio spektaklis „Fantazija penkioms stichijoms" - tai spektaklis apie gamtą. Čia dalyvauja 14 baleto artistų, kurie įkūnija vandens, žemės, oro ir ugnies stichijas. Solistas Andrius Žužžalkinas šiame spektaklyje sukūrė Žmogaus vaidmenį. Jis išbūna scenoje visą laiką ir pasakoja apie Žmogaus susidūrimus su gamtos stichijomis, kurios yra jo paties vidaus išraiška. Pirmą kartą Anželikos Cholinos spektaklyje dalyvauja ir cirko artistai. Kaip teatro kostiumų dailininkas čia debiutavo stilistas Kęstas Rimdžius, neteatrališkais, subtiliais kostiumais įnešęs į spektaklį kitokią vaizdo kokybę. „Pastatymas kardinaliai skiriasi nuo ankstesnių mano darbų. Jame nėra siužeto, bet labai daug šokio ir stebuklingo grožio" - sako choreografė Anželika Cholina.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Interviu zu Anželika Cholina. Šokio spektaklis "ZMONES:)"

2007-11-19 | ZMONES:) intriguoja savo neįprastu pavadinimu. Ar galite paaiškinti, iš kur jis atsirado? Priežasčių, kodėl spektaklis taip pavadintas, yra keletas. Šokio spektaklio ZMONES:) atsiradimą inicijavo bendrovė „Bitė Lietuva", teikianti ryšio paslaugas. Rašydami trumpąsias žinutes, mes nenaudojame lietuviškos abėcėlės raidžių, o šypsenėlės sutinkamos ypač dažnai, todėl šis pavadinimas - tai ne gramatinė klaida. Galvojant apie spektaklį, nesinorėjo jo pavadinti, pvz., „Lietuviai", nes visos jame akcentuojamos savybės būdingos daugeliui tautų, tad reikėjo universalesnio pavadinimo. Ką reiškia "moderni lietuvių liaudies šokių interpretacija"? Jūs nutolote nuo tradicijų? Aš skeptiškai žiūriu į istorijos mokslą, nes manau, kad nėra įmanoma perduoti kitam žmogui tikslios informacijos netgi apie dabarties įvykius, tuo labiau neįmanoma žinoti tiesos apie praeitį. Todėl niekas negali būti visiškai tikras ir teigti žinąs apie autentišką lietuvių liaudies kultūrą. Viskas yra tik variacijos, tad ir mano spektaklis yra mano įsivaizdavimas bei savita lietuviškų šokių traktuotė. Ar yra kas nors, ką jūs pastebite būdinga lietuvio prigimčiai ir ko nepavaizdavote spektaklyje ZMONES:) Neturėjau tikslo sugrūsti į spektaklį visko, ką žinau. Kaip ir visuose mano spektakliuose, čia vyrauja didelis tempas. Šokėjai beveik neišeina iš scenos ir kuria vieną epizodą po kito, išlaikydami žiūrovą nuolatinėje įtampoje. Tai - nuotaikų vėrinys.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Šokio spektaklis MEILĖ pagal šiuolaikinių kompozitorių muziką

2007-07-09 | Spektaklis apie viską ir apie nieką... Saujelė akimirkų, būsenų, nuotaikų, atsitikimų... visa tai, kas nutinka su mumis kas dieną arba neatsitinka niekada... Apie įsimylėjusius, mylimus ir vienišus... apie norėjimą priklausyti, amžiną laukimą vienintelio žmogaus ir nežinojimą, kaip elgtis, kai jis atsiranda. Kuris svarbesnis? Tas, kuris padovanoja gėlę, ar tas, kuris atsako į tavo klausimus? Spektaklio personažai - žmonės, esantys aplink mus, simpatiški ir ne, dvasingi, jautrūs, pastebimi ir ne... Čia daug liūdesio, neišsipildymų... ir dar daugiau ironijos... jokios pretenzijos į tiesos apie jausmus žinojimą... Tiesiog tokius šiandien pažįstu žmones ir stengiuosi suprasti juos. Spektaklyje neskirstau "ištrauktų" iš gyvenimo situacijų į svarbias ir ne, tiesiog kviečiu kiekvieną žmogų į trumpą pasimatymą su savimi...

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Šokio spektaklis OTELAS

2006-05-30 | "Manasis "Otelas" - apie viską griaunančius pavydo nuodus, meistriškai užaugintus iš mažos kibirkštėlės blogo žmogaus...Jei tik žmonės suprastų, kad tai tik didžiulė savęs naikinimo jėga, kiek meilės istorijų būtų buvę galima išsaugoti..." - sako A. Cholina. "Vienintelis pakuždėtas žodis...vienintelis išgirstas žodis...ir viskas. Nieko nebėra. Meilė bejėgė..." - spektaklio scenografo Marijaus Jacovskio žodžiai taikliai apibūdina šią tragediją.""Otelas"- sunkiai šokiui pasiduodanti medžiaga. Pasaulyje yra vos keli pastatymai pagal šią W. Šekspyro tragediją. Statydama savo šokio spektaklį išskyriau svarbiausius pjesės veikėjus, išryškinau esminius įvykius ir maksimaliai atpasakojau istoriją" - A. Cholina. "Esu patenkinta vykusiai savo artistų sukurtais vaidmenimis. Ypač šiame spektaklyje atsiskleidė Aurimas Sibirskas, sukūręs neįtikėtinai įtaigų Jagą, kuris yra spektaklio ašis. Sudėtingas vaidmuo teko ir kordebaletui, kur masė virsta iš jūros į turkų karius, o paskui transformuojasi į juodąsias mintis".

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Juozo Miltinio dramos teatras

2004-10-05 | Šiek tiek daugiau nei šešiasdešimt metų praėjo nuo to laiko, kai Juozas Miltinis pradėjo savo didįjį kūrybos žygį Panevėžyje. Tuomet iš Kauno jis drauge su būriu jaunų vaikinų ir merginų, 1940-ųjų gruodžio 1 dieną Valstybės teatre sėkmingai perėjusių konkursą, atvyko į tylų provincijos miestą visam likusiam gyvenimui. Pirmąją premjerą N.Pogodino pjesę "Sidabrinis slėnis" (1941 03 15) su ypatingu entuziazmu sutiko to meto spauda, pažymėdama jaunųjų aktorių nepaprastą užsidegimą, nuoširdumą, ansambliškumą. Artistai ne vaidina, kaip kituose teatruose, o gyvena! Susipažinęs su M.Reinharto teatrinės studijos eksperimentais: spektaklių muzikiniu ir dekoratyviniu apipavidalinimu, subtilia ir poetiška artistų kūryba, jų ypatinga plastika, klasikos kūrinių įvairiausių žanrų interpretacija, sprendžiant amžininkų problemas, susižavėjęs teatro eksperimento dvasia bei reikšme, po nesėkmingos praktikos Šiaulių dramos teatre (1931 - 1932) J.Miltinis ieškoti didžiųjų teatro vertybių savo iniciatyva išvyko į Paryžių. Paryžiuje J.Miltinis per visus tuos ketverius metus (1933 - 1936) tarytum brangų raudoną vyną (jį gėrė iki pat gyvenimo pabaigos) siurbė į save pasaulinės kultūros aromatą.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Lietuvos nacionalinis dramos teatras - istorija

2004-10-05 | Lietuvos nacionalinis dramos teatras buvo įkurtas 1940-aisiais metais kaip Vilniaus Valstybės teatras, ir nuo to laiko ne kartą keitė savo pavadinimą. Pirmasis pastatymas šiame teatre – Hermano Hijermanso “Viltis”, spektaklio režisierius – Romualdas Juknevičius. Per visą teatro gyvavimo periodą jame sukurta arti 400 spektaklių. Šiuo metu teatro repertuare gausu ir klasikinės pasaulio dramaturgijos, ir šiuolaikinių autorių, ir nacionalinių pjesių pastatymų. Lietuvos nacionaliniame dramos teatre dirbo bene visi žinomiausi Lietuvos teatro režisieriai: Borisas Dauguvietis, Romualdas Juknevičius, Kazimiera Kymantaitė, Irena Bučienė, Henrikas Vancevičius, Algirdas Lapėnas, Jonas Vaitkus, Rimas Tuminas ir kiti. Nuo 1990 metų teatre pradėjo dirbti ir naujos kartos režisieriai – vienas įdomiausių ir labiausiai provokavusių savo darbais buvo Oskaras Koršunovas. Pirmieji jo spektakliai buvo sukurti pagal žinomų rašytojų avangardistų Daniilo Charmso ir Aleksandro Vvedenskio kūrinius.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Magijos Teatras "DiArchy"

2004-10-05 | Magijos Teatras "DiArchy" įkurtas 1991 metais. Iliuzija, magija, fokusai, neįtikėtini ir pavojingi triukai, įvairių cirko ir estrados žanrų numeriai – mūsų darbas. Mūsų profesija – linksminti, stebinti ir žavėti. Mes kuriame numerius ir programas, kurias rodome pasirodymų, koncertų metu, taip pat dalyvaujame TV projektuose. Magijos Teatro DiArchy programos, tai kaleidoskopiškai vieni kitus keičiantys įvairių žanrų numeriai. Magiškos iliuzijos ir stulbinančios manipuliacijos, fokusai, uždegantys ir mistiniai šokiai, pavojingi ir neįtikėtini triukai. Didelis ir įvairus repertuaras leidžia teatrui dirbti visur: televizijose ir teatruose, cirkuose ir variete, klubuose, kazino, viešbučiuose, kruiziniuose laivuose, ekspocentruose, parodose ir mugėse, privačiuose vakarėliuose, firmų prezentacijose. Jeigu ką nors praleidome, tai ir ten mes galime rodyti savo vaidinimą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Jaunas ir žavus „Elfų“ teatras

2004-03-24 | 1999 metų rudenį Vilniuje įvairių mokslo įstaigų skelbimų lentose ir gatvėse pasirodė nuotraukomis iliustruotų afišų, kviečiančių į „Elfų“ teatro spektaklius suaugusiems: „Dvi Sofi“, „Senis ir jūra“ ir vaikams: „Skudurinė Onutė“, „Nulėpausio gimtadienis“. Sausio mėnesį pasirodė ir kvietimas į naują premjerą vaikams „Svogūnėlių pagrobimas“. „Elfų“ teatro ištakos – Marijampolės teatro studija. Šiai studijai 1996 metais vadovavo teatro režisierius Romas Vikšraitis. 1997-ųjų žiemą iš aktyviausių Marijampolės teatro studijos aktorių režisierius subūrė trupę ir įsteigė „Elfų“ teatrą. Teatro atidaryme suvaidintas spektaklis vaikams „Elfų pasakaitės“ (dabar pervadintas į „Skudurinė Onutė“). Berengiant šį spektaklį ir kilo mintis teatrą pavadinti „Elfų“ teatru. Visgi į tikrą dienos šviesą „elfai“ išlindo 1999-aisiais. Tų metų rudenį teatras įsikėlė į naujas patalpas šalia Vaikų ir jaunimo centro (Vilniuje, Ukmergės g.41, korp. B). Rugsėjo 4 d. naujoje salėje atidarytas naujas teatro sezonas – suvaidinta L. Lambero drama „Dvi Sofi“. Po spektaklio surengtas muzikinis vakaras – teatro aktoriai dainavo pirmiesiems teatro žiūrovams ir rėmėjams: UAB „Chrustik“, UAB „Indanė“, „Transmedos autoservisas“.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!