LT   EN   RU  
2021 m. rugpjūčio 3 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Turizmas
Kalnų romantika atspari krizei

2008-11-17 | Ekonomikos krizė lietuvių nuo atostogų slidinėjimo kurortuose neatgrasė. Dauguma kelionių užsakytos iš anksto, tad progos išsirinkti patraukliausią kainą jau nebeliko. Turizmo agentūros "West Ekspress" atstovai tvirtina, kad poilsio galimybės slidinėjimo kurortuose Kalėdų ir Naujųjų metų laikotarpiu bei kitų metų sausį bemaž išsemtos, nes slidinėjimo entuziastai sukrunta jau vasarą. Bendrovės duomenimis, pats slidinėjimo kelionių užsakymo pikas - liepos ir rugpjūčio mėnesiai. Populiariausi nedideli viešbučiai, kuriuose apsistoja šeimos ar slidinėjimo mėgėjų kompanijos. Lietuviai ypač pamėgo Austrijos ir Italijos kurortus, o pastaruoju metu jie atranda ir Prancūziją. Ypač paklausios ir kelionės į Lioną, kuriame atsiveria Alpių kalnų trasos. Dažniausiai lietuviai renkasi savaitės trukmės slidinėjimo keliones. "Slidinėjimas lietuviams po krepšinio yra tapęs antra religija, kuriai krizės negalioja", - tvirtina "West Ekspress" turizmo vadybininkė Rasa Alperavičienė.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Skandinavai vis dar prisibijo lietuvių

2008-10-07 | Lietuvos įvaizdžio kūrimu besirūpinančios valdžios institucijos ir viešųjų ryšių specialistai kursto nesiliaujančias diskusijas apie tai, kas ir kokie mes esame bei koks mūsų įvaizdis užsienio šalyse. Žiniasklaidą neretai pasiekia pranešimų apie lietuvių nusikalstamą veiklą užsienio valstybėse. Mūsų nebestebina tautiečių vagystės, viešosios tvarkos pažeidimai, dokumentų ir vertybinių popierių klastojimas ar pinigų prievartavimas. Pasitaiko ir sunkesnių Lietuvos piliečių nusikaltimų svetur - prekybos žmonėmis, žmogžudysčių... Lietuvių iškrėstos eibės juodina šalies vardą ir sukuria neigiamą net ir artimiausių kaimynų požiūrį į Lietuvą bei jos gyventojus. Po Europos Sąjungos plėtros 2004 m. kartu su pigia darbo jėga į Skandinavijos šalis plūstelėjo ne tik geresnio uždarbio, bet ir neteisėtai pasipelnyti besitikinčių lietuvių. Net ir nedidelė grupelė nusikaltėlių suteršia sąžiningai dirbančių Lietuvos piliečių vardą. Neretai žiniasklaidoje pasitaikantys pranešimai apie nusikalstamą lietuvių veiklą Skandinavijos šalyse verčia šalies gyventojus saugotis ir laikytis atokiau nuo mūsų kraštiečių. Bandydami pagerinti sugadintą įvaizdį lietuviai imasi iniciatyvos - buriasi į bendruomenes, dalyvauja įvairiose gerumo akcijose, susitikimuose ar net įkuria chorus... O kokį įvaizdį buvo susikūrusios skandinavų tautos apie mūsų protėvius? Atsigręžkime į istoriją.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

(Ne)turistinė išvyka į A.Mončio namus

2006-09-14 | Skulptorius Antanas Mončys (1921-1993), gimė Mončių kaime, Kretingos rajone. Antrojo Pasaulinio karo metu Rusijos kariuomenei artinantis, pasitraukė į Vakarus. Vokietijoje ir Prancūzijoje studijavo skulptūrą. A.Mončio darbai Lietuvoje pirmąkart eksponuoti tik 1989 m. 1993 m. menininko prašymu į Palangoje S.Daukanto g. 16 esantį pastatą, tada dar buvusią biblioteką, pervežti jo darbai. Šiandien čia įsikūrę Antano Mončio namai-muziejus: skulptoriaus A. Mončio darbų ekspozicija dvelkianti prancūziška dvasia, primena autoriaus dirbtuvę. Šalia skulptūrų, piešinių, koliažų eksponuojami menininko dienoraščiai, lyg netyčia palikti darbo įrankiai. Ekspoziciją parengęs žymus architektas Valdas Ozarinskas siekė perteikti autentišką menininko darbo vietos nuotaiką. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras rugsėjo 21d. (ketvirtadienį) kviečia susipažinti, prisiminti skulptorių Antaną Mončį. Renginių ciklas „Komentarai“ svečiuosis Palangos A.Mončio namuose-muziejuje (S.Daukanto g. 16, Palanga). Vakaro vaišės – H.Gulbino filmas ir prancūzų videožvilgsnis apie A.Mončį bei DONIO improvizacijos autentiškais skulptoriaus švilpiais. Visus nemokamai nuveš ir grąžins Klaipėdon rugsėjo 21d. 17.30 val. Senojo turgaus stotelėje (Palangos kryptis) laukiantis autobusas. Nesivėlinkite, vietų skaičius ribotas!

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Turizmas ir vartotojų teisės

2006-08-28 | Europos vartotojų centras (EVC), ginantis Lietuvos vartotojų teises, pažeistas perkant prekes ar paslaugas Europos šalyse, ir Europos vartotojų teises, pažeistas Lietuvoje, surengė diskusiją apie Lietuvoje besilankančių turistų, kaip vartotojų, problemas, kurioje dalyvavo gidai, turizmo agentūrų, vartotojus ginančių organizacijų atstovai. Diskusijos metu buvo pristatytas informacinis leidinys ,,Kelionių patarėjas", kuriame pateikiama aktuali informacija keliaujantiems Lietuvos vartotojams. Leidinį parengė ir išleido Europos vartotojų centras kartu su Vartotojų švietimo centru. Leidinį palankiai įvertino diskusijos dalyviai, ir pripažino jo reikalingumą bei aktualumą. Europos vartotojų centro direktorė Nijolė Steponkutė pabrėžė, kad bendradarbiavimas su institucijomis, kurios nuolat susitinka su Lietuvos svečiais, ypač svarbus – geriau žinant apie šalies svečių lūkesčius, problemas, galima geriau dirbti, kad tų problemų mažėtų. ,,Siekiant sumažinti vartotojų teisių pažeidimų turizmo srityje, ypač svarbu vykdyti vartotojų švietimą, informuoti vartotojus apie jų teises ir pareigas", teigė Vartotojų švietimo centro direktorė Tina Valotkienė. Kiekvienas turistas iš Lenkijos apsilanko Vilniaus universiteto bibliotekos A. Mickevičiaus muziejuje.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Vilniuje atidaromi unikalūs jaunimo nakvynės namai "A Hostel"

2006-08-25 | Šį mėnesį Vilniuje, Sodų g. 17, duris atvėrė pagal unikalią japonišką koncepciją įrengti jaunimo nakvynės namai "A Hostel", neturintys analogų visoje Centrinėje ir Rytų Europoje. Naujuosius nakvynės namus "A Hostel" atidarė UAB "Rolvinkas", kuriai priklauso dar du sostinėje sėkmingai veikiantys jaunimo nakvynės namai. Naujieji "A Hostel" jaunimo nakvynės namai išsiskiria netikėtu apgyvendinimo būdu – kiekvienas gyventojas turi savo "kapsulę", kurioje įrengtas apšvietimas, elektros lizdas, ventiliacija bei puiki garso izoliacija, todėl gyventojai netrukdo vieni kitiems. "Šių nakvynės namų idėja atkeliavo iš Japonijos, kurioje tokio tipo hosteliai labai populiarūs – taip įrengti darbininkams skirti miegamieji arba studentų bendrabučiai. Tikimės, kad tokio tipo apgyvendinimas prigis ir Lietuvoje, nes svečiui siūloma ne tik patogi lova, bet ir atskira erdvė, privatumas", - teigia jaunimo nakvynės namų "A Hostel" direktorius Rolandas Kasparaitis. Nakvynės namuose vienu metu gali apsistoti per 50 svečių – tai turėtų įvertinti kelionių agentūros, kurios dažnai domisi didesnio žmonių kiekio apgyvendinimo galimybėmis. "Iki šiol neturėjome ko pasiūlyti į mus besikreipiančioms kelionių agentūroms, kurios norėdavo apgyvendinti didesnį kiekį turistų, tačiau dabar galėsime bendradarbiauti" – pabrėžė p. R. Kasparaitis.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

KINIJA - TIBETAS

2006-07-10 | 1 DIENA: VILNIUS – PEKINAS
Skrydis: Vilnius – Pekinas.

2 DIENA: PEKINAS
Atvykimas į Pekiną. Aplankoma Tiantan (Rojaus) daosų šventykla bei parkas. Pasivaikščiojimas po centrinę Pekino pramogų alėją Wangfujing. Vakaronė naktiniame egzotinio maisto turgelyje – Donghuan. Nakvynė viešbutyje.

3 DIENA: PEKINAS
Pusryčiai. Žygis į Didžiąją Kinų Sieną. Grįžus vakarienė garsiausiame bei seniausiame "Peking Duck" restorane. Nakvynė viešbutyje.

4 DIENA: PEKINAS – XIANIS
Pusryčiai. Pasivaikščiojimas po didžiausią miesto centrinę aikštę Tiananmen. Ekskursija po Uždraustąjį miestą – prabangius XV amžiuje pastatytus ir penkis šimtmečius Kinijos valdovams tarnavusius Imperatorių rūmus. Naktį kelionė traukiniu į Xianį.

5 DIENA: XIANIS
Atvykimas į Xianį. Pasivaikščiojimas po islamiška dvasia pulsuojantį Xianio miestą. Aplankoma viena garsiausių Kinijoje musulmonų šventovių Didžioji Xianio mečetė. Pasivaikščiojimas po margą bei turtingą Xianio suvenyrų turgų. Ekskursija miestą juosiančia istorine siena, nuo kurios galima gėrėtis Xianio panorama. Nakvynė viešbutyje.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

KINIJA

2006-07-05 | 1 DIENA: Vilnius - Šanchajus (Shanghai)
Skrydis: Vilnius - Šanchajus.

2 DIENA: Šanchajus
Atvykimas į Šanchajų. Apsistojimas viešbutyje. Pasivaikščiojimas judriausia ir moderniausia Šanchajaus pėsčiųjų alėja Nanjing Road. Pasivaikščiojimas po Bundo rajoną – vakarinę Chuang pu upės pakrantę. Vandens pramogos: iškyla garlaiviu Chuangpu upe, nuo kurios atsiveria įspūdinga vakarinio (Bund) bei rytinio (Pudong) Šanchajaus panorama. Nakvynė viešbutyje.

3 DIENA: Šanchajus
Pusryčiai. Aplankoma Nefritinio Budos šventykla (Yu Fo Si), Šanchajaus senamiestis Yu Yuan (Mandarinų sodai). Nakvynė viešbutyje.

4 DIENA: Šanchajus – Hangzhou (150 km)
Pusryčiai. Kelionė autobusu į Hangzhou – miestą, nuo senų laikų vadinamą Kinijos rojumi žemėje. Apsistojimas viešbutyje. Aplankome savita architektūra patraukiančią - Baltosios gyvatės (Lei Feng) pagodą. Budistų Jingci vienuolynas. Hangzhou senamiestis. Suvenyrų turgus. Vakaronė senamiesčio arbatinėje, kur stebėsime jaunų arbatos ruošimo meistrų triukus bei mėgausimės tradicine kiniška arbata. Nakvynė viešbutyje.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Biržai ruošiasi švęsti

2006-06-30 | Praėjusiais metais triukšmingai atšventę 550 m. jubiliejų Biržai vėl pasirengę švęsti. Biržiečių ir miesto svečių teismui savo gaminius ir produktus pristatys Biržų rajono verslininkai, aludariai, kulinarai, tradicinių amatų puoselėtojai, menininkai, liaudies meistrai, ekologišką ūkininkavimą propaguojantys ūkininkai. Bus galima paragauti tradicinio biržietiško alaus ir labai prie jo derančių senoviškų tik Biržų kraštui būdingų užkandžių... Įrašai senajame Lietuvos kunigaikštystės archyve liudija, kad jau XVII a. Biržuose buvo bravoras. Didelę pagarbą ir dėmesį alui biržiečiai parodė 1704 m., kai švedai užgrobė Biržus, sugriovė pilį ir sudegino miestą. Jiems pasitraukus miestelėnai po ginčų, ką pirmiausia atstatyti – miesto savivaldos simbolį rotušę ar alaus daryklą – pasirinko pastarąją. Gražios ir unikalios aludarystės bei alaus gėrimo tradicijas išlaikytos ir šiandieniniuose Biržuose. Visą dieną centrinėje miesto aikštėje šurmuliuos tautodailininkų mugė, veiks amatų (verpimo, audimo, alaus gaminimo, linų apdirbimo, mezgimo, pynimo iš vytelių, puodų žiedimo, duonos kepimo ir pan.) ir seniūnijų kiemeliai. Vyks dailininkų pleneras. Vaikams koncertuos "Svirplys", vyks įvairūs konkursai ir varžybos.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kelionių agentūra "Litaura"

2006-04-17 | Kelionių agentūra "LITAURA" Lietuvos turizmo rinkoje dirba nuo 1991 metų. Mūsų klientai - tai ne tik įvairaus amžiaus žmonės, bet ir solidžios organizacijos. Didžiausias mūsų rūpestis, kad klientai būtų patenkinti kelione, patirtų daug gražių įspūdžių bei prisiminimų. LITAURA taip pat yra kelionių organizatorius, organizuojantis keliones po Europą: Prancūziją, Čekiją, Vengriją, Austriją, Slovakiją, Lenkiją, Latviją, Estiją. Kartu su mūsų profesionaliais gidais kelionių maršrutai nuolatos tobulinami, atsižvelgiant į klientų nuomonę, kuri yra svarbiausias tolimesnio mūsų darbo veiksnys. Didėjant kelionių geografijai, didėja ir įvairiausių kelionių maršrutų. Per pastaruosius metus mūsų klientai ypač pamėgo jungtines (aplankant keletą šalių) keliones autobusu. Norinčių nebrangiai, bet turiningai praleisti laiką ir pamatyti daug kraštų, nenuvilsime ir šiemet. Kelionės lėktuvu vykdomos kartu su Lietuvos bei užsienio šalių partneriais: Tez Tour, Novaturas, Horizont Travel, Domina Travel ir kt. Maloniai kviečiame keliauti su kelionių agentūra "Litaura"! Mes pasirūpinsime, kad Jūsų kelionė būtų patogi, saugi ir maloni.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Moldova, savo vyno įkaitė

2006-04-17 | Vyndarystė Moldovos teritorijoje, kurios gyventojus su vynuogėmis graikai supažindino dar trečiajame tūkstantmetyje prieš Kristų, suklestėjo viduramžiais. Tai reiškia, kad Vytauto Didžiojo pasiuntiniai jau galėjo mėgautis šiuo moldavų pagamintu gėrimu. Tačiau ne vyno kelias XV amžiuje siejo Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę bei Moldovą, o paprastas vanduo - tuo metu abi šalys buvo itin artimos kaimynės, nes bendra siena ėjo Dnestro upe. Maža to - pasak profesoriaus Alfredo Bumblausko, Vilniaus universiteto Istorijos teorijos ir kultūros istorijos katedros vedėjo, Moldova buvo tuometinių Vytauto planų eiti į Europą partnerė. Praėjus beveik 600 metų, viskas apsivertė aukštyn kojomis - dabar jau Moldova kabinasi Lietuvos parankėn ir nori patekti į Europos Sąjungos šeimą. Tik šis kelias moldavams bus labai sunkus - matyti savo gretose skurdžią "giminaitę" pats ne geriausius laikus išgyvenantis blokas netrokšta. Tuo labiau kai jos veidą darko kontrabandos ir nusikalstamumo šašas - atsiskyrusi Padnestrės sritis. "Dabar mes esam juos pralenkę, - "Vakarų ekspresui" jaukiame, vos prieš kelias dienas atidarytos Lietuvos ambasados Kišiniove balkonėlyje sakė A. Bumblauskas. - Moldavai patys pripažįsta, kad gyvena dar 1992-1994 metais." Tiesa, akivaizdaus skurdo požymių - bent jau Kišiniove - rasite nedaug. Gal tik vieną kitą išmaldos gatvėje prašančią moterį, apleistus pastatus ar pamestas statybas. Tarybinių automobilių čia liko nedaug, o naujos vakarietiškos mašinos nėra sensacija.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!