LT   EN   RU  
2020 m. rugpjūčio 7 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Jaukai
  Hobi > Žvejyba > Įranga ir reikmenys > Jaukai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2008-06-01
Jaukai ir jaukinimas žiemos metu stovinčiame vandenyje

Žiema smarkiai pakeičia žuvų mitybos įpročius. Todėl žiemą keičiasi žuvų jaukinimo taktika, taip pat patys žieminiai jaukai labai skiriasi nuo vasarinių.

Pradėkime nuo pradžių. Jaukai žiemą, žvejojant karšius ar kuojas žūklės nesugadins tik tuo atveju jei rūpestingai parinksime jo sudėtį. Negalima žieminiuose jaukuose naudoti kruopų, ar grudų t.y. stambios frakcijos dalelių. Kaip jauko pagrindas geriausiai tinka džiūvėsėliai kadangi jie yra mažai maistingi. Tai pat galima pridėti šiek tiek kanapių išspaudų. Nemažai dedama į žieminį jauką gyvūninės kilmės masalo dažniausiai uodo trūklio lervų, taip pat galima įdėti truputi ir musės lervų. Į žieminį jauką būtina dėti druskos, kadangi po vasaros žuvys jaučia mineralų trūkumą. Patamsinti jauką galima juodžemiu, geriausiai tam tinka kurmeriausiai.

Pasirinkta žvejybos vietą geriausia jaukinti vakare, jei žūklė truks kelias dienas tuomet tai kartokite kiekvieną vakarą. Stovinčio vandens telkiniuose šerti galima paprasta žiemine šėrykla, kurios pagalba pašarą išpilame ties pačiu dugnu. Į kiekvieną eketę reiktu suberti nuo 200 iki 500 gr. jauko. Norint, jog jaukas ilgiau išliktų ant dugno ir jo greit nesuėstų mailius, galima jį užšaldyti didesniais kubeliais, tiesa tuomet pašarą būtina pasunkinti žvyru, jog jis neplūduriuotu paviršiuje. Tokie pašaro kubeliai nuleisti ant dugno lėtai tirpsta, todėl ilgai vilioja žuvį.

Ryte atėjus į žūklės vietą neskubėkite jaukinti, geriau pirmiau pamėginkite apgaudyti jaukintas eketes. Į tas eketes kuriose pavyks pagauti žuvies įberkite uodo trūklio lervų arba jas tiesiog nuleiskite su šėrykla ir paskleiskite virš dugno. Žūklės metu nepamirškite patikrinti ir tų ekečių kuriose visai nekibo pirmaisiais bandymais, nes įdienojus ar vakarėjant ten gali puikiai kibti.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Delfinologija (4)    Shidokan (3)    Moterims (34)    Transportas (125)    Internetas (184)    Partizanai (12)    Pankai (6)    Kino kritika (10)    Šventasis Kazimieras (2)    Subkultūros (99)    Advokatai (10)    Užsienyje (50)    Breakdance (4)    Sąmokslo teorijos (19)    Vaiko sveikata (8)    Velykos (10)    Šventės (117)    Spiritizmas (4)    Kornreksai (3)    Partijos (41)    Lietuvoje (16)    Kompiuteriniai žaidimai (270)    Biologija (222)    Skinheadai (9)    Šokoladas (10)    Pirmoji meilė (3)    Pyktis (6)    Žirgų sportas (4)    Grožio salonai (6)    Filmai (91)    Škotų aviganis (3)    Matematika (2)    TV3 (4)    Paukščiai (5)    Emo (10)    Novelės (102)    Zigmas Vaišvila (10)    Švedija (9)    Žydai (32)    Ištikimybė (4)    Valdas Adamkus (11)    Brendis (6)    Mama ir vaikas (48)    Gender Loops (6)    Savižudybė (12)    Miestų bendruomenės (7)    Imtynės (29)    Procesoriai (28)    Barai (7)    Kačių veislės (25)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!