LT   EN   RU  
2020 m. rugsėjo 26 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Geografija
  Mokslas > Mokslo sritys > Geografija
Lankomumo reitingas Publikuota: 2006-08-15
JGM stovykla
JGM tai Jaunųjų Geografų Mokykla, kurią 1986 metais įkūrė VPU regioninės geografijos katedros docentas, dr. R. Krupickas. Pagrindinis šios mokyklos tikslas suburti geografija besidominčius vaikus, išplėsti jų akiratį, išmokyti išgyventi gamtoje įvairiomis sąlygomis. Į šią mokyklą priimami moksleiviai iš visos Lietuvos, baigę 8 klases. Jie renkasi į stovyklas, kurios vyksta keturis kartus per metus unikaliose ir įdomiose vietovėse. Žiemos stovykla tradiciškai vyksta Vilniuje. Visų stovyklų metu su JGM moksleiviais dirba VPU (Vilniaus Pedagoginio Universiteto) geografijos katedros dėstytojai, Lietuvos geografijos ir geologijos instituto darbuotojai, mokslininkai, žymūs geografai ir keliautojai, geografijos mokytojai ir VPU studentai.

Šią vasarą JGM stovykla vyko Tytuvėnų regioniniame parke, Gauštvinio ežero pakrantėje. Šios stovyklos metu turėjome daug teorinių ir praktinių užsiėmimų. Vyko geomorfologijos, augalų geografijos, turizmo pradmenų ir kitos paskaitos. Buvome supažindinti su visuotine padėties nustatymo sistema (GPS), kuri leidžia nustatyti objekto koordinates bet kurioje pasaulio vietoje. Taip pat buvo rengiamos orientacinės varžybos, bado žygis bei stovyklos pabaigą reiškiantis naktinis žygis. Vyko ir vakaronės, kurių metu žaidėme tradicinius Jaunųjų Geografų mokyklos žaidimus: „Laurencija“ ir „Karalius Abrahamas“, sprendėme užduotis, bei kovojome komandose kurdami pristatymus, vaidinimus. Taip kaip ir kiekvienoje mokykloje, neapsieinama be pirmokų krikštynų. Šiais metais jas rengė trečiokai – senjorai, pasitelkę antrokų pagalbą.

Visą savaitę miegojome palapinėse, virėme maistą ant laužo. Stovyklos pradžioje buvome supažindinti kaip jį gaminti, todėl nesėkmių išvengėme. Net ir pirmokai puikiai susitvarkė su šia užduotimi. Pamokos, vykusios lauke mūsų negąsdino, nes užsiėmimai dažniau būdavo praktiniai nei teoriniai, labai įdomus, todėl laiko nuobodžiauti neliko. Namų darbų, kaip ir kitose mokyklose, čia netrūksta, tačiau jie nėra nuobodūs, o net atvirkščiai – sudominantys ir plečiantys akiratį.

Šią vasaros stovyklą, kaip ir kitas, užbaigė naktinis žygis. Šįkart ėjome vienuolikos kilometrų keliu iki galutinio taško, kuriame pasitikome saulę šokdami „Laurenciją“.

JGM mokinės: Emilija Jomantaitė ir Justina Čepaitė

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

            

Komentuoti

Lankomumo reitingas

Diskusijos - aptarti forume

Versija spausdinimui - versija spausdinimui

Atgal

JGM stovyklos vakaronė

Atsitiktinės gairės:    Dvarai (36)    Seimo rinkimai (4)    Tiškevičiai (18)    Sportas (180)    Vokiečių aviganis (2)    Klubai (8)    Grožio salonai (6)    Pagonybė (3)    Nešiojami kompiuteriai (12)    Projektavimas (7)    Mistika (9)    Kalbos kultūra (39)    Soliariumai (5)    Klubai (5)    E - komercija (87)    Kompiuterinis saugumas (43)    Sportas (8)    Švietimas (1281)    Matematika (2)    Šventės (117)    Savivaldybių rinkimai (9)    Motociklai (12)    Lietuvių fantastika (11)    Turizmo agentūros (10)    Krikščionys demokratai (3)    Ekologinis ūkis (2)    Partijos (41)    Konditerija (10)    Lietuvių valgiai (28)    Seimo rinkimai 2004 (3)    Slaptos bendrijos (24)    Lietuvoje (5)    Biologija (222)    Burtai (8)    Bildukai (3)    Bitė (5)    Prezidento rinkimai (6)    Tinklapiai (13)    Masonai (7)    Stomatologija (6)    Amerikos lietuviai (7)    Auklėjimas (7)    Lobių ieškotojai (3)    Pavydas (5)    Delfinologija (4)    Valdas Adamkus (11)    Paieškos sistemos (14)    Shidokan (3)    Labradoras (2)    Go-go (10)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!